Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Емоционално състояние и болести


Recommended Posts

Глава Пристрастяване

Пристрастяването прилича на търсене. Всички пристрасте­ни търсят нещо, но твърде бързо прекъсват тър­сенето и засядат на една плоскост, която влиза в ролята на заместител (ерзац). Защото търсенето трябва да води до намиране и така да бъде задово­лена една нужда. Иисус е казал: „Който търси, не бива да престава да търси, а който намери, ще бъде разтърсен; и когато бъде разтърсен, ще се учуди и ще завладее Вселената" (Евангелие на Тома, 2).

Всички големи герои от митологията и литера­турата са се впускали в търсене - Одисеи, Дон Кихот, Парсивал, Фауст - и не са преставали да тър­сят, докато не са постигали целта си. Търсенето е помагало на героя да премине през мрак и многоб­ройни опасности, довеждало го е до объркване и от­чаяние. Но когато намирал търсеното, всичките му усилия преставали да изглеждат нищожни. Всеки човек се е отправял на странстване и при това странстване се блъска в най-потайните и странни брегове на душата си - но той не бива да засяда, нито да затъва в тях, не бива да престава да тър­си, докато не намери.

„Търсете и ще намерите..." се казва в Евангелие­то. Но който се плаши от изпитанията и опаснос­тите, Прекрсни думи за заклет пушач кат мене по три кутий цигари НО АЗЪ ТЪРСЯ и НАМЕРИХ сигур съдбата е така решила този сайт и ВИЕ за да се освободя от този навик вреден БЛАГОДАРЯ до две и половина паднах но знайте МНОГО МНОГО трудно се постига да се откажа от ПРИСТРАСТЯВАНЕТО мое на 30 години което става

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 139
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Прочетох какво пише за проблеми с кожата, но ми се иска да попитам по-конкретно.

За съжаление съм взела кожата на баща ми, мазна и разширени пори, склонна към акне.В пубертета има доста пъпки и това много ме комплескираше.С времето нещата се подобриха, сега съм на 29 , и не е вече толкова зле.Как се обяснава това от езотерична гледна точка и мога ли да направя нещо ,за да си помогна?

Благодаря! :)

Линк към коментар
Share on other sites

Сингониум, навярно си прочела това?

Кожа

Границата на “Аз”-а, която трябва да се преодолее, за да се намери “То”.

Обриви- нещо възспирано се опитва да излезе навън (напр. акне - страх и срам от сексуалността и потискането й ). Шарка- изолация от майчината любов. Псориазис- броня и ограничение във всички посоки.

Сърбежи (pruritus)- нещо в нас предизвиква възбуда и иска да избие навън (сексуалност, агресия, любов, апетит).

Да се запитаме: Прекалено много ли се ограничавам? Как стои въпросът с моята способност за установяване на контакт? Зад резервираното ми поведение крие ли се потиснато желание за близост? Кое е това, което се стреми да пробие границите и да излезе навън (сексуалност, нагон, страст, агресия, въодушевление)? Какво ме сърби в действителност? Към изолация ли се стремя?

Текстът е по структурата на Т.Детлефсен.

Това означава - да се анализираш и да се опиташ да промениш действията си. В случая - да си по-непринудена и да харесваш себе си.

Тъй като е трудно човек да надскочи сянката си, Луиз Хей дава готова формула:

Кожа - проблеми

Вероятна причина:

Неспокойствие, страх. Стари, заровени опасения. "Застрашен съм."

Нов мисловен модел:

С любов и с мисли за радост и мир защитавам себе си. Прощавам си миналото и го забравям. Свободен съм още в този момент.

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

Сингониум, навярно си прочела това?

Кожа

Границата на “Аз”-а, която трябва да се преодолее, за да се намери “То”.

Обриви- нещо възспирано се опитва да излезе навън (напр. акне - страх и срам от сексуалността и потискането й ). Шарка- изолация от майчината любов. Псориазис- броня и ограничение във всички посоки.

Сърбежи (pruritus)- нещо в нас предизвиква възбуда и иска да избие навън (сексуалност, агресия, любов, апетит).

Да се запитаме: Прекалено много ли се ограничавам? Как стои въпросът с моята способност за установяване на контакт? Зад резервираното ми поведение крие ли се потиснато желание за близост? Кое е това, което се стреми да пробие границите и да излезе навън (сексуалност, нагон, страст, агресия, въодушевление)? Какво ме сърби в действителност? Към изолация ли се стремя?

Текстът е по структурата на Т.Детлефсен.

Това означава - да се анализираш и да се опиташ да промениш действията си. В случая - да си по-непринудена и да харесваш себе си.

Тъй като е трудно човек да надскочи сянката си, Луиз Хей дава готова формула:

Благодаря ти Късметче! :feel happy:

Ми аз май само това правя , да се анализирам.Трудно ми е да се харесвам, като си виждам кусурите.Вечно съм недоволна от себе си, но май и към другите съм така.Ужасно самокритична съм и исам нещата да се случват според плановете ми, но уви... :lol:

Линк към коментар
Share on other sites

Акне

Вероятна причина:

Отхвърляне на собствената личност. Антипатия към себе си.

Нов мисловен модел:

Аз съм божествено проявление на живота. Обичам и приемам себе си такъв, какъвто съм сега.

Мисля, че няма нужда от коментар.

Младежите, които нямат акне, не винаги са с по-високо самочувствие, просто при тях неприемането на себе си избива другаде. В тази възраст задължително го има поради бързите промени. Понякога дори точно то избива в напереност, войнственост и т.н.

Сега за кожните проблеми. Освен с формула, която се повтаря задължително 3 - 4 пъти на ден, а повече е и по-добре, трябва да се комбинира с всички др. средства.

Движение.

Контакт с природата.

Компания на приятни хора.

Приятни и любими занимания.

Умерена храна -плодове и зеленчуци* в големи количества, малко тестени, без излишества, без мазни сладки кремове. ( Качествен шоколад в малки количества не вреди.)

Да не се набляга на недостатъците, а на преимуществата - подчертайте хубаа фигура, хубава усмивка, коса, подвижност и пъргавост, приятен глас, мило отношение , стойностни мнения, весел нрав ... къде сред всичко това се загуби проблемът и кой беше той? :)

Когато природата ощетява откъм едно, дава друго. Хората с фина и тънка кожа се сбръчкват по-рано и обикновено имат тънка коса. Начинът да се отнасяш към тялото си с благодарност и грижа също говори много за цялостната личност.

Koжата има един голям враг - нервното напрежение. Избягвайте междинни дейности, където сте между чука и наковалнята. Избирайте дейности, ри които сами сте си господари, с ясен краен резултат ( да се надяваме - удовлетворяващ).

