Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Житен режим за отслабване. Житна диета


krissi

Recommended Posts

Има място в нета ,където има група ,която прави всеки месец Житния режим.

Благодаря! Наистина е много, много полезна информацията. Едно нещо обаче ме човърка: редно ли е да използваме режим за възобновяване на организма с цел да отслабваме? Ако сме качили килограми в повече, то нищо чудно по време на режима да свалим някой и друг. Това е може би част от пречистващото въздействие на режима. Или може би по-добре е с житен режим, отколкото с диета - аз не възприемам режима като диета, а като начин на хранене, който доставя енергия на организма и същевременно облекчава работата на стомаха.

Правило ми е впечатление че някои хора, които се стараят да минават за особено набожни спазват строго Великите пости, но всъщност целта им е вталяване. Те дори карат други да постят повече от тях, струва ми се като някакъв вид удовлетворение, че при тях много-много не се получава въпросното отслабване. Какво препоръчва Учителя по тези въпроси, споделете моля какво сте чели по този въпрос! Знам, че той ни съветва да се придържаме към здравословно тегло, да не трупаме мазнини и да ги топим в случай, че сме попрекалили с храната.

А какво мислите за възвръщането на килограмите? Според мен ако сме в зоната на нормалното тегло и организмът ни е здрав, то най-естественото нещо е да си възвърнем да кажем 2-3 4- свалени през режима или някоя строга диета килограми? Ако сме пълни повече от здравословното пък, едва ли отделни спазени режими ще помогнат теглото да се задържа в препоръчваните граници, както и да го спазваме и да се захранваме правилно - по-уместно е да променим разумно начина си на живот - хранене, движение на открито, гимнастика евентуално.

Има и един друг въпрос: кое е теглото, на което се чувстваме добре? Понякога то може да е доста по-ниско от това, което лекарите дават за нормално. Доколко е разумно мчовек сам да преценява кое е най-доброто за него тегло?

Линк към коментар
Share on other sites

Едно нещо... ме човърка: редно ли е да използваме режим за възобновяване на организма с цел да отслабваме? Ако сме качили килограми в повече, то нищо чудно по време на режима да свалим някой и друг. Това е може би част от пречистващото въздействие на режима. Или може би по-добре е с житен режим, отколкото с диета - аз не възприемам режима като диета, а като начин на хранене, който доставя енергия на организма и същевременно облекчава работата на стомаха.

През последния режим февруари месец аз свалих 6 килограма, но това все пак е индивидуално и зависи от много фактори.

Смъкването на килограмите, отслабването е само един от многото аспекти на житния режим. Не виждам обаче нищо лошо, ако човек започне с него. След няколко режима, най-вероятно по естествен начин, човек ще се заинтересува и от другите аспекти.

А какво мислите за възвръщането на килограмите? Според мен ако сме в зоната на нормалното тегло и организмът ни е здрав, то най-естественото нещо е да си възвърнем да кажем 2-3 4- свалени през режима или някоя строга диета килограми? Ако сме пълни повече от здравословното пък, едва ли отделни спазени режими ще помогнат теглото да се задържа в препоръчваните граници, както и да го спазваме и да се захранваме правилно - по-уместно е да променим разумно начина си на живот - хранене, движение на открито, гимнастика евентуално.

Моята практика показва, че ако човек иска трайна промяна на килограмите, независимо дали с житен режим или по друг начин, трябва да стане промяна в начина на живот... Понякога като ефект от житния режим е възможно по естествен начин, без да се насилваме, някои наши лоши навици, мисли, нагласи да отпаднат от себе си, т.е. промяната да стане без особено голямо допълнително усилие.

Още две мнения по темата:

Издържах режима като войник и отслабнах с пет кила...

Днес два дена след режима, въпреки , че съм отслабнал с 3 кг. почувствах такъв прилив на енергия , че за 2 часа почистих сам снега и леда по улицата пред блока. :):rolleyes::)
Линк към коментар
Share on other sites

Има и един друг въпрос: кое е теглото, на което се чувстваме добре? Понякога то може да е доста по-ниско от това, което лекарите дават за нормално. Доколко е разумно мчовек сам да преценява кое е най-доброто за него тегло?

Лекарите са направили бизнес от това, че те преценяват за теб...

А те за нищо не могат да преценят, само ти самата можеш.

А теглото, на което се чувстваш добре е това, на което се чувстваш добре. Искаш лекар да каже как да се чувстваш?! Или мислиш, че е неприлично за обществото да се чувстваш добре ?!

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ви за отзивчивостта и за полезните мнения!

Линк към коментар
Share on other sites

Лекарите са направили бизнес от това, че те преценяват за теб...

А те за нищо не могат да преценят, само ти самата можеш.

А теглото, на което се чувстваш добре е това, на което се чувстваш добре. Искаш лекар да каже как да се чувстваш?! Или мислиш, че е неприлично за обществото да се чувстваш добре ?!

Така е, така е, но понякога мисля, че нямам вярна преценка. Защо? Ами защото доста хора ми казват нещо много различно от това, което аз чувствам в смисъл и за това как се виждам а и за това как се чувствам. Та затова се питам доколко да вярвам на себе си, иначе по принцип съм абсолютно съгласна, че мчовек би трябвало сам да може да преценява това smile.gif

Сигурно ще си кажеш ето пак пита вместо сама да си прецени, то аз сама си преценявам, но ми е интересно какво ще ме посъветвате.

Редактирано от krissi
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...