Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Енергиен вампиризъм / Психовампиризъм


Guest Кристиян

Recommended Posts

Да, темата показва, че приемането ни липсва - не в няколко дози, а въобще.

Аз познавам енергийно вампирче което прие и разбра положението си, а резултатът беше, че малко се дистанцира от социума за да работи върху укротяването на прекалената си емоционалност, която беше основния му енергиен разход и пораждаше неговите странични набавяния.

Тук ми се вижда, че доста куца логиката на изложението на мислите.

Как така нареченото "енергийно вампирче" ще си набавя енергия като се дистанцира от социума?

Нали точно социалните контакти са източника за набавяне на странична /чужда/енергия.? А ако се дистанцира, изчезват страничните набавяния!?

Значи това "вампирче" има друго определение - но не е "вампирче", най-вероятно е донорче. Емоционалноста е разход - съгласен съм.

Противоречие има ли или се заблуждавам??

Съгласявам се, че приемането ни липса, даже въобще липсва. Но приемането на какво? Ако приемането на Слово ни липсва - трябва да помисля.!? Може и да се съглася на този вариант. Ако е друго - трябва уточнение и изчистване от противоречия. На мнение съм, че вампиризма като явление живее в противоречията / "Разделай и владей" - това не беше девиз на Бога май/. Лично мнение само.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 256
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Виждам, че обичаш противоречията - наслаждавай им се!

Вампирчето не желаеше да е такова и самото то търси Истината. Явно не е било и толкова високомерно и е можело да се примири с положението си и да поработи върху него.

И не е ли по-добре като отговаряш на някой постинг първо да се опиташ да разбереш какво е казано в него, а после да търсиш противоречията му? Специално от теб съм уморен и повече няма да ти обръщам внимание - само за да почина, после ще видим. :3d_071:

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Кристиян

Енергийни вампири, неврастеници, хора с личностови разстройства, астрални "цигани"- няма значение как ще ги наречем- същността остава една и съща- те не ползват есдтествените енергийни ресурси, а отнемат от другите хора, от животните, изобщо- извличат енергията, която ВЕЧЕ принадлежи на някой.

Най-често психологията, някои медицински дисциплини и др. ги описва по различен, но с много сходни белези начин. Темата е актуална поради това, че неврастениците нямат проблем със себе си, а причиняват проблеми на тези около тях. Тяхната вселена е с един център- техния, и с една периферия- тяхната. Те владеят изкусно да имитират различни състояния- например чувството на емпатия- но, винаги, при всички случаи, нещата придобиват една и съща посока на развитие, и ощетените са не вампирите, а хората около тях- в семействата им, в колектива им, приятелите, в църквата, в която ходят от време на време да запалят свещица, във фитнес салона, в заведенията, зад щандовете по магазините, преизобилно- в интернет.

В голяма степен вампиризмът си остава неосъзнато явление както от страна на вампирите, така и отстрана на жертвите, но, всяка жертва има специфично усещане спрято този или онзи човек, присъстващ в живота му...

Приемането, отрицанието, равнодушието, подминаването на това явление няма нито да го направи по-голямо, нито по-малко, отколкото си е.

На никой не му е приятно да събира плодовете на труда си- физическия, емоционалния, менталния, да ги подреди в кошницата на съзнанието си, и да покани хората, които обича, за да ги почерпи...но, тъкмо подредил трапезата, неканен, появил се ей тъй сякаш от нищото, идва крадецът на енергия, вампирът, и му отнема всичко това...Идват гостите, и заварват маса с емоционални огризки...някъде на опразнената трапеза й викат синдром на хроничната умора, на други места е известна като нещастен брак, на трети- по друг начин....Така или иначе, не може да се живее със затворени очи...

За да ни бъде полезен огъня, без да опожарява дома ни, посевите ни и т.н., ние като разумни хора сме го опитомили- вкарали сме го в огнища, в пещи, после и в печките, котлоните....дали сме му възможност да гори, но в "контролирана" среда, в която да бъде безопасно горенето му. Точно това е същността на предпазването и защитата от енергийния вампиризъм като енергийна стихия- да й се поставят юзди, и да се впрегне да свърши полезна работа...Но, за да вкара огъня от пещерата в тефлонов котлон, чонекът е учил много, и е опитвал много неща,ь допускал е грешки, поправял ги е, и така днес имаме нещо, което дори не си задаваме въпрос откъде е дошло при нас...