Спокойствието лекува. В тази връзка Молитвата , медитацията, правилното дишане, познаването и боравенето с фини енергии.

* За значението на плодовете за характера - Учителя П. Дънов!

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

Много ти благодаря, толкова позитивно звучи!

Ми аз се опитвам, спортувам, смея да кажа ,че имам добра фигура и доста хора казват,че съм чаровна , защото съм усмихната.

Но каквото и да правя,все имам вътрешна неувереност и знам,че това много пречи.Все едно каквото и да правиш, все чувстваш,че не си достатъчно добър ! :rolleyes:

Ще опитам да мисля по - позитивно и да наблягам на хубавите неща!

Линк към коментар
Share on other sites

Специално по темата считам, че най-големите вредители и причини за болестите са:

Стреса, гнева, яростта, вината, липсата на Любов към себе си, съответно и към останалите.

Прошката, положителната мисъл, любовта, вярата, водят към здравето и щастието.

Линк към коментар
Share on other sites

Доколкото знам смущенията настъпват първо в астралното тяло и след известно време се проявяват във физическото. Но защо дадено заболяване се проявява само при определени условия?

Например: моя позната ходи на фитнес, катери планини, етажите на кооперацията. Никакъв проблем с краката или ръцете. Но ако се пусне климатик в стаята или в колата, нея веднага я зяболяват ставите на ръцете и краката. На точно определени места при това. Забелязала съм доста такива "повтарящи" се при определени условия прояви.

Линк към коментар
Share on other sites

A зимата как се справят ставите й със студа? Или с въздушно течение?

Ще си позволя да дам свое тълкуване:

За момента мога да кажа къде не й е проблемът - не е в гъвкавост и напредване/ развитие в службата или в справяне с променливите житейски ситуации. Обича разнообразието, движението в работата , умее да изпипа и подреди ситуациите и в къщи. Справя се с лекота.

Вероятно когато има да общува с по-студени хора или хората/ обстоятелствата около нея се сменят доста бързо, й е по-трудно. Тогава е объркана и се чувства малко виновна за това, че не е толкова добра и успешна, както обичайно. Може и да става малко по-критична към себе си/ към другите.

Асе, питай я дали е така?

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

Oфициален сайт на Луиз Хей ( на англ.)

http://www.louisehay.com/

+

101 мощни мисли за живот ( на бг)

http://advance.bg/?pn=l_hay2

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

За лечението на рака

Възпявам холографското тяло

„Едва ли ще познаеш кой съм

или какво искам да ти кажа,

но все пак ще ти нося здраве”

Уолт Уитман,

„Песен за себе си”

На един 61-годишен мъж, когото ще наречем Франк, поставят диагнозата рак на гърлото, която почти винаги означава фатален изход, и му казват, че шансовете му да остане жив са 5%. Теглото му намалява от 59 на 44 кг. Той е крайно изнемощял, едва си преглъща слюнката и трудно диша. Лекарите спорят дали изобщо да го подлагат на радиационна терапия, защото е твърде възможно лечението само да увеличи болките му, без значимо да увеличи шансовете му за оцеляване. Въпреки всичко те решават да го подложат на терапия.

След това, за голям късмет на Франк, д-р О.Карл Саймънтън, радиационен онколог и медицински директор на Онкологичния консултански и изследователски център в Далас, щата Тексас, е помолен да участва в неговото лечение. Саймънтън предполага, че самият Франк може да повлияе върху хода на своето заболяване. Той го обучава на няколко техники за релаксация и визуализация, разработени от самия него и колегите му. От този момент, три пъти на ден, Франк си представя облъчването, което получава, като състоящо се от милиони малки енергийни куршуми, бомбардиращи неговите клетки. Освен това визуализира своите ракови клетки като по-слаби и по-объркани от нормалните си клетки и поради това неспособни да възстановяват загубите, които претърпяват. След това той визуализира как неговите бели кръвни телца, войниците на имунната система, идват, струпват се около мъртвите и умиращите ракови клетки и ги пренасят към черния дроб и бъбреците, за да бъдат изхвърлени от тялото.

Резултатите са поразителни и далеч надминават това, което обикновено се получава в такива случаи, когато пациенти биват лекувани единствено с радиация. Лечението с радиация върви като по магия. Франк не изпитва почти никой от негативните странични ефекти – увреждане на кожата и слизестите мембрани, които нормално съпровождат подобна терапия. Той възвръща загубеното си тегло и своята сила – само за два месеца всички признаци на неговия рак изчезват. Саймънсън смята, че забележителното възстановяване на Франк се дължи до голяма степен на всекидневните упражнения по визуализация.

Саймънсън и колегите му упорито продължават изследванията си и обучават на техните визуализиращи техники 159 пациенти с рак, смятани за медицински неизлечими. На такива пациенти им се дава живот от 12 месеца. Четири години по-късно 63 от пациентите са все още живи. От тях 14 не показват признаци на заболяването, при 12 ракът регресира и при 17 болестта си остава устойчива.

Оттогава Саймънтън провежда поредица подобни изследвания, всички с положителни резултати.

Саймънтън основава раков център „Саймънтън”, една преуспяваща институция за изследвания и лечение в Пасифик Пелисейдс, щата Калифорния, в която се преподават техники с използване на въображението при пациенти, борещи се с различни заболявания. Терапевтичната употреба на въображението завладява въображението на публиката и едно скорошно проучване показва, че алтернативно лечение на рака се прилага четири пъти по-често.

Как така някакъв си образ, формирал се в ума, може да оказва въздействие върху нещо толкова страховито като рак? Не е изненадващо, че холографската теория за мозъка може да бъде използвана за обяснение и на този феномен. Психологът Джийн Ахтърбърг, директор на изследванията и рехабилитацията в Центъра по здравна наука на Тексаския университет в Далас и един от учените, които спомагат за доразвиване на техниките с използване на въображението, прилагани от Саймънтън, смята, че именно холографските способности на мозъка ни дават ключа към загатката.

Както беше отбелязано, всички преживявания са в крайна сметка просто неврофизиологически процеси, протичащи в мозъка.

Ахтърбърг казва също, че вярата е от решаващо значение за здравето на индивида. Както посочва тя, действително всеки, който е имал контакт със света на медицината, знае поне една история за пациент, изпратен да си умре в къщи, но тъй като той „смята” друго, смайва своите лекари с пълно оздравяване. В нейната блестяща книга „Въображение в лечението” тя описва няколко нейни срещи с подобни случаи. В един от тях жена била в кома, парализирана и с поставена диагноза масивен мозъчен тумор. Тя претърпява хирургическа операция за „смаляване” на нейния тумор, но тъй като се смята, че е близо до смъртта, жената е изпратена у дома, без да бъде подложена на радиационна или химеотерапия.

