Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Хомеопатия - попитай класически хомеопат. Задай въпрос тук


Иво

Recommended Posts

Здравейте! :)

Моля за съвет. В началото на юни , седмица след полов контакт с новия ми партньор, получих признаци на цистит, които се задълбочиха. Не ми помогна нито ММС, цистобел, кантарис, уринал, боровинка, мечо грозде, коластри и т.н. Накрая излезе някакъв стрептокок и пих ципрофлоксацин. Нещата се поуспокоиха, останаха ми само някакви боцкания в мехура и влагалището, но и те отминаха. Месец и половина нямах симптоми. Тъй като пъртньорът ми пътува и след 1-2 контакта симптомите се завърнаха. Последва ново пиене на въпросните билки , добавки и имуностимуланти , но не се повлиях и накрая приех нолицин. Съответно разбрах, че става въпрос за някоя полово предавана инфекция, самоназначих си изследвания на мен и на партньора, голяма част за които докторите не ми казаха. Добре, че познавам сигналите на тялото си и продължих да търся причината. Последната ми урина беше идеална, без бактериален растеж, същото важи и за еякулата на партньора ми. Направих си кръвни изследвания за хламидия, ДНК тест на урина на хламидия на мъжа ми, отрицателни. Пуснах си ДНК тест на урина и ето, лъсна УРЕАПЛАЗМА ПАРВУМ. С готовите изследвания бегом при уролога, който ме попита кой ми е назначил тези изследвания, аз с усмивка отговорих, че аз съм си ги назначила. Той се засмя, при положение , че изобщо не се беше сетил да ми ги пусне преди. И така. Само че изследването не включваше антибиограма, урологът ми направи един 14 дневен курс с Доксициклин и Азитрокс по схема. Приятелят ми в момента също я пие, при него няма симптоми. Преди 5 дни приключих с антибиотиците, но все още имам симптоми, макар и да няма вече болки и парене, но остана по-често уриниране и гъделичкане в мехура, чувство за недоизпразване. Чакам контролата като този път ще си пусна и антибиограма. Много се рових в нета, четох, търсих, но доколкото разбирам това чудо се лекува само с антибиотици и то повече от 1 -2 курса понякота. Страх ме е, че това нещо няма да свърши, и отсега нататък ще се притеснявам да водя полов живот. В момента приемам Кордицепс и Нони, за да засиля имунитета , а също и ТУЯ за изчистване от антибиотика. Искам да попитам има ли някакъв начин да си помогна с хомеопатия или не? Предпологам, че уреаплазмата е намаляла, но не е изчезнала напълно. Срещнах и мнения, че след антибиотика често симптомите продължават още около месец докато бактерията се изчисти. Много бих искала това нещо да се излекува напълно, защото двата цистита, които прекарах бяха ужасни. Ако смятате, че мога да си помогна с хомеопатия , бихте ли ме насочили към хомеопат или натуропат, който да посетя. Благодаря!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте Сабина,

По обилната лекарствено-медицинска информация която давате,  ще е по-добре  да пишете в " Здравословни проблеми симптоми и лечение

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

Добре, ще пиша там. Давам подробна информация, за да се знае с какво съм лекувана от традиционната медицина против тая безсъмртна гадина.

Линк към коментар
Share on other sites

В 9.10.2018 г. at 12:30, Sabina78 каза:

Добре, ще пиша там. Давам подробна информация, за да се знае с какво съм лекувана от традиционната медицина против тая безсъмртна гадина. 

   Тези гадинки - всъщност паразитчета, са неуловими за Антибиотиците. Както и всички останали паразити. Има нещо обаче, което ги ликвидира за 30 дни - и една не остава!

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Спрете туята. След като приемате толкова много алопатични медикаменти, не смесвайте с хомеопатично, особено че твърдението, че туя чисти ваксинози и вредни ефекти при всички хора, е напълно безпочвено.

Хомеопатията подхожда холистично към човека, тоест цялостно. Човекът е психосоматичен гещалт, интегрално цяло на високо ниво на организация. Той е продукт на своите гени, тоест наследственост, на епигенетични фактори, тоест вътрешни и външни фактори (стрес, чувства, мисли, взаимодействия и т.н.) и на трайни адаптационни механизми, тоест неговата конституция. Така че нито един хомеопат не може да каже какво ще се случи при евентуално ваше хомеопатично лечение, защото не ви познава.

