Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Хомеопатия - попитай класически хомеопат. Задай въпрос тук


Иво

Recommended Posts

Здравейте Елма,

Хомеопатията би могла да Ви помогне, но не и да замести Л-тироксина, така че ако Ви го предпишат би трябвало да го вземате, тъй като Хашимото е опасно автоимунно заболяване и разбира се ако имате прогрес, този който Ви го е предписал, по негова преценка може да го намали и спре.

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,вече повече от четери месеца имам едно много неприятно мравучкане по краката и ръцете което е много силно през ноща и в много случаи ми пречи да спя.Ходих на лекар на невролог правиха ми емиография,а след това и ядрено-магнитен резинанс но не откриха причината за това мравучкане изписаха ми хапчета нерголит и тромбекс пия ги вече почти два месеца но резултат няма.Между временно покрай изследванията откриха и че имам анемия и пих и лекарство за анемия но мравучкането все така си продължава да ме притеснява вечер когато си легна и се опитам да заспя.Мои приятели ме посъветваха да се обърна към хомеопатията и ми казаха,че може би при хомеопатоята ще се намери лек за моят неприятен проблем за това се обръщам към вас с молба за помощ да ме посъветвате какво да вземам за да си реша проблема.Ако трябва ще отида и при хомеопат за консултация лично тук в моят град стига да ме упътите т.е да ми препоръчате такъ специалист-хомеопат аз живея в град Сливен и съм на 44 години.Предварително Ви благодаря и с нетърпение ще очаквам вашият отговор с голямата надежда най после да се разреши този толкова неприятен проблем.Желая Ви много лични и професионални успехи.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, от четири години имам паническо разстройство на моменти със много силен страх без видима причина . Та искам да попитам дали с хомеопатия се лекуват такива състояния. Извинявам се но не съм запозната с този вид лечение и затова пиша тук . Ако става бихте ли ми препоръчали хомеопат за град Петрич. Благодаря предварително.

Линк към коментар
Share on other sites

Да, достатъчно е да прочетете някои мнения от първа ръка, тук в този форум, за да прецените за себе си, например изповедта на Smehy тук: http://www.beinsadouno.com/board/index.php?showtopic=4157&st=20

пиша Ви и на Лични.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте!Сестра ми е на 38 г. и преди три седмици и поставиха диагноза езофагинален рефлукс.В момента приема някакви лекарства,но вскеки път,когато киселините /които са били изгарящи по време на кризата/се появят ,дори и да са по-леки,тя получава пристъп на паника.Такива пристъпи е получавала и преди заболяването-възможно е да има връзка между двете.Можете ли да ми препоръчате добър хомеопат в Бургас,където живее тя или в София .По-важното е да може да и помогне,защото тя се чувства много зле и физически и психически.Ще съм ви безкрайно благодарна,ако ми отговорите!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!Сестра ми е на 38 г. и преди три седмици и поставиха диагноза езофагинален рефлукс.В момента приема някакви лекарства,но вскеки път,когато киселините /които са били изгарящи по време на кризата/се появят ,дори и да са по-леки,тя получава пристъп на паника.Такива пристъпи е получавала и преди заболяването-възможно е да има връзка между двете.Можете ли да ми препоръчате добър хомеопат в Бургас,където живее тя или в София .По-важното е да може да и помогне,защото тя се чувства много зле и физически и психически.Ще съм ви безкрайно благодарна,ако ми отговорите!

Здравейте систер,

Предполагам че долния езофагеален сфинктер не затваря добре и стомашня сок прониква в хранопровода, което е много неприятно, а и може да провреди хранопровода.

Пиша ви и на Лични.

Хубав ден.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Радвам се че намерих вашият форум за да се консултирам.

Имам проблем от година и половина - увеит - вътреочно възпаление. Съдовете в средната периферия на ретината изпускат кръв (това се видя с флуоресцентна снимка на ретината). Имам мътнини в очите, които на скокове се увеличават непрекъснато. Отделно откакто започна това, имам и тежест в главата, шум в ушите. Имам в зрителното поле светлинки, които сякаш се движат по каналчета, силната светлина ме дразни. Знам, че някои от тези неща се дължат на възпалението. В началото имах очна мигрена (само), после мигрената изчезна, появиха се светлинките и постепенно започнаха и мътнините. Офталмолозите казват, че има уплътнена структура на лещата (което постепенно може да доведе до катаракта за операция), и фибрилизация на стъкловидното тяло. Тежеста в главата си е на фази, ту я има, ту я няма, шумът си седи нон стоп. Имам повече главоболия от преди. Въобще неприятна работа.