Вместо незабавно да умре, жената от ден на ден укрепва. Като неин наблюдаващ терапевт Ахтърбърг е в състояние да проследи напредъка й и към края на шестнадесетия месец жената не показва признаци на рак. Защо? Въпреки, че е природно интелигентна, тя е само умерено образована и реално не знае какво е значението на думата „тумор” – или на смъртната присъда, която тя изрича. Затова тя не смята, че ще умира и преодолява своя рак със същата увереност и непоколебимост, които използва за преодоляване на всяка друга болест в нейния живот, казва Ахтърбърг. Когато Ахтърбърг я вижда за последен път, жената повече не показва и следа от парализа, захвърлила е бандажите за краката и бастуна и дори два пъти е танцувала.

Поради тези и други открития Ахтърбърг е на мнение, че при заболяване, дори при обикновена хрема, човек трябва да се подсили с колкото е възможно повече „невронни холограми” на здравето – във формата на вярвания, образи на добро живеене и хармония, както и образи на активизирани конкретни имунни функции. Тя смята, че ние трябва също да изгоним всякакви вярвания и образи, които имат негативно последствие за здравето ни и да разберем, че нашите телесни холограми са нещо повече от просто образи. Те съдържат други видове информация, включително интелектуални разбирания и тълкувания, съзнателни и несъзнателни предразсъдъци, страхове, надежди, тревоги и т.н.

Препоръката на Ахтърбърг, че ние трябва да се отървем от негативните образи, се приема добре, защото има данни, че въображението може да причини заболяване по същия начин, по който може да лекува.

Повече – в „Холографската Вселена” на Майкъл Толбот

Редактирано от Таня
Линк към коментар
Share on other sites

Мисъл за деня-23 ноември:

Пропорция има: Ако чистите мисли преодоляват, вие ще бъдете здрави; ако нечистите мисли преодоляват, вие ще боледувате. Ако чистите чувства преодоляват, вие ще бъдете здрав, ако нечистите чувства преодоляват, болестта ще дойде. Ако чистите постъпки преодоляват, вие ще бъдете здрав. Винаги, ако нечистите постъпки преодоляват, болестта ще дойде. То е мярката. Този закон може да го приложите във всяко отношение в живота.

Чисти мисли, чисти чувства и чисти постъпки

Тоест - не само идеалните хора са здрави.

Даден ни е един толеранс от 48 - 49 % грешка. :)

Доста щедро, а ние пак не успяваме да се придържаме в тези рамки.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Артрит

Вероятна причина:

Чувство, че не сте обичан(а). Критика, възмущение.

Нов мисловен модел:

Аз съм любов. Сега избирам да обичам и одобрявам себе си. Гледам на другите с любов.

Стави

Вероятна причина:

Представляват промените в направлението на живота и лекотата, с която се извършват.

Нов мисловен модел:

Лесно се адаптирам към промяната. Животът ми е божествено направляван и винаги вървя в правилната посока.

Линк към коментар
Share on other sites

В този сезон да повторим:

Треска

Вероятна причина:

Гняв. Раздразнение.

Нов мисловен модел:

Аз съм спокойна и невъзмутима, проявление на мира и любовта.

+

Главоболие:

Вероятна причина:

Отнемане на силата. Самокритика. Страх.

Нов мисловен модел:

Обичам и одобрявам себе си. Виждам себе си и това, което върша, с очите на Любовта. В безопасност съм.

Хрема.

Вероятна причина:

Молба за помощ. Вътрешен плач.

Нов мисловен модел:

Обичам и утешавам себе си по приятни за мен начини.

П.П. Подадените от Чебурашка обяснения на предната стр. са прекрасно допълнение за осъзнаване на ситуацията.

Здраве и хармония!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Молитвата лекува с вибрации

"Трапезата е мястото, където семейството се събира най-често. На масата трябва да се сяда в добро настроение и усмивка. В никакъв случай с агресивно настроени сътрапезници. Защото хората с лоши мисли и негативна енергия имат пряко разрушително действие върху здравето ни чрез водата и храната. А последствията са скандали, побоища, ругатни, раздели, разводи, дори отнемане на човешки живот.

Затова не е случайно, че във всички световни религии - християнство, ислям, юдеизъм, преди ядене се четат молитви, а на големите религиозни празници се освещава храната. Явно, че нашите предци са знаели енергията на този процес, който ние тепърва си обясняваме научно. Оказва се, че честотата на вибрациите при молитвите на всяко вероизповедание, звучащи на различни езици, е точно 8 херца. Това съответства на честотата на земното електромагнитно поле. И е причината молитвата да формира хармонична структура във водата, намираща се във всяка храна. Според японския учен Емото водата реагира по особен начин по време на молитви, образувайки красиви кристали.

Има сигурни данни, че молитвата влияе върху здравето. Говори се за фантастични случаи, когато развиваща се гангрена изведнъж изчезва. Болни животни или загиващи растения, напръскани със светена вода, се възстановяват. Това са факти, които нито един физико-химик засега не може да обясни.

Различните наши емоционални състояния всъщност представляват потоци от вибрации. Любовта е заредена с най-силна енергия, заложена в самата дума. Колкото по-древни са словата, толкова по-голяма енергийна сила имат те.

Молитвата не трябва да се приема като медитация, тя не е прост ритуал или действие. Тя е трансмисия към по-високо енергийно равнище. Преминаване на състоянието на душата от едно към друго астрално ниво. Дори човек, който никога не е чувал молитва, е възможно да я осъзнае и разбере нейните вибрации. Преминаването на водата от състояние на обикновена питейна в "жива", става под въздействието на молитвата.

В Русия е известно паранормалното въздействие на т.нар. тризвънна вода, която лекува всякакви болести. Взима се от три църкви, разположени така, че звънът от камбаните на едната да се прелива в звука на другите. Ритуалът се провежда в пълно мълчание. Смесва се водата от трите църкви и се поднася на болния. Дори произнасянето на една дума би провалило този ритуал.

По време на молитва се променя кръвната картина на човека по много показатели. Без значение на какъв език е тя, дали е произнесена на глас или наум. Всичко, което променя структурата на водата по време на молитва, зависи единствено от искреността и от чувствата, които се влагат. Силата на духа и мисълта са най-върховното човешко постижение. Ако те се използват негативно, човек замърсява водата в организма си. По този начин се замърсяват и моретата, езерата, реките, а донякъде и въздухът чрез изпаряването на водните пари."

