Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Човешката аура


Роси Б.

Recommended Posts

Aleks, blagodarq ti за тази визуализация на ефекта на хомеопатията.

Според мен е важен принципа - как едно лекарство действа за секунда.

А коя машина какво снима и в кой честотен спектър.. и кой как тълкува - ами все едно...

Важното е, че хомеопатията:thumbsup2: работи:sorcerer: прекрасно!!!

(Важното е, че е силно активирана седма чакра - това е знак, че тя ще има сила да хармонизира и останалите.

А тази чакра си е достатъчно специфична....

Лично аз когато съм давала да ми пипат директно по чакрите - винаги съм съжалявала след това....)

Линк към коментар
Share on other sites

Всички сме убедени, че хомеопатията работи. И че е много мощно средство.

Обаче не съм съгласна, че това е най-важното.

То и ядреният взрив работи, и е мощно средство :whistling:

Мисълта ми е, че с едно мощно средство следва да се внимава, да се прилага предпазливо (предимно по-ниските потенции), само при сериозна нужда и само от много добре подготвени специалисти. Защото, както може да действа мощно оздравително, така и може да действа мощно разрушително.

Дъга, точно това ми направи впечатление и на мен, макар че не го изказах така директно - не зная с каква потенция е бил Сулфура, обаче е "пипнал" директно чакрите, което, както казваш и ти, не винаги е повод за радост.

Линк към коментар
Share on other sites

А ве, нека се направя и аз на един Разбирко Отворков ... whistling.gif и да задам няколко отговора dry.gif ако може?

Не ми стана много ясно тези снимки, как точно и на какво точно са направени.

За каква аура става въпрос?

Лично все си мисля, че снимка на аурата (излъчването) на астралното (емоционалното) и менталното (умственото) тяла не може да има.

Като казвам снимка, имам предвид ФОТО-графия. По простата причина, че каквато и да е машинария (фотоапарат) може да фотографира най- много 1-2 от етерните съставки на етерното тяло, а общото количество на етерните подтела са 4(четири). Тези 4 подтела + твърдото+течното+газобразното тяло , които са видимите с физическото око .....допълват до 7 (седем) физическите съставки на Физическото тяло от Физическият Свят. Просто няма начин чисто технически и технологически да се фотографират по-горните аурични тела с машинария от Физическия Свят. Все едно с мрежа за китове да се събира въздух в решето... sorcerer.gif Тъй като фотографията се прави със светлина (светлинния етер) . Чисто технически може да се фотографира с технически средства до светлинния етер на физическия свят.

Може обаче някой опитен ясновидец с художническа дарба да нарисува някоя астрална или ментална аура, но в никакъв случай не може да я фотографира. От там нататък всички неща които пишете "куцат" логически много силно. Сиреч пишете невярно.

Така, че това което се вижда от фотографиите са моментните състояния на Етерното тяло. Разбира се и това е много важно нещо, но е на светлинни години разстояние от астралното и ментално тяло и тяхните аурични излъчвания вън от физическото тяло.

Моите почитания към несъгласните с разсъжденията ми! 3d_005.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Като обикновен неспециалист само да припомня, че тези снимки са на принципа на Кирлиановата фотография, така че спитайте се с чичко Гугъл.

Няма невъзможни неща. Друг е въпросът, доколко отражението е правилно - повече или по-малко като всяко отражение. :) Затова се надявам да го обясни някой, който работи с аура-камера.

Не смятайте, че изображенията са едно към едно с това, което въждат ясновиждащите. Може да има други настройки и например след като са видели, че на 2. снимка чакрите не са особено променени, да са врътнали някое копче, за да се виждат по-малко , но пък да се усилят др. параметри. Предплоложения много, а смисъл от тях - никакъв.

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

А откъде можем да сме сигурни в това, което "виждат" ясновиждащите?

Аз бих се убедила, че хомеопатичното лекарство е подействало, само ако медицинските изследвания след определено време докажат това.

Редактирано от Пламъче
Линк към коментар
Share on other sites

Божидар, на втората снимка напълно липсва излъчването на първа и на шеста чакри, което бих изтълкувала така - жената, преди да приеме лекарството е имала проблеми, свързани с тези чакри.

Лекарството само е потиснало симптомите, затваряйки чакрите, т.е. проблемът е решен временно. Чакрите на здравия човек са отворени.

Може би след продължителен прием на лекарството чакрите ще възстановят нормалната си функция?