Вампиризмът в ътре в самия човек се проявява като стнихия, която винаги му кипва водата, винаги му изгаря млякото, винаги му овъглява храната, която се опитва да приготви за себе си, и понеже все пак не може да кара без храна, е започнал да се храни с храната, която другите сипрогнят- кой на фурпна, кой - на котлон...кой в дървена пещ..."Оцеляване" е това, което вампирите ще ви кажат, че правят, но съвсем закономерно е да считат, че им се полага да оцеляват за сметка на другите- вампирите са всъщност незрели хора, те са спрели развитието на своята енергийна система още в детството, и както децата са убедени, че "големите" трябва да ги хранят, обличат и т.н., енергийните вампири са съвсем същите, но докато ние разбираме децата си, и знаем, че растежа и съзряването си вървят ръка за ръка, оставяме ги да пораснат...но енергийния вампир за нас е вече "голям"- ние се объркщваме, гневим се, разстройваме се, хабим си "нервите" поради това, че недоумяваме как голям човек може да бъде толкова незрял, и с право отказваме да му бъдем "дойка", която синяма друга работа, освен да ги храни...Всеки би се съгасил, че дойките са хубаво нещо, но до определено време.

С вампиризма е лесно да се справи всеки, който е отглеждал и отглежда деца- основното правило е да се дават ясни и конкретни правила на играта, да се подават стимули когато детето си ги заслужи, да си получава наказанието само при положение, че го заслужава, и най-вече, да няма объркани и смесени "сигнали" от страна на единия и другия родител, детето да не може да си създава класация "мама е по-0добра", или "обичам повече татко"...С енергийните вампири точно тази най-елементарна, но в действителност- най-трудно приложима "тактика" сработва най-добре и резултатите са поразяващо добри.

Никой не е рекъл, че енергийните вампири не заслужават любов- заслужават я, но първо трябва да бъдат научени да я разпознават, да се научат подобно на децата на това, какво е отговорността и как да умеят да се справят с отговорностите си, без да е нужно да лъжат себе си и другите, че са безгрешни, а пък всички други са виновни за това, че не са си написали домашното...

И пърната стъпка в това начинание е да можем да казваме "не" и "да" тогава, когато преценим, и върху решението ни "да" ии "не", да не може никой да влияе. Толкова...

Ако можем да "извадим" енергийния вампир от илюзорната реалност, която си е създал и в която живее за сметка на другите, това е забележително постижение, но успехът е към това, да добавим и едно "рамо" за да може да си изгради реалност, в която да се чувства здравостъпил на земята. Точно за това не бива да допускаме енергийни разхищения.

Линк към коментар
Share on other sites

Кристиян, възхително!

Почти няма какво да се добави! Много ми харесва това, че мнението ти не заклеймява вампирите, не ги сочи с пръст, а просто посочва проблема и решението му. Само ми се ще да вметна, че в колкото по- голямя степен любовта, която използваме за справяне с вампиризма е Онази, Безличната, толкова по- големи са шансовете за успех.

Редактирано от Багира
Линк към коментар
Share on other sites

Приемането, отрицанието, равнодушието, подминаването на това явление няма нито да го направи по-голямо, нито по-малко, отколкото си е.

С това не бих се съгласил. Както всяко друго явление и това възниква първо в по-фините нива на проявление. Всяка реакция и всяко отношение, които разбира се притежават астрално-етерната си материалност, подхранват съответната в явлението към което са насочени.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Според мен има само два начина да се справи някой с вампиризма - Любов и обратното и - Безразличието.

Втория начин не върши работата до край, ама предразполага за познаване на първия, защото чрез Безразличието е възможно различаването на Любовта, когато тя дойде или липсва .

В края винаги се стига до Любовта. За нея даже и думи не са нужни. Тя си е достатъчна.

:wub:

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Кристиян

Привет Венцислав,

М.Емото онзи ден в интервюто си по канал 1 изказа своята интерпретация на формулата на Айнщайн за енергията- Е= съзнанието на квадрат х броя на индивидите.

Докато сме наблюдатели на едно явление, независимо с каква нагласа в съзнанието го наблюдаваме, то ще се случва според очакванията ни- това създава реалността за всеки един от нас. Ние наблюдаваме например един енергиен вампир- като наблюдатели ако съзнанието ни отрича вампирите, така и няма да ги види, ако ги приема- ще ги разпознае според това, което има като данни за тях, но и вампирът е наблюдател...и той съзнание има, и както той е явление за нас, така и ние сме явление за него.

