Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Час на раждане, координати на населено място.


Жорко

Recommended Posts

Що се отнася до часа на зачатие, то той може да се определи с ректификация на хороскопа. Характеристиките на този вид карта, както отбелязах, се състои в това, че показва едни несъзнавани желания и латентни характеристики на личността. Композитът между радикса и картата на зачатие, комбинира тези две влияния, като създава една обща картина, смисълът на която е в това да разберем общия сбор от лични качества. Ако това не ти допада и не е понятно, това не пречи да пробваш, да направиш опит и да видиш какво ще се получи ;)

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 35
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Не, не казвам, че не ми допада. Но трябва първо да ги видя тия ректификации, иначе не знам на какво съм стъпила. Затова попитах.

П.П. Ректификациите са малко или много, особено в този случай, нещо доста субективно. Затова имам резерви. Но се поддавам на убеждение.

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

Дани, благодаря ти за идеята. Като всяко ново нещо, естествено пробвах върху моята карта. И също както и при теб има много точни попадения, които в хорскопа ми не са така явно изразени. Като цяло съм доста меркуриев тип, в съчетание с Юпитер. В смисъл че вечно търся, уча, имам подчертан интерес към чужди старни, култури, бит, религия и пр. В натала за това говори само Слънцето. Докато в композита са 5 от планетите, при това все лични.

Има обаче един проблем при изчисляване момента на зачатие чрез ректификация - няма как да знаем къде са били родителите ни в съответния ден и час.

Редактирано от Olq3
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 years later...

Тези дни случайно попаднах на препоръчван Астролог, обаче.... той се обърка от разликата от 15 минути?! Беше ми обяснено че няма как да ми направи хороскоп, при положение, че се касае за 15-тина мин разлика!?... За мен това прозвуча абсурдно - цялата астро-прогноза да "виси" на тънкия косъм от 15 минути. 15 минути неточност и получаваш нещо съвсем различно!?

Първо, в миналото не се е записавал точния час, камо ли минути. Дядо поп е писал документа "Свето Кръщение" ...роди се в ден.. месец, раба Божи...еди кой си...

Второ, сега и да е записан час и минута, това не е абсолютно точно... "абе пиши го там..."

Трето, има много усложнения при раждането, като излезне главата, но раменете дълго не излизат, накрая "вадят" едната ръка от ключицата... Ами при оперативното раждане? Или при инцидентно раждане в кола, автобус, у дома? Хората са шашнати та ще ти мислят за точна минута а и часовника на записващия може да е неточен.

Трето, Земята е разделена на часови зони които често изобщо не се спазват от държавите.

Но най-неразбираемо е, как в древността са определяли часа и минутата на раждане?

Линк към коментар
Share on other sites

Тези дни случайно попаднах на препоръчван Астролог, обаче.... той се обърка от разликата от 15 минути?! Беше ми обяснено че няма как да ми направи хороскоп, при положение, че се касае за 15-тина мин разлика!?... За мен това прозвуча абсурдно - цялата астро-прогноза да "виси" на тънкия косъм от 15 минути. 15 минути неточност и получаваш нещо съвсем различно!?

...

Точно така е. Не 15 минути разлика, ами дори 2-3 минути (например при раждането на близнаци) и се получава съвсем различна карта. И е очевидно, че хората са различни, с разлчини характери, с различни интереси и наклонности, с различна съдба ...

Затова често тълкуванията са неточни, затова често по-сериозните астролозите питат за важни, вече станали събития, за да могат по тях да "оправят" минутките :)

A това пък дава "материал" на несведущите хора да си мислят, че астрологът им измъква информация, за да им я поднесе после като извлечена от него :D

П.П. Има и друго - минутките винаги са важни, но не винаги е чак толкова фатално; обаче понякога наистина само 2-3 минути и човекът - хоп, вече е с друг асцендент или пък някоя планета прескача от този дом в предишния/следващия и ред подобни; та в такива случаи наистина хороскопа "виси".

Редактирано от Диана Илиева
Линк към коментар
Share on other sites

А вие в колко часа сте роден, Алекс? Да не би да е някъде около осем сутринта?!

"Топло" ... сутрин е, но по-рано от 08ч. Как познахте?

Линк към коментар
Share on other sites

Както можете да се досетите, това че бях много близо - съвсем не е случайно.

Астрологията ми е любимо хоби, разбира се, след хомеопатията.

Впрочем, доста ми помага, за да вникна в човека.

Не ви познавам лично, дори не знам как изглеждате външно - това би ми подсказало асцедента.

Ориентирах се единствено по духовните интереси, по начина на реагиране и пр.

Но, нека ви предупредя - колкото астролози - толкова различни мнения.

Не вярвайте сляпо на астрологията - още повече, че всеки си тълкува различно нещата.

Астрологията дава съмо външните условия, в които е поставен човек в сегашното си проявление. Това е разбирането на Учителя, и аз също смятам, че е така.

Как ще се изиграят картите на живота - зависи само от свободната воля на човек.

Разлика от 10 или 15 минути не е от толкова голямо значение за общата характеристика на човека и за основните направления в живота му. В такива случаи могат да се направят и двата хороскопа и да се види кой повече отговаря.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря, и на мен ми допада това, че не всичко е съдба не молже да се оправдаваме само със съдбата и в ключови моменти ние сме изправени пред избор и от това какво ще изберем, зависи в коя посока ще тръгне живота ни.

Щом сте хомеопат, вероятно се познаваме...

А бихте ли ми казали кой скъпоценен камък е подходящ за зодия Овен?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, Александър.

Има съдба и има карма, която зависи от грешки в предишното ни проявление. Поне така си мисля аз, нямам никакви претенции да раздавам истина от последна инстанция.

Но след страданията идва един момент на проглеждане и тогава човек става господар на собствената си съдба като вече се старае да не прави големи грешки и внимава в отношенията си с всеки един човек, независимо къде го среща.

Относно камъка - сега вече малко ме "изпитвате". Сигурно отдавна си знаете.

Вашата, а и моята зодия са същите като тази на Ханеман....

Разбира се, че няма нищо "случайно" в заниманията, които са ми интересни и ме привличат.

За съжаление, не Ви познавам, само от публикациите в публичното пространство.

Знаете, че хомеопатията се "дели" на различни школи. Но реално, в практиката, доста неща зависят от логиката и правилните изводи на лечителя. Чела съм много и класическа хомеопатия и знам, че работи. Всъщност, има известен проблем в теорията на хомеопатията, която не е съвсем довършена от Ханеман, не му е стигнал един живот, така да се каже. Истинската обща теория на хомеопатията трябва да обедини, а не да разедини школите. Тя трябва също така да обясни и всички закони - имам предвид както Ханеман, така и Херинг, и то по абсолютно разбираем и логичен начин.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...