Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Телепатия


Recommended Posts

  • Отговори 134
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Патия е още и болест! :) В психиатрията телепатията се разглежда като халюцинация и признак на шизофрения! Е, ни езнаем че не е така, нали? Поне не винаги ... :dancing yes:

Линк към коментар
Share on other sites

В психиатрията телепатията се разглежда като халюцинация и признак на шизофрения! Е, ни езнаем че не е така, нали? Поне не винаги ...

Много удобно за офиалната наука и държавните органи.... <_< . Точно за това е необходима Църквата .... <_< да пази от "експириментатори" оторизирани от държавата. <_< и да ги озаптява от време на време.

Лично мнение.... :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Църквата и вярата са едната страна на монетата, науката е другата страна! И двете са изкуство ако се заеме човек с техните пътища сериозно! Преди време науката и религията са били едно цяло. Сега отново се сливат - сигурно не ще мине и столетие и ще бъдат отново единни! Подобно на отношенбията между мъжа и жената - различни са двамата, но заедно правят един цял завършен човек.

За църквите - опазил ни Господ от църкви, от сляп фанатизъм и сляпа вяра.

За науката - опазил ни Господ от ограниченията на тесния материализъм и сухата рационалност!

Двете заедно обаче се събуждат към нови проявления и създават живот и развитие!

Линк към коментар
Share on other sites

За църквите - опазил ни Господ от църкви, от сляп фанатизъм и сляпа вяра.

За науката - опазил ни Господ от ограниченията на тесния материализъм и сухата рационалност!

Двете заедно обаче се събуждат към нови проявления и създават живот и развитие!

Орлине,

Чедо Божие, виж сега - ей това дето си го написал само то е верното до тук . но само по мое виждане, моето не е миродавно. Разбирам неприязанта ти към църквата е канона й , но мене завършилият висше образавание точно канона ме отървава не един път от лудницата.

Защото знаеш ли какво правят онези , дето учиш сега да ставаш тяхно младо попълнение? Казват ..." ела да те изследваме в психиятрията" и ако допуснеш тази груба грешка или твой роднина подпише нужния документ после няма излизане от това прекрасно лечебно заведение. Или излизаш с краката напред или вече ако си пълна развалина. И то за да могат проклетниците ...учените де... да си направят "нужните" опити. Хайде новоизпечен психолозе, вземе се връце и престани да ръсиш глупости, че ме ядоса..

И изобщо не става въпрос за Религия и видове религии и научност , а за проклети интереси на властимащите да ти видят сметката ако имаш паранормални дадености , като телепатия например. Така действа държавата при тоталитаризма или посттоталитарисма. При демокрацията нямам опит ...

Изобщо не е смешно Никола , а Орлин ще го помоля най -учтиво да се съобрази, че тук в сайт има и други интелигентни хора все пак. Явно само тук в сайта признава телепатията за НОРМАЛНА способност, в учебната зала пред преподавателя и после в болницата е шизофрения. И точно за това ще си "приказва " с мене само през НЕТА и да ми казва "здрасти" по улиците с половин уста ...

Но учтивоста и уважението си е негово право.

Линк към коментар
Share on other sites

Преди време науката и религията са били едно цяло. Сега отново се сливат - сигурно не ще мине и столетие и ще бъдат отново единни!
Дано да си прав!

Изобщо не е смешно Никола ,

Я се замисли, май е доста иронично смешно. Не се нападайте така бе хора, земята, светът и животът са общи, нищо не делите!

Линк към коментар
Share on other sites

Привет, Оринави!

С какво съм те засегнал? С това че твърдя че църквата каквато е сега е сляпо догматична и фанатична или с мнението си че подобно на нея науката е сляпо догматична в рамките на "око д авиди, ръка да пипне!"?

Обаче наука която е отворена за интуицията, за по-фин тип "изследвания и експерименти", както и църква, която гради вярата си на по-емпиричен път - тези двете заедно образуват едно цяло! Науката на живота - такъв какъвто е! Такава наука има има - езотеричната наука, с Учените Посветени! Предстои на цялото човечесвто да навлезе в нови етапи на съзнание - затов аи след известна криза се очаква скок в разбиранията на човечеството ни. Ако се придържаме към пушека на "канона", дали ще можем да осъществим такъв преход?

А телепатията я владее всеки донякъде - поне като емпатично долавяне и предусещане. И все пак, донякъде науката е права, че достоверността на показанията на един телепат е много слаба. А истинските телепати са наистина малко. Много имаме да учим, прекалено сковани в материята на телата си сме!

За психиатрията и психиатриите си прав що се отнася до медикаментозното "лечение". И да, така е - държавата използва догмит еи ограниченият ана науката като едно от средстъвата си за манипулация на хората, така е! Колкото по-малко знае един народ, колкото по-прост и примитивен е, толкова по-лесно се управлява!