Изт.

Линк към коментар
Share on other sites

Виждам, че тук сте поместили линкове към книгите на д-р Далке.

Предлагам ви таблици за диагностика, които сама съм си правила на база "Болестта като път" и "Агресията като шанс" и които аз лично ползвам при радиестезична и биолокационна диагностика.

Надявам се да ви бъдат полезни и да ви спестят ровене и търсене.

Съжалявам, че ще се получи дълъг пост, но няма как да го съкратя.

------------------------------------------------

Психичните съответствия на органите и частите на тялото

Бъбреци- партньорство

Бял дроб- контакт, комуникация, свобода

Венци- първично доверие

Влагалище- отдаване

Врат- страх

Гръб- искреност

Дебело черво- неосъзнато, скъперничество

Жлъчка- агресивност

Зъби- агресивност, виталност

Кожа- разграничаване, норми, контакт, нежност

Колене- смирение

Косми- свобода, власт

Крайници- подвижност, гъвкавост, активност

Кръв- жизнена сила, виталност

Мускули- подвижност, гъвкавост, активност

Нокти- агресивност

Нос- власт, гордост, сексуалност

Генитали- сексуалност

Очи- прозрение

Пенис- власт

Пикочен мехур- освобождаване от натиск

Ръце от китките надълу- разбиране, способност за действие

Стомах- чувство, способност за приемане

Стъпала- разбирателство, твърдост, връзка с корените, смирение

Сърце- способност за любов, емоции

Тънко черво- преработка, анализ

Уста- готовност за приемане

Уши- послушание

Черен дроб- преценка, мироглед, религиозност

Инфекция – обществен конфликт

Да се запитаме: Кой конфликт не забелязвам, избягвам, или не си признавам?

Важно: За да се открие смисъла на конфликта, трябва да се вземе под внимание символиката на съответния засегнат орган.

Алергия – обществена агресивност

Всяка алергия е бягство от сьответната сфера в живота.

Да се запитаме: Защо не търпя собствената си агресивност в съзнанието, а я карам да действа в тялото? От кои сфери на живота се страхувам, че ги избягвам? Кои теми насочват (навеждат) алергиите ми – сексуалност, нагон, агресия, размножаване, мръсотия (т.е. “тъмните” сфери на живота)? Как използвам алергията си, за да манипулирам заобикалящите? Как стои въпросът с любовта ми: със способността ми да допускам до себе си?

Към животни – отхвърляне на ласки и милувки, т.к. се смята, че са нещо “животинско”; страх от интимност.

Сенна (символ на оплождането)- страх от любов, сексуалност, нагон, плодовитост.

Прахова- страх и приемане, че живота и бита са “мръсни”.

Дишане – асимилиране на живота

Да се запитаме: Какво кара дъха ми да секва? Какво не искам да приема? От какво не искам да се лиша? С какво не искам да влизам в конфликт? Страхувам ли се да направя крачка към нова свобода?

Астма (гр. тесногръдие)– алчност при вземането, стиснатост при даването; желание за самоизолиране; претенции за доминиране и незначителност; надутост, властност, агресивност; отбрана срещу “тъмните” страни на живота

Да се запитаме: В кои сфери искам да вземам без да давам? Мога ли да призная сноята агресивност и мога ли да я проявя? Как се справям с конфликта “доминиране/незначителност”? Кои сфери от живота подценявам и отблъсквам? Мога ли да видя страха, който се е окопал зад моята ценностна система? Кои сфери от живота отбягвам и ги смятам за мръсни и неблагородни?

Важно: Винаги, когато се чувствате натясно – това е страх. Единственото средство срещу страха е разширяването. Ще го постигнете само като допуснете до себе си онова, което сте отбягвали.

Простудни заболявания и грипозни афекции- символизират “преработката” на даден конфликт. Настъпват в кризисни ситуации, когато ядът ни засяда в гърлото или ни идва до гуша от нещо, когато нещо ни излиза през носа. Обикновено тогава имаме желание да ни оставят на мира.

Стомах и храносмилане

Да се запитаме: Какво не мога или не искам да преглътна? Преглъщам ли нещо навътре в себе си? Как се справям с чувствата си? Защо съм кисел? Как се справям с агресията си? До каква степен бягам от конфликтите? Има ли в мен потиснат копнеж към безконфликтният рай на детството, в който да бъда само обичан и да се полагат грижи за мен, така, че да не е необходимо да се разкъсвам сам?

Постоянно желание да се дъвче или глад за нещо сладко- незадоволена любов.

Глад към солена или пикантна храна – прекомерно мислене и мозъчно натоварване.

Консервирана, пушена и богата на танини храна – тесногръди хора.

Люта храна- жажда за предизвикателства, дори да са трудно поносими ексцесии.

Диетична храна и без никакви подправки- предпазливост от нови въздействия, страх от конфронтации.

Пасирана и кашеста храна- вдетиненост, инфантилност.

Страх от задавяне с кости – страх от агресии.

Страх от костилки- страх от проблеми и сблъсък с ядрото на нещата.

Макробиотично хранене- търсене на проблемите и търсене на всяка цена ядрото на нещата; известен страх от любов и нежност.

Стомах- олицетворява женския полюс, способността да се чувства и светът на чувствата ни и любовта. Когато стомахът е болен човек не понася сурова храна и иска да я “умъртви” чрез агресията на готвенето, т.е. показва, че не понася промените и предизвикателствата.

Стомашната киселина е с мъжки полюс и при агресия, гняв, когато нещо не ни отърва или ни обърква сметките- има киселинна атака.

Стомашна язва- насочена агресия към себе си, самосмилане, нужда от закрила, желание да бъдеш зависим, които човек прикрива чрез външна демонстрация на независимост, честолюбие и властност.

Черва:

Тънкото черво е свързано с мозъка и е индикатор за екзистенциалните страхове, прекомерната склонност към анализи и критики. Символизира аналитичното мислене.

Диарията ни показва, че се страхуваме и твърде много искаме да задържаме, и ни учи да пускаме и да оставяме на свобода.

Дебелото черво е свързано с парите и способността да даваме. Символизира неосъзнатото, “тъмната” страна на тялото.

Запекът символизира, вещомания, неспособност за откъсване от материалната сфера, скъперничество, страх другите да не разкрият “тъмната” ни страна и затова води до дистанцираност и самоизолация.

Язвен колит- угодничество към другите, поради страх да реализираме собствения си живот.

Диабет- любовно разстройство, неспособност да се приема любов, което води до агресия към околните и до отхвърляне от тяхна страна.

