Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Призраци, духове, полтергайст


Recommended Posts

Хахах, аз си имам сиамец и направо нямаме никакви духове. :3d_027:

Казва се Феликс и е най- човешкото коте на света. :3d_096:

В профил прилича на сфинкс.

Като силует е невероятно грациозен и винаги много внимателен с абсолютно всички вкъщи.

Обича да спи по гръб с лапи ,отметнати назад, точно като човек. А сега на горкия Феликс му е много- горещо и все е залепен за мрежата на прозореца . Обича много и да ми разравя всички материали ,с които си правя нещата .

И накрая се пльосва с блаженство в погледа върху всичките ми кълбета , различни коприни и изкуствени нишки.

Знам кога е тъжен, кога е доволен, кога е разтревожен ,въобще човеченце направо . А пък , може и да е живял в Египет , някога ?

Линк към коментар
Share on other sites

Имах сиямец,но почина миналата година.И наистина гледаше понягона над главата ми,гонеше невидими за мен неща,или бягаше из къщи като луд без видима причина.Вярвам в тези неща ,но винаги се надявам да не ме тормозят много.Гледам да не оставям много сама.

Линк към коментар
Share on other sites

Хах, Венци , може би си прав , нали казват ,ч е едни много високи хора , ги построили ,сфинксовете. А пък и пирамидите .

Линк към коментар
Share on other sites

Хахах, аз си имам сиамец и направо нямаме никакви духове. :3d_027:

Казва се Феликс и е най- човешкото коте на света. :3d_096:

:) "Най-човешкото коте" - това ми хареса много. :3d_137: В един от романите на Юго, главният герой, в когото, всъщност писателят пренася своя образ, е мизантроп и има за приятел опитомен вълк, когото е нарекъл Homo - Човек. И на когото често повтаря: "Само не се израждай в човек!".

За духовете - не съм навътре в тази тема.

Редактирано от Силвия СД
Линк към коментар
Share on other sites

Ами Феликс е свидетел на създаването на половината ми произведения , следи всяко мое движение , наблюдава ме с искрен интерес и възхищение. :3d_140::3d_135: След като толкова много ме обича собствения ми котарак :3d_053: и аз него ,понякога се чувствам също мизантроп. Отдавам цялото си внимание на него. Ама той си го заслужава. :3d_122:

Линк към коментар
Share on other sites

Ще цитирам нещо от Агни Йога тъй като не мога да говоря от позицията на личния си опит. В състояние съм да приведа и други цитати от различни автори, но този ми изглежда достатъчно подходящ. За пояснение тънкото тяло включва това на конкретните мисли и емоционалното тяло (или това което някои обобщават с кама-манас). Употребата на думата "дух" е в смисъл на въплътената душа, а не в абсолютен смисъл.

273. Кармичната черупка напомня за черупката на тънкото тяло, която също внася много неуредици в битието. Двете черупки - междинни образувания - дължат съществуването си единствено на човешкото несъвършенство. Ако духът остане в плен на земните влечения и похот, тънкото тяло не може да се отдели от физическото в чисто състояние. Земните страсти полагат върху него своя отпечатък и дори впоследствие да бъдат отхвърлени, формират дълготрайна черупка - едно люшкащо се чучело, което в повечето случаи играе изключително отрицателно роля. С такива утайки невежото човечество изпълва прекрасния Тънък Свят. Ако осмислеха връзката между световете и предопределената еволюция, хората не биха допуснали около себе си подобен вреден боклук.

274. По своето замно притегляне черупките са особено близки до земното битие и кръстосват света във вид на призраци. Злобните духове с радост заселват пустеещи домове ...

Агни Йога - Сърце

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

А пък , може и да е живял в Египет , някога ?

Живял е в Атлантида.

Чакайте малко да си припомня ...

Сфинкс - това не беше ли "нещото" с тяло на лъв, пък с глава на човек?

Ако правилно съм си припомнил "нещото" - то не е било Божие творение струва ми се, а човешко?

Ааа.. за това ли не можем да намерим къде е била Атлантида? Но някои "останки" тук-таме се срещат ...може би ?

Линк към коментар
Share on other sites

Наивно е да се смята, че по Земята бродят "духове" на умрели хора, но е нещо нормално човечеството да верва в такива неща и да си изгражда илюзии.

