Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Питагор и неговата школа


Recommended Posts

Таблици на рождената дата

Всички отделни числа от пълната рождена дата се записват в една таблица, която давам по-долу, на указаните за всяко число места. Когато в рождената дата има нули, те не се вписват т.к. нямат нумерологична стойност.

3 6 9

2 5 8

1 4 7

Твърди се, че този метод за анализиране на рождената карта принадлежи на Питагор. Според него, ако един диагонален, вертикален или хоризонтален ред от рождената таблица е запълнен( и трите числа участват ), това означава сила на характера в дадено направление. Когато един такъв ред (вертикален/хоризонтален/диагонален) е напълно празен, без нито едно число, това също дава информация и указва за слабост на характера.Питагор разглежда общо 16 “стрели” или такива конфигурации от напълно празни/пълни редове , защото общия им възможен брой е точно 16.

Ето един пример: мъж, роден на 12.04.1963г.

Неговата таблица изглежда така:

3---- 6---- 9

|

2

|

1×2 4

Освен тълкуване на всяка такава конфигурация, отчитат се също и повтарящите се числа,многократността на всяко от числата добавя допълнителни детайли при тълкуването.

Редактирано от Атлантида
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 31
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Атлантида, Кабала, в частност нумерологията ми е била винаги много интересна наука. Не, по-скоро висше изкуство е тя.

3 6 9 са моите числа. Те навсякъде са около мен. Рождените ми числа, числата на името ми, на родния ми адрес, последните и в ЕГН-то ми дори - те не се избират. Навсякъде са с мен, в най-важните моменти от живота ми отново са 3, 6, 9. Любимите ми числа. Погледни и датата ми на регистрация в Портала - 09.03.06. Не съм избирала кога да се регистрирам, видях го постфактум това.

Виждам, че имаш доста познания в езотеричните науки. Може ли да ми кажеш нещо повече за тези числа, моля. Благодаря!

Линк към коментар
Share on other sites

Какво съвпадение Силвия,аз също имам първия ред. :feel happy:

Когато е зает първия хоризонтален ред- 3,6,9 (значи и трите числа се срещат в пълната рождена дата,както в горния пример), тълкуването е :

5.Проницателност

Способност да се разсъждава логично, развит интелект, умствена надареност, схватливост, голям умствен потенциал, здравомислие,благоразумие.

Линк към коментар
Share on other sites

Силвия, не разбрах повтарят ли се някои от тези цифри при теб. Ако имаш две единици, значи умееш да се изразяваш с лекота и притежаваш уравновесен поглед върху света и нещата.

Хората само с една единица в рождената си таблица трудно изразяват чувствата си и поради тази тяхна сдържаност, често ги смятат за студени и бездушни хора.

Благодаря ти!

Питагор е бил много умен мъж. Може ли да напишеш още нещо за неговата схема за анализ. Страшно ми е интересно.

Ами аз бях почнала, писах го отделно на Word,защото ми изискваше повече време, изглежда не прие добре отделните фонтове на Word, защото много от написаното се загуби. Ще пиша пак по малко, то и без това темата е твърде обширна.

Числата 3,6,9 от горния ред са свързани с интелекта, въображението, съзнанието,мислите и творческите идеи.

Числата от втория ред 2, 5 и 8 са свързани с всичко, което касае чувствата- любов, омраза, скръб, желание и т.н.

Числата от третия ред са свързани с действията, организация, учене, практични неща.

Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

Числата 3,6,9 от горния ред са свързани с интелекта, въображението, съзнанието,мислите и творческите идеи.

Числата от втория ред 2, 5 и 8 са свързани с всичко, което касае чувствата- любов, омраза, скръб, желание и т.н.

Числата от третия ред са свързани с действията, организация, учене, практични неща.