Интересно е да се види аурата на тази жена след определено време. Едва тогава би могло да се каже дали лекарството е подействало.

Не знам конкретно за тези снимки, свалих ги от интернет и не съм специалист по чакрите.

Хомеопатичните л-ва за разлика от алопатичните и билките не потискат симптоми, освен ако не се вземат прекалено често.

Линк към коментар
Share on other sites

А откъде можем да сме сигурни в това, което "виждат" ясновиждащите?

Аз бих се убедила, че хомеопатичното лекарство е подействало, само ако медицинските изследвания след определено време докажат това.

Малко ще е трудно, зависи какъв подход избираме, тъй като: "Лекарят хомеопат и лекарят алопат разбират под понятието "болен" напълно различни неща... лекарят-алопат, под болест разбира динствено патологичвите изменения в тъканите, които са резултат от болеста и предписвайки алопатични л-ва се борят със следствието без да обръщат внимание на причината...

Под понятието болен, лекарят-хомеопат разбира страдащият човек като цяло, а не отделни негови поразени органи и тъкани... " Джеймс Тейлър Кент "Лекции по философия на хомеопатията"

И така кое да изследваме - органите и тъканите ли?

Линк към коментар
Share on other sites

Всички сме убедени, че хомеопатията работи. И че е много мощно средство.

Обаче не съм съгласна, че това е най-важното.

То и ядреният взрив работи, и е мощно средство :whistling:

Мисълта ми е, че с едно мощно средство следва да се внимава, да се прилага предпазливо (предимно по-ниските потенции), само при сериозна нужда и само от много добре подготвени специалисти. Защото, както може да действа мощно оздравително, така и може да действа мощно разрушително.

Дъга, точно това ми направи впечатление и на мен, макар че не го изказах така директно - не зная с каква потенция е бил Сулфура, обаче е "пипнал" директно чакрите, което, както казваш и ти, не винаги е повод за радост.

Диана, хомеопатичното л-во не манипулира, не "пипа" и не мами жизнената сила, както го правят алопатичните л-ва. То само и дава огромен обем информация, за индивидуалните нарушения, за болестта, но в крайна сметка жизнената сила взема решението. :)

Пример, при висока Т. след даването на хо л-во, температурата може да спадне, да остане същата или да се вдигне, не действа температуро понижаващо.

Линк към коментар
Share on other sites

А откъде можем да сме сигурни в това, което "виждат" ясновиждащите?

Аз бих се убедила, че хомеопатичното лекарство е подействало, само ако медицинските изследвания след определено време докажат това.

Малко ще е трудно, зависи какъв подход избираме, тъй като: "Лекарят хомеопат и лекарят алопат разбират под понятието "болен" напълно различни неща... лекарят-алопат, под болест разбира динствено патологичвите изменения в тъканите, които са резултат от болеста и предписвайки алопатични л-ва се борят със следствието без да обръщат внимание на причината...

Под понятието болен, лекарят-хомеопат разбира страдащият човек като цяло, а не отделни негови поразени органи и тъкани... " Джеймс Тейлър Кент "Лекции по философия на хомеопатията"

И така кое да изследваме - органите и тъканите ли?

Да, премахвайки първопричината за болестта, хомеопатията помага на тялото да се излекува само.

Възможно ли е с помощта на хомеопатията да излекува болест, която е засегнала сериозно физическото тяло?

Мисля, че е редно през определен период от лечението на каквото и да е заболяване, с каквито и да е средства (вкл. хомеопатия), да се правят медицински изследвания, които да докажат действа ли лечението.

Прилагането на други методи за доказване на ефекта от дадено лечение е несериозно.

Линк към коментар
Share on other sites

Пламъче

Да, премахвайки първопричината за болестта, хомеопатията помага на тялото да се излекува само.

Възможно ли е с помощта на хомеопатията да излекува болест, която е засегнала сериозно физическото тяло?

Мисля, че е редно през определен период от лечението на каквото и да е заболяване, с каквито и да е средства (вкл. хомеопатия), да се правят медицински изследвания, които да докажат действа ли лечението.

Прилагането на други методи за доказване на ефекта от дадено лечение е несериозно.

Това не винаги е най-добрият критерий и разглежда проблема само материалистично.

Форумите са пълни със свидетелства на хора страдащи от какви ли не болки и неразположения, които с месеци и години ходят по какви ли не изследвания, но лекарите казват: "изследванията показват че нищо Ви няма!?"... Нищо ли?

