Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Захранване след лечебен глад


Recommended Posts

ей, здравейте!

на мен сега ми препоръчаха едно гладолечение защото имам доста болести и искат операция на жлъчката, с повечко килограми съм и затова. трудно ми е но започнах,ето вече съм 3-ти ден.обаче се страхувам много и мисля да се помъча само 10 дни,макар да ми казват да са 20-сет.Уплаших се и от захранването като четох тук.никога досега не съм била на такова гладолечение.сега ще ви напиша точно как се храня,предписаното ми:

4-Мурсалски чая, 1 кг плодове на ден(круши,банани,грейпфрут,портокали,ябълк

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 42
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

предписаното ми:

4-Мурсалски чая, 1 кг плодове на ден(круши,банани,грейпфрут,портокали,ябълк

Линк към коментар
Share on other sites

Бих ти предложила да прочетеш

'Книга за здравето' - Беинса Дуно

Там ще намериш полезни неща не само за жлъчката, но и черния дроб.

А за лечебното гладуване по д-р Емилова - присъединявам се към мнението на Ваня.

Не съм привърженик на продължителното гладуване, ако предварително не си започнала за ден - два и постепенно увеличаване на продължителността. В много от случаите това е стрес за организма и ако нямаш човек с опит до себе си, може и да си навредиш. Прегледай раздела 'Здраве' - ще намериш споделен практически опит за гладуването.

Само гладът няма да ти реши проблемите, ако ставаше така, за по 10-20 дена всички щяхме да сме здрави. Необходима е комплексна програма и много воля от твоя страна.

Желая ти успех!

Линк към коментар
Share on other sites

Ей, сладур сладурски и несериозен :D:feel happy: това не е гладолечение, а лечение с плодове. Гладът е глад, хахахааа. Не се тревожи излишно, давай смело колкото издържиш и не си определяй предварително срокове. В началото започни с по-кратки курсове, 20 дни е много като за пръв път.

Успех! :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Ако един човек с голям принос към природолечението, каквато беше Лидия, има своите неточности, хората обикновено не могат да ги възприемат. В случая съм категоричен, че не е необходимо да се взема мед, щом се ядат толкова много плодове. Ако имаш добра поносимост към захари и/или се натоварваш много физически, това може и да е добър режим за теб, но повечето хора не попадат в тези графи. Затова бих препоръчал вместо мед да се включат зеленчукови сокове или бульони или поне по-добре подбрани индивидуално чаеве. Мурсалският чай е добър, но не е панацея. Но каквото и да решиш за разтоварването, внимавай много при захранването. Успех! :feel happy:

Редактирано от Добромир
Линк към коментар
Share on other sites

здр, ами аз нер го пия чая с мед по принцип ,тай че няма страшно,нали!

не съм си го измислила аз това меню, и ще пробвам така,дано няма усложнения или проблеми,трябва да издържа и с захранването с което много ме уплашихте :(

мерси

Линк към коментар
Share on other sites

Със захранването няма да има никакви проблеми, ако си дисциплинирана и спазваш схемата. Казвам го от 12-годишен опит. :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

:3d_111: Предния път прегледах текстовете набързо и не обърнах внимание на един важен детайл - тя пие тежки медикаменти! Това с хапчетата определено променя нещата! Обикновено при разтоварване действието им се усилва, а също и страничните им ефекти. Може да се намалят дозите, но дали тя ще прецени правилно? Май че в конкретния случай това не много тежко по принцип разтоварване следва да се прави под непосредственото ръководство на опитен специалист; не е нужно непременно в заведение, където нещата много стръмно се оскъпяват, но да се консултира редовно по телефон или мейл, би било добре... Така поне мисля въз основа на своя опит и на доста много пациенти. Защото после по-трудно се оправят последствията от някои грешки. Човек може и да си мисли, че е готов сам да се справи, но далеч не винаги е така... :3d_150: Редактирано от Добромир
Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Добромир

Спрях хапчетата си защото навсякъде така ми казаха,страшничко ми е,но и ако ги пиех-още по-страшно щеше да е! Дано не съм направила глупост,пия само Спиронолактона за спадане на алдостерона,че ми е доста над нормата,чувам се с жената която ми изписа гладолечението.

мерси пак

Линк към коментар
Share on other sites

Направо сте железни - не хора, а мечта... Много тежко ми звучи това след 21 дни глад да се захранва 21 дни...! Какво му е толкова на организма ако се приспособи за 7 дни? Сувсем разумно ми се струва - и нормално проемливо. Кой ги определя тези срокове ? Защо толкова продължително да се захранва? Нима адаптивните ни способности са толова бавни? :):):)

Захранването става бавно, защото при пълно гладолечение лигавицата на стомаха се изнежва и захранването и опознаването на храните наново става бавно.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Доста стара и неразвивана тема... Захранването...

Проблеми със захранването няма... Има проблеми с психиката...

А всичко е много просто... Ако някой има нужда или проблеми в това отношение - да се обади...

Поздрави

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 years later...

Здравейте, интересни хора!

Мога ли да ви попитам нещо, свързано със захранването?