3,6,9 - Стрелка на Интелекта,

2,5,8 - Стрелка на Емоционалния баланс

1,4,7 - Стрелка на Практичността

1,2,3 - Стрелка на Плановника

4,5,6 - Стрелка на Силната воля

7,8,9 - Стрелка на Енергичността

1,5,9 - Стрелка на Решителността

3,5,7 - Стрелка на Духовността

Има и стрелки за всяка една комбинация, по която се прави тълкуване в зависимост от празните пространства. Например: празните пространства на числата 2,5,8 - това се нарича Стрелка на Свръхчувствителността.

Освен това, това са т.нар. квадрати на Уа (Равнините на Питагор), гадателски метод, който многократно е създаван и пресъздаван въз основа на Питагор от различни нумеролози. Един от най-известните по създаването и интерпертирането на магическите квадрати е Остин Коутс, чиято книга "Влияние на числата" (1940 г.) е все още много ценен извор.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Да точно така е Мона, Питагор разглежда 16 стрелки, наричат се и "стрели", на мен по ми харесва :D . :3d_100:

Атлантида

Силвия, не разбрах повтарят ли се някои от тези цифри при теб

Да. Две 6-ци.

Хората, които има една 6-ца са домошари. Тези с две 6-ци са домошари също, но малко прекалено се вживяват в тази роля, проявяват капризи и прищевки. Не се чувстват много спокойни, когато са далеч от дома си, безпокоят се да не се случи нещо там.

Линк към коментар
Share on other sites

Кажете още нещо за тези стрели и магически квадрати, моля! Как се построяват, пишете по-подробно, ако може.

Темата е страшно интересна.

Редактирано от Силвия СД
Линк към коментар
Share on other sites

Атлантида, Кабала, в частност нумерологията ми е била винаги много интересна наука. Не, по-скоро висше изкуство е тя.

3 6 9 са моите числа. Те навсякъде са около мен. Рождените ми числа, числата на името ми, на родния ми адрес, последните и в ЕГН-то ми дори - те не се избират. Навсякъде са с мен, в най-важните моменти от живота ми отново са 3, 6, 9. Любимите ми числа. Погледни и датата ми на регистрация в Портала - 09.03.06. Не съм избирала кога да се регистрирам, видях го постфактум това.

Виждам, че имаш доста познания в езотеричните науки. Може ли да ми кажеш нещо повече за тези числа, моля. Благодаря!

Да, Силве, това е точно така. И не само датата ти на регистрация в Портала. Забележи кой номер потребител си (което пък съвсем не можеш да си го избереш като число) №2391, което, тъй като е число, се редуцира до цифрата 2+3+9+1=15=6 т.е пак твоята цифра. Това е така и за мен, и предполагам за много от другите потребители.

Знаейки това, човек може да се опита да планира някои събития на подходяща за него дата, да си избере номер на телефон, да отседне в подходящ номер стая в хотел и т.н.!

На една почивка на море бяхме резервирали две стаи, една до друга, но нали вървят от едната страна на коридора четни, от другата нечетни, едната беше с редуциран номер 8, а другата 6; децата искаха да са в отделна стая и съвсем "случайно" дръпнаха от ръцете ми ключа с номер 6, а оставиха на мен, този с номер 8. Аз, като погледнах и казах: А, не, дайте ми този ключ, вие отивайте в другата стая. Почивката ни беше много хубава и спокойна.

Докато едно друго лято, получихме ключове за стаи с редуцирани номера 4 и 8 - през цялото време ми звънеше телефона, бяха се появили някакви неприятности на работа, въобще ... :(

Редактирано от Диана Илиева
Линк към коментар
Share on other sites

Интересно се изчисляват/построяват и Пирамидите на зрелостта. Ще опиша на кратко как се изграждат(може и по-подробно)

Редуцира се всяко от числата на месе-ден-година от рождената дата до получаването на 3 едноцифрени числа в тази последователност, месец-ден-година. Това са така наречените базови числа, образуват основата на първата пирамида.Ще ги номерирам, за повече яснота.