Линк към коментар
Share on other sites

А кое е рационалното?

Да се стремиш да опознаеш света в по-голяма степен. Рационално = това, което може да се съотнесе към познатото (това е лично мнение, а в речниците може би е дадена друга дефиниция).

Т.нар духове или призраци са наблюдавани достатъчно често като явление и е съвсем естествено да се стремим да разберем какво стои зад този феномен. Ако обясненията в темата не ти харесват, разбира се можеш да споделиш точно в какво се състои проблема, но феномена е факт и въпреки, че смятам, че призраците не са от особено значение се радвам на всяко споделено мнение по въпроса.

Линк към коментар
Share on other sites

Т.нар духове или призраци са наблюдавани достатъчно често като явление и е съвсем естествено да се стремим да разберем какво стои зад този феномен.

Не са наблюдавани духове а предполагаеми "феномени", които фантазията на наивното суеверно човечество свързва с т.н. "духове". И тия "явления" изобщо не се наблюдават често, защото аз не познавам човек, който да е бил свидетел на "дух", нито пък моите познати познават такива хора. Случаите са изключително редки а още по-редки са "феномените" за които нема друго обяснение. Това да се отпечата петно на снимка, да се чуе шум, да се види "светеща" сфера, халюцинациите в полубудно, полутрезво или полудрогирано състояние, изплашена котка, чуване на гласове, внушения, "контактьорство" и др. не са "духове". Дай ми описание според теб какви качества и умения притежава един дух на умрел човек? Памет от времето докато е бил жив? Възможност да въздейства върху материални обекти? Възможност да встъпва в разумен контакт с живи хора, чрез петте им основни сетива? Защото ако всичко това го може един дух, това само по себе си е доказателство, че духове не съществуват.

феномена е факт и въпреки, че смятам, че призраците не са от особено значение се радвам на всяко споделено мнение по въпроса.

Защо да не са от значение? Ако наистина съществуваха и това можеше да се докаже, щеше да е от епохално значение за човечеството.

Редактирано от стругар
Линк към коментар
Share on other sites

Светът на “духовете” е интригуващ, но и опасен. Особено за хора, които не са запознати с научната парапсихология и психология, за тези, които черпят знанията си от остаряла преднаучна окултна теория и практика, от комерсиалната жълта булевардна езотерична преса. Архаична е и донаучната терминология на Елена Блаватска, д-р Рудолф Щайнер, Учителя – Петър Дънов и други светила на езотеричната наука - “нисш и висш астрал”, “акаша”, “карма”, “чакри” – това са индийски философско-физиологически понятия, които отдавна са обяснени от съвременната медицина и парапсихология. От много четене на мистична псевдонаука, любителят на спиритизма може да попадне в плен на зрителни, звукови и други халюцинации, псевдохалюцинации, мислообразни формирования и да стигне до шизофрения.

Така че, преди да се занимавате със света на “духовете”, се запознайте предварително с научните теории за квантовата механика, хиперпространството, паралелните многомерни Вселени, ортордонацията, лептонно-електромагнитната хипотеза, холографията, та тогава четете наукообразна фантасмагорична езотерика!

Това го пиша от свой личен житейски опит с паранормалното и като професионален парапсихолог.

Линк към коментар
Share on other sites

Впечатляващ микс от термини, но да наречеш езотеричната терминология "архаична" е доста интересна стъпка.

Всеки си избира сам какви термини да използва.

Линк към коментар
Share on other sites

Научете да се ограждате всичко е един свят .Когато СТЕ  тогава се занивайте с освен ако не медиуми по рождение.Не ставаме велики с това .

Редактирано от mihailo
Линк към коментар
Share on other sites

Така че, преди да се занимавате със света на “духовете”, се запознайте предварително с научните теории за квантовата механика, хиперпространството, паралелните многомерни Вселени, ортордонацията, лептонно-електромагнитната хипотеза, холографията, та тогава четете наукообразна фантасмагорична езотерика!

Това го пиша от свой личен житейски опит с паранормалното и като професионален парапсихолог.