Да не говорим за психо-емоционалните травми, хайде кажи как и с каква апаратура да ги изследваме и измерваме, че аз не се сещам? :)

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

Пламъче

Да, премахвайки първопричината за болестта, хомеопатията помага на тялото да се излекува само.

Възможно ли е с помощта на хомеопатията да излекува болест, която е засегнала сериозно физическото тяло?

Мисля, че е редно през определен период от лечението на каквото и да е заболяване, с каквито и да е средства (вкл. хомеопатия), да се правят медицински изследвания, които да докажат действа ли лечението.

Прилагането на други методи за доказване на ефекта от дадено лечение е несериозно.

Това не винаги е най-добрият критерий и разглежда проблема само материалистично.

Форумите са пълни със свидетелства на хора страдащи от какви ли не болки и неразположения, които с месеци и години ходят по какви ли не изследвания, но лекарите казват: "изследванията показват че нищо Ви няма!?"... Нищо ли?

Да не говорим за психо-емоционалните травми, хайде кажи как и с каква апаратура да ти изследваме и измерваме, че аз не се сещам? :)

Когато изследванията не доказват болест, човек обикновено търси помощ от алтернативната медицина.

Но когато болестта е доказана чрез изследвания и човек започне да я лекува независимо по какъв начин(вкл. хомеопатия), все пак би трябвало да провери дали предприетото лечение помага.

Мисля, че е неразумно човек да лекува язвата на стомаха си (примерно!) и да не провери чрез медицински изследвания как върви лечението, а да вярва на нечии думи, че лечението е помогнало...

Това си е мое убеждение и не задължавам никого да го приема за правилно.

Няма човек без психо-емоционални травми. Методи за преодоляването на тези травми има много, просто човек трябва да се реши да ги "лекува" сам или с чужда помощ.

А дали някой се е излекувал от психо-емоционалните си травми, може да каже самия той и никой друг.:)

Ако пък не може сам да прецени състоянието си,може да ползва услугите на ясновиждащи, поради липсата на "апаратури"...;):)

Редактирано от Пламъче
Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

Талантливи екстрасенси често съобщават, че виждат такива „холограми", плаващи из аурите на хората. Тези образи обикновено са обекти и идеи, които заемат водещо

място в мислите на човека, около който те са наблюдавани. Някои окултни традиции твърдят, че подобни образи са продукт на третият, или мисловният слой на аурата, но

докато не разполагаме със средства да потвърдим или отречем това твърдение, ние трябва да се ограничаваме до преживяванията на екстрасенсите, които са в състояние да виждат образи в аурата.

И още интересно :

http://universalnite...zmerni-o.829548

Книгата е "Холографската вселена" от Майкъл Толбот и може да се изтегли от тук:

http://www.google.bg/url?sa=t&source=web&cd=25&ved=0CDUQFjAEOBQ&url=http%3A%2F%2Findigota.com%2Ffile%2Fknigi%2FHolografskata%2520Vselena%2520-%2520Maikyl%2520Talbot.doc&rct=j&q=%22%D0%A5%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D1%80%D0%B0%D1%84%D1%81%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B0%20%D0%B2%D1%81%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%B0%22&ei=2Y37TMuIGNHssgbWnJSUBA&usg=AFQjCNFJxbs1AE7sY7uDjiIjr5Kc_d9lCw&sig2=X4YV34dcc6CoPQY8SPxIqg&cad=rja

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

Alexander тези снимки които сте показал, в предишната страница, не са Кирлианова фотография, а най-обикновен "колаж" сглобен примерно във Фотошоп. Странно ми е, всички изказали се по-долу, какво точно коментират?

Линк към коментар
Share on other sites

Когато изследванията не доказват болест, човек обикновено търси помощ от алтернативната медицина.

Но когато болестта е доказана чрез изследвания и човек започне да я лекува независимо по какъв начин(вкл. хомеопатия), все пак би трябвало да провери дали предприетото лечение помага.

Мисля, че е неразумно човек да лекува язвата на стомаха си (примерно!) и да не провери чрез медицински изследвания как върви лечението, а да вярва на нечии думи, че лечението е помогнало...

Това си е мое убеждение и не задължавам никого да го приема за правилно.

Няма човек без психо-емоционални травми. Методи за преодоляването на тези травми има много, просто човек трябва да се реши да ги "лекува" сам или с чужда помощ.

