Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Питагор и неговата школа


Recommended Posts

Здравейте!И на мен ми стана много интересно! :P Писах снощи,но имаше проблем със сайта и не успях да се пратя,а сега виждам,че някои от въпросите ми вече са зададени и от Силвия.

Ако правилно съм разбрала обясненията ,значи аз също имам хоризонтална стрелка 3 6 9,а също имам и диагоналните 1 5 9,както и 3 5 7.

От т.нар. пирамида на зрелостта първият ми връх е 2,вторият - 7,третият - 9,а четвъртият - 10.

Рождената ми дата е 13.07.1965.Правилно ли съм направила изчисленията или нещо не съм доразбрала? :3d_134::hmmmmm:

Искам да попитам също кое е върховото число?Може би числото на всеки от върховете на пирамидата?!А също и правилно ли е да се каже,че първият преход към следващ период в живота ми е настъпил на 31 години и след това през всеки 9 години?(от 36 изваждам 5,което би трябвало да е личното ми число)

За 3 6 9 интерпретацията вече ми е ясна,няма нужда да се повтаряме. Явно срещата ни тук не е случайна! :) Но какво бихте ми казали за диагоналите - 1 5 9и 3 5 7,какво предполага тяхното наличие?Също не ми стана ясно как се тълкуват липсата на числата в различните стрелки - примерно на мен в двете хоризонтални ми липсват 2 и 8 4.А нямам нито един пълен вертикал - каква би било обяснението на тази липса?В единия - ми липсва 2,в другия - 4,а в третия - 8.Въобще откъм четните числа хич ме няма! ;) Какво означава това?Има ли разлика в тълкуването на цифровите съчетания в зависимост от това дали се отнасят до хоризонтали,вертикали или диагонали?

Ехх,аз май ви засипах с въпроси!Простете,ако повтарям някои,на които вече сте дали разяснения,но материята ми е доста непозната и много интересна!

И ви благодаря! :3d_138:

Редактирано от Моника13
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 31
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Колко добре си го казала Силвия! :rolleyes: Липсата на числа в една стрела също показва, че "тук има нещо". ;)

Аз в началото споменах, че питагоровите стрели са 16 на брой, т.е. 8 в случаите на "пълни" и 8 за вариантите на "празни" линии. Ще дам кратко тълкуване. ( с тази тема доста писане си отворих :3d_093: )

Сега на Моника:

"Ако правилно съм разбрала обясненията ,значи аз също имам хоризонтална стрелка 3 6 9,а също имам и диагоналните 1 5 9,както и 3 5 7."

Съвсем правилно си разбрала, ето тълкуване (бях почнала да набирам всички стрели още за отговор на Силвето, понеже се затриха :( - ще дам на части.

........9 Целеустременост:търпеливост, издръжливост, упоритост, решителност, воля,

....5.... съсредоточеност, отдаденост на преследваната цел.

1........

Липса и на трите числа- Малодушие:Нежелание,неохота,колебливост.

3........ Духовно съзнание :отзивчивост, самоосъзнаване,интелектуална възприемчивост,

....5.... вникване в същината на вътрешното аз.

........7

Липса и на трите числа- Липса на вяра: скептичност,съмнение,несигурност.

"От т.нар. пирамида на зрелостта първият ми връх е 2,вторият - 7,третият - 9,а четвъртият - 10.

Рождената ми дата е 13.07.1965.Правилно ли съм направила изчисленията или нещо не съм доразбрала? " -абсолютно точно Моника.

"Искам да попитам също кое е върховото число?Може би числото на всеки от върховете на пирамидата?!А също и правилно ли е да се каже,че първият преход към следващ период в живота ми е настъпил на 31 години и след това през всеки 9 години?(от 36 изваждам 5,което би трябвало да е личното ми число)"- "Да" на всички въпроси.

Редактирано от Атлантида
Линк към коментар
Share on other sites

Може да се направи съпоствка с някои неща от Б. Дуно:

1, 2, 3 - Божествен свят

4, 5, 6 - Ангелски свят

7, 8, 9 - Човешки свят

1, 4, 7 - Баща, активност, киселина, Воля, сила

2, 5, 8 - Майка, пасивност, основа, Любов, емоции

3, 6, 9 - Син, сол, резултат, Мисъл.

Като се комбинират двете класификации, за всяко число се получава индивидуално значение.

Тези неща до голяма степен съвпадат със значението на редовете, колоните и диагоналите дадени от Питагор.

Интересно дали не може да се потърси смисъл и в четирите трансдиагонала (които се явяват редове и колони в съответстващия магически квадрат). Така се получават дванадесет комбинации и могат да се търсят съпоставки и с други неща (например стихии).

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

Може да се направи съпоствка с някои неща от Б. Дуно:

1, 2, 3 - Божествен свят

4, 5, 6 - Ангелски свят

7, 8, 9 - Човешки свят

1, 4, 7 - Баща, активност, киселина, Воля, сила

2, 5, 8 - Майка, пасивност, основа, Любов, емоции

3, 6, 9 - Син, сол, резултат, Мисъл.

Като се комбинират двете класификации, за всяко число се получава индивидуално значение.

Тези неща до голяма степен съвпадат със значението на редовете, колоните и диагоналите дадени от Питагор.

Интересно дали не може да се потърси смисъл и в четирите трансдиагонала (които се явяват редове и колони в съответстващия магически квадрат). Така се получават дванадесет комбинации и могат да се търсят съпоставки и с други неща (например стихии).

Е това е страхотно Станимире. Питагор и Дуно разглеждат всъщност еднакви тройки числа (или стрели). Тъкмо имах колебания за достоверността в тълкуванията на някои стрели. Виждам, че могат да се съпоставят и "засекат" двата метода. :hmmmmm:

.............Беинса Дуно....................................... Питагор

1, 2, 3 - Божествен свят ......................................Организираност

4, 5, 6 - Ангелски свят ........................................Желание, мечти

7, 8, 9 - Човешки свят .........................................Енергичност,действе

1, 4, 7 - Баща, активност, киселина, Воля, сила......Сръчност, полезност

2, 5, 8 - Майка,пасивност,основа,Любов, емоции.....Равновесие,емоц. хармония

3, 6, 9 - Син, сол, резултат, Мисъл.........................Проницателност,интелект

Редактирано от Атлантида
Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ти,Атлантида!Значи мога смело да продължавам напред! :hypocrite:

Интересна е и съпоставката между Питагор и Б.Дуно. :3d_015:

Линк към коментар
Share on other sites

непременно ще си закупя една от изброените книжки, за да не досаждам повече, но понеже точно сега го изчислих и ми стана интересно- при еднакви пирамиди за двама души, какво маже да се каже? /моята дъщеря и сина на сестра ми са с еднакви числа в пирамидата, макар с различни рожденни дати. 28.07.1996 и 19.07.1996/

Линк към коментар
Share on other sites

  • 7 years later...

Здравейте,

Този уикенд, 18-19 юли ще има курс по Питагорова нумерология в София, а на 1-2 август и във Варна.
За повече информация:
http://www.vselenabg.com/10531091108410771088108610831086107510801103.html

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...