Правил съм един куп изследвания, които казват че проблем няма... Ядрено магнитен резонанс, доплер, енцефалограма (това откъм невролозите заради шумът и тежеста в главата и очната миглена в началото). Отделно кръвни изледвания за туберколоза, токсоплазмоза, вируси и т.н. Единственото което излезна бяха по-високи нива на Варицела вирус, което е нормално, тъй като преди две години изкарах една в много лека форма.

Пил съм по месец изопринозин, ацикловир, витамини междувременно. Биха ми инжекции с дипрофос преди две седмици - кортико стероид. И в един момент през месец два, има поредният скок в мътнините. Включително като минаха две седмици след дипрофоса. Т.е. процесът си върви, възпалението си е там и не се влия от нищо, освен временно да се намали до следващият път.

Искам да ви попитам, дали има общо хомеопатично решение, което да се продава в аптеките (купувал съм за жена ми арника, рута, то тоя сорт)? Нещо което да повлияе на възпалението в очите и на тежеста в главата за която невролозите твърдят, че съм имал "спазми".....?

Благодаря ви за вниманието!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Виждам че Ви трябва предварителна информация за това, що е хомеопатия?

Може да прочетете тук: http://www.beinsadouno.com/board/index.php?showtopic=8325&st=0

С две думи, хомеопатията може да помогне до там - до където патологията е обратима.

Лекува се Човека, а не болестта.

Лекува се причината, а не следствието.

Лекарствата се назначава индивидуално за всеки отделен човек, а не според медицински диагнози. Първото хомеопатично интервю трае два часа.

Самолечение с хомеопатични лекарства е допустимо, само като първа помощ при спешни състояния, в други случаи може да си навредите!

Линк към коментар
Share on other sites

Самолечение с хомеопатични лекарства е допустимо, само като първа помощ при спешни състояния, в други случаи може да си навредите!

Здравейте,

Благодаря ви за отговора. Но за мен състояните е спешно. Аз знам, че принципно терапията за всеки човек е различна. Знам, че има необратими неща в моите проблеми. Но всичко идва от възпаление вътре в очите. Нищо друго не искам. Просто ви въведох в проблема.

Интересува ме конкретно хомеопатична субстанция със общо противовъзпалително действие. Както предписвате арника за счупени крайници, или преди раждане и т.н.

Ще съм ви наистина благодарен.

Поздрави!

Редактирано от perseus
Линк към коментар
Share on other sites

Хомеопатията не лекува следствия, а причини. За медицината възпалението си е - възпаление. За нас обикновено е следствие от други по-дълбоки причини.

Никъде по интернет не се предписват лекарства, най-малко за заболяване на очите!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! Искам да задам въпрос и ако някой може да ми даде съвет ще бъда много благодарна :) Имам намалена функция на щитовидната жлеза ( хипотиреодизъм), пия Л-тироксин , качвам килограми и не мога да ги сваля нито с хранителен режим, нито със спорт.. мисля да попитам ендокринолога си следващия път, но искам съвет и тук.

Линк към коментар
Share on other sites

Хомеопатията не лекува следствия, а причини. За медицината възпалението си е - възпаление. За нас обикновено е следствие от други по-дълбоки причини.

Никъде по интернет не се предписват лекарства, най-малко за заболяване на очите!

Жалко, надявах се на съвет. Все пак благодаря....

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! Искам да задам въпрос и ако някой може да ми даде съвет ще бъда много благодарна :) Имам намалена функция на щитовидната жлеза ( хипотиреодизъм), пия Л-тироксин , качвам килограми и не мога да ги сваля нито с хранителен режим, нито със спорт.. мисля да попитам ендокринолога си следващия път, но искам съвет и тук.

Хомеопатята може да Ви помогне, както за общото авто-имунно състояние, така и конкретно, но това и по какъв начин да бъде намален хормоно заместващия Ел-тироксин, е в пълномощията само на лекуващият Ви лекар.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,може ли да се въздейства благоприятно с хомеопатия на слухов неврит.

Зависи до каква степен е увреждането и дали патологията е обратима. Но с две думи - да, може.