Ако решите да се лекувате хомеопатично, трябва да знаете, че времето, което ще ви е необходимо да се излекувате, зависи  от индивидуалната ви реактивност. Дали ще са 30 дни или 5 месеца примерно, това зависи само от индивидуалните ви характеристики и кадърността на хомеопата ви. Първият и най-важен принцип в хомеопатията е Индивидуалния подход. Така че някой ако ви каже - елате, ще ви оправя за 2 месеца, да знаете, че не можете да му вярвате.

В хомеопатията има една единствена причина за появата на симптоми - това е разстроената хомеостаза, тоест свойството на живия организъм за САМОрегулация, казано с други думи  - разстройството на човешката жизнена сила, чието проявление са симптомите. Дали ще имате уреаплазма, микоплазма, глисти или каквото се сетите, едно и също е, НО това означава, че сте добър гостоприемник за свръхпопулация на болестотворни агенти, тоест имате проблем с хомеостазата. Уреаплазма носят голям процент жени, но не развиват патофизиологични проблеми. Възможно е да ги редуцирате до непатологично количество с помощта на антибиотици, но според хомеопатичната парадигма рискувате да изявите здравни проблеми на по-важни нива, органи и системи според принципа на Константин Херинг за посоката на излекуване.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Здравейте, имам син на 3г и 6м който от септември тръгна на градина. От тогава носът му е запушен, има задна хрема и по две седмици се лекуваме. Тъкмо де оправи, отиде пет дни на градина и този омагьосан кръг се повтаря. Други болести за щастие не е хващал, но от задръстения нос кашля, но не много, и окото му секретира. Няма трета сливица. 

Като цяло е живо дете, лесно се ядосва обаче, има постоянни желания да му се купуват неща. Обича много сладко и месо. Злояд е. Зеленчуци и плодове почти не яде, отказва. Има страх от тъмното. Като заспи се поти на главата и раменете. 

Какво може да ми препоръчате за тези почти постоянни хреми?

Редактирано от dilqna_ivanova
Линк към коментар
Share on other sites

преди 2 часа, dilqna_ivanova каза:

 Какво може да ми препоръчате за тези почти постоянни хреми?

Здравейте. Мога да ви препоръчам да посетите класически хомеопат. Няма как лечение да се назначи във форум. Хомеопатията изисква индивидуален подход и задълбочено запознаване с индивидуалната реактивност на човек.

Вижте страница "Здраве и хомеопатия" във FB. Ще намерите много отговори.

Линк към коментар
Share on other sites

Мултивитамините могат да предизвикат свръхстимулация на имунната система, да не говорим за отлагания по органи. Детето е с постоянни хреми, тоест вече има свръхстимулация на определено ниво. Следващата стъпка често се явява алергията.  Не бих рискувала с витамини, освен при тяхната истинска необходимост - тежко боледуване и антибиотично лечение.

Линк към коментар
Share on other sites

Запозната съм донякъде с текущите теории от PubMed, Lancet и прочие. Теории, които с годините се опровергават и отхвърлят една друга ми прави впечатление. Определени хранителни добавки/витамини/ осъществяват своя ефект, ползвайки същите метаболитни пътища като някои стимуланти, например кофеин и това влияе върху НС с последващи резултати - безсъние, нервност, раздразнителност например. Ефектът е непряк, но витамините благоприятстват производството на неврохимични афектори, тоест засягат ПНЕИ оста (психо-невро-ендокрино-имунологична ос). В6 например често се съдържа в по-високи от необходимите терапевтични дози и може да повиши секрецията на енергизиращи невротрансмитери като допамин, норепинефрин и серотонин и да доведе до превъзбуда и тревожност. Отделен е въпросът за небалансираното количествено отношение в добавките. Кой може да каже колко е необходимата доза за едно дете, без оглед на неговото тегло, възраст, хранене, генетична обусловеност, функцията на ПНЕИ оста, тоест имунитетът е видимо как е свързан с целия организъм. Или защо например дозата пулмикорт при две деца с еднаква диагноза и тегло влияе по различен начин? Аз знам защо, надявам се и вие. Защото човек е индивидуалност, със собствена реактивност, генетичен материал и биография (опитност, често зависеща от епигенетични фактори)

