Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Северен и южен възел в хороскопа


Recommended Posts

Бих искал да разбера как се тълкува съвпад на слънце в лъв в 7 дом със северен лунен възел

Слънцето съвпад Раху в женски хороскоп е сигнификатор на първо място на бащата и съпруга и от седми дом още едно потвърждение за съпруга. Мисля си, че може да даде и голям стремеж и потенциал за изява (пред публика).

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

:) Здравейте приятели,

Докато чета за Лунните възли все повече се убеждавам, че както всеки Зодиакален знак има енергиен център в нас, така и Лунните възли, макар и да не са физически тела, а точки на пресичане на орбитата на Луната около Земята с орбитата на Слънцето, те също всички участват в енергийното ни тяло и ни въздействат всички , макар че "нашите " лунни възли ни въздействат най- силно. Особено силно го почувствах при настоящото прочитане на тази ценна книга. Затова ви препоръчвам да не се задоволявате само с едно прочитане на това, което е писано за "вашите" възли, тъй като отначало е трудно да се проумее написаното. Ако искате наистина да имате полза от прочетеното, прочетете го няколко пъти. Още по- добре ще е да прочетете всичко за всички възли и да го почувствате в себе си.

СЕВЕРЕН ВЪЗЕЛ В СТРЕЛЕЦ