Черен дроб- основен доставчик на енергия

Смущенията в него показват, че не умеем да преценяваме е оценяваме правилно, имаме мания за величие (респ. както при алкохолизма). Черният дроб показва връзката ни с окултното и мирогледа ни.

Да се запитаме: В кои сфери съм загубил способността си за правилна преценка и оценка? Къде не мога вече да правя разлика между това, което ми понася, и онова, което е “отровно” за мен? В какво прекалявам, в коя област искам твърде много (мания за величие), къде се разпростирам безмерно? Интересувам ли се от Бог и духовността, от моята обратна връзка с Първопричината, или множеството ми пречи да погледна и към единичното? Мирогледът ми ограничен ли е? Липсва ли ми доверие?

Жлъчка- показва правилно ли протича енергията през нас. Камъните в жлъчката говорят за агресия, а при жените могат да изразяват и чувство за принуда в партньорските отношения.

Неврогенна анорексия- конфликт между дух и материя, целомъдрие и нагон. При жените изразява и съпротива към собствената женственост и сексуалност.

Сетивни органи- връзката ни с външния свят

Очи

Късоглесктво- субективност, обидчивост.

Далекогледство- липса на мъдрост и широта на мирогледа.

Далтонизъм- слепота за многообразието на живота.

Конюктивит- конфликт, желание да си затворим очите за нещо.

Кривогледство- едностранчив светоглед, проблем в един от мозъчните дялове.

Перде- при “сивото” перде (потъмняване на лещата) има дистанциране от обкръжението и от себе си, за да не бъдем наранени; при “зеленото” перде (глаукома)- светът се наблюдава като през конски наочници, притеснение от неизплаканите сълзи (налягане на очните дъна).

Да се запитаме: Какво не искам да виждам? Моята субективност пречи ли на самопознанието ми? Пропускам ли да опозная себе си чрез събитията, които ми се случват? Липсва ли ми по-дълбоко прозрение? Страхувам ли се да виждам обективно проблемите в тяхната острота? Мога ли изобщо да виждам нещата такива, каквито са?

Уши

Внезапен срив на слуха- да се вслушаме в себе си и вътрешния си глас.

Старческа глухота- непреклонност, неотстъпчивост, липса на гъвкавост.

Да се запитаме: Защо не съм готов да изслушам някого? Кого или какво не искам да слушам? Уравновесени ли са у мен двата полюса – егоцентризъм и смирение?

Главоболие

Появява се при хора с прекалени амбиции, претенции за перфекционизъм, стремеж към власт и налагане ва волята; когато се отдадем само на рационалното и загубим връзката си с чувствата (т.е. стомаха и сърцето). Болките показват, че мисленето ни е погрешно, неправилно го насочваме и преследваме съмнителни цели, проявяваме “магарешки” инат и вманиаченост.

Мигрена (хемикрания)- това буквално означава оргазъм в главата. Символизира сексуалността и проблемите с нея. Болката показва, че сме потиснали своята сексуалност и се опитваме да я изживеем в главата си, или обратното- имаме безразборни сескуални връзки. Показва също конфликт мужду нагон и мислене, добра и зло, стомах и глава, дух и материя.

Често партньорите използват главоболието, за да избягнат сексуален контакт и даване на любов.

Да се запитаме: Над какво си блъскам главата? Опитвам ли се пряко сили да се издигна нагоре (честолюбие)? За мен “горе” и “долу” още ли са в живо взаимодействие? Дебелоглав ли съм? Инат ли съм? Опитвам ли се с мислене да замествам действието? Честен ли съм спрямо своите сексуални проблеми? Защо изтласквам оргазма в главата?

Кожа

Границата на “Аз”-а, която трябва да се преодолее, за да се намери “То”.

Обриви- нещо възспирано се опитва да излезе навън (напр. акне- страх и срам от сексуалността и потискането й). Шарка- изолация от майчината любов. Псориазис- броня и ограничение във всички посоки.

Сърбежи (pruritus)- нещо в нас предизвиква възбуда и иска да избие навън (сексуалност, агресия, любов, апетит).

Да се запитаме: Прекалено много ли се ограничавам? Как стои въпросът с моята способност за установяване на контакт? Зад резервираното ми поведение крие ли се потиснато желание за близост? Кое е това, което се стреми да пробие границите и да излезе навън (сексуалност, нагон, страст, агресия, въодушевление)? Какво ме сърби в действителност? Към изолация ли се стремя?

Бъбреци

Всички чифтни органи в тялото имат отношение към контактите, партньорството и видовете любов. Белите дробове- (philia- приятелство)- непрекият контакт и комуникацията, Тестисите и Яйчниците- (eros- сексуалност), а Бъбреците- (agape- постепенно сливане с всичко)- сферата на партньорството и конфликтите в нея. Затрудненията, които имаме с партньора си, всъщност са тези, които имаме със себе си и нашата “тъмна” страна.

Камъни- вкопчване и блокиране в маловажни неща, пречещи на развитието. При мъжете- също и налагане на волята, проблем с хармонията в отношенията.

Да се запитаме: Какви проблеми имам в сферата на партньорството? Склонен ли съм да затъвам в проекцията и да смятам, че грешките на моя партньор са единствено негов проблем? Пропускам ли в проявите на партньора си да откривам и себе си? Вкопчвам ли се упорито в старите проблеми и възпрепятствам ли така потока на развитието?

Пикочен мехур

Символизира упражняването на власт и потиснатите стремежи към надмощие.

Да се запитаме: В кои сфери се вкопчвам упорито, макар да са отживели и да чакат да бъдат отделени и изхвърлени? Къде сам се подлагам на натиск и го проектирам върху другите (напр. изпити, началници..)? От кои изчерпани теми би трябвало да се освободя? Какво ме кара да плача?

Сексуалност и бременност

Сексуалните и хормоналните проблеми винаги се решават на физическо ниво, а не чрез бягство в “по-високо” равнище! Винаги се дължат на липса на единство с нас самите, а оттам и с партньора.

Менструални смущения- липса на женственост и способност за отдаване и приемане. Неспособността да се отпуснем и да изживеем оргазъм, също водят до болезнена менструация. Както и страх от децата или вкопчване в тях.

Лъжлива бременност- конфликт между силното желание за деца и неосъзнатия страх от отговорност; конфликт между сексуалност и майчинство.

Проблеми на бременността- отрицателно отношение към детето. Гаденето по време на бременност се дължи на отделянето на женския хормон естроген и означава самоотбрана, слабо изразена женственост и негативни чувства към детето.

Заболявания през бременността (гестоза)- отбрана срещу детето и символично освобождаване от плода и опит за прогонването му. Най-често се среща при диабетичките, бъбречно болните и пълните жени, които в психологичен план имат проблеми с отдаването и приемането на любовта и партньорството.