1.месец 2.ден 3.година

За първи и втори връх се взимат съответно редуцираните им суми:

.....4(=1+2) .....5(=2+3)

1.месец ...2.ден... 3.година

следва:

..............6(=4+5)

.....4(=1+2) .....5(=2+3)

1.месец ...2.ден... 3.година

и още една пирамида с връх 7(=1+3)

......7

....../ ... \

..../.. 6 .. \

../ .4 ...5 .\

1....2....3

При преминаването, в течение на живота, от един към друг връх могат да се очакват наистина съществени промени (и по мои скромни наблюдения), осъществява се влизане в един съвсем нов етап от живота.

Възрастта на която всеки достига първия си връх ( т.е. на точка 4, така както ги зададох горе) е различна за всеки човек. Изчислява се, като от числото 36 се извади редуцираното рождено число. Следващите върхове следват на интервал през точно 9 години.

Редактирано от Атлантида
Линк към коментар
Share on other sites

Може би един конкретен пример ще внесе повече яснота.

Мъж, роден на 21.11.1964год.

Първо таблицата:

3...6...9

2...5...8

1x44...7

Няма запълнена нито една от стрелите на Питагор(нито един запълнен ред-хоризонтал/вертикал/диагонал). Мона ги е изброила съвсем точно :

3,6,9 - Стрелка на Интелекта,

2,5,8 - Стрелка на Емоционалния баланс

1,4,7 - Стрелка на Практичността

1,2,3 - Стрелка на Плановника

4,5,6 - Стрелка на Силната воля

7,8,9 - Стрелка на Енергичността

1,5,9 - Стрелка на Решителността

3,5,7 - Стрелка на Духовността

Има "празна" стрела 3,5,7-духовността,

Това е "Липса на вяра", ще се прояви като скептичност,съмнение,несигурност.

Първо базово число( месеца) е = 1+1 =2

Второ базово число (ден) е 2+1= 3

Трето базово число е = 1+9+6+4= 2+0=2

първи връх : сумата от първо и второ базово число = 2+3=5

втори връх: сума на второ и трето базово число= 3+2=5

трети връх: сума от първи и втори връх = 5+5=10

за трети и четвърти връх числата 10 и 11 не се редуцират.

четвърти последен връх е сума от първо и трето базово число= 2+2=4

И така във възрастта до 36- 7(рожденото число) роденият е под вибрациите на връх 5. Значи до 29 годишна възраст е подвластен на тези вибрации. през следващите девет години между 29 и 38 е под влиянието на връх две, в конкретния пример е отново 5, през следващите 9 години- на трети връх, т.е. 10.

Специално за 10: Нуждите на другите ще имат приоритет пред неговите лични, трябва да развива вътрешните си духовни сили.Би било добре ако се натовари с допълнителни отговорности и напътства околните в техните трудности.

:3d_133:

Редактирано от Атлантида
Линк към коментар
Share on other sites

Ясно. А какво е, когато се повтарят две двойки цифри. Например при мен се срещат две 6-ци и две 9-ки.

Освен книгата, която препоръча Мона, от къде още може да се прочете повече по темата. Дайте малко литература, ама качествена.

Редактирано от Силвия СД
Линк към коментар
Share on other sites

Силве, можеш да погледнеш и Звездни знаци на Линда Гудман (има я в спиралата) - една част от книгата е посветена именно на нумерологията.

Чела съм и други неща, но за съжаление в момента не мога да дам източници (много ценни са нещата, писани от Авесалом Подводни например!). От един момент нататък обаче литературата остава на заден план - числата вече сами започват да ти говорят. Както е и в астрологията, и в Таро, и в която и да е област.

Успех!

Линк към коментар
Share on other sites

Да, Диди, благодаря и на теб, Звездните знаци съм ги чела преди около 10-на години, даже си я домъкнах и тук тази книга, обичам Линда Гудман и нейният тънък психологизъм. От Подводни, обаче, мисля да се въздържа. Ще ми се нещо Питагоровско да лапна. :D

Благодаря, все пак, за отзивчивостта! Да, числата говорят сами. И не само числата. Всичко е звук, всичко е Слово. Уши да има човек.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз също обичам Линда. :rolleyes: Специално за методите на Питагор има в една книжка на Астрала-"Числата на вашата съдба". Иглика Василева е съставител. Също и в една книжка на Флорънс Камбъл-"Числата ключ към загадката съдба"

Ясно. А какво е, когато се повтарят две двойки цифри. Например при мен се срещат две 6-ци и две 9-ки.