Харесват ми разговорите които водим тук! Бъдете здрави! :thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

С какво съм те засегнал?

Лично като Оринави - с нищо. Просто не си имал време за това.

Но съм имал възможност да попрочета това- онова от тебе. И прикрасно знам как се изразяваш за църквата.

Сега ще ти направя едно възможно най- обективно мнение.

.... Не ме интерисява в мемента от окултна гледна точка догмата на църквата. / важно е - но сега по въпроса няма да споря / . Да те попитам ...да си видял някой поп, отче , свещинник да хване вярващ или невярващ образно ..."за яката" и да го .."въдвори на лечение" ..? Не , нали? Никой насила не е въдворяван в Църквата . И понеже прекрасно съм прочел твои материалчета във форума и за това много силно негодувам срещу манипулациите ти. .

На другата крайност са психиатрите и психолозите .. вече по-горе се изразих за тях . По някога са необходими, но ми се струва има много голяма злоупотреба с правата им . И въдворяват в лечебните заведения доста често нормални хора. И мене се опитаха .."да ме изследват". Добре, че имах сигурен човек да ме защите.

А ти не роптай срещу догмите на Църквата. Никой насила не те е натикал там . Стой си в психиатриите и недей да хленчиш като вдовица. Догмите в Църквата са за този който ИСКА да ги изпълнява. И по този начин Църквата слага покров върху много добри и НОРМАЛНИ хора. Ако вие ..психарите си направите и вие такъв закон или ...догма . Добре. Но струва ми се бъркаш с много нечисти ръце и омерзяваш нещо което ти е дало достойнство на българин / ако си такъв / и е запазило нацията 500 години. И един хлапак като тебе тръгнал да ругае без да мисли с мозъкът си , че го четат стотици млади българи .

За това прошка нямаш . А този който те толерира два пъти няма прошка .

Да не говоря за "толерантното " поведение на модераторите когато се заговори за християнството. Ми като не ти харесва, ми не го пррави бре. Що трябва да хулиш и обругаваш всичко което не ти харесва.

Пак ти казвам .. догмите са си догми в Църквата за този който иска да върви като християнин във Вярата, а не за хора с изчанчини мозъци ... дето отричат всичко което не им понася. Между другото повидението ти не ти прилича дори като член на Бялото Братство ако си му член ...най вече. И не си мисли, че християните са овце койито можеш да подмяташ - пази се от овце дето хапят за да се защитят . Това значи , че и на Бога му е писнало от психари , щом и овцете почнаха да хапят . а това е мноооого лошо за Братството и Управителният му съвет .... не са си на мястото.

Имаш ми и Кю-то и майла и знаеш кой съм .

:yinyang::yinyang::yinyang:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, Оринави!

Сори, че се намесвам в диалога ти с Орлин, но ми се иска да споделя мнение - това си е само твой монолог, братче, много неща започнаха да ти се СТРУВАТ

напоследък. Ти, който се възмущаваш от това и онова в мненията на различни хора, си позволяваш да употребяваш изрази и определения, които, меко казано, са неприемливи, е, поне за мен.

На въпроса ти дали сме виждали свещеници, които да привличат някого, ами виждали сме - раздават някои доста помощи на бедни срещу членство, обаче, в тяхната църква, т.е. превръщат вярата в комерча.

Аз лично съм виждала и в нашите православни манастири и църкви да ПРОДАВАТ светена вода срещу левче или 50 ст. според "ранга" на църквата.

Ето затова младите хора няма дълго още да са съгласни да си "КУПУВАТ" вяра и ще търсят истинския достъп до нея по други пътища.

Аз споделям мнението на Орлин - догмите не са предпазващи, а са ограничаващи човека, който и без това си е достатъчно ограничен.

Бъди здрав! :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

И аз се почуствах неудобно от поста ти, Оринави. :(

Можеше поне да спестиш негативизма на другите,

например като пуснеш лично съобщение

догмите са важни но, за лична употреба

те са за да се концентрира човек върху тях

и да разбере дълбокият им смисъл

съвсем не за да бъдат натрапени със сила

желая здраве и добро настроение на всички ви

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Силвия!

Намесата ти е навременна. Смисълът на глагола който употреби "струвам" , разбирам като ..представа, въображиние. Може би имаш право. Воъбразявам си. Като един добъб въобразител

Тук темата е "Телепатия". А телепатията е строго личностно изживяване ..опитност проявяваща се чрез мозъка на човек. Строго личностното изживяване има връзка с който и да е канон или закон тогава или само тогава , когато трябва да се защити или незащити личноста в физическото тяло на изживяващият това изживяване пред обществото. Няма закон или канон на тази планета който да ти определя до къде да чувстваш, мислиш, усещаш . Говориш за пари- ми да ..всяка една дейност, работа , труд трябва да се заплаща. Дори лекарствата в болниците на Орлин се плащат.