Раждане- проблемите показват опит насила да се задържи детето и да се лиши от свобода. Такива жени до края на живота си са вкопчени властно в децата си. Преждевременното раждане пък показва желание да се освободим от детето и да избягаме от отговорност.

Кърмене- символизира майчината защита.

Стерилност- или жената има несъзнателна отбрана, или желанието й е нечестно мотивирано (напр. иска дете, за да може да задържи партньора си). При мъжа е аналогично, но показва и страх от отговорност и обвързване.

Менопауза и климактериум- доколко сериозни проблеми ще има, зависи от това доколко пълноценна женственост има жената.

Фригидност (аноргазмия) и импотентност- страх от загуба на контрол или от смъртта. Фригидните жени имат желание да доминират и излишък на мъжка енергия. Респективно, импотентният мъж се страхува от женствеността, от Майката, от способностите и агресията си- затова има излишък на женска енергия.

Сърце и кръвообращение

Пряко са свързани с човешките взаимоотношения и сексуалността.

Ниско кръвно налягане (хипотомия) и анемия- бягство от съпротива и отговорност, пасивност, липса на отговорност и енергия, водещо до агресия към себе си. Желание да се оставиш в ръцете на друг.

Високо кръвно налягане (хипертония)- насила се възпираме од действие и заобикаляме истинската причина за конфликта, водещо до агресия към другите.

Сърце- символ на любовта и единството. Всички симптоми ни напомнят да се вслушаме в себе си.

Силното и учестено сърцебиене- страх от нещо или някого.

Сърдечна фобия (невроза)- необоснован страх за себе си.

Ангина пекторис (гръдна жаба)- тесногръдие, коравосърдечие.

Инфаркт- потискана агресия.

Да се запитаме: В хармонично равновесие ли са главата (разумът) и сърцето (чувствата)? Давам ли достатъчно простор на чувствата си и осмелявам ли се да ги изразявам? Живея и обичам ли с цялото си сърце? Ръководи ли се животът ми от жив ритъм или го сковавам в ограничен такт? Има ли все още в живота ми заряд и експлозив? Вслушвам ли се в сърцето си?

Слабост на съединителната тъкан (мезенхима)- лесна уязвимост и злопаметност. Води до появата на разширени вени и тромбози, които символизират прекалено силна връзка със земята, мудност и тромавост в живота. Аналогично както при ниското кръвно налягане и анемията.

Опорно-двигателен апарат и нерви

Стойка и поведение- отразяват от една страна съзнателната ни идентификация, а от друга аномалиите могат да прикриват някоя наша “тъмна” страна.

Болест на Бехтерев- несломимост, непреклонност, упорство.

Гърбица- неосъзнато смирение.

Интервербални хрущяли и ишиас- претоварване, с цел да изглеждаме в очите на околните способни и велики, за да компенсираме вътрешното си чувство за посредственост и комплекси за малоценност. Желание да сме обичани и популярни; мнителност, че другите са с нас заради успеха и парите.

Стави- инат, упорито сме се хванали за нещо. Страх от честността. Всички изкуствени стави и протези са бягство от истината.

Ревматизъм и артрит- твърдоглавие, мазохизъм, автоагресия, потребност от саможертва и мъченичество, преувеличена отзивчивост, свръхморал, фалшив алтруизъм, тенденция към депресивни състояния. Липса на откровена преценка за собствения егоизъм, властолюбие, морал, неотстъпчивост, неискреност и агресия.

Опорно-двигатерни смущения (изкривен врат, схващане на ръката, тикове и т.н.)- демонстративна самонадеяност и властност, за да се прикрие собсвената несигурност и некомпетентност. Страх от обществото и високопиставените личности и авторитети. Прекомерни изисквания към околните, прикрити зад фалшива скромност.

Гризане на ноктите- страх от собствената агресивност и потискането й; завист.

Заекване- страх от собствените ни подсъзнателни желания, особено сексуалните. Аналогично на мигрената.

Злополуки

Поставят под въпрос начина ни на действие, постъпките и поетия ни жизнен път. Нужно е да се има предвид символиката на елементите в злополуката.

Пътно-транспортни произшествия- нужда от промяна, вървим по грешен път, липса на смелост; съмнения, страх.

Битови и трудови злополуки- нещо нарушава границата ни и не можем да допуснем близост. Преценяваме погрешно опасностите и прекаляваме с гордостта.

Фрактури- не желаем да се примирим с края на нещо и да гледаме напред; закостенялост, неподвижност, едностранчивост, липса на гъвкавост.

Психични симптоми

Следствие от постоянното потискане на “тъмната” ни страна.

Депресия- потисната агресия, липса на отговорност, страх от живота и смъртта (раздялата), желание да се вкопчиш в някого.

Нарушен сьн:

Да се запитаме при безсъние: Колко голяма е зависимостта ми от властта, контрола, интелекта и наблюдението? Умея ли “да освобождавам”? Развити ли са в мен способността за себеотдаване и първичното доверие? Интересува ли ме нощната (тъмната) страна на душата ми? Колко голям е страхът ми от смъртта и мислил ли съм достатъчно за нея?

Да се запитаме при прекомерна потребност от сън: Бягам ли от активност, отговорност и осъзнаване? В свят на сънища и илюзии ли живея и страхувам ли се от реалността?

Пристрастяване- страх от изпитанията, трудностите и новото. Аналогично на вечно търсещият и пътешестващият.

- Булимия- вътрешна празнота, търсене на любов, признание и похвала.

- Алкохол- пасивност, жажда за добър и безконфликтен свят, за човешка близост и братство.

- Цигари- копнеж за истинско общуване и свобода.

- Хашиш (марихуана)- аналогично на алкохола.

- Кокаин (каптагон и др. подобни)- търсене на любов, прикрито зад търсенето на успех.

- Хероин- тотално бягство от сблъсъка със света. Психотропни дроги (ЛСД, мескалин и др.)- желание да се премине в трансцедентността.

Ракови заболявания- липса на колективно схващане за света.

Символизира страх от единство, свръх-его, себенадценяване, непреклонност, криворазбрана любов, заблуди в мисленето.

СПИН- екстремно състояние на любов, попаднала в сянката, което разтваря границите на Аз-а в тялото и дава възможност психически потиснатия страх от любовта да се изживее на телесно равнище.

Чебурашка,това е най-доброто нещо което съм срещала!:thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

Присъединявам се към поздравленията за поста на Чебурашка ( виж горния пост)!

Още от Л. Хей:

Плешивост

Вероятна причина:

Страх. Напрежение. Старание да контролирате всичко. Недоверие в прицеса на живота.