Така че, със сигурност можем да поставим в нашата реалност едно огледало, и вместо да виждаме другия такъв, какъвто е, да проектираме някакъв създаден от съзнанието ни образ- и него ще видим, реалността ни обаче, ще се дисоциира още повече спрямо реалността на другия човек, но той за разлика от нас, ще ни вижда според потребностите си, а те са, които карат човек да взаимодейства с друг човек, независимо на какво ниво. При енергийните вампири връзката с по-фините тела е нарушена, дори при някои случаи има множество прекъсвания на потока както от по-финото към по-плътното тяло, така и обратния. Цялото "обаяние" на енергийния вампир е в неговата "шарена дреха"- като тази на Йосиф, и поведението му е много сходно с поведението на библейския "герой", и точно както при Йосиф пътя на съзряването не би бил възможен, осквен като роб в Египет..и от там нататък, уроците следват един по един за него. Само в Египет,т.е. само с физическо тяло, човек може да учи своите уроци, и да взима изпитите си- и както по-горе в постинга си написах, че поставянето на ясни и точни указания или правила на "играта", стимулиране или наказание според проявлението, наложени наистина с отработена и точна мярка, правят възможно израстването на и съзряването на Йосиф. Енергийните вампири нае могат да пораснат извън Египет, и винаги ще тормозят братята си и ще сънуват че са центъра на вселената- защото за тях просто друго не съществува.

Линк към коментар
Share on other sites

Не знам защо ми ги говориш всички тези неща, не мисля, че е пряка реакция на моя постинг, защото не виждам връзката. То е от огледалата. Ако позадълбаем още малко в темата ще си извикаме със сигурност и малко вампирчета наоколо. Пък може и това да е целта. Не е задължително да е нарушена връзката между телата при вампирите, но ако знеш толкова много за тях би следвало да знаеш и за едни подобни етерни същности, които се различават само в липсата на физическо тяло и които в по-големия си обем са доскорошни превъплътени душици. В темата за духовете не ги допусна, но те ни смучат в пъти повече от споменаваните тук вампири. Ама мисля да ги оставя на вас хората, не са ми от първостепенен интерес.

Линк към коментар
Share on other sites

- да се увеличи нашата собствена позитивна енергия

- следващата стъпка - спокойно и с вяра и любов ...[мислете] че той носи в себе си и е способен да "произведе" напълно достатъчно сили и любов и положителна енергия, за да бъде щастлив и той и хората около него.

...

Когато го приемем спокойно като обикновен човек, който временно има проблеми, но има в себе си сили да ги преодолее... нашият ум получава задачата да намери силните и добрите страни на човека.

icon12.gificon12.gif

Напълно съм съгласен. Верният поглед вижда до душата.

Хубав пост, Кристиян icon12.gif

... за да вкара огъня от пещерата в тефлонов котлон, човекът е учил много, и е опитвал много неща, допускал е грешки, поправял ги е, и така днес имаме нещо, което дори не си задаваме въпрос откъде е дошло при нас...
:)

... незрели хора

...да се научат подобно на децата на това, какво е отговорността и как да умеят да се справят с отговорностите си...

... да ... изгради реалност ... здраво стъпил на земята.

icon12.gif

да казваме "не" и "да" ... когато преценим
Да. Истината води до смелост.

Смелият човек е свободен.

... стига до Любовта

icon12.gif

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...
:sorcerer: Привет на всички.Влизам в саита от мн.време а чак сега реших да пиша.Винаги съм се питал защо в компанията на някои хора се чуствам добре,а с други ми е неприятно,дори мн зле понякога.Ако и вие сте преживявали същото и знаете повече неща пишете. :hypocrite:
Линк към коментар
Share on other sites

Преди няколко месеца в друга тема четох добре описани от Кристиян състояния след среща с енергийни вампири, има и много полезни линкове. Май по един или друг повод болшинството сме имали такива доброжелатели.

За един дълъг период от време не можех да намеря причина за силното главобо;ие, което имам непрекъснато. Сега, след като месеци наред не съм контактувала с 'причината' е достатъчно да го чуя по телефона и то просто ме 'блъсва', толкова са силни атаките. При мен се е стигало до там да ми тече кръв от носа и ушите.

Когато почувствам подобен дискомфорт, ако е някой близък, направо казвам: стига си мрънкала. Ако не е възможно се опитвам да си изградя една мисловна стена - общо взето успявам. Другото, което правя е да си скръстя ръцете пред гърдите на нивото на слънчевия сплит. Помага.

А децата, без да са запознати издълбоко с проблема, правят следното - слагат слушалките на MP3 или телефона и си пускат хубава за тях музика. Обяснението е: нека си говори, аз така не го слушам и то минава покрай мен. Понякога и това е решение.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Здравейте, на всички. Първо да се извиня ако темата ми не е за този подфорум, нека модераторите да я преместят, където смятат, че е необходимо.