Лично аз нямам нужда от доказателства. Когато нещо ми е необходимо, сядам и чета - учебници, статии, доклади. Намирам се в тема за хомеопатия, която няма нищо общо в подхода си с масло от кимион, витамини, прополис, тоест временни, палиативни мерки, които имат своите приложения, но предписани след обстоен преглед, индивидуален подход към личността, какъвто е хомеопатичният. Това, което ми прави впечатление е предписването на хранителни добавки на непрегледан обстойно човек само по думите "ПОЧТИ не яде", а и императивът за диета на така и така злоядо дете. Звучи ми несериозно. Работя с достатъчно лекари, за да зная, че предписания по форуми не се дават от нито един уважаващ себе си лекар или лечител.

Иначе по темата, която е за хомеопатия: Фокусът трябва да бъде в причините за липсата на апетит към полезни храни, в психоемоционалното състояние на детето. Човекът не е бутилка, която да пълним от време на време с изкуствени добавки, без да търсим и отстраним причината за разстроената хомеостаза, тоест неадекватната адаптация към житейските условия.

Линк към коментар
Share on other sites

Прав/а сте! До такава степен са медицински неверни, че има цяла болест в МКБ10... ;)

Редактирано от Nina Nikolova
Линк към коментар
Share on other sites

Добър ден искам да попитам за второ мнение за хомеопатични таблетки които предписаха на синът ми. Случаят е следния на 12 год е и от един месец имаме сериозни проблеми с отношението в къщи и на вън държи се страшно арогантно и проявява агресивно поведение, нецензурни думи и обиди, става все по зле и аз като родител започвам да губя контрол. Та реших да попитам дали тези таблетки биха поиспокоили напрежението в него.. 

Линк към коментар
Share on other sites

Добър ден искам да попитам за второ мнение за хомеопатични таблетки които предписаха на синът ми. Случаят е следния на 12 год е и от един месец имаме сериозни проблеми с отношението в къщи и на вън държи се страшно арогантно и проявява агресивно поведение, нецензурни думи и обиди, става все по зле и аз като родител започвам да губя контрол. Та реших да попитам дали тези таблетки биха поиспокоили напрежението в него.. Таблетки те са kalim sulfuricim и нукс вомика 2п по 5 табл

Линк към коментар
Share on other sites

Ще трябва да изчакате някой от хомеопатите да се появи  .

Консултирахте ли се с психотерапевт .

 

Редактирано от АлександърТ.А.
Линк към коментар
Share on other sites

преди 9 часа, Vali hristova каза:

държи се страшно арогантно и проявява агресивно поведение, нецензурни думи и обиди, става все по зле и аз като родител започвам да губя контрол.

 

преди 9 часа, Vali hristova каза:

Та реших да попитам дали тези таблетки биха поиспокоили напрежението в него

@АлександърТ.А. Ви е задал чудесен въпрос: Консултирахте ли се с психотерапевт?

Извинявам се за излизането извън темата за хомеопатия, но това е непренебрежимо важно.

 

Хомеопатията вероятно няма да промени коренно тази ситуация (да, чудесна е, но заедно със съзнателната, волева промяна на начина на мислене, начина на живот) - синът Ви е под напрежение и това има своето обяснение - потърсете го, подкрепете го. В момента изглежда сякаш давате послание: "Това е лошо и трябва да се премахне! Не го искам като част от теб!", което вероятно напряга сина Ви допълнително, кара го да се чувства неприет.

Това е своеобразен бунт от негова страна, той влиза в пубертета и много неща се променят за него - вероятно сякаш целия свят и това го кара да се чувства объркан. Поговорете тактично с него, потърсете Вие психотерапевт, с който да поговорите - без сина си.

След това, по преценка на терапевта, и АКО синът Ви се съгласи, можете да отидете заедно, после той сам и т.н.

Детето има нужда от Вас, обичта Ви, Вашите разбиране и подкрепа. Сигурна съм, че и за Вас тази ситуация е трудна, но все пак Вие сте родителя, а той - детето. Всеки поема отговорност спрямо своята ролята - а такава има и от двете страни, разбира се. Нека той знае, че отношението му към другите, поражда и определен резултат, и чепостъпките му, са изцяло негова отговорност. 