Да имаш право, може и да си въобразявам някои неща. Много странно ти обърках името предния път като комуникирахме по някаква си тема. Този "феномен " съм виждал че става при някои модератори. Какво да се прави ....несъвършенството на техническите средства е важно понякога..:)))

...:)))) Лично не мога да видя как една догма ще ограничи, слуха, вкуса ...телепатията , те са функции на отделни органи на физ. тяло. Да попречиш на тези функции - трябва да се унищожи съответния орган или цялото тяло. Един закон или канон може само да защити или да НЕзащити от посегателства в/у тялото на човек.

За това говорех. ... за закон или канон предпазваш човек от посегателства.

Ле..лееее. колко било сложно, а ? Логиката или куца на доста хора или има стремеж за обърквации и така ...бягане от темата .

Съжалявам Валентин , не съм съвършен.

Линк към коментар
Share on other sites

:) За разлика от Силвия и Валентин аз не се почувствах неудобно, нито засегната от агресивността в поста на Оринави - точно обратното. Дори мога да му благодаря, Господ си знае работата!

Тази агресивност ми помогна двойно.

Първо, видях, усетих, осъзнах нейните корени.... (А това познание ще ми помогне много в работата ми с децата...) Всичко май започва с нуждата ни от защита, от стени, когато сме много малки и слаби още. Естествената ни защита би трябвало да е усещането, че сме обичани от Бог и близките си и че нашата душа е пълна с Любов, която ще ни донесе щастие само... НО ... не е ли много по-просто и лесно да защитиш някого със стени, закони, канони, правила, отколкото да го оставиш да расте, греши и се учи свободен, като му даваш само безусловната си Любов и Вяра... ?... Ще кажете, а защо не и двете? Какво лошо в стените, законите?... Нищо, докато те неусетно не заемат мястото на Любовта... Тогава покълва агресивността - който не мисли като мен, не е от Добрите, не спазва Закона, който ме пази! Той е Враг на Закона и на Канона! Той е Злото! И за една нощ - хиляди богомили - под ножа :( ... А за моите ученици - уча се да свалям правилата си и да ги замествам с Любовта - нея (по темата) само с телепатия мога да им я предам. Забелязала съм, че успея ли да го направя, няма нужда от правилата вече... :feel happy:

Второ, на Оринави благодаря, че с агресивността си ми даде шанс да усъвършенствам собствената си защита срещу негативни телепатични сеанси... Приятели, мога вече да ви споделя, че не ми се свива слънчевия сплит, като прочета или чуя или усетя нещо такова :feel happy::feel happy: дори усещам топлата вълна, която "увива в пашкул" необработената, нехармонизираната енергия и след известно време от пашкула излита прекрасна "пеперуда", която подарявам ( с телепатия) на децата около себе си... :angel:

Толкова съм щастлива, че ви има всички тук! :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Не е по темата, но като чух "догми" се сетих за нещичко...

"13 и не сме като Моисея, който туряше покривало на лицето си, за да не могат израилтяните да гледат изчезването на това, което преминаваше.

14 Но техните умове бяха заслепени; защото и до днес, когато прочитат Стария завет, същото покривало остава, като не им е открито, че тоя завет преминава в Христа.

15 А и до днес, при прочитането на Моисея, покривало лежи на сърцето им,

16 но когато Израил се обърне към Господа, покривалото ще се снеме.

17 А Господ е Духът; и гдето е Господният Дух, там е свобода,

18 А ние всички, с открито лице, като в огледало, гледайки Господната слава, се преобразяваме в същия образ, от слава в слава, както от Духа Господен. "

2 Коринтяни - 3 глава

И нека бъде светлина! :blink:

Благодат и Мир!

Линк към коментар
Share on other sites

Да и аз като тебе Венци, като чуя за догми и закони се сещам за Мойсея и за неговия бог, дето му заповядва да няма други, брей, значи имало и други. И за една тояга се сещам, дето ставала на змия, интересно, и за един храст, дето горял пък не изгарял, питам се какъв ли ще да е този огън. Всъщност, отдавна вече не се питам.

И не ми вършат работа законите и догмите, щото от всичко на света най - мили са ми две неща - Любовта и Свободата.

Нека бъдат с всички вас, приятели! :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

А какво ще кажете за телепатията между животни и хора? забелязала съм как животните реагират. А хората - не могат добре да реагират на животните...

Докато четях първите постинги все си казвах: Абе никой ли няма да каже за телепатиятя с животни...ето, баче , че някой го е казал:))как се изненадах като видях..:)))

Според мен това е нещо нормално и естествено, но с животните телепатията е по-лесна, поради липсата на интелектуална обремененост, която пречи на хората.

