Jump to content
Порталът към съзнателен живот

За радиестезията


Recommended Posts

Здравейте, :feel happy:

имам един въпрос към всички опитни в радиестезията. Искам да се занимавам с тази наука,но проблема ми се състои в това,че махалото ми виси,а не се върти.Опитвала съм няколко пъти(в състояние когато не съм била обсебена) и то просто си виси. Имал ли е някой от вас подобен случай в началото на практиката си и ако да, какво му е помогнало. Прочетох че различните метали,от които са направени махалата влияят различно на човека ,който ги държи.Аз съм пробвала с месингово,възможно ли е да не ми се върти с месингово,а да се получи с алуминиево или от някакъв друг метал? Благодаря ви!

Животът е прекрасен! :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...
  • Отговори 99
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Аз забелязах следното нещо при махалото преди доста години. Когато зададеш въпрос, ти дълбоко в себе си я някои от случаите имаш предпочитания отговор. Особено ако са "да" и "не". И взех да загрявам, че махалото се върти от желаната от мен посокоа :blink:

След това редица пъти проверявах, но все така - накъде искам натам с е върти :unsure:

И така и не можах да го използвам достоверно за отговори :hmmmmm:

Наде, ти как успя? Как точно ти е показвал изпитите?

Някой има ли опит с махалото :huh: ?

Да аз имам доста добър опит както със махало така и със Багета :)

Линк към коментар
Share on other sites

Преди години като си играех с махало, правила съм си от какво ли не. Например дървено топче, намерено на улицата, игла, копче или пръстен, окачени на конец, пласмасово топче от обица... не забелязах материалът да е от съществено значение, а дължината на конеца има значение най-вече за скоростта на люлеене или въртене. Важното беше да имам махало и да не се ангажирам емоционално и мисловно с отговорите.

То е все едно да имаш абсолютно вещ във всяко нещо Партньор, на чиято преценка се доверяваш напълно и можеш да кажеш:"Ти знаеш и виждаш всичко, доверявам Ти се напълно, нямам претенции за резултата, отговори ми, ако питането ми е уместно и своевременно."

Разбира се, не се обръщам към самото махало, то е само средство. Нито пък към някое духче... :huh:

Обръщам се към Бога, Всеобщия разум, живата Природа, Цялото, част от което съм... както предпочитате го наречете.

С тези думи само демонстрирах какво ми е отношението като цяло към процеса. Думата "гадаене" в случая не е уместна според мене, целта ми не е да гадая, а да науча малко повече от Истината. Питала съм, доколкото помня: "Времето, мястото и състоянието ми подходящи ли са за задаване на въпроси?" Ако отговорът е "Не", отивам да правя нещо друго. Човек напълно трябва да се освободи от егоистичните си желания, включително това да му се отговаря по определен начин или изобщо.

Висене на махалото означава, че няма да получа отговор, поне не в момента. Една от възможните причини е, че може би не съм настроена подходящо, емоционалното ми състояние не позволява свободна и чиста комуникация. А може би не съм готова да зная отговора, защото информацията носи със себе си тежести и отговорности, които не мога да нося.

Какво значи "обсебена"?! Не трябва да сте обсебени, докато работите с махало. Напротив, трябва да сте абсолютно свободни. Иначе някой друг или други си играят с вас.

Доколкото си спомням, при работата с махало се използват два метода - ментален и физикален. При менталния участва и собственото подсъзнание, докато физикалният е свързан с чисто физически замервания на принципа на съответствието и резонанса. За втория метод размерът, материалът и формата на махалото имат по-голямо значение, може да се използват подходящи мостри за отделните обекти. Тук човек също трябва да работи в чиста среда и с чисто съзнание.

Аз самата съм допускала много грешки, предимно от вкопчването си в бъдещето и не просто желанието, но настояването то да се развие по определен начин. Толкова години по-късно, когато се научих да губя какво ли не, може би съм достатъчно свободна да проверя себе си при работа с махало. А може и да не съм.

Ако доброволно се отказваме от зависимостите в живота, няма да ни ги отнемат насилствено. Ако примиряваме егото си с Висшата Воля, ще имаме по пътя си верен Приятел, който знае кое е най-добро за нас във всеки момент.

Линк към коментар
Share on other sites

При радиестезията, когато се прави за себе си от значение е какъв отговор искаме да получим, защото нашето желание може да повлия на посоката на въртене на махалото и да получим отговорът който искаме, а не реалният.

Мой познат-възрастен човек, вече до такава степен е вманиачен в махалото си, че дори не яде храна която да не е проверена по този начин...забелязала съм обаче, че при него много голямо значение оказва вътрешната нагласа и желанието за отговора, който иска да получи.