 

Ако желаете пишете в тази част на форума, за да получите съвети от психотерапевтите, които пишат във форума. 

 

Успех! 

 

Редактирано от Ines Raycheva
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте.

Дъщеря ми (на 27 г.) се лекува от 2017 г. при хомеопат. Основният и проблем е улцерозен колит. Доволни сме много от хомеопатката си, с изключение на един проблем, който се оказа съществен за нас - много неудобно работно време и липса на връзка в спешни случаи. В петък, събота и неделя нямаме връзка с нея. В другите дни работи само след обяд - без вторник. Миналата събота дъщеря ми получи силни болки в кръста, остана неподвижна, наложи се да викаме спешна помощ. Бяха и направени няколко инжекции. Чак в понеделник след обяд се свързах с хомеопатката и  започнахме лечение със съответните хомеопатични капки. През седмицата имаше известно подобрение, но в почивните дни пак настъпи влошаване и се наложи инжектиране на други обезболяващи. Във връзка с това моля за информация за добър класически хомеопат в Пловдив. Надявам се да намеря хомеопат, който отделя повече време на пациентите си, защото заболяванията на дъщеря ми са сериозни, животозастрашаващи и ми се ще да имам връзка с лекуващия. Ще повторя отново - моля за координати на добър класически хомеопат в Пловдив!

Линк към коментар
Share on other sites

В 10.08.2017 г. at 21:06, shensui9104 каза:

Здравейте.
Аз съм нов абонат на форума и причината е моето здраве.

Преди Около 2г. започнаха моите проблеми докато бях на работа в една фирма която няма да споменавам. .................................................................................
От тази дълга история и аз не мога да разбера КАКВА ДИАГНОЗА ИМАМ...................................................... 

  Драги Шенсуй, Вашия въпрос не е за форум Хомеопатия, а за форум "Здраве" - Там работят с Медицински диагнози.

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

В 11.02.2019 г. at 14:29, bggalya каза:

Здравейте.

Дъщеря ми (на 27 г.) се лекува от 2017 г. при хомеопат. Основният и проблем е улцерозен колит. Доволни сме много от хомеопатката си, с изключение на един проблем, който се оказа съществен за нас - много неудобно работно време и липса на връзка в спешни случаи. В петък, събота и неделя нямаме връзка с нея. В другите дни работи само след обяд - без вторник. Миналата събота дъщеря ми получи силни болки в кръста, остана неподвижна, наложи се да викаме спешна помощ. Бяха и направени няколко инжекции. Чак в понеделник след обяд се свързах с хомеопатката и  започнахме лечение със съответните хомеопатични капки. През седмицата имаше известно подобрение, но в почивните дни пак настъпи влошаване и се наложи инжектиране на други обезболяващи. Във връзка с това моля за информация за добър класически хомеопат в Пловдив. Надявам се да намеря хомеопат, който отделя повече време на пациентите си, защото заболяванията на дъщеря ми са сериозни, животозастрашаващи и ми се ще да имам връзка с лекуващия. Ще повторя отново - моля за координати на добър класически хомеопат в Пловдив!

Здравейте - вижте тук: Намери добър класически хомеопат в твоя град

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

В 30.01.2019 г. at 16:23, Alexeo каза:

Можеш ли да докажеш с нещо тези твърдения.  Нямам предвид приказки, а сериозна информация и научни изследвания.  Какво разбираш под "свръхстимулация на имунната система" и как според теб тя ще се получи от хапче мултивитамини, в което се съдържат препоръчителните дневни дози от тези жизненоважни за тялото вещества.

Наясно ли си, че мултивитамините представляват комплекс от вещества с различни свойства.  Доста от тези вещества - например витамин А, С, Д, цинк - имат решаващо значение за правилния имунен отговор.  Те също така е много вероятно да не достигат у дете, което не се храни добре.

Ето например едно научно изследване за ефекта на допълнителното приемане на витамин Д, който е включен в мултивитамините, върху честотата на острите респираторни инфекции

Vitamin D supplementation to prevent acute respiratory infections

Накратко, разбрали са, че 

Vitamin D supplementation reduced the risk of ARI among all participants

Vitamin D supplementation was safe, and it protected against ARIs overall.