Нов мисловен модел:

В безопасност съм. Обичам и одобрявам себе си. Отнасям се с доверие към живота.

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

Още мъничко за плешивостта:

"Плешивостта е белег за авторитарност или за човек, който злоупотребява с властта си. Това е човек, който желае да накара другите да му се подчиняват само заради самото подчинение. Налага мненията си, без да уважава тези на другите. Властта му е уважавана спонтанно и е този, който налага познанията си, без да приема своето СЪМ такова, каквото е в действителност. Така се лишава от хубави взаимоотношения и преживява много емоции.

Хармоничният авторитарен човек е този, който има валст, без да изпитва нужда да властва! Твоето тяло ти изпраща послание да се познаеш такъв, какъвто си; не е необходимо да налагаш гледната си точка и познания на другите. Приеми, че си авторитарен и се научи да да го преживяваш хармонично. Така ще се отвориш за новото и ще си възвърнеш контакта с това, което си, вместо да искаш да бъдеш онова, което смяташ, че другите искат да бъдеш."

Лиз Бурбо - кн. "Твоето тяло казва: Обичай се!"

Линк към коментар
Share on other sites

Добавям от друга тема ( http://www.beinsadou...=0&#entry108221 ) мненията на Азбуки и Чебурашка:

"Има една страхотна книжка на Маргит и Рюдигер Далке, която се нарича Frauenheilkunde (немската дума за гинекология). Доста дебела тухличка е и там много неща са описани, вкл. и проблемите с гърдите и психологическите фактори, които влияят на това. Не мога да превеждам цели пасажи, но ще преразкажа малко тук. Авторите съветват жената да се запита "На какво пречат симптомите и към какво принуждават?", за да си изясни проблема. Когато гърдите болят, те не могат да бъдат докосвани, а болката е аларма, която принуждава да им се обърне внимание. Ако гърдите не позволяват да бъдат докосвани, значи вероятно и жената е била докосвана погрешно, прекалено много или дори от "погрешния" и не е имала силата и смелостта да се отбранява. И така тялото се застъпва за гърдите чрез болката и така прави вика за помощ невъзможен за пренебрегване. Може да става дума за сексуално малтретиране, което дори е много отдалечено във времето и за което жената да не се сеща вече, което поражда този симптом. Гърдите засягат областта на Луната като архетип (знакът е Рак). Това е архетипът на жената-майка, а Венериният архетип е този на жената-любовница. Може би в партьорството на Лунния архетип не е отделено достатъчно внимание за сметка на Венериния архетип, който е бил преувеличен (разпространено в днешно време - мъжът търси жената като любовница, но не и като майка, иска удоволствие, не иска деца, съответно и жената, за да поддържа отношенията, фукционира основно на база Венерината си природа - в дългосрочен план това може да доведе до проблеми). На много жени липсва проявите на грижа, топлота, нежност, които не се стремят задължително към секса. Също липсва усещането за приютеност и възможността за израз на чувства.

Когато гърдите болят, те не могат да бъдат докосвани, но самата болка е вик за помощ и загриженост. Ако жената бива дълго прегръщана, успокоявана, без веднага да се пристъпва към "едното", това ще намали значително симптомите. Затова не бива при такива проблеми да се набляга на еротичната любов на Венериния архетип. Това, което липсва, е грижовната любов на Луната. Жената трябва да се опита да събуди този принцип в себе си, да го съживи. Тя има нужда от храна за чувствата си и от това да се отнася към тялото си внимателно (вкл. и в сексуално отношение). Има нужда от покой, за да се възстанови.

Урокът се състои в това, жената да се научи да се държи на разстояние от докосване без любов и от разтърсващи удари по тялото (физиката) си, както и да развие необходимите вербални противомерки и защитни механизми. Трябва да се научи да се предпазва от посегателства и да защитава "Лунната си област" от злоупотреби. Освен това е нужно двата принципа - на Венера и на Луната, да бъдат приведени в хармония един с друг, както и жената да се помири с всеки един от тях и да започне истински да му се наслаждава.

П.П. Аз имах лично проблем, не толкова сериозен, но имах болки в гърдите преди време. Не вземах никакви хормонални препарати (обикновено става дума за липса на прогестерон и прекалено завишени стойности на естрогена - пак за два хормона става дума). Прочетох този текст и установих, че е много верен за мен. Тъкмо бях приключила отношенияата си с един човек, който се беше възползвал от мен (впрочем и кармично е било така) до степен такава, че почувствах най-интимната си женска същност омърсена. Поработих над това да си възстановя вътрешното усещане за чистота, както и вземах билки, богати на фитопрогестерон, и проблемът изчезна за около две-три седмици. Поработих и над това такива мъже да ги разпознавам в намеренията им и да ги държа далеч от себе си - това наистина е възможно и не коства много усилие или борба. Въпрос на настройка на съзнанието е. В зависимост от това колко са дълбоки проблемите на жената във връзката със собствения й Лунен архетип, тази трансофрмация може да стане по-бързо или по-бавно, но пътят е този.

Сетих се също, че ако има възпалителен процес и нещо непрекъснато гнои, това вече е подтиснат и дълго подтискан гняв. Положението вече е непоносимо. Психическото състояние е подобно на "Ако ме пипнеш, ще гърмя!" Необходимо е жената да разбере каква е истинската причина, истинският дразнител и да вземе мерки за промяна колкото се може по-скоро. Това непрекъснато гноене и непрекъснати болки говорят за "спешен случай". При много жени впрочем това може да е дълго подтискано или нерелизирано желание да имат деца. Каквато и да е причината, трябва да се намери излаз на гнева и да се търси промяна, вътрешна и външна."

".......... гърдите символизират умението ни да даваме правилно (докато, например гениталиите - умението да вземаме правилно).

Всеки един проблем в областта на гърдите напомня да се замислим:

- дали не проявяваме прекомерно майчинско отношение към партньора си (в чиято основа всъщност е чувството за собственост, контрол, ревност и властност);

- дали не играем ролята на жертва, демонстративно показвайки на другите, че сме готови да пренебрегнем себе си уж "за тяхно добро и в името на любовта";

- дали не искаме и твърде много от себе си и не се контролираме до такава степен, че ставаме прекомерно мнителни и предпазливи;

Уточнение: Лявата гърда е свързана с отношението ни към децата (и детето в нас), а дясната - с отношението ни към партньора. "

По мои наблюдения може също лявата гърда да отразява по-общо положението в семейството, а дясната - изявата на женската ни страна в обществен / професионален аспект ,умението да даваме или това, как е приемана женската ни същност в обществото и професионалната сфера.