Хората, които имат по две 9-ки имат изключително големи изисквания към себе си и за това понякога са прекалено критични и към другите. Сериозни и дълбокомислещи са.

Би трябвало да се съчетаят рожденото число, всички цифри от рождената дата, повтарящите се, стрелите на Питагор, върховете на пирамидите, лична година и т.н.

Линк към коментар
Share on other sites

Михайло, както обещах в съседна тема- кратък нумерологичен анализ.

Първи връх е до 27 години, следващия е до 36 години и двата са с вибрация единица. Има различни интерпретации на това, струва ми се, че самия ти си много вещ в нумерологията. Би ми била много интересна твоята интерпретация.

Според мен двата периода се сливат за да подчертаят душевни терзания, дълго лутане и постоянната необходимост от големи лични усилия. Само така успяваш да скъсаш с предишен начин на живот и стари задължения.В осъществяване на тази промяна се опираш на упоритост и голяма всеотдайност в работата си, нова работа или евентуално на приятели. Постигаш много по-голяма независимост.

Следващия период, от 36г. до 45г. акцента пада върху постигане на по-голяма дипломатичност и повишен стремеж към хармония. Имаш напредък, но бавен и мъчителен. Евентуални материални придобивки, но също след разход на време и усилия.Изострянето на истинктите може да ти бъде от полза. Много по-благоприятни резултати, когато действаш в сътрудничество.

Следващия връх е с вибрация седмица. Минаваш през него на 45 години. Настъпват големи промени в живота ти.Те идват по много неочакван начин, не както планираш и очакваш.Ще имаш възможност да помагаш на други хора около теб, да им предадеш част от твоите умения и опит.Тази твоя добрина ще бъде възнаградена, макар и не директно.Развиваш способност за самоанализ може би. :3d_002:

Линк към коментар
Share on other sites

Може би един конкретен пример ще внесе повече яснота.

Мъж, роден на 21.11.1964год.

Първо таблицата:

3...6...9

2...5...8

1x44...7

Няма запълнена нито една от стрелите на Питагор(нито един запълнен ред-хоризонтал/вертикал/диагонал). Мона ги е изброила съвсем точно :

3,6,9 - Стрелка на Интелекта,

2,5,8 - Стрелка на Емоционалния баланс

1,4,7 - Стрелка на Практичността

1,2,3 - Стрелка на Плановника

4,5,6 - Стрелка на Силната воля

7,8,9 - Стрелка на Енергичността

1,5,9 - Стрелка на Решителността

3,5,7 - Стрелка на Духовността

Има "празна" стрела 3,5,7-духовността,

Това е "Липса на вяра", ще се прояви като скептичност,съмнение,несигурност.

Първо базово число( месеца) е = 1+1 =2

Второ базово число (ден) е 2+1= 3

Трето базово число е = 1+9+6+4= 2+0=2

първи връх : сумата от първо и второ базово число = 2+3=5

втори връх: сума на второ и трето базово число= 3+2=5

трети връх: сума от първи и втори връх = 5+5=10

за трети и четвърти връх числата 10 и 11 не се редуцират.

четвърти последен връх е сума от първо и трето базово число= 2+2=4

И така във възрастта до 36- 7(рожденото число) роденият е под вибрациите на връх 5. Значи до 29 годишна възраст е подвластен на тези вибрации. през следващите девет години между 29 и 38 е под влиянието на връх две, в конкретния пример е отново 5, през следващите 9 години- на трети връх, т.е. 10.

Специално за 10: Нуждите на другите ще имат приоритет пред неговите лични, трябва да развива вътрешните си духовни сили.Би било добре ако се натовари с допълнителни отговорности и напътства околните в техните трудности.

:3d_133:

Разбрах метода, само ще те помоля да напишеш значението на цифрите 1-9, 10, 11, 22.