Линк към коментар
Share on other sites

забелязала съм обаче, че при него много голямо значение оказва вътрешната нагласа и желанието за отговора, който иска да получи.

Определено! Поне аз не съм попадал на радиестезист, който да има проверени попадения по важни и не общолафовски неща. Повечето им твърдения са предположения (разбира се, че колкото са по-общи, ще са "по-верни"); но когато стане въпрос за доказване (поне където е възможно) доколко конкретните им твърдения отговарят на истината... Един от най-известните в България преди 18 г. радиестезист каза на жена ми, че още не е бременна, но тя беше в 3-я месец и след 5-6 месеца роди! :lol:

Редактирано от Добромир
Линк към коментар
Share on other sites

Добромир, ти ми припомни една случка преди много години.

Бяха ми открили голяма киста на единия яйчник. Докторът спомена нещо за жълто тяло, но аз в уплахата си не обърнах внимание, помислих, че имам рак. Посетих един лечител, на когото имах доверие отпреди. Там беше и негов приятел, радиестезист. Предложиха да замерят състоянието ми. С нарастващо отчаяние слушах, че имам повишена енергийна обмяна в областта на гърдите и таза, и че кистата все още е на мястото си. Край, реших, че не просто съм болна от рак, ами имам и разсейки. Първоначално помислих, че те не си разбират от работата, но след време съобразих, че нарочно са скрили истината. Това дете, което очаквах, просто трябваше да бъде опазено. Не подозирах, че съм бременна до края на третия месец. И след това имаше произшествия, но детето ми се роди. Ако някои хора бяха научили за него в началото, рискът за него беше наистина много голям.

Впоследствие се убедих, че много ясновидци не разкриват истината и се въздържат да докажат способностите си, но се съобразяват какво може да бъде казано на даден човек и какво - не. Случва се и да не видят ясно нещата, случва се ситуацията да се промени.

А радиестезията наистина не може да се счита за точен метод, по-скоро е помощен. Понякога с блестящи резултати.

Линк към коментар
Share on other sites

А радиестезията наистина не може да се счита за точен метод, по-скоро е помощен. Понякога с блестящи резултати.

Просто зависи много този, който ги прилага на какво ниво на изпълнение на метода е, както и желанието на този който се проверява чрез метода. Но то освен радиестезията, също и ясновидството, гадаенето не са идеално точни. Човек може да измени всяко едно състояние, каквото и да му е предвещано може да се измени или просто да не се случи. Защото изцяло всичко зависи от нас. Другото са насоки, енергии, които са доловими, но не и константни.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, приятели.

Прочетох с интерес всичките мнения по темата.

Направи ми впечатление, че пишейки за "радиестезичните" си опити, всъщност мнозинството от вас подразбира биолокационните такива. Все пак между радиестезията и биолокацията има разлика.

За да има реални резултати както при единия, така и при другия метод е задължителен контрола над съзнанието.

Линк към коментар
Share on other sites

A може ли малко разяснение - какво да разбираме под биолокация и какво под радиестезия?

Линк към коментар
Share on other sites

A може ли малко разяснение - какво да разбираме под биолокация и какво под радиестезия?

За повечето радиестезията се дели на два основни дяла: ментален и физикален. Според мен, обаче, тази терминология не е точна. Защото по "ментален път" ние не "замерваме", а теглим необходимата информация по удобен за нас начин: телепатично, телеестезично и т.н. При биолокация не се налага да се ползва "свидетел", както при радиестезията.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз благодаря на тебе за възможността и ние да се запознаем с него. Много ценни неща за радиестезията има в книгите му, които е предоставил напълно безплатно за теглене в раздел "Библиотека" тук.

Освен това е дал линк към интересен и информативен сайт на негов колега, който може да разгледате тук.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте и от мен!както виждате съм нов потребител! :thumbsup:

Прочетох всичките мнения и ми беше много интересно...

Само дето не разбрах много за багетите като цяло,в смисъл като чета какво правят и ми е много интересно, и моля някой ако не мy пречи да напише малко по-подробно как точно се прави и как се ползва багетата.На мен лично много ми е чудно как така открива всичко и по-точно как се разбира какво е само c 1 пръчка.Гледах по БТВ предаването Ясновидци и там единия дето беше с багета последния път не позна, имате ли обяснение поне това за човека който беше скрит в багажника на колата?!А пък това за махалото ми е даже още по-чудно като чета вашите коментари, как така махалцето ти отговаря на въпроси като:"тази тема ще ми се падне ли на изпита?!"... и други такива!или пък за потребителя(мисля че беше момиче),който каза за откраднатата кола на баща и, че е открила къде горе долу се намира и на колко километра?!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, някой може ли да ми каже от къде мога да си купя въпросното махало във Варна или изобщо в какъв тип магазини се продава? Благодаря предварително.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, някой може ли да ми каже от къде мога да си купя въпросното махало във Варна или изобщо в какъв тип магазини се продава? Благодаря предварително.