Или изводът е, че допълнителното приемане на витамин Д е безопасно и намалява риска от остри респираторни инфекции.  

  Медицината е доказала, че хипер витаминоза е дори по опасна от хипо витаминоза. Единствения витамин който не се натрупва в организъма ни е вит. С който трябва да приемаме ежедневно, за предпочитане чрез плодове и зеленчуци, където е в свързан вид и четвърт ябълка, портокол или 5 - 6 листенца магданоз са ни достатъчни за дневната доза. И тъй като той не се натрупва в организма,  излишния синтетичен вит С се изхвърля, как? Като се свързва с калция в кръвта. И когато нивото на калция  в кръвта спадне, тя си го набавя от костити, на първо време от зъбите. Подобно е и положението със синтетичната захар. Затова и зъбите се развалят от прекалена употреба на захар и захарни изделия.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

 Миналата година м.Април паднах от стълба, с комоцио, повръщане, в безсъзнание, не знам ,колко време -бях сама. Лежах в неврохирургия,гр.Бургас ,направиха ми скенер, реннтген-нямам счупване. Но ето сега ме мъчи главоболие, дори ,когато мигам ме боли горе -фонтанелата. Бях при невролог, бях на ЕЕГ, уж нищо ми няма, а ме боли глава и натъртеното от падането. Вчера бях при неврохирург-изписа ми- Neurotop-200- Тинозидин-4 мг, Гинко билоба с Омега-3, невробекс. Но пия-конкор и ритмонорм-та в описанието пише да не се пие при прием на бетаблокер. Моля за компетентен отговор, Благодаря.

 
на 55 години съм.
Какво можете да ми препоръчате от хомеопатията.
Не искам да пия химически лекарства.
Благодаря.
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте, имам въпрос относно лечение с хомеопатия. Питам за една приятелка тук. Лекува се с хомеопатия. Но идва момент в който я хваща сезонен грип вирус. Хомеопата казва да се следи единствено температурата и ако стане над 38.5 тогава се започва с лекарството по схема на прием. Но моята приятелка се влошава по други критерии. Гърлото се покрива с гной, температурата не надвишава вечер 38.3 и сама си спада сутринта до 37.-1-2-3. Едвам преглъща, кашля сухо от гърдите вече. Но според хомеопата, всичко е наред. Организма се чистел. 

Въпросът ми така ли се процедира винаги с хомеопатията? Гнойта не се лекува. 

Хомеопата е класически. 

Благодаря на отзовалите се! 

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 weeks later...
В 10.03.2019 г. at 1:20, Krasiivanova2019 каза:

Здравейте, имам въпрос относно лечение с хомеопатия. Питам за една приятелка тук. Лекува се с хомеопатия. Но идва момент в който я хваща сезонен грип вирус. Хомеопата казва да се следи единствено температурата и ако стане над 38.5 тогава се започва с лекарството по схема на прием. Но моята приятелка се влошава по други критерии. Гърлото се покрива с гной, температурата не надвишава вечер 38.3 и сама си спада сутринта до 37.-1-2-3. Едвам преглъща, кашля сухо от гърдите вече. Но според хомеопата, всичко е наред. Организма се чистел. 

Въпросът ми така ли се процедира винаги с хомеопатията? Гнойта не се лекува. 

Хомеопата е класически. 

Благодаря на отзовалите се! 

 

Привет. Аз малко късно, но все пак :-)

Под чистене в хомеопатията се разбират доста неща.

Но когато състоянието настъпва внезапно и е свързано със силен дискомфорт, лечение е наложително. Ако след възпаление на тонзилите се стига до кашлица в гърдите, това е влошаване по Херинг. В такива състояния винаги се търси и лекарско мнение, не за друго, а да се отхвърлят евентуално настъпилите усложнения. Едно такова заболяване не е за подценяване в никакъв случай. Възможно е ако човекът има дълга история на потиснати ангини, сега тази да се явява лечебна криза.

Има още няколко варианта, но ще бъде спекулация от моя страна без да познавам случая

Линк към коментар
Share on other sites

  • Alexander unpinned this topic
  • 2 years later...

Здравейте,незнам дали въпросът ми е за тази тема,но не открих къде мога да попитам. Препоръчайте ми добър класически хомеопат във Пловдив.

Благодаря Ви!

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...