Линк към коментар
Share on other sites

....

Разбрах метода, само ще те помоля да напишеш значението на цифрите 1-9, 10, 11, 22.

Добре. Различни автори дават противоречиви интерпретации.Ще напиша даденото в "Числата на вашата съдба", съставена от Иглика Василева, защото ми изглежда добра, евентуално с малко съкращения и "подобрения" от мои скромни наблюдения. :rolleyes: Според мен връзката с астрологията е много тясна.Останалите,които са проследили на практика реализацията на някои от стрелите на Питагор или някои от върховете - могат да споделят нещичко, ако искат. Ще се ангажирам да комплектовам и допълня интерпретациите, за да си изградим тук добра база данни, достъпна за всички желаещи/нуждаещи се от ориентир. :3d_016:

Върхово число ЕДНО

Нужни са големи лични усилия след дълго лутане и терзания.За мнозина-скъсване със стария начин на живот и с предишни задължения, които са се превърнали в бреме или са емоционално изчерпани.Тази промяна може да се осъществи посредством нова работа,нови приятелства и запознанства или брак.Други мога да се заловят по-упорито за работа и така да променят условията си на живот.Който и път да поемете , резултатът е доброволна промяна и евентуално подобрение.

Върхово число ДВЕ

Това не е време за бързи материални придобивки и хората с върхово число две трябва да се примирят, че ще напредват бавно и мъчително.Всякакви опити да се ускорят нещата ще доведат само до излишни спорове,неприятности и дори забавяне на естествения ход.Трябва да се опитвате по свободно да изразявате своите чувства, но и да ги контролирате.Научете се да използвате изострените си инстинкти в своя полза.Ключови думи трябва да бъдат сътрудничество и дипломатичност.

Върхово число ТРИ

Период за натрупване на познания и духовно развитие.Пътуването е нещо, което тясно се свързва с върхово число три, така че, не изпускайте възможността за това, ако се появи.Възможност за проникване в същността на чужди цивилизации, култури и философии.Ако няма условия за пътуване, усилията да се насочат към четене,разширяване на кръгозора, развиване на творчески и литературни навици.

Върхово число ЧЕТИРИ

Ако подбудите ви са достойни, това е време за напредък.Материален успех за тези,които работят упорито за неговото осъществяване. Алчните, ненаситни и меркантилни типове ще открият, че за тях важи точно обратното - тежки финансови загуби.Период за практически начинания.

Върхово число ПЕТ

Голяма лична свобода.Би трябвало да сте научили до сега колко разрушителни могат да бъдат ревността и завистта, за това веднъж оставите ли ги зад гърба си, много ще спечелите.Период на духовен растеж, интересни и разнообразни преживявания.

Върхово число ШЕСТ

Време е да пуснете корени и да се задомите.Брак, създаване на дом и родителство са сред най-силните възможности за този период, който може да бъде и много творчески, защото смътните идеи от миналото ще започнат да придобиват ясни очертания, стари планове започват да се изпълняват и след дълга подготовка най-после са на лице някакви конкретни резултати.

Върхово число СЕДЕМ

Промяна е ключовата дума на това върхово число, но тя ще дойде по съвсем неочакван начин, не така, както сте я планирали или предвиждали.В периода ще ви се удаде възможност да помогнете на други хора, да им предадете умения, които вече сте придобили.Знайте, че за тази добрина ще бъдете възнаградени, макар и не директно.

Върхово число ОСЕМ

Сега е времето здраво да застанете на двата си крака. Трябва да си извоювате по-голяма независимост и самостоятелност, да не разчитате толкова много на други хора. Ако рожденото ви число е четно- очаквайте финансови придобивки, ако е нечетно-академични отличия.

Върхово число ДЕВЕТ

Период на най-различни възможности-пътуване, нова работа, нов дом.Вероятно ще се наложи да жертвате част от времето си, за да помогнете на хора, които не са чак такива щастливци като вас.

Последните две числа не се редуцират само в трети и четвърти връх на пирамидите, когато зрелостта достигне своя апогей.

