Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Каква е целта на житния режим? Защо го правите?


Иво

Recommended Posts

Каква е целта на житния режим? Защо го правите?

Ето няколко примера:

Обща цел

- да се пречисти тялото -> здрав дух в здраво тяло

- да се пречистят чувствата -> да се освободим от негативните емоции и да се заредим с положителни

- да се пречистят мислите -> позитивните мисли привличат позитивни събития

- да се подготви организма за пложителната енергия в началото на пролетта (когато режима се прави февр. или март)

- за общо духовно пречистване

При намаляваща луна

- за пречистване на тялото, чувствата и ума

При нарастваща луна

- за развиване на рзлични качества и добродетели

- за справяне с труден житейски въпрос

Във връзка с поста за житен режим при пълнене на луната, искам да споделя една опитност. Някъде преди Коледа, съвсем целенасочено започнах режима след новолуние. Една много напрегната за мен служебна ситуация с неизвестен край се разреши успешно на шестия ден от режима ми. От този опит установих, че е от изключително значение, човек да е много осъзнат през този период и нито за миг да не забравя поддържането на чисти мисли, чувства и постъпки.

Моля споделете защо правите житен режим? Какво ви мотивира?

Какви конкретни цели си поставяте?

Различни ли са при всеки режим?

Споделете опит и мнения...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Проучвала съм информация за възможните цели и резултати от житния режим, споделен опит от различни участници в нета. Много съм се вдъхновявала, много съм била благодарна. Никога обаче не започнах житен режим самостоятелно, без да ми предложи моята приятелка конкретно време, с което веднага се съгласявам.Тя иска да започнем от понеделник и така ще бъде.

Иначе има периоди през годината, когато се храня по подобен начин: жито и други зърнени храни; орехи и други семена и ядки; ябълки, лимони и други плодове, зеленчуци; мед, фруктоза или в краен случай захар. Това е един разширен вариант на режима и има своето значение. Тогава се чувствам по-здрава, по-лека, по-весела и по-добра.:thumbsup:

България има много болни места, които имат нужда от лекуване. Има нужда от повече вяра, от хора, които съзнателно да се захванат и да променят нещата към по-добри, започвайки, разбира се, първо от себе си.

Редактирано от kuki
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...