Ето, сигурен съм сега, че чакалът Сара, с който / която/ прекарахме почти една година на южната граница си мисли в този миг за мен, когато аз си мисля за нея... и си спомня многобройните вечери под лятното нощното небе и раздялата ни накрая в бялата снежна приказака.....

Линк към коментар
Share on other sites

Виж, за чакала не съм много сигурен, че обича носталгичните си спомени...

.. е аз пък съм сигурен :dancing yes:

тука с колегата коментираме, че все слушаме носталгична музика, но все пак саморазрушението, депресията и носталгията са качества предимно на креативните натури :)))

Линк към коментар
Share on other sites

все пак саморазрушението, депресията и носталгията са качества предимно на креативните натури :)))

??? :hmmmmm::hmmmmm: А дали сътвореното от такива "креативни натури" не излъчва и не заразява другите със същите тези " саморазрушение, депресия и носталгия" ???

Според мен истинската креативност се "отваря" в нас точно когато се усетим "новородени" а не разрушаващи се; когато фантазията и душата ни са в радостен полет, а не са подтиснати от неудовлетворението и безнадеждността; когато нямаме време да си спомняме за миналото, защото цялото ни внимание и енергия са в настоящето - в това, което творим СЕГА!...

По темата - опитвам се да си представя телепатия, назад или напред във времето.... не ми излиза нещо... струва ми се, че тази връзка е възможна само при синхрон на двете съзнания в определен момент... :hmmmmm:

Линк към коментар
Share on other sites

За различията между нас :

“Бог ни изпитва по всички възможни начини – каза учителят. Той само проверява нашите слабости, за да ги опознаем и превърнем в добродетели. Той ни изпраща изпитания, които изглеждат непоносими; понякога Той почти ни отблъсква от себе си. Но мъдрият търсещ Бога казва: “Господи, аз искам само Теб. Нищо не може да ме спре при моето търсене. Моля се с цялото си сърце: никога не ми изпращай изпитанието – да забравя Теб.””

:1eye:

"Нашето човешко желание, потребност да бъдем обичани и разбирани от другите, в действителност е страстното желание на душата за Бога. Колкото повече се опитваме външно да удовлетворим това желание, толкова по-невероятно е да намерим Божествения Приятел.”

:)

“Има три вида търсещи Бога – каза учителят – вярващи, които отиват в църквата и с това са задоволени; вярващи, които водят нравствен живот, но не правят никакво усилие, за да постигнат единение с Бога; и вярващи, които твърдо са решили да узнаят своята истинска същност.”

:smarty:

"Учителят каза: “В творението изглежда така, като че ли Бог спи в камъните, сънува в цветята, събужда се в животните и ЗНАЕ в хората , че е буден.”"

:D

“Човечеството има само един истински враг – невежеството. Нека всички ние да заработим заедно, като взаимно си помагаме и си вдъхваме кураж, за да победим.”

:thumbsup:

“Бог не се вълнува нито от неискрените молитви и речи, нито от глупавите атеистични мнения. Той отговаря на хората само чрез Своите закони. Ако ударите главата си в някой камък или пиете сярна киселина, ще понесете последствията. Ако нарушите Неговите закони, които управляват всичко живо, тогава ще съжалявате. Ако мислите правилно и се държите благородно, ще намерите мир и съгласие. Ако обичате Бога, Той ще дойде при вас.”

:v:

“Велик човек е този, който взема под внимание и най-нищожните неща, както е учил Христос – каза Парамахансаджи. Един истински водач, първо е длъжен да се научи да се подчинява на другите; да разглежда себе си като слуга на всички и никога да не се поставя на преден план. Който изисква постоянно похвали, не заслужава никакво възхищение; който ни прислужва, той има право на нашата любов. Не е ли Бог слуга на Своите деца и въпреки това моли ли Той в случая за нашата похвала? Не, Той е твърде велик, за да бъде уговарян за това.”

:hypocrite:

"Ако наистина обичаш Бог, ти ще го виждаш във всяко човешко лице и ще знаеш какво значи да обичаш всички. Ние трябва да се любуваме не на външния вид или на обединяващия личността “аз”, а на Бог, който живее във всички. Той самият дарява на Своите създания живот, прелест и индивидуалност.”

"Казано от Йогананда" - Парамаханса Йогананда

Обичайте се и се уважавайте, защото сме творения на един и същ Създател!

Всички сме част от Него. Ако мразим или ненавиждаме някоя Негова частичка, значи не Го обичаме истински.

Желая ви здраве и любов!

С уважение, Ники.

:smarty::yinyang::smarty:

Линк към коментар
Share on other sites

"Ако наистина обичаш Бог, ти ще го виждаш във всяко човешко лице и ще знаеш какво значи да обичаш всички."

"Казано от Йогананда" - Парамаханса Йогананда

:feel happy::thumbsup2::feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...