А дали някой се е излекувал от психо-емоционалните си травми, може да каже самия той и никой друг.smile.gif

Ако пък не може сам да прецени състоянието си,може да ползва услугите на ясновиждащи, поради липсата на "апаратури"...wink.gifsmile.gif

При достатъчно силна жизнена сила човек сам се справя с емоционалните травми,просто му трябва малко време .Когато обаче жизнената сила не може да се справи,и човек остава в травмата с години,все едно че се е случила вчера,то тогава точното хомеопатично лекарство и дава енергията да се справи и премахне блокажа.

Емоционалните блокажи след време довеждат до симптоми във физическото тяло,които са наречени от медицината болести.Няма болест,която да не е започнала на ниво ум и емоции.Времето между травмата и появата на физическите симптоми зависи от скоростта на самия пациент-хората,които са бързи,енергични и вършат всичко бързо,при тях и болестите са с бързо развитие,при по-ленивите и бавни хора заболяванията протичат по-бавно и с години.

Дали лечението върви в посока на излекуване се усеща и от самия пациент,а не от това кой какво казва,здравето не е отсъствие на болка,а състояние на повишена енергия,творчество, вяра в живота,справяне с проблемите с лекота,любов към живота въобще,както и отсъствие на претенции към околните...Вътрешно Състояние на хармония със себе си, със заобикалящата те среда и хора.

Линк към коментар
Share on other sites

"Предлагам ви да хвърлите око върху нещо интересно.. Преводът е малко нескопосан понеже аз съм го правил.. Не е преведено цялото есе на Едгар Кейси а по същественото в него… Няма друг превод на български .Който не знае английски да прочете това .."

http://www.sibir.bg/...1389&tid=116185

Аури

Откакто се помня съм виждал цветове, свързани с хората. Не си спомням време в което съм срещал хора и ретината ми да не регистрираше със синьо,зелено, червено леко преливащи се цветове от главите и раменете.Беше много отдавна, когато осъзнах ,че другите хора не виждат тези цветове.Беше много отдавна и не бях чувал думата аура,но се научих да използвам този феномен който за мен беше нещо обичайно.Не мисля за хората по друг начин освен чрез връзката с техните аури.Виждам как моите приятели с течение на времето се променят -болест , унилост , любов…Всички състояния са отразени в аурата и за мен тя е барометър на душата.Показва по какъв начин „времето” се променя.

Много хора са способни да виждат аурата. Много от тях са имали преживявания, подобни на моите в продължение на годините без да знаят че това е нещо уникално . Един от приятелите ми, една дама, която е член на Асоциацията ми каза това:

През цялото си детство аз виждах цветове свързани с хората, но не осъзнавах че това е нещо необичайно. Един ден външният вид на моя съседка ме порази .. в него нямаше нищо странно.. Когато се прибрах осъзнах, че около нея няма аура .. В рамките на кратко време разбрах че тази жена е починала. Това беше първият ми опит от естественото действие на природата , който бях научила.

Очевидно аурата отразява вибрациите на душата. Смъртта се отбелязва чрез изчезването на аурата и избледняването и. В края има само един тънък кабел и прекъсването е лесно. Чувал съм, че когато хората починат внезапно в злополуки, преминаването било много трудно, тъй като по този начин не са били подготвени.

Аурата на даден човек казва много за него и когато разбрах, че малко хора я виждат и че има духовно значение, аз започнах да уча цветовете с идеята за откриване на тяхното значение. В продължение на години аз изградих система , която от време на време променям чрез опитът си с други лица, на които виждам аурата. Интересно е да се отбележи, че в почти всички тълкувания на тези други хора системата ми се потвърждава. Ние се различаваме само по отношение на цветовете, които са в нашите собствени аури. Това е любопитен факт,който показва колко са универсални законите на природата. Ние знаем, че противоположностите се привличат и отблъскват. Е, имам много синьо в моята аура и моето тълкуване на този цвят не винаги e съгласувано с това на лицето на друг човек , чиято аура не го съдържа, и поради това не го интерпретира обективно. Знам една дама, която има много зелено в аурата си и не харесва зеленото в аурата на другите хора, докато той е цветът на лечебното…

