Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Заветът на Цветните Лъчи на Светлината


Recommended Posts

"СЛОВО БОЖИЕ

БОГ Е ДУХ

ДУХ ВЕЧЕН

Който има седемте духове Божии, и седемте звезди.

Духът на любовта

Духът на Животът.

Духът на Святостта.

Духът на Мъдростта.

Духът на Душата.

Духът на Истината.

Духът на Силата.

Духът на Благодатта.

Духът Христов.

Светият Дух.

Които са седемте духове Божии распроводени по всичката земя.

Бъдете съвършени и вие, както е съвършен Отеца ваш.

За да бъде человекът Божий съвършен.

Не знаете ли, че сте храм Божий и Дух Божий живее във вас?

Чрез единият Дух се кръстихме да сме в едно тяло.

Има различни дарби, но Духът е един и същ.

Всичко това го произвежда  един и същият Дух, като разпределя на всекиму поотделно както си иска.

Показвайте ревност за по-добри дарби.

поради великото милосърдие на нашия Бог, с което ни посети Изток свише,

а светлината на слънцето ще бъде седморно по-светла, отколкото светлината на седем дни.

Потърсете того, който прави Плеядите и Ориона.

Господ е името му. Отец на светлините.

Дигни се, светлей; защото дойде твоята светлина.

За това се грижи, в това пребъдвай, та успехът ти да бъде явен във всичко.

Отвори очите ми и ще гледам чудесата на твоя закон.

И върна се оня Ангел, който  говори с мене, и ме разбуди, както разбуждат човека от сън. И ми рече той: какво виждаш? И рекох: виждам, ето, светилник цял от злато и чашки за елей върху му.

а духът ще се върне при Бога, Който го е дал.

И седем кандилца на него.

И имаше около престолът и дъга.

престолът на Бога.

Имаше и седем светила огнени, които горяха пред престола, които са седемте духове Божии, изпратени по цялата земя.

И рече Бог: поставям дъгата си в облака, и тя ще бъде знак на завета между Мене и земята."

източник: Завета на цветните лъчи на светлината, Петър Дънов

Линк към коментар
Share on other sites

"Завета на Цветните Лъчи на Светлината" е даден от Христос чрез Учителя. Много лесен за приложение и изключително мощен метод.

И много свещен...

Линк към коментар
Share on other sites

:sleeping: Духовете са уж Седем, а всъщност са дадени Десет :sleeping: нещо никак не мож разбра защо това е точно така :sleeping: някой може ли да сподели

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Редактирано от Благост
Линк към коментар
Share on other sites

Само че този Завет, дето е го е цитирал Синева е от спиралата.нет и няма нищо общо с оригиналния.

Този е някаква "съвременна" версия, която за съжаление няма нищо общо нито със Христос, нито с Цветните Лъчи, а и не е ясно чий завет е...

Синева, това ни най-малко не е упрек към теб, а към тези които са го направили и публикували, въпреки многобройните ни сигнали.

И към тях не е упрек, всеки е свободен - но нали всички търсим Истината.

Редактирано от Ради
Линк към коментар
Share on other sites

:) който търси - ще намери :v: важното е че търси и чете :thumbsup2:баш Оригиналът ще му се даде :v:

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Духовете са уж Седем, а всъщност са дадени Десет  нещо никак не мож разбра защо това е точно така  някой може ли да сподели

Много е трудно да се коментира нещо толкова висше...

Според мен Духът на Любовта и на Живота са един Дух, а Христовият Дух и Светият Дух не са към Седемте Духове.

Христовият Дух съдържа седемте Духове в Себе си.

Линк към коментар
Share on other sites

Ами, Ради, аз имам завета и на книжка но бихте ли качили оригинала в Портала?

Това е едно от най-добрите и силни послания и упражнениея, които съм срещал!

Линк към коментар
Share on other sites

:) може да поразсъждаваме...коментирайки :sleeping: защото и Духъ Святий е и Духът на Объщанието :sleeping:

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Ами, Ради, аз имам завета и на книжка но бихте ли качили оригинала в Портала?

Това е едно от най-добрите и силни послания и упражнениея, които съм срещал!

Засега не планираме да го слагаме в портала.

Това са само обясненията към него, както спомена Благост. Освен това има някои допълнителни тълкувания, които във фототипното издание ги няма и не съм сигурен от кого са. :)

А ето едно упражнение по темата: Свържете се с Христа

Линк към коментар
Share on other sites

Само предположение: Седемте(десетте) духа са символично представяне на Космическата Йерархия - стълбата на Якоб! Според теософите йерархиите всъщност са 12, но за петте след седемте не могат да кажат нищо дори най-висшите от нашите Учители, защото са извън обсега им. Затова се говори за седем само! :angel:

Прави впечатление, че в списъка приложен по-горе в поста на Синева последната йерархия е т.н. божи дух, а по-горната - Христов дух. В новия завет мъдрецът Йешуа също казва, че :"Оставям ви Светия дух!"

Може би светият дух да е най-близката до нас йерархия, а христовия следващата по-висша по степен. Например: ангелската и архангелската. Или тази на Шамбала и ангелската... Казва ли ни някой на нас, невежите? Казва се само в Посвещение! Само Посветените знаят!!! Ние предполагаме! Но - предпочитам да предположа съзнателно какво е божият дух, за да оправдая предполагаемата си Сапиенс функция, отколкото да мисля за него като за гълъб на рамото ми!

Редактирано от Орлин
Линк към коментар
Share on other sites

Духът Божи обхваща всичките Духове.

Това е Проявата Божия, в която влизат всички други!

Христовият Дух е Духът на Бялото Братство - Духът на Светлината. В него влизат останалите 8 Духа.

Седемте Звезди, Седемте Църкви:

Духът на Благодатта - отговаря за седмата Църква - седмата Звезда.

Духът на Силата е шестата.

Духът на Истината е петата.

Духът на Душата е четвъртата.

Духът на Мъдростта е третата.

Духът на Святостта е втората.

Духът на Живота е първата Църква - Звезда.

Духът на Любовта е основният подбудител за да започне съзнателно служение на останалите Духове и от тях.

Всички Духове са свързани и са част от единно цяло, макар и привидно да се различават.

Ето какво казва Йогананда:

За да обясни Светата Троица пред група ученици, учителят си послужи със следното обяснение:

“Може да се каже, че Божественият Баща, който се намира в безвибрационната пустота отвъд всички явления, е капиталът, от който живее творението. Синът, разумното Христово Съзнание, което пронизва целия космос, е дирекцията на предприятието, а Светия Дух – невидимата божествена вибрационна сила, която произвежда всички явления в космоса – е работническата класа.”

"Казано от Йогананда"

А ето какво "казва" Библията:

1. В начало Бог сътвори небето и земята.

2. А земята беше безвидна и пуста; тъмнина се разстилаше над бездната, и Дух Божий се носеше над водата.

3. Рече Бог: да бъде светлина. И биде светлина.

Виждам тук Духът Божи като творящия принцип - Инструментът на Бог.

Така е според "окото ми", но да не се забравя, че там стои все още ГРЕДАТА!

Поздрави на всички!

Бъдете ЗДРАВИ!

:smarty::):smarty:

Редактирано от Синева
Линк към коментар
Share on other sites

Заветът на цветните лъчи....днес същото може да бъде поднесено като Геометрия на Светлината...

Седем лъча, седем стъпки...и навсякъде можем да ги видим...

Как от кубът става сфера, как се ражда Светлината, как се "самопоражда" излиза от нищото и там се завръща...изобщо, Божествения свят се разбира най-добре с езикана природата...а там буквите нямат място...преди буквите има много "кубчета" и "топчета" с които ние като едни бебета можем да се учим...чрез игра...

Дори Сътворението е съхранено и до днес като вид детска игра...но, нека това да си остане едно предизвикателство.... :)

Линк към коментар
Share on other sites

"Бързата кучка слепи ги ражда"... Моля да ме извините!

Сега няма грешка - вече притежавам електронно копие на книгата оттук:"Заветът на цветните лъчи на светлината" :angel:

Линк към коментар
Share on other sites

Само дето това е същото копие, за което споменахме с Ради, че не препоръчваме да се ползва. За обща информация може и да е ценно, но за сериозно ползване по-добре е да потърсите печатното фототипно издание.

Цитат от друг мой постинг:

Сред учениците на Учителя тази книжка се смята за свещенна и е много специален вътрешен метод за духовна работа. Най-добре е ако я потърсиш от друго място, а още по-добре е ако може да се срещнеш с някой запознат на живо и да ти обясни малко повече за нея.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Да попитам понеже говорите за "Завета".

Насакоро си го купих (миналият четвъртък)- книжката е джобен формат, с кожена тъмночервена/кафеникава корица. Ето какво пише на последната страничка:

Седмо издание

подготвенмо по първото издание от 1912г.

Редактор: Димитър Калев

Предпечат: Иван Джеджев

Общество Бяло Братство

Издателство Бяло Братство

София 2006

Кажете ми, че това НЕ Е непрепоръчваното от Ради издание, т.е. това Е правилното.

Това ли е правилната книжка?

Кое е фототипното издание и как изглежда?

Благодаря предварително!

Линк към коментар
Share on other sites

Духът Божи обхваща всичките Духове.

Това е Проявата Божия, в която влизат всички други!

Христовият Дух е Духът на Бялото Братство - Духът на Светлината. В него влизат останалите 8 Духа.

Седемте Звезди, Седемте Църкви:

Духът на Благодатта - отговаря за седмата Църква - седмата Звезда.

Духът на Силата е шестата.

Духът на Истината е петата.

Духът на Душата е четвъртата.

Духът на Мъдростта е третата.

Духът на Святостта е втората.

Духът на Живота е първата Църква - Звезда.

Духът на Любовта е основният подбудител за да започне съзнателно служение на останалите Духове и от тях.

Всички Духове са свързани и са част от единно цяло, макар и привидно да се различават.

Ето какво казва Йогананда:

А ето какво "казва" Библията:

Виждам тук Духът Божи като творящия принцип - Инструментът на Бог.

Така е според "окото ми", но да не се забравя, че там стои все още ГРЕДАТА!

Поздрави на всички!

Бъдете ЗДРАВИ!

:smarty:  :)  :smarty:

Привет, СИнева, привет, приятели!

Много ми е странен езикът на библията, някак си твърде далеч от мен е. Обичам да ми се говори като на голям човек - сигурно съм бебе. Съм, да. Но именно децата искат да са големи, затова може би ми е простено. Самата дума дух е твърде религиозна и разчита на някаква мъглява мистично - религиозна нагласа, а не на обективна съзнателност, която се стреми да обхване и преживее термина...

Езикът на библията преведен на съвременен научен език всъщност би биул много ясен и достъпен, но там е проблема, че за да се направи адекватен превод, преводачът трябва да е с няколко степени на развитие над сегашното състояние на средния двуног индивид!

Различните "духове" все пак силно ми приличат на кабалистичното дърво на живота, което освен планетите от слънчевата ни система и основните съзвездия в небесната сфера, символизира и чакрите в психическия ни организъм, както и разлличните нива на вибрация в сътворението! Кабала е език, който може да отведе надалеч- и е ключ към тълкуване не само на християнските постановки, но дори и на тези на другите религии - защото познанието е Универсално!

Линк към коментар
Share on other sites

Различните духове-различните енергии. Вибриране на различни честоти. Няма лоши енергии/духове, има неразбрани и неправилно насочени. :feel happy:

Моля, кажете от къде може да се закупи "Заветът... "

Линк към коментар
Share on other sites

Например в ж-к Изгрев, ул. Ген. Щерю Атанасов 6, Издателство Бяло Братство.

Тел. 963 43 13

Раб. време : Петък и Четв. 14-18ч; Вт и Понеделник - 9-14ч.

Сряда и Събота - 9 до 16ч.

Но за раб. време най-добре се обади ;).

Линк към коментар
Share on other sites

Дам :hmmmmm:

Всъщност християнството изцяло се базира на т.н. езически религии. В това лошо няма, защото те са езическ исамо в изопачените умове на по-късните християни. Християнството произлиза от юдеизма, а той от египетските, халдейските ииндийските системи за себепознание. А в тях езичество, разбирано както го разбират изкривените умове на псевдохристияните - няма! Христовият принцип е велик и миродавен, Исус е Велик Посветен! Но - рядко може да се срещне по-манипулираща и мозъкоизмиваща система за масов контрол, за поддържане на невежеството - от екзотеричното християнство! Просто факти! Разбира се, езотеричното християнство е не по-малко работещо и изпълняващо предназначението си от езотеричния будизъм или даоизъм, хиндуизъм или ислям!
:thumbsup:

Религиите/вярванията се преливат и допълват. Когато човешкият ум го осмисли и си даде сметка за глупостта и невинно пролятата кръв в името на Бога, ще дойде вечен Мир и Любов :thumbsup:

:hmmmmm: Нещо става с компютъра ми явно. Този линк трябваше да е в темата за Христос... :sleeping::feel happy:

Редактирано от xameleona
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...