Върхово число ДЕСЕТ

Трябва да развивате вътршната си духовна сила през този период, защото нуждите на другите хора ще бъдат по-важни от вашите собствени. Не се страхувайте да поемете допълнителната отговорност да ги напътствате през периода на трудности в техния живот.

Върхово число ЕДИНАДЕСЕТ

Много силно върхово число и не всеки може да отговори на изискванията му. През този период трябва да покажете и докажете, че наистина сте постигнали голяма зрелост в мислите и поведението си.Знайте, че изискванията, поставени от това царско число към вас , колкото и да са големи, в никакъв случай не са по-големи от вашите способности, от това което вие можете да дадете от себе си.Ако решите смело да надникнете в бъдещето с дръзки идеи, времето ще ви облагодетелства.

Линк към коментар
Share on other sites

....

Разбрах метода, само ще те помоля да напишеш значението на цифрите 1-9, 10, 11, 22.

Добре. Различни автори дават противоречиви интерпретации.Ще напиша даденото в "Числата на вашата съдба", съставена от Иглика Василева, защото ми изглежда добра, евентуално с малко съкращения и "подобрения" от мои скромни наблюдения. :rolleyes: Според мен връзката с астрологията е много тясна.Останалите,които са проследили на практика реализацията на някои от стрелите на Питагор или някои от върховете - могат да споделят нещичко, ако искат. Ще се ангажирам да комплектовам и допълня интерпретациите, за да си изградим тук добра база данни, достъпна за всички желаещи/нуждаещи се от ориентир. :3d_016:

Върхово число ЕДНО Нужни са големи лични усилия след дълго лутане и терзания.За мнозина-скъсване със стария начин на живот и с предишни задължения, които са се превърнали в бреме или са емоционално изчерпани.Тази промяна може да се осъществи посредством нова работа,нови приятелства и запознанства или брак.Други мога да се заловят по-упорито за работа и така да променят условията си на живот.Който и път да поемете , резултатът е доброволна промяна и евентуално подобрение.

Върхово число ДВЕ Това не е време за бързи материални придобивки и хората с върхово число две трябва да се примирят, че ще напредват бавно и мъчително.Всякакви опити да се ускорят нещата ще доведат само до излишни спорове,неприятности и дори забавяне на естествения ход.Трябва да се опитвате по свободно да изразявате своите чувства, но и да ги контролирате.Научете се да използвате изострените си инстинкти в своя полза.Ключови думи трябва да бъдат сътрудничество и дипломатичност.

Върхово число ТРИ Период за натрупване на познания и духовно развитие.Пътуването е нещо, което тясно се свързва с върхово число три, така че, не изпускайте възможността за това, ако се появи.Възможност за проникване в същността на чужди цивилизации, култури и философии.Ако няма условия за пътуване, усилията да се насочат към четене,разширяване на кръгозора, развиване на творчески и литературни навици.

Върхово число ЧЕТИРИ Ако подбудите ви са достойни, това е време за напредък.Материален успех за тези,които работят упорито за неговото осъществяване. Алчните, ненаситни и меркантилни типове ще открият, че за тях важи точно обратното - тежки финансови загуби.Период за практически начинания.

Върхово число ПЕТ Голяма лична свобода.Би трябвало да сте научили до сега колко разрушителни могат да бъдат ревността и завистта, за това веднъж оставите ли ги зад гърба си, много ще спечелите.Период на духовен растеж, интересни и разнообразни преживявания.

Върхово число ШЕСТ Време е да пуснете корени и да се задомите.Брак, създаване на дом и родителство са сред най-силните възможности за този период, който може да бъде и много творчески, защото смътните идеи от миналото ще започнат да придобиват ясни очертания, стари планове започват да се изпълняват и след дълга подготовка най-после са на лице някакви конкретни резултати.