Понякога намирам книги посветени на окултните науки, свързани с цветовете и като цяло те са в съответствие с това което аз съм открил чрез опита си . Четенето на определена аура, обаче, е умение, което се получава в продължение на дълъг период от време, като постоянно наблюдение и безкрайни опити и грешки. Преплитането на цветовете, тяхното отношение един към друг, и доминирането им един върху друг са въпроси, които трябва да се разглеждат преди постановяване на последното решение. Много по добре е да „чета” хора които познавам отколкото непознати, въпреки че някои общи характеристики на непознати ме впечатляват веднага. Но за да бъде от полза ми е най-добре да се запозная и с личността. След това мога да кажа , когато видя блещукащите светлини, за успехи и постижения или да предупредя, когато меланхолията или заболяване, заплашват. Аз не мисля за подобно нещо. Но аз вярвам, че това е възможност, която всички хора ще имат един ден, и затова искам да правя това, което може да се използва за хората, идеята за аурата, така че те ще мислят от гледна точка на аурата, така че те ще започнат да се опитват да я видят.

Казаха ми, че с подходящо оборудване е възможно за почти всеки да видите аурата си. Построени са съоръжения за тази цел, и аз веднъж се срещнах с професор, който каза, че той не само е виждал аурите, но в лабораторията си, ги измерва и притегля.

Откъде идват от цветове, и кое ги кара да се променят? Е, цвят на кожата изглежда да е характеристика на вибрация на материята.И душите ни изглежда се отразяват в този триизмерен свят чрез атомни-модели. Ние сме модели и ние проектираме цветовете, които са там за тези, които могат да ги видят.

В своята забележителна книга Болка, секс и време Джералд Хърд, като говорим за доказателства за еволюцията на съзнанието, посочва че способността ни да виждаме цветове се разширява. Най-лесният цвят за виждане както знаете е червеният. В този край на спектъра на светлината вълните са дълги. На другия край, където се влива в синьо индигово и виолетово, вълните са къси. Според Хърд, който е надежден учен, способността ни да виждаме синьо ще е много скоро. Местните жители, които живеят на Сини Нил в Африка, не го знаят с това име. Когато превели мето му то означавало кафяво. Омир в цялата "Илиада" и "Одисея" описва Средиземно море като "вино-тъмно море." Г-н Хърд казва, че очевидно Омир е уловил "от лек оттенък на червено в лилаво на Средиземно море", но не виждам нашият преобладаващ син цвят .Освен това Аристотел казва, че дъгата има само три цвята: червено, жълто и зелено. Всички знаем, че перспективата в живописта е приета наскоро, и очевидно неразвита в много примитивни хора и до днес, и за пътуващите с дистанционното от тихоокеанските острови са установили, че местните жители гледащи филми не са в състояние да възприемат друго , освен равна повърхност, очите им не могат да дадат три измерения на снимки.

Така че изглежда, че очите ни постепенно придобиват все по- голяма мощ. Чувал съм много коментари по отношение на разпространението на очила сред нашите цивилизовани хора. Те като че ли смятат това за нещо лошо. Може ли да бъде това в резултат от постоянното напрежение от страна на очите ни, за да видим повече и да ни отведе до следващия етап от еволюцията! Мисля, че това е твърде вярно и ще бъде признато в бъдеще. Японците например са се появяват на ниво средновековна цивилизация и в опитите им да видят нещата, които вече са възприети от нас напрягат очите си , така че почти всеки един от тях носи очила.

Какво ще означава за нас, да направим следващата еволюционна стъпка? Е, това ще означава да можем да виждаме аурата. Какво ще означава това? Аз ще опитам да отговоря, споделяйки две преживявания на един мой приятел, който може да си вижда аурата.

Този човек, една жена, ми каза следното:

Всеки път, когато дадено лице, независимо дали това е непознат, интимен приятел или член на моето семейство, не реши да ми каже една истината, или за да избегне пряк и откровен отговор на мой въпрос аз виждам една серия от лимонено зелена стрела чрез неговата аура, хоризонтално, точно над главата му. Аз го наричам газ-светло зелено, и не си спомням тази индикация някога да е била фалшива. Бях учител в продължение на много години и учениците ми се чудеха на моята способност да ги хващам във всяко отклонение от истината.

Представете си какво ще означава всеки да може да види, когато планирате да му кажете една лъжа, дори малка бяла или благородна. Ние ще трябва да бъдем откровени, и вече няма да съществува нещото измама.

Сега нека ви разкажа за друг инцидент.