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Акне

Вероятна причина:

Отхвърляне на собствената си личност. Антипатия към себе си.

Нов мисловен модел:

Аз съм божествено проявление на живота. Обичам и приемам себе си такъв, какъвто съм сега.

Л.Хей "Излекувай тялото си"

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Синузит

ВЕРОЯТНА ПРИЧИНА

Раздразнителност, насочена към някой близък.

НОВ МИСЛОВЕН МОДЕЛ:

Обявявам, че мирът и хармонията живеят в мен и ме заобикалят непрекъснато. Всичко е наред.

Линк към коментар
Share on other sites

60.gif Страхотна тема

за Цистита

Мога да споделя от личен опит,че като цяло е проблем с партнъорството,но по конкретно е свързано с обида,нещо което не можем да простим на партнъора,дори и да искаме, или като цяло с обидчивостта като качество,което проявяваме към мъжа до нас.А е възможно да е обидчивост и към най-близките приятели.

Линк към коментар
Share on other sites

Отново ще ви предложа извадки от Лиз Бурбо - „Твоето тяло казва: Обичай се!”

Препоръчвам ви този том, ако желаете сериозно да предприемете един самоанализ. За разлика от повърхностните таблици и позитивни общи приказки на Луиз Хей – в книгите на Бурбо проблемите са разгледани подробно и дълбинно, като са дадени и конкретни и сериозни методи за самостоятелна работа върху решаването им, като всичко това е на достъпно професионално ниво.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

АКНЕ

Физически блокировки

Обикновено акнето засяга само най-дебелата част на кожата. То се появява в началото на юношеството и изчезва след двадесетте години, въпреки че някои хора страдат от него с години. По принцип не остават белези, но има и така наречено nodulyapnye (възлесто) акне, което се развива много по-дълго и има неприятни от естетическа гледна точка последици.

Емоционални блокировки

Можем да кажем, че акнето - това е знак за вашето подсъзнателно желание да отчуждите другите, да не ги допуснете в близост до вас. Това заболяване на кожата показва, че вие самите не обичате и не знаете как да обичате, да харесвате е да уважавате себе си. Акнето подсказва за много чувствителен, но със затворен характер човек. Може би затова често го виждаме по лицата на тези тийнейджъри, които са склонни да налагат на себе си повишени изисквания и често се срамуват от себе си. Така, те вместо да се крият, искат хората сами да се отблъснат от тях за по-лесно.

Акнето често се появява и сред хора, които искат да доставят удоволствие на някой, който ги обича или някой, когото те обичат, опитвайки се да бъдат нещо, което не са.

(Тук влизат и всички кожни заболявания, най-вече лицеви).

Психични блокировки

Ако сте тийнейджър и страдате от акне, опитайте се да преосмислите отношението към себе си. Изяснете си кое точно във вашите мисли ви пречи да бъдете себе си и да проявите истинската си индивидуалност. Може би искате да станете като баща си или майка си, или обратното – не одобрявате техните думи и постъпки, заставяйки себе си да бъдете съвършено различен от тях. Но, и в двата случая – ти не си самият себе си. Затова, посъветвайте се с другите хора как те ви възприемат и сравнете мнението им с вашата представа.

Ако вече сте извън юношеска възраст, но продължавате да страдате от акне, опитайте мислено да се завърнете в тази възраст и внимателно да анализирате обективно всичко, което се е случило с вас в този момент. Ако акнето не изчезва, това предполага, че продължавате да страдате от психически наранявания като тийнейджър, и че би трябвало да преосмислите отношението си към себе си.

Когато акнето се появява и в зряла възраст, това подсказва, че като тийнейджър ти си потиснал някакви негативни емоции, по-специално свързани с посегателство върху твоята индивидуалност.

Анализирайте всичко, което се е случило в живота ви точно преди появата на акнето. Така вашето тяло ви помага да се отървете от емоции, които са скрити дълбоко вътре във вас и за които повече нямате сили да потискате. Тялото иска да ви каже да имате повече уважение към себе си и да приемете своята вътрешна красота.

Линк към коментар
Share on other sites

НОС (ПРОБЛЕМИ)

Физически блокировки

Носът изпълнява три основни функции:

1) неговата лигавица осъществява необходимата нормална газова обмяна и затопляне на въздуха;

2) неговата лигавицата филтрира попадналите отпадъци в защита на дихателните пътища;

3) н накрая, носът е орган на обонянието.

Проблеми с носа е всичко, което не позволява на човек да диша правилно (и обикновено, когато казваме: "запушен нос").

Няма да засягам въпросите, свързани с размера на носа, тъй като това е проблем естетически, и най-често се среща у хора, които са по-загрижени за начина, по който изглеждат, отколкото за това кои са те.

Емоционални блокировки

Тъй като носът е основният орган на дишането, а дишането осигурява живота, запушеният нос показва невъзможността на човека да живее пълноценен живот. Този проблем често възниква при хора, които потискат чувствата си, тъй като се страхуват да страдат след това или не желаят да почувстват страданията на близките си.

Запушеният нос може да означава също така, че собственикът му не желае да се ангажира в своя живот с друг човек или ситуация.

Понякога човек има чувството, че му мирише на нещо лошо и има усещане за неприятна миризма в носа си. Това ни сигнализира, че изпитваме недоверие и страх.

Също така е интересно да се отбележи, че проблемът с носа (например, хремата и синузита) най-често се появяват тогава, когато хората прекарват един с друг много време в затворени пространства. Следователно, това са индикатори за проблеми в социалната адаптация.

Психични блокировки

Ако имате запушен нос, си задайте следния въпрос: "Кой или какво не мога да понасям сега?" Не си мислете, че като си запушвате носа, ще се свобождите от необходимостта да се реши проблема. Определете точно и ясно кое ви плаши в настоящата ситуация. Моят опит показва, че често запушения нос съответства на ситуации, при които един човек се страхува от несправедливостта. Опитайте се да възприемете това, което се случва с любов и разбиране, със сърцето, а не с ума, който непрекъснато критикува и иска да промени ситуацията, който ви дава повод за негативни емоции.

Ако често страдате от проблеми с носа, вие определено сте много чувствителни и се опитвате да задържате своите чувства, защото се страхувате. Трябва да се научите да показвате чувствата си - те ще ви помогнат да развиете способността да обичате хората и да им помагате. В същото време, вече не трябва да се чувствате отговорни за щастието и емоциите на другите хора. Осъзнавайки разликата между чувствителността и емоцията, ще можете да използвате по-добре потенциала си като се доверявате и на другите - и така ще живеете по-пълноценен живот.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...