Здравей Психотроник! :)

Би ли обяснил какво разбираш под "дух" , през призмата на изброените от теб науки, научни понятия и въз основа на личния си и професионален опит. :rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

Мисля ,че архаика на съзнанието е да се мисли ,че Езотериката не е част от науката и постоянната конфронтация между двете е минало.

Хиперпространството, квантовата физика, холографската вселена и тезите за паралелните вселени, най- сетне допълват и обясняват научно и по човешки Езотериката . Всичко е свързано с цялото а оттам следва и че Езотериката и науката не би трябвало да се разделят ,а просто допълват във функциите си.

Единично и микро /твърде миниатюрно по обем/ е презумцията за превенцията на едното пред другото и за конфронтиране на тези две така безкрайни стълби Езотерика и Наука .

Отдавна хората не се задоволяват само с едното ,просто търсят да разширят знанията си и развиват и двете посоки , като всъщност се оказва ,че допирните точки са много. Връзка има и то необхватна в измеренията си .

Линк към коментар
Share on other sites

Светът на “духовете” е интригуващ, но и опасен. Особено за хора, които не са запознати с научната парапсихология и психология, за тези, които черпят знанията си от остаряла преднаучна окултна теория и практика, от комерсиалната жълта булевардна езотерична преса. Архаична е и донаучната терминология на Елена Блаватска, д-р Рудолф Щайнер, Учителя – Петър Дънов и други светила на езотеричната наука - “нисш и висш астрал”, “акаша”, “карма”, “чакри” – това са индийски философско-физиологически понятия, които отдавна са обяснени от съвременната медицина и парапсихология. От много четене на мистична псевдонаука, любителят на спиритизма може да попадне в плен на зрителни, звукови и други халюцинации, псевдохалюцинации, мислообразни формирования и да стигне до шизофрения.

Така че, преди да се занимавате със света на “духовете”, се запознайте предварително с научните теории за квантовата механика, хиперпространството, паралелните многомерни Вселени, ортордонацията, лептонно-електромагнитната хипотеза, холографията, та тогава четете наукообразна фантасмагорична езотерика!

Това го пиша от свой личен житейски опит с паранормалното и като професионален парапсихолог.

Ето едно мнение, което изцяло поддържам. Не отричайте, а се замислете! Нали ще обединяваме науката и езотериката...

Линк към коментар
Share on other sites

Аз също го подържам. Много повече съм провокирана да си купя "Холографската вселена " и "Елегантната вселена "

отколкото Елена Блаватска.

Разбира се гледала съм филмите ,но ще си купя и книгите ,защото това си беше лъвски скок, който много отдавна Езотериката е подготвяла да стане в съзнанията на хората.

Но от Дънов никога няма да се откажа ,защото неговата идея за разум на сърцето я откривам всичко ,така ,че има си Велики неща ,които само може да преоткриваме.

За мен пак казвам има огромна по габаритите си точка на пресичане между двете неща . И сега е момента на осъзнаване .

Редактирано от Ина Трифонова
Линк към коментар
Share on other sites

Аз също го подържам. Много повече съм провокирана да си купя "Холографската вселена " и "Елегантната вселена "

отколкото Елена Блаватска.

Ех, Ина, горепосочените книги не казват нищо ново, което вече да не е казано или намекнато от Блаватска.Стара информация.

Линк към коментар
Share on other sites

Просто съзнанието , което Блаватска е вложила в нейните книги е остаряло, ако ме разбираш достатъчно добре ,какво искам да кажа. Не и достига любов и разум на сърцето , до каквито и Велики Стари Истини, да се е докоснала.

Аз се интересувам от разумността на сърцата ,от Любовта , от Вселената ,а това не мога да открия в нея.

Голям �Дракула си станал Вендор. Как е замъка ти в Трансилвания ?

:3d_132::3d_114::3d_047:

Редактирано от Ина Трифонова
Линк към коментар
Share on other sites

Аз не обиждам никого и нищо ,просто за мен така стоят нещата с Блаватска .

" Архаична е и донаучната терминология на Елена Блаватска, д-р Рудолф Щайнер, Учителя – Петър Дънов и други светила на езотеричната наука -"-ето Психотроник пък изказа това мнение ,което ти подържаш ,не виждам кой къде обижда?

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...