Върхово число СЕДЕМ Промяна е ключовата дума на това върхово число, но тя ще дойде по съвсем неочакван начин, не така, както сте я планирали или предвиждали.В периода ще ви се удаде възможност да помогнете на други хора, да им предадете умения, които вече сте придобили.Знайте, че за тази добрина ще бъдете възнаградени, макар и не директно.

Върхово число ОСЕМ Сега е времето здраво да застанете на двата си крака. Трябва да си извоювате по-голяма независимост и самостоятелност, да не разчитате толкова много на други хора. Ако рожденото ви число е четно- очаквайте финансови придобивки, ако е нечетно-академични отличия.

Върхово число ДЕВЕТ Период на най-различни възможности-пътуване, нова работа, нов дом.Вероятно ще се наложи да жертвате част от времето си, за да помогнете на хора, които не са чак такива щастливци като вас.

Последните две числа не се редуцират само в трети и четвърти връх на пирамидите, когато зрелостта достигне своя апогей.

Върхово число ДЕСЕТ Трябва да развивате вътршната си духовна сила през този период, защото нуждите на другите хора ще бъдат по-важни от вашите собствени. Не се страхувайте да поемете допълнителната отговорност да ги напътствате през периода на трудности в техния живот.

Върхово число ЕДИНАДЕСЕТ Много силно върхово число и не всеки може да отговори на изискванията му. През този период трябва да покажете и докажете, че наистина сте постигнали голяма зрелост в мислите и поведението си.Знайте, че изискванията, поставени от това царско число към вас , колкото и да са големи, в никакъв случай не са по-големи от вашите способности, от това което вие можете да дадете от себе си.Ако решите смело да надникнете в бъдещето с дръзки идеи, времето ще ви облагодетелства.

Атлантида,

Благодаря ти много!

Сев

Линк към коментар
Share on other sites

Предполагам, че повтарящите си цифри засилват значението и носят малко отрицателни нюанси?

Т.е., ако се повтаря 8-та със значение: "Сега е времето здраво да застанете на двата си крака. Трябва да си извоювате по-голяма независимост и самостоятелност, да не разчитате толкова много на други хора." - то тази самостоятелност ще се придобие по-трудно?

Линк към коментар
Share on other sites

Да, така е, "среща" на едни и същи числа носи определена негативност, когато се отнасят обаче за един и същи период от време.

Т.е човешкият живот го разделяме условно на 3 цикъла (вторият продължава 3х9години=27години, но първият е различен, определя се от датата на раждане, третият започва от края на втория цикъл до края на живота на човека) и 4 реализации по подобен начин през 9 години, както го е описала по-горе Атлантида. Циклите не съвпадат с реализациите и когато за един и същ период от време попадаме под влиянието на цикъл със стойност 8 и реализация със стойност 8 се получава известна напрегнатост; характера й ще бъде според това, какво е числото, което се повтаря.

Има и други "срещи" на числа, които носят известна дисхармоничност: например 2/5 - трудно съжителство, защото 2 означава зависимост, 5 - независимост; 3/4 - четворката ограничава изразителността на тройката; 4/5 - 4 блокира 5, а 5 дестабилизира 4; 5/6 - отговорностите на 6 блокират развитието на 5 и др.

Линк към коментар
Share on other sites

Темата се измества в нумерология въобще. А на мен ми се ще да си поговорим за Питагоровите схеми.

Има и стрелки за всяка една комбинация, по която се прави тълкуване в зависимост от празните пространства. Например: празните пространства на числата 2,5,8 - това се нарича Стрелка на Свръхчувствителността.

Тук Мона е говори за един интересен феномен - този на "празните пространства". Винаги ми е много интересно, когато се говори за празнини. Защото знаем, че природата не търпи празни пространства. И когато нещо е изпразнено от съдържание, то с какво ли се запълва. Кое определя това с какво ще се запълни една празнина - нумерологията отговаря ли на подобни въпроси? Сигурно. Например - ако линията 2, 5, 8 - линията на чувствителността липсва в цифровите характеристики на един човек, то това се интерпретира като свръхчувствителност. А дали липсата на менталната линия - 3, 6, 9 - ще сочи свръхменталност?

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...