Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Кармата на онеправданите


zheleznykrest

Recommended Posts

Здравейте. Наскоро попаднах на поредната новина за човек, вкаран по грешка в затвора и се замислих - какви може да са кармичните причини за такъв вид наказание. Най-лесното обяснение е че такъв човек в минал живот е бил съдия и самият той е наказвал невинни, но може би има и други варианти.. може да има кармични дългове към истинския престъпник и да определено да ги изплати като понесе вместо него наказанието - но защо по този начин именно ще изплаща, в какво ли ще се изразяват натрупаните дългове.. Ако някой четейки за кармата е попадал някаква информация за този тип наказание - да бъдеш осъден без вина, нека сподели.

Линк към коментар
Share on other sites

Кармата, това са последствията от нашите действия, мисли и решения, които се отразяват върху самите нас в бъдеще. Но това е само едната страна на монетата. Преди всичко са самите наши действия и решения, а кармата е резултат от тях. Аз може да извърша нещо несправедливо спрямо някой друг и това няма да е защото той го заслужава, а защото аз съм решил така. Законът за кармата ще се прояви в последствие за да уравновеси вече нарушения от мен баланс. Този, който в следствие на моето действие е пострадал, ще бъде възмезден в положителния смисъл на думата, а върху мен ще се стоварят определени негативни последствия. Да се отдели причината за нещо случващо се е трудно, да не кажа невъзможно за човека. Всеки човек разполага с воля и много от случващото ни се е резултат не от закона за кармата, а от прилагането на тази воля. Може да е нашата воля, но може и да е на друг човек, даже съвсем непознат. Може да е резултат от множество преплитащи се фактори, някои случайни, а други - не. Да, има закон за кармата, но той се явява за да уравновеси нарушения от нашата воля баланс. А тя, волята ни, понеже сме несъвършени, често е насочена погрешно. Защо тогава се учудваме, че може да ни се случи нещо несправедливо?

Линк към коментар
Share on other sites

Да, има не един и два такива случаи - доказването става по съдебен ред. 

Иначе ако трябва да задълбаваме толкова в теорията - аз лично смятам че няма такова нещо като случайност - особено що се касае за толкова съдбовни за един човек събития, и не мисля, че Господ би допуснал един човек да бъде вкаран в затвора съвсем "случайно", просто по произвола и свободната воля на съдията и/или прокурора. За да се случи такова нещо то трябва да бъде позволено, за да бъде позволено трябва да има причина - нещо сторено от съответния потърпевш в настоящия или минал живот, с което си е заслужил такова наказание според кармичните закони. Не мисля че ще можеш да извършиш нещо несправедливо спрямо когото си поискаш, а само срещу когото ти се позволи. Освен защото си го е заслужил, това може да бъде дадено и като изпитание на някой "устремен", но това е вече друга тема.
Та интересно ми беше именно това - как със свободната си и неразумна воля човек може да си заслужи такова наказание - ако някой е попадал на примери. Очевидно е, че това може да се очаква ако в миналия си живот човекът е вкарвал невинни, но едва ли нещата са толкова елементарни и сигурно има и други хипотези..

Линк към коментар
Share on other sites

Кармата обяснява една закономерност . Защо живеем е по обширна тема . Казват , всяка душа е уникална . Може би всяка трябва да преживее всичко .

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

....... как със свободната си и неразумна воля човек може да си заслужи такова наказание......

 

Човек има свободен избор, но не и свободна воля.

 

Вземи разкажи за този човек подробмно как е бил обвинен как е минал процеса и ще видим защо е влязъл в затвора

Линк към коментар
Share on other sites

Понякога е карма, а понякога е избор на душата да израстне... Разбира се ако човека е смирен...

 

Лично аз не вярвам нито в съд. с-ма, нито на адвокати. Вярвам в Божията Правда и съм благодарна за нея...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 6 years later...
В 9.04.2014 г. at 11:08, Слънчева каза:

Понякога е карма, а понякога е избор на душата да израстне... Разбира се ако човека е смирен...

 

Лично аз не вярвам нито в съд. с-ма, нито на адвокати. Вярвам в Божията Правда и съм благодарна за нея...

и аз не вярвам в човешки съдници а само на Божията Правда

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...