Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Ясновидството


Recommended Posts

Отдавна не гледам подобни предавания.Не са ми интересни.

Относно сертификата - доколкото знам ги задължават по непочтен начин да карат някакви курсове.

Нито един доказан ясновидец в света не е посещавал курсове и не е имал диплом.Тази мода май дойде от Хари Потър!;)

Линк към коментар
Share on other sites

От Хари Потър идеята взеха за Училище "Маг", но сертифицирането на феномени беше преди това, след 1989 г. - Централна лаборатория по биоенергетика, Асоциация "Феномени", Постуниверситет за Ново култура...

Линк към коментар
Share on other sites

Иска или не,всеки носи своята отговорност за това което прави - и сертификаторите и сертифицираните и клиентите. :3d_162::)

Редактирано от Пламъче
Линк към коментар
Share on other sites

Повечето хора ги е страх от ясновидството и затова предпочитат да го няма. По тази причина то е отричано, осмивано или просто отминавано с мълчание. Ясновидството е обществено опасно – то означава срив в икономиката и политиката, край на световните религии, обтягане на семейните и приятелските отношения. Защото в основата на съвременното общество стоят лъжата, измамата, изневярата, прикритостта и лицемерието.

Линк към коментар
Share on other sites

Повечето хора ги е страх от ясновидството и затова предпочитат да го няма. По тази причина то е отричано, осмивано или просто отминавано с мълчание. Ясновидството е обществено опасно – то означава срив в икономиката и политиката, край на световните религии, обтягане на семейните и приятелските отношения. Защото в основата на съвременното общество стоят лъжата, измамата, изневярата, прикритостта и лицемерието.

Ами не е ли от значение, че хората нямат нужната вътрешна свобода, за да го приемат.

И да, виж тука си много прав. Не го бях осмислил от тази гледна точка. Ясновидството пречи на управляващите.

Линк към коментар
Share on other sites

Повечето хора ги е страх от ясновидството и затова предпочитат да го няма. По тази причина то е отричано, осмивано или просто отминавано с мълчание. Ясновидството е обществено опасно – то означава срив в икономиката и политиката, край на световните религии, обтягане на семейните и приятелските отношения. Защото в основата на съвременното общество стоят лъжата, измамата, изневярата, прикритостта и лицемерието.

Ами не е ли от значение, че хората нямат нужната вътрешна свобода, за да го приемат.

И да, виж тука си много прав. Не го бях осмислил от тази гледна точка. Ясновидството пречи на управляващите.

Интересно!:blink:

Как и с какво ясновидството пречи на управляващите?:hmmmmm:

Линк към коментар
Share on other sites

Ами представяш ли си, ако хората започнат да виждат мислите в главите на хората срещу тях, да ги четат добре, както в главата на Кристалния Джакомо? :1eye:

Например току що избрания от теб кмет или депутат се опитва да те убеди колко полезен е еди кой си договор за вашия град, а ти или някой друг вижда, колко ненужен е този договор, дори обременява общинския бюджет, а каква хубава комисионна ще вземе този човек от него. Ако межехме да виждаме, или поне една част от хората, то такъв човек вероятно нямаше никога да бъде избран на такъв пост.

Но не е само това. Академик е прав - ясновидството би разстроило обществото като цяло. Политиката, икономиката, религиите ..., дори всекидневните дребни неща.

Нима може някой да продължи да работи настоящата си работа, когато поне една част от хората ясно могат да прочетат неговото неудоволствие от рработата, или омразата му към шефа, или презрението му към колегите ... (примерно), а ще може ли да продължи същестуването на семейство, в което партньорите са се лъгали един друг в продължение на много години и т.н.

Редактирано от Диана Илиева
Линк към коментар
Share on other sites

Диана,наистина би станало лошо в случай че всички станем ясновидци,но крием това един от друг.

Мисля,че ако човек знае че и другите са ясновидци не би допуснал лоши мисли,а това би довело до появата на едно съвършено общество.

При положение,че само малка част от хората притежават тази дарба,според мен никаква опасност не грози нито управляващите,нито когото и да било.

Твърде доверчивите хора наистина са застрашени,но не от ясновидците,а от псевдоясновидците които продължават да никнат като гъби след дъжд.