Във Варна богат избор от махала има в книжарница "Универсум".

Успех!

Линк към коментар
Share on other sites

Maхало можеш да си изработиш лесно и сам. А ако все пак предпочиташ да си купиш - препоръчвам ти да си избереш не много тежко и такова от неутрален (непроводящ) материал - т.е дървено, от някакъв минерал (примерно от мрамор) и др.п. Има много красиви месингови, бронзови, но с тях се работи по-трудно и е нужно редовно да се изчистват от натрупана/записана информация.

Линк към коментар
Share on other sites

За какво са ти точно багети? В смисъл, какво са каниш да правиш с тях?

По своята същност, багетите, махалото, а и всички останали методи за намиране/получаване на отговори като карти Таро, или дори ако щеш чашката с утайката от кафе са едно и също нещо - показалеца/стрелката на измервателния уред; а измервателния уред е самият човек. Всеки си избира такава стрелка, с която му е най-удобно да работи, чиито показания най-добре умее да разчита. В един момент вече дори няма да имаш нужда от такъв външен показалец/стрелка; отговорите/информацията ще се получават директно и непосредствено.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, някой може ли да ми каже от къде мога да си купя въпросното махало във Варна или изобщо в какъв тип магазини се продава? Благодаря предварително.

ул "Дебър"27.Има езотеричен магазин и класически махала. :3d_073:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ами значи нямам точно определена цел за която да са ми багетите просто ми е много интересно и искам да проверя аз самия дали работи.Вече видях в предаването ясновидци че махалото по карта работи но хората които са там с багети не се справят кой знае колко добре.И както казваш ти трябва просто стрелка, но въпроса ми е как точно да разбера кога примерно съм над вода кога съм над метал или над каквото там искам да търся?!

Линк към коментар
Share on other sites

Ами разбирането става най-вече с натрупан опит; пак повтарям дали ще са багети, махало или съвсем др. неща: кристална топка, карти таро, ... всеки човек посяга или му попада "случайно" това, което най му идва отвътре, първо сяда, чете, опитва, търси съвети (не че понякога няма нужда и от тях) ... :)

Чак след време се усеща, че е нужно нещо съвсем различно: да седне тихо, да отдели време и да проучи/изследва/почувства "инструмента", който си е избрал, да се научи да контактува с този "инструмент", да се "слее" с "инструмента/показалец", да изключи своето "Аз", което със своите предубеждения определено го подвежда и ... чак тогава вече ще може да интерпретира добре информацията, която и без друго се излъчва навсякъде около нас. :thumbsup:

Проблемите на "ясновидците" в предаването Ясновидци не е в това, че използват багети или махало, а в самите хора.

Наистина някои инструменти/показалци са по-удобни да се използват в определена сфера, други - в друга, но това не е от чак толкова съществено значение.

Успех в начинанието!

Линк към коментар
Share on other sites

Напълно подкрепям мнението на Диана Илиева - не е важно дали човек работи с махало, багети и т.н., за да може да открие вода, метал или нещо друго. С тяхна помощ можете да намирате отговори на интересуващи ви въпроси свързани както с вашето лично настояще и бъдеще (минало също, разбира се), така и на съвсем непознати хора.

Въпроса е не само да "контактуваш" с "инструмента си", но да имаш усещане и разбиране спямо това, което търсиш. Защото ако подадеш неправилна "команда" за търсене на вода, например, но подразбираш - река - резултатът от търсенето ще е нулев.

Най-лесно бихте могли да започнете "обучението си" с обърнати карти за игра - научете се да "разчитате" коя е следващата по ред, но стартирайте с разпознаването на боята, а не на самата карта.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!!!Имам въпрос към хората които смятят,че имат опит в радиестезията.

Интересуваме дали някой членува в клуб или нещо подобно и ако не,дали някои има желание за срещи и работа в областа на радиестезията.Да се извършват някакви състезания,обмяна на опит,за подържане на желанието за работа и т.н.

И още един въпрос.Някои може ли да ми каже как се изработват медните намотки?

ПОЗДРАВИ!!!

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...