Един ден бях в голям град и влязох в универсален магазин да направя някои покупки. Бях на шестия етаж и повиках асансьора. Докато чаках го забелязах някои ярки червени пуловери, и си помислих „бих искала да ги разгледам”. Въпреки това вече бях повикала асансьора, и когато той дойде пристъпих напред,за да вляза. Беше почти пълно с хора, но изведнъж бях отблъсната.Самият асансьор,въпреки че бе добре осветен, изглеждаше тъмен за мен. Нещо не е наред. Преди да успея да анализирам действията си казах на оператора: "Давай напред" и отстъпих назад. Върнах се да гледам пуловери, а след това разбрах какво ме накара да се притесня. Хората в асансьора не са имали аура. Докато разглеждах пуловерите, които ме бяха привлекли с ярките си червени нюанси-цвета на жизнеността и енергията, кабела на Асансьора се е скъсал и всички пътници загинали.

Ще разберете колко голяма е значимостта от виждането на аурата, когато това се превърне в обща способност на всички хора. Опасност, катастрофа, злополука, смърт, няма да се обявяват предварително. Ние ще ги видим по пътя си както са виждали древните пророците, и като древните пророци ще разпознаваме и посрещаме нашата собствена смърт.

Трудно е да си представим себе си в един такъв свят, свят в който хората ще виждат помежду си своите качества, слабости, болести, нещастия и влизането им към успехи.Ще гледаме на себе си както другите гледат на нас и ще бъдем напълно различен вид хора, хора чиито пороци са известни на всички и как тези пороци ще продължат да съществуват…

Ето още един коментар относно възможностите за бъдещето, тогава ще се върнем към по-обикновени неща . Друг човек, който вижда аурата веднъж ми каза това:

Ако говорим за човек и той прави изявление на мнение, което се изразява като предразсъдък придобит в един от миналите му животи виждам когато той говори фигура в неговата аура, която е отражение на личността в това време- Виждам, че е тялото на един грък, или че е египтянин, или каквото и да се случи или да бъде. Веднага след като становището се прехвърли върху друг обект фигурата изчезва. По късно той ще изрази друго мнение. Може би той ще каже: "Винаги съм обичал Италия и исках да отида там" и докато той говори ще видя фигурата на ренесансовия човек или стар римлянин. По време на разговор за един следобед аз може да видя шест или осем от тези фигури.

Е, не е ли това четене на животът с изключение на тълкувания и решения? Звучеше толкова странно, когато го чух, че бях склонен да бъда скептичен докато една вечер по здрач, когато стоях на верандата на един приятел забелязах нещо . Приятелят ми говори искрено за група от хора, а той направи и някои тълкувания на историята на Англия. В неговата аура видях фигурата на един млад монах и си спомних… жизненото четене на животът му… този приятел е бил монах в Англия.

"Но какво означават аурите за мнозинството хора, които не могат да ги видят"питате вие? Е, повечето хора ги виждат според мен, но не го осъзнават. Вярвам, че всеки може да разбере какво е аура- друго лице "е най-общо, може да вземете под внимание цветове, които човек обичайно използва в областта на облеклото и декорацията. Колко пъти сте се запитвали за някоя жена: "Защо тя носи този цвят? Той не и пасва. "Колко пъти си казвате:" Колко красива изглежда тя в тази рокля. Цветът е точно за нея. "И в двата случая сте прочели аурата. Първата жена е била облечена в цвят, който се сблъска с нейната аура. Втората жена е била облечена с цвят, който се хармонизиран с нейната аура. Всички вие знаете какви цветове са от полза на приятелите ви, и носят най-доброто за тях. Те са цветовете, които трептят със същите вибрации на аурата и по този начин укрепват и се усилват . Наблюдавайки внимателно вие дори може да установите промени в приятелите си когато те подменят „цветовете” на гардероба си.

Нека ви дам един пример, който е свързан със здравето, което се индицира в аурата. Познавах един човек, който от детството си не носеше нищо друго освен синьо - често съм го виждал със син костюм, синя риза, синя вратовръзка, а дори и сини чорапи. Един ден той отишъл в магазина да си купи връзки. Беше изненадан да установи, че е избрал няколко, които са в кестеняв цвят. Още по-изненадан останал, когато с течение на времето започнал да избира тениски с гранитни ивици и вратовръзки и комплекти за джобна носна кърпичка в различни нюанси на червено. Това продължи няколко години, през които той стана по-нервен и по-уморен. Той работи много усилено и в крайна сметка получи нервен срив.