Начинаеща съм в гладолечението и, не ми се карайте само много :P , нямам все още нито една книга. (но сигурно ще си купя!)

Не смятам да поставям рекорди, но съм решила от време на време да си правя гладове по 1н ден. Това лошо ли е?

И после как да захраня?

Като слушам дядо ми (той много често прави лечебно гладуване, но го прави за дълго време), всичко трябва да е много постепенно и внимателно, но аз как да постъпя, ако ще правя гладуване за 1н ден? Ясно ми е, че няма да се тъпча като прасе, но много малко ли трябва да ям и какво точно? Мога ли направо с плод да почна да захранвам, или задължително нещо варено? И по-специфично ли ще е храненето ми през 1вия ден (след глада)?

Бих си позволила и още един въпрос - фрешовете от плодове не пречат, когато си на гладолечение, нали? Искам да се уверя, че не е нужно да се пие само вода.

Редактирано от SeekerOfAnswers
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, интересни хора!

Мога ли да ви попитам нещо, свързано със захранването?

Начинаеща съм в гладолечението и, не ми се карайте само много :P , нямам все още нито една книга. (но сигурно ще си купя!)

Не смятам да поставям рекорди, но съм решила от време на време да си правя гладове по 1н ден. Това лошо ли е?

И после как да захраня?

Като слушам дядо ми (той много често прави лечебно гладуване, но го прави за дълго време), всичко трябва да е много постепенно и внимателно, но аз как да постъпя, ако ще правя гладуване за 1н ден? Ясно ми е, че няма да се тъпча като прасе, но много малко ли трябва да ям и какво точно? Мога ли направо с плод да почна да захранвам, или задължително нещо варено? И по-специфично ли ще е храненето ми през 1вия ден (след глада)?

Бих си позволила и още един въпрос - фрешовете от плодове не пречат, когато си на гладолечение, нали? Искам да се уверя, че не е нужно да се пие само вода.

Здравей SeekerOfAnswers'.Когато се гладува един ден седмично, не е нужно да се прави специално захранване според мене.Практикувала съм го по следния начин.Всеки понеделник -плодолечебен ден ,т.е приемам само билков чай с малко мед и плодове според сезона.Редуване през 2 часа ,започвайки в 8 часа с чай и приключвам в 18 часа пак с чай.Не съм приемала фрешове,но мисля,че не пречи да се приемат вместо чай.На следващия ден обикнивено до обяд също вземам само чай с плод( не едновременно,а първо едното,след два часа другото) и се храня чак на обяд.До три последователни дни може да се прави без да е нужно специално захранване.Ако обаче се гладува да речем 4 и повече дни е наложително да има захранваща схема.

Поздрави.

Линк към коментар
Share on other sites

И тази захранваща схема не е ли на практика пак нещо като гладуване?

Например, след гладуване 4 дена, 4 дена ще ти е захранването и трябва да хапваш малко. На 1вия ден след гладуването 1 плод и толкова (+ течности), на 2рия малко повече храна, и така до 4тия, когато пак се връщаш на 3 хранения дневно (че и каквито си решиш). Или бъркам?

Редактирано от SeekerOfAnswers
Линк към коментар
Share on other sites

И тази захранваща схема не е ли на практика пак нещо като гладуване?

Например, след гладуване 4 дена, 4 дена ще ти е захранването и трябва да хапваш малко. На 1вия ден след гладуването 1 плод и толкова (+ течности), на 2рия малко повече храна, и така до 4тия, когато пак се връщаш на 3 хранения дневно (че и каквито си решиш). Или бъркам?

SeekerOfAnswers',не ти препоръчвам да гладуваш продължително сам,ако нямаш медицинско образование и не ползваш насока,помощ от специалисти в тази област.Аз съм посещавала няколко пъти санаториума на д-р Емилова на Св.св.Константин и Елена преди години.Захранващата схема ми беше предписана от Д-р Емилова.Процеса на гладуване беше наблюдаван от лекарския и екип.Сама след това правех кратки гладувания по един ден седмично и това ти споделих тук.Сега през февруари можеш да направиш житен режим.Тук има инфо по темата за житния режим.Правила съм го няколко пъти и смятам,че всеки може да го направи,но е нужно да се отнесе с уважение а не като към диета.ЖИТЕН РЕЖИМ

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

За лечебното гладуване, не бих го смятала за универсален метод за лечение.Това е начин за изчистване на шлаките от организма.Изисква се позитивност, за да се случат нещата.За лекуване на дадени наслочвания в организма може да е от полза, но да се посветиш на позитивния живот е цяло изкуство.Дори и с практикуване на гладуване.Няма лошо в това.Житения режим също има своето значение.Не по- различно от това на гладуването.

За захранването бих споделила, че е добре да се започва с плод.Може и ангелската супа, но в малки количества.След това храненето се нормализира.Практикувайки гладуването да го съчетаваме с изключително позитивно мислене.То трябва да се превърне в храна на ума, както въздуха за физическото ни съществуване.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Захранването след лечебно гладуване е по-важно от самото гладуване.

И най-малката грешка при захранването може да унищтожи резултата от гладуването.

Захранване по схемата на Лидия Ковачева

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...