Рафистрирах се специално за да пусна тази тема и за да чуя вашите мнения. Прочетох достатъчно тук за да смятам, че бихте могли да ми дадете разумен и обективен отговор на въпроса ми.

А именно. Снощи бяхме в компания на човек, който преди няколко месеца погледна ръката на съпруга ми и му каза някои неща свързани с неговия характер, отношение към живота, душата му и т.н. Аз от любопитство я помолих да погледне и моята ръка. Тя се направи, че не чу молбата ми. Но снощи я помолих отново. Опита се да откаже, но съпруга ми я помоли. Подадох ръката си, тя каза няколко неща и бързо приключи. Бих искала само да поясня, че не е гледала за това какво ще ми се случи утре или другия месец. Основно говори за живота ми като цяло и характера ми. Но на въпроса ми защо не искаше да ми погледне ръката и защо и други хора преди нея не са го искали, тя ми отговори: "Защото си енергиен вампир". Щях да падна от стола. Такова нещо за първи път чувах. Свързвам го с лоши и намръщени хора, такива които са винаги песимисти. Но определено аз не съм такъв човек или може би не гледам реално на себе си. Тя каза, че съм песимист и критично настроена към подобен род дейности. Излъчвам негативизъм към човка, който гледа ръката ми или гадае... Не съм вярваща, не изповядвам никаква религия, вярвам в собствените си сили и възможности, но чак да съм енергиен вампир? почувствах се доста зле, не ми излиза от ума. Днес четох доста описания на енергийния вампиризъм и определно смятам, че съм далеч от тях. Хората около мен казват, че съм слънчев човек, изпадащ понякога в крайности на настроенията. Определено не познавам хора, които да странят от мен.

Може би написах поста си доста объркано, но все пак да попитам: Ако наистина съм такъв човек, има ли начин да изчистя тази черта от характера си. Да съм позитивна? Не смятам, че отхвърлянето ми на определени насоки в изучаването на човешката същност ме превръщат в енергиен вампри. Може би просто съм по прагматична и земна, но в никакъв случай крайно негативна. особенно към дейнсоти, които не разбирам. По скоро съм любопитна, но ...

Надявам се да можете д ами отговорите въпреки хаоса в изреченията и думите ми

Благодаря предварително на всички включили се. :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей..Anneese...

Енергийните вампири съществуват, и често "пият" неволно...

Моя съвет е да не мислиш за себе си по този начин. Ти си прекрасен човек, всеки един е такъв. Мисли за себе си само позитивно, и изхвърли всякакви съмнения и страхове.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря за думите infinity1305! Това е най-интерсното, че аз наистина гледам на живота и себе си позитивно, смятам че с една усмивка и "Благодаря" живота е по-хубав. Може би просто погледа и и думите и ме разстроиха. Погледна ме лошо и каза, че не желае повече да говорим защото не се чувствала добре с мен. А това за първи път ми го казва някой. Съпруга ми казва, че винаги съм центъра на компанията, която обединява всички.

Но моето лично обяснение е, че подходих към гледането на ръка несериозно, по детински любопитно. Може би жената се издразни на това ми поведение... не знам. Никой не харесва да го нарекат с лош епитет пред приятелите му

Благодаря отново!

Линк към коментар
Share on other sites

Всъщност съм 90% сигурен, че е томно обратното. Т.е., ако някой е енергиен вампир, това е гадателката. Тъй или иначе не трябва да обръщаш внимание на подобни глупости. Енергийният вампиризъм е несъвместим с радостното настроение. Когато си радостна не можеш нито да откраднеш чужда енергия, нито ти самата да станеш жертва.

Линк към коментар
Share on other sites

Аннеесе, ще изкажа мнението си по въпроса ти, но не го приемай за 100% меродавно.

Може би ти е известно, че осъзнаваме едва около 10% от работата на нашия мозък. Другата му дейност е подсъзнателна и най-вече свръхсъзнателна.

Тъй като хиромантите/гледачите и гледачките на ръце/ чрез линиите на ръката ни могат да се свързват с една по-голяма част от работата на мозъка ни, по-скоро с подсъзнателната, която се занимава с всичките ни нерешени проблеми от миналото- страхове, тайни,психични комплекси, възможно е тази гледачка , тъй като е много по-сензитивна, да е усетила именно тази част от дейността на твоя мозък.