През това време червеното се е увеличило в неговата аура. Сивото- цвета на заболяване, започна да пълзи в червеното, но са се опомнили, сивотата е изчезнала, а след това синьото започна да яде червено. В крайна сметка всичко червено е било консумирано и той е добре. Не винаги след това носи нещо червено или кестеняво.

В друг случай жена, която обикновено носи зелено и жълто, отишла в един магазин за рокли ,под стилът на който тя е от години. Продавачката извадила няколко рокли, но изглеждала объркана, когато жената ги пробвала. "Не съм много сигурна," продавачката "но имате нужда от нещо червено или розово. Никога не съм предполагала, че можете да носите тези цветове но нещо във вас изглежда ги зове сега. "Дамата в крайна сметка си купила рокля с червени ивици. В рамките на един месец беше в болница, страда от нервно разстройство. Тя се възстанови, и продължи да посещава същият магазин, но продавачката никога вече не и предложи червени или розови рокли.

Червено

Червеното е първият от основните цветове и според древната символика представя тялото, земята, адът и тримата, което означава едно и също нещо в старите мистериозни религии. Земята е ирационален свят, в който душата слезе от небето. Тялото е на земята форма, която проведе душата в плен. Небето е синьо, а духът е синьо. Умът е свързан с жълт цвят. Интересно е, че в някои системи на метафизиката синьото, се счита за истинския цвят на слънцето, т.е. ако можем да бъдем извън Земята ще видим слънцето като синя светлина-меко, мощно, и духовно. Жълтият цвят е трябвало да е резултат от сблъсък на слънчевите лъчи с атмосферата на земята. Тъй като най-голямо духовно оръжие на човека е неговият интелект, то е естествено да бъде свързан с цвета на слънцето в този свят.

Що се отнася до смисъла на червеното то означава сила, жизненост и енергия. Неговата интерпретация зависи от нюанса както при всички цветове. Тъмно червено показва високо самообладание, и е символ на нервна криза. Човек с тъмно червено в неговата аура не може да е слаб навън, но той страда по някакъв начин, и това е отразено в нервната му система. Такъв човек е способен да бъде властен и бързо да действа. Ако нюанса на червената светлина се показва нервен, импулсивен- това е много активен човек, който може би е егоцентричен. Скарлет показва предозиране на егото. Розово или коралово е цветът на незрялостта. Вижда се обикновено при младите хора, и ако се проявява в аурата на възрастен това показва забавяне в юношеството, един детски характер. Във всички случаи на червеното се наблюдава тенденция на нервни проблеми и такива хора трябва да си вземат време, за да се успокоят . Червеното е цветът на планетата Марс и съответства със задачи. Първата нота в музикалната скала е . В ранното християнство е свързвано със страданията и смъртта на Христос и е цветът на войната, борбата и саможертвата.

Оранжево

Оранжевото е цветът на слънцето. От съществено значение е,,, и е добър цвят като цяло, което показва, замисленост и разглеждане на другите. Отново обаче е въпрос на нюанси. Златен портокал е от жизненоважно значение и показва самоконтрол , кафеникаво-оранжевото показва липса на амбиция и безгрижно отношение. Такива хора могат да бъдат потиснати, но обикновено те са просто мързеливи. Хората с портокалово в техните аури са обект на бъбречни проблеми.

В началото с портокаловото църквата изразила славата, силата и плодовете на земята, всички те са свързани естествено със слънцето. В музикален мащаб re съответства на портокал.

Жълто

Жълтото е вторият основен цвят. Когато е златисто жълто посочва здраве и благополучие. Тези хора се грижат за себе си, не се притесняват, и учат лесно; манталитетът им естествено е добър. Те са щастливи, дружелюбни, и полезни. Ако са руси, те са плахи. Ако те са с червени глави са в състояние да имат комплекс за малоценност.По този начин често клонят към нерешителност и слабост. Склонни са също друг да ги води.

В музикален мащаб mi съответства на жълтото и Меркурий

е планетата на този цвят.

Зелено

Чистото изумрудено зелено, особено ако има нотка на синьо, е цветът на изцелението. То е полезно, силно и приятелско. Това е цветът на лекарите и медицинските сестри, които винаги имат много от него в своята аура. Въпреки това, той рядко е доминиращ цвят и обикновено се засича над един от съседите си. Клоненето му към синьото- достоверност и полезност. Като клони към жълтото,-слабост. А лимонено- зелено, с много жълто е знак за измама. Като правило на дълбокото изцеление зеленото се вижда и в малки количества, но е добре да има по малко от него във вашата аура.