Линк към коментар
Share on other sites

здравейте,

1. Най- важният за мен здравен проблем е този на дъщеричката ми, която е вече на 9 год и от 1год и 6 мес. възраст е с диагноза "астма с алергична компонента", от скоро от месец май тази година е с диагноза "реактивен панкреатит", за която на лекарите беше нужно повече от 12 месеца да установят, толкова време лекуваха детето за чревни инфекции и то с тежки антибиотици, без пробиотици. Сега детето е с щадяща диета и режим на хранене, след като пролежа в две болници въва Варна и две в София. Има крещяща нужда от лечение, което да е съобразено с физическото и състояние! Моля Ви помогнете! Възможно ли е?

2. На 42 год съм. От години имам проблем с косопад и то предимно на теменната част на главата./областа на фонтанелата/, разбира се след определен период израства нова коса, но не се възстановява напълно...така и с времето намаля като цяло обема на косата ми. правих изследвания на щитовидна жлеза, гинекологични прегледи изследвания на дамски и мъжки хормони и от там - нищо, всичко е нормално.ползвам предимно медицинска козметика за коса, не третирам ежемесечно с боядисване косите си. може ли хомеопатията да ми помогне?

3. Имам и друг въпрос - откриха ми миоматозна матка, вече с големина 4-5 месечнабременност. засега не се налага операция, но въпреки това ходя на контролни прегледи на всеки 6 месеца. хомеопатията ще ми е от полза ли и в този мой здравословен проблем?

Благодаря Ви предварително

Линк към коментар
Share on other sites

здравейте,

1. Най- важният за мен здравен проблем е този на дъщеричката ми, която е вече на 9 год и от 1год и 6 мес. възраст е с диагноза "астма с алергична компонента", от скоро от месец май тази година е с диагноза "реактивен панкреатит", за която на лекарите беше нужно повече от 12 месеца да установят, толкова време лекуваха детето за чревни инфекции и то с тежки антибиотици, без пробиотици. Сега детето е с щадяща диета и режим на хранене, след като пролежа в две болници въва Варна и две в София. Има крещяща нужда от лечение, което да е съобразено с физическото и състояние! Моля Ви помогнете! Възможно ли е?

2. На 42 год съм. От години имам проблем с косопад и то предимно на теменната част на главата./областа на фонтанелата/, разбира се след определен период израства нова коса, но не се възстановява напълно...така и с времето намаля като цяло обема на косата ми. правих изследвания на щитовидна жлеза, гинекологични прегледи изследвания на дамски и мъжки хормони и от там - нищо, всичко е нормално.ползвам предимно медицинска козметика за коса, не третирам ежемесечно с боядисване косите си. може ли хомеопатията да ми помогне?

3. Имам и друг въпрос - откриха ми миоматозна матка, вече с големина 4-5 месечнабременност. засега не се налага операция, но въпреки това ходя на контролни прегледи на всеки 6 месеца. хомеопатията ще ми е от полза ли и в този мой здравословен проблем?

Благодаря Ви предварително

И трите проблема се лекуват с помоща на класическата хомеопатия. Пиша Ви и на Лични.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Бихте ли могли да ми препоръчате класически хомеопат във гр.Варна?

Благодаря Ви, предварително !

Здравейте Рос,

И на Вас Ви отговорих на Лични.

Линк към коментар
Share on other sites

ЗДРАВЕЙТЕ. НА 39 ГОДИНИ СЪМ И СПОРЕД МЕН СТРАДАМ ОТ ТЕЖКА ФОРМА НА ХИПОХОНДРИЯ. ТОВА СЪСТОЯНИЕ ЛЕКУВА ЛИ СЕ ОТ КЛАСИЧЕСКАТА ХОМЕОПАТИЯ И БИХТЕ ЛИ МИ ПРЕПОРЪЧАЛИ ТАКЪВ ХОМЕОПАТ В ПЛОВДИВ.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, имам следния въпрос.

Кои хомеопатични лекарства могат да заместят антихистаминовите препарати при лечение на алергии?

Благодаря :)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, имам следния въпрос.

Кои хомеопатични лекарства могат да заместят антихистаминовите препарати при лечение на алергии?

Благодаря :)

аааа, заместването означава потискане на симптомите, а тук вече ще става въпрос за излекуване. Предполагам :)

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...