Според мен вампиризмът в много случаи е неосъзната дейност на нашия мозък,изразяваща се чрез работата на нашия нисш ум, и макар да не осъзнаваме, за съжаление,можем да бъдем енергийни вампири. :feel happy:

Затова подкрепям мнението на Инфинити

"Моя съвет е да не мислиш за себе си по този начин. Ти си прекрасен човек, всеки един е такъв. Мисли за себе си само позитивно, и изхвърли всякакви съмнения и страхове."

и бъди винаги такава каквато си, естествена и слънчева,но по-малко изпадаща в крайни настроения :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Anneese, има достатъчно мнения във форума има и много книги. Напълно погрешно е да се стряскаш от подобни приказки, разбирам че си изненадана от отговора, но събери информация, огледай се и се виж през призмата на тази информация.

Преди време в офиса където работех идваше една жена която беше много жизнерадостна, нямаше почти никакви претенции, винаги разбрана дори да и се отложи работата, на пръв поглед идеалният клиент.

Но когато влезеше аз рухвах, а не работех с нея. След като го споделих с колжката която работеше с нея, разбрах, че повредата не е само в моят телевизор и тя се чувствала така.

Много хора "дърпат" неосъзнато аз мисля, че по-лошо е отричането и неосъзнаването.

Линк към коментар
Share on other sites

Искам да благодаря на всички включили се в темата и проблема ми :feel happy:

Сама за себе си реших да не продължавам да дълбая. Нямам предвид, че ще си заровя главата като щраус бягайки от теми, които не разбирам. Просто ще се абстрахирам от тези неща, до колкото е възможно.

Предполагам тази жена е усетила напрежението (работата ми е доста натоварваща и отговорна), събраните негативни емоции и не на последно място това, че не вярвам. Тя самата е силно религиозна.

Събирайки толкова много неща в конкретния момент неизбежно може би се стига до лоши емоции, недоразбрани "вълни и енерги" и какво ли още не.

Имам дете и съпруг и смятам, че самата аз вече прекалявам с тези си притеснения и може би ще им навредя ако продължавам.

Отивам да работя и отново ви благодаря.

Успешен и усмихнат ден :)

Линк към коментар
Share on other sites

А това за първи път ми го казва някой. Съпруга ми казва, че винаги съм центъра на компанията, която обединява всички.

Но моето лично обяснение е, че подходих към гледането на ръка несериозно, по детински любопитно. Може би жената се издразни на това ми поведение... не знам. Никой не харесва да го нарекат с лош епитет пред приятелите му

На въпросът сама си си отговорила. Бъди себе си и не се поддавай на излишни тревоги!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

СилвияСД

Максим, обвинителното ти отношение към мен(което междувпрочем търпи развитие - от самото начало е такова и не си остава закостеняло, напротив - обогатява се още), опитът ти да ме оцапаш със собствената си кал (не помня да съм говорела публично за проблемите си, а ти многократно си го правел), негативизма, който лъха навсякъде от мненията ти, желанието да очерниш някого със своите чернилки показва само едно - страх от тях и недостоен начин чрез оправдание и прехвърляне на нечий чужда гръб да се избяга от тях - ето, аз съм красив, а всички други, които не са като мен са тъмни. Не казвам, че светлея, не ме разбирай погрешно, само казвам, че мнението ти потвърждава недвусмислено моите изводи за нечии, в случая на някой Максим, страхове.

Всички виждат, че това което твърдиш е безпочвено. Това че ти не желаеш да погледнеш в себе си искрено и да се изправиш пред проблемите си, не означава да ги приписваш на някой друг. Всички знаем по какъв грозен начин преди време пред всички злепостави един бивш участник Ян, който е споделял с теб искрено душата си, а ти го очерни пред всички най-коравосърдечно! Сега се опитваш да правиш същото, вместо да се вгледаш че самата ти не можеш да си решиш проблемите, просто защото ги отричаш, лъжеш себе си. Това което казвам е за теб, а не за мен полезно. Докога ще бягаш от тях Силвия??? Проблемите се решават само тогава, когато си ги признаеш искрено. Няма нужда да ги признаваш пред нас, признай ги насаме със себе си и вземи мерки.

Ти товариш хората не само във форума, но и извън него!

Линк към коментар
Share on other sites

Максим,

"Всички" не е ли доста претенциозно обобщителен извод?

Не знаех, че всички сте ти и Ян. Моля за извинение тогава, на всичките във Ян и в Максим.

Ето - ти си красив и справедлив, ти си смел и силен, аз съм грозна и страхлива, слаба и черна. Сега по-спокоен ли си вече, муцка :)

Редактирано от Силвия СД
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...