Сатурн е планетата на този цвят, fa е неговата музикална нота. В ранната църква е символ на младостта и плодовитостта на природата, като това съвсем естествено се свързва с пролетта.

Синьо

Синьото винаги е било цветът на духът, символ на съзерцание, молитвата и небето. Небето е синьо, защото газовите молекули във въздуха предизвикват леки лъчи на слънцето да се разпръснат. Това е научно обяснение, но както вече споменах синьото се свързва с истинския цвят на слънцето, а също така е цветът на планетата Юпитер. Представено е като властелин на големите мислители и високото съзнание.

Почти всеки вид синьо е добро, но по-дълбоките нюанси са най-добрите. Бледо синьото показва малко дълбочина, но борба за зрялост. Лицето може да не е талантливо, но се опитва. То ще има много болки в сърцето и много главоболия, но ще продължи да върви в правилната посока. Средното синьо, или водното, принадлежи на лице, което ще работи по-усилено и ще свърши повече работа, отколкото човек със светло синьо. Може да има малка разлика между техните таланти . Тези, които имат дълбоки сини нюанси са уцелили работа си и са потопени в нея. Те са в състояние да бъдат мрачни и почти винаги са необикновени хора, но те са на мисия и твърдо я изпълняват . По-голямата част от тях са духовно развити и животът им обикновено е посветен на една безкористна кауза като наука, изкуство, или социални услуги. Аз съм виждал много сестри на Mercy с това тъмно синьо, както и много писатели и певци.

Музикална нота на синьото е sol. Ранната църква е възлагала на цвета най-високите постижения на душата.

Индигово и Виолетово

Индиговото и виолетовото е цветът на изследователите от всякакъв вид, хора които търсят причините или религиозността. Когато тези хора се бетонират в работата си или започнат да вярват силно в разбиранията си техният цвят обикновено преминава към тъмно синьо. Изглежда, че след като целта е зададена в правилната посока синьото е естествената еманация на душата. Тези, които са лилави са склонни на крайности и прекаленост, защото тук има проникване от към розовото. Сърдечни и стомашни проблеми са доста общи за хората с индигово, виолетово и лилаво в аурата си.

Венера е планетата на индиговото,а la е неговата музикална нота. Луната е планетата на виолетовото,а си е неговата музикална нота. Според ранната църква индиговото и виолетовото означават унижение и тъга.

Идеалният цвят разбира се е бялото и всички ние се стремим точно към него. Ако нашите души са в перфектен баланс цветът на нашата аура ще е чисто бяло. Христос има такава аура, и тя е показана в много картини, които го изобразяват, особено тези след възкресението . Може би си спомняте думите му пред гробницата, "Не ме докосвайте защото скоро се въздигнах." Това е като предупреждение да разберем че вибрациите на неговото същество тогава са били твърде мощни , и ни грози опасност ако го докоснем(да изпаднем в шок или да бъдем убити или …).

Цветът е светлина и светлината е проява на творчество. Без светлина няма да има живот и съществуване. Светлината всъщност е основният свидетел на сътворението. Всички около нас имат цветове, които не можем да видим, точно както има звуци които не можем да чуем и мисли които не можем да възприемем. Нашият свят на разбиране е много малък. Можем да видим само няколко цвята между червеното и виолетовото. Отвъд червеното от едната страна и виолетовото от друга, има неподозиран брой цветове. Някои от тях са толкова ярки и прекрасни и няма съмнение, ние ще бъдем слепи, ако ги съзрем на това си ниво.

Но всъщност тези цветове които не можем да видим,тези звуци които не можем да чуем, тези мисли които неможем да разберем.. в тях е надеждата за развитието и смисълът на вечността…Това е един малък и тесен свят и отвъд ни очаква славата на нашите души.

Петстотин години преди раждането на Христос, Питагор е първият философ, който използват цветовете за лечение. Днес медицината е само началото, за да видите възможностите на този метод. Ако цветовете са вибрациите на духовните сили, те трябва да бъдат в състояние да помогнат при лекуването на нашите най-дълбоките и най-изтънчените болести. Заедно с музиката, която е сродна духовна сила, те представляват голяма надежда за лечението на бъдещето.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 1 year later...

Извинявам се, че тук ще питам, но не намерих по-добро място.

 

В една беседа четох Учителя да казва нещо в смисъл, че аурата на светците била многоцветна, шарена. Някой да се сеща коя е беседата?!

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...