Редактирано от Пламъче
Линк към коментар
Share on other sites

Всеки човек може да стане ясновидец – трябва само да има силна, непоколебима вяра в своите способности. Освен това хората не знаят, че в много случаи ясновидците не използват ясновиждане, т.е. видения, а чиста интуиция, която имат много от вас, например.

Има информация от някои форуми, че през 2011 г. ще има телевизионни предавания с демонстрации, как хора, които никога не са се занимавали с паранормалното ще бъдат обучени на ясновидство пред очите на зрителите.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 6 months later...

Здравейте :) моето мнение е, че щом нещо съществува то в него има смисъл (заложена логика). Това дали някой е против, или не ясновидците (или както още там се наричат) няма абсолютно никакво значение. През последните четири години, в живота ми се случиха много обрати (положителни бих казал) и въпреки че никога не ме е вълнувал въпроса с ясновидството, живота ме срещна с такива хора. Моя позната, която безкрайно обичам, твърди че човек не трябва да насилва нещата. Когато имаш нужда, нещото което би ти помогнало само ще те намери. Самоцелното търсене на "истината" е вредно, и е загуба на време. Живота ме срещна с две жени, имащи способността да виждат отвъд това което ние обикновенните хора виждаме. Двете са твърде различни като типажи, но общото което ги сближава е това че са положителни личности. Нищо общо нямат с тези недоразумения на природата, които гледаме по телевизията или вестниците. По-горе в мненията прочетох, че подобни способности могли да се индуцират с подходящи практики. Мисля че това е абсурдно! Това че някои се самозалъгват че имат подобни способности, а и залъгват останалите, си е техен проблем. Мойте наблюдения са, че това е призвание. Дали от господ, извънземни, висши сили и прочее няма значение, просто определени хора си ги имат тези способности и това е. Междудругото едната от ясновидките които посещавам, е как да кажа .... доста вулгарна в поведението си. Пуши, псува и прочее, но това не и пречи да е изключитено позитивен човек. Позитивна е в изказванията си, в това че иска хората да осъзнаят грешките си и да предприемат промяна и т.н. Междудругото на мен, на семейството ми, и на мои приятели каквото е казала се е случило на 100%, единствено има разминаване в датировките. Някои събития се случват в уреченото време, други по-бързо или по-бавно. След като прочетох книгите за Слава Севрюкова, разбрах че датировките са относителни, и не бива да се доверяваме на 100%. Това че се съветвам с подобни хора обаче, въобще не ме освобождава от отговорност. Забелязал съм че доста жени, просто ходят по гледачки. Ходят ей така безцелно, да им каже колко са умни, красиви, дали ще имат пари и пр. Единственото което те правят, е да стоят и да чакат предсказанието без да си мръднат пръста. Искам да ви кажа, че всичко това което ми е казала е старално записано. Всичко се е случило, точно така както ми го е казала. Всичко което съм постигнал обаче, и тепърва дай боже да постигна е с много нерви, труд и напрежение. Това че знам че ще се случи, не ме освобождава от отговорност да го постигна, просто знам че начинанието ми ще има успех :) което съгласете се, никак не е малко. Така че, аз съм "за" хората с подобна дарба. Те са неоценима помощ в трудни моменти, но само толкова. Прекаляването води до лоши последствия.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Човек се ражда с това и то не се научава. Нито техники, нито обучения няма, които да задвижат кундалини.

В това обаче няма нищо мистично, това е цялата нуминозност на архетипните съдържания да бъдат осмислени като реално битие, т.е. да се приеме, че единствената реалност е психическата реалност.

 

Но с една уговорка, хората не могат да бъдат приемани емоционално, това би било грешка.

Линк към коментар
Share on other sites

Ех, колко жалко... но също и толкова велико. Просто не се стърпях да не споделя този величествен момент, тази безграничност на човешкият ум и фантазия или може би някаква друга безграничност, на нещо друго, какво ли би могло да бъде то? :)

Линк към коментар
Share on other sites

Склонни сме да приемаме статичното състояние на нещата.

Вярно е, че малка част от хората се раждат с повече способности. Нека да си зададем въпроса - как и кога , и защо точно при тях се е стигнало до тази дарба? Резултат на какво е? Всички говорят за отрицателната страна на Карма и дори се страхуват от думата. :) Помислете за положителната страна - тези хора са си постлали добре някога. И им се дава не само способност, а и голяма отговорност!

 

Наблюдавайки малък отрязък от време, е лесно да се каже - "не се учи, може да е само вродено". Но от друга страна кой от нас е всезнаещ? Затова повече ми хареса едно изказване, където беше вмъкнато " по мое мнение".

 

По мое лично наблюдение не само сетивата се развиват, а това може да стане в един живот. Може би не за всеки. Става на основата на култивиране на характера, промяна в личностен план, упорити и систематични упражнения, физическа подготовка и медитации ... И най-вече под ръководството  на добра школа. Изисква години работа. Няма нищо мистично, има задължителния фактор човек да иска и да работи!

 

П.П. Мнението ми по-горе се отнася за поколенията, които в момента са над 30 г. При по-младите има голям брой хора със завишена сетивност. Това се проявява по различен начин. Много често - като болка, която не може да се диагностицира, тъй като хората усещат заболяването, преди да се е проявило във физическото тяло.

Редактирано от Креми Стоилова (късметче)
Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Много се усложнява парадигмата, винаги има жертва.

Иначе няма ясновидство. И с това човек се ражда.

 

Жертва, която поне 99% от хората не могат да дадат. Просто е.

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Виждам, че никой не е писал след това, повече от година.

 

Ясновидството се проявява още на 3 годишна възраст. И то в крайни ситуации, които касаят живота. Но пак то е следствие, не е причина. Тогава се разбира, че животът е отвъд преградата. И протича легендарно :)

 

Това няма как да се случи след 20-годишна възраст. Каквито и външни практики да се ползват, то е непостижимо.

С това си роден. Не можеш да го предадеш, не можеш и да научиш никого, не става нито с "духовни" практики. Нито с нищо.

 

Реално, ясновидството може би не е точната дума, а точната дума е - виждане на света без сенки и без отражения в измеренията. Ако гледаш един предмет, все едно дали е камък или е човек, го виждаш в това време, в този му вид, който е видът му с досега с външния свят. Виждаш го и мъртъв и преди да се запознаеш с него, когато вече си се сбогувал. Т.е. времето не тече линеарно в едно подобно общуване, тече паралелно. Отново ще се върна на квантовата физика, но в един по-различен дискурс.

 

Това е най-сериозната граница, която отделя истинското ясновидство от предполагаемото.

Ако искате да видите дали някой, който се има за ясновидец, знае какво прави, го попитайте какво вижда самия той. Обикновено хората виждат единствено себе си. Няма отражения.

Ако в отражението сте вие - имате пренос. Ако вижда катаклизми - има компенсации. Обикновено е преживял катаклизми, социални, които са извели архетипа до нуминозност, която е приета за откровение и послание. И тогава започва да работи механиката на колективно несъзнавано.

 

Но, ако вижда душата ви и вие се разгневите от видяното, значи вижда точно каквото трябва - а именно, всеки вижда себе си в другия. То не е ясновидство, но е път към полезното взиране в душата. Обмен на персони :) И тук няма изход :)

 

Единственият начин е да се познае, ако има конкретен въпрос, касаещ едно линерано време, нещото да бъде случващо се в точно определното време от ясновидеца и по точния определен начин от него. Нито повече, нито по-малко.

 

Никога няма да мога да разбера онези, които трагично искат да се взрат в човешката съдба, но тя, и без ясновидство е лесно прогнозируема.

Когато не можеш да помогнеш, по-добре не се взирай. Там дебнат сенки. Да си застрахован от тях е трудно.

Но нека, човекът винаги иска да види невидимото, не и видимо нещастие.

Бягства.

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Да обясня нещо, което не е важно за общата публика, която се вълнува само от сензации. Но е важно за  онези, които разбират за какво им говоря. И се интересуват от сенки.

 

Често пророците са слепи, това не е случайно - вътрешноочното налягане или често просто ВОК е генерирано от други процеси, които водят до слепота, често наричана глаукома, това е неизбежен процес при всеки ясновидец. Това е тихият крадец на физическото зрение.

И то е неизбежно. Рано или късно, се случва.

Това е положението - равновесната система е такава и никой не е казал, че е в наша полза :)

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...