Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Капките на д-р Бах. От къде да ги купя?


Recommended Posts

Есенциите на д-р Бах, продват ли се свободно по аптеките ? Къде могат да се купят?

От прочетеното усетих, че действат безотказно ;)

Линк към коментар
Share on other sites

Есенциите на д-р Бах се продават свободно. В аптеките мисля, че ги няма. Можеш да си ги закупиш от Англия или от производителя в България д-р Пашкулев .

Също ако желаеш мога да ти изпратя три книги за есенциите на д-р Бах.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Есенциите на д-р Бах патентовани ли са? Аз доколкото помня, той си е бил унищожил голяма част от трудовете преди на почине за да не се възползват комерсиално от трудовете му.. и неговата партньорка е възстановявала всичко по един останал бележник.. В българските аптеки определено ги няма, а на запад ги продават свободно

Някъде, май из книгите на Торвалд Детлефсен бях чела рецептите, по които всеки може да си ги приготви. Българските капки на Пашкулев са най-добрия готов вариант тук и до колкото знам са концентрати- т.е можеш да си правиш сам разтворите и комбинациите. Английският вариант е доста по-скъп, пък и по-добре в България да ползваме цветове, които се берат от нашата земя...

Колкото до капките- действат безотказно, но на едно по-фино ниво, свързано с емоции... Нямам опит да лекуват физически заболявания, но изхождайки от факта, че физическото тяло заболява последно, може би предотвратяват бъдещо заболяване... Тук трябва да кажа, че не съм лекар и това е мое мнение. Темата ми е много интересна.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Аз си ги доставям от оригиналните им местонахождения.Това са местата,които е посочил лично д-р Бах.

Твърди се,че тези есенции имат по-силна вибрация,затова много Бах Институти в Европа работят с тях.smile.gif

Есенциите на д-р Бах са лицензирани в Европа, Щатите, Канада, Австралия, Индия, Китай и други страни.

В България не са лицензирани и не могат да се намерят в аптеките. Има няколко сайта, които ги предлагат.

Д-р Бах не е унищожил трудовете си,напротив,направил е всичко възможно да ги разпространи. Има издадени книги и доста публикации в списание Хомеопатичен свят.smile.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Есенциите на д-р Бах патентовани ли са? Аз доколкото помня, той си е бил унищожил голяма част от трудовете преди на почине за да не се възползват комерсиално от трудовете му.. и неговата партньорка е възстановявала всичко по един останал бележник.. В българските аптеки определено ги няма, а на запад ги продават свободно

Някъде, май из книгите на Торвалд Детлефсен бях чела рецептите, по които всеки може да си ги приготви. Българските капки на Пашкулев са най-добрия готов вариант тук и до колкото знам са концентрати- т.е можеш да си правиш сам разтворите и комбинациите. Английският вариант е доста по-скъп, пък и по-добре в България да ползваме цветове, които се берат от нашата земя...

Колкото до капките- действат безотказно, но на едно по-фино ниво, свързано с емоции... Нямам опит да лекуват физически заболявания, но изхождайки от факта, че физическото тяло заболява последно, може би предотвратяват бъдещо заболяване... Тук трябва да кажа, че не съм лекар и това е мое мнение. Темата ми е много интересна.

:thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

От тук можете да си закупите Бахови есенции http://www.aspenbg.com

Тук капките са безумно скъпи. Един комплект излиза 456 лева ?!?!

А при д-р Пашкулев комплекта около 70 лева беше преди месеци.

Координати:

Тел. 02/ 871 50 47, 0888 214483;

e-mail: dpashkulev@yahoo.com

Силно подозирам, че дискусиите от типа тук "абе колко са добри българските капки, не е ли най-добре да са от чужбина" са целели примиряването с горната цена от 456 лева.

Редактирано от БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Аз ползвам есенциите приготвени от д-р Пашкулев и съм доволен.

Но ако има тук от " заклетите баховисти" според които есенциите трябвало да се приготвят от цветя растящи само в Англия и от места саво от които д-р Бах ги е събирал.....може дъъъъълго да поспорим ;)

А и доста от тях започнах сам да си ги приготвям.

Редактирано от papin4o
Линк към коментар
Share on other sites

И аз ползвам капките на д-р Пашкулев и съм доволна. Все пак цената е от значение.

А за книжки ще съм благодарна ако ми кажете, може и на лични, благодаря предварително.

Редактирано от Слънчева
Линк към коментар
Share on other sites

Есенциите са `лицензирани` и в България-за което, лично сме се погрижили преди година.

Пиша тези редове по повод написаното в по-горните постове.Не искам да влизам в конфликти с никого в този форум, а да разсея облаците над личният избор на всеки. И вече свободно могат да се закупят от аптеките в страната където са се заредили с тях. .Но....който си може си ги прави сам...който иска си ги купува от където пожелае.

п.п. БожидарЗим, куца ти математиката (комплекта в Aspenbg.com струва 390лв)

Редактирано от tintet
Линк към коментар
Share on other sites

Есенциите са `лицензирани` и в България-за което, лично сме се погрижили преди година.

Пиша тези редове по повод написаното в по-горните постове.Не искам да влизам в конфликти с никого в този форум, а да разсея облаците над личният избор на всеки. И вече свободно могат да се закупят от аптеките в страната където са се заредили с тях. .Но....който си може си ги прави сам...който иска си ги купува от където пожелае.

п.п. БожидарЗим, куца ти математиката (комплекта в Aspenbg.com струва 390лв)

Аз също не искам да влизам в конфликти..... само бих искал да знам с какво есенциите от аспен са по- добри от тези на пашкулев... и на мен винаги ми е куцала математиката, но разликата в цената е ....... чудя се дали не се дължи на брендито

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 months later...

Знаете ли колко струва сега целия комплект на д-р Пашкулев? Някак ми е неудобно да го питам лично, макар и да ми предстои посещение при него. Купувала съм си Рескю Ремиди заради зайчето; много съм доволна. Направих разреждане за компреси на един тежко болен познат - много са доволни.

Откъде мога да си купя шишенца със стъклен капкомер, за да си правя комбинации?

Линк към коментар
Share on other sites

Знаете ли колко струва сега целия комплект на д-р Пашкулев? Някак ми е неудобно да го питам лично, макар и да ми предстои посещение при него. Купувала съм си Рескю Ремиди заради зайчето; много съм доволна. Направих разреждане за компреси на един тежко болен познат - много са доволни.

Откъде мога да си купя шишенца със стъклен капкомер, за да си правя комбинации?

Е нали ще го виждаш :)

Шишенца в санитарните аптеки. Останалите предлагат само шишенце с капкомер капачка

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Есенциите са `лицензирани` и в България-за което, лично сме се погрижили преди година.

Не е ли по-точно да кажете, че сте "лицензирали" есенциите, произвеждани от фирма едикояси?

То е все едно от "Б*****" да заявят, че са лицензирали жълтия кантарион!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 8 months later...

Здравейте, някой да има опит с Баховите капки, които се предлагат в хомеопатичната аптека на ул. Чаталджа в София (ето линк към аптеката - http://www.helios-homeopharm.hit.bg)? Тъй като ми е най-удобно да ги закупя от там, моля, ако някой ги е ползвал да сподели мнение! :) Благодаря предварително!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

Здравейте,

Намерих сайт в който са с намаление от 10% но все още се колебая кои точно да купя. Ето го и сайта Jivot.bg

А какво ще кажете за Козметични продукти на доктор бах. Някой ползвал ли ги е?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Здравейте,

Аз вече си купих капките за депресия и съм изключително доволна. Взих ги от тук: доктор бах Идват за 2 дни и съм много доволна.

За детето си сега съм взела и Анти стрес капки и се надявам да преборим кошмарите.

Успех на всички и споделяйте въздействието у вас.

Линк към коментар
Share on other sites

Ех, тези рекламни съобщения. 

 

Има само няколко готови комбинации, които вършат работа. Например спешните капки при шок. Няма как да се сбърка шока при катастрофа например. 

 

Почти всички останали комбинации целят маркетингов успех чрез експлоатиране на желания и страсти на купувачите. 

 

За всеки човек има една точна за моментното му състояние комбинация, която действа. Всичко останало нищо не прави, но не вреди, което се използва от "предприемчиви" търговци.

 

Дори спешните капки не могат да се използват повече от 3 дни - те са за шокови ситуации. 

 

Точната комбинация се мени на 3-4 седмици, което означава, че на човека всеки месец се прави анализ и определяне на нова комбинация и така поне няколко месеца. 

 

От значение е и сесията, която Бах специалистът провежда. Това не е просто споделяне на резултати, а осъзнаващо преживяване, което включва и съвети за двигателно, хранително и ментално облекчение. 

 

P.S. Ако става въпрос за купуване, човек може да си купи целия комплект от 38 есенции, няколко книги и да започне да се учи и експериментира да си прави сам точната комбинация :) 

Редактирано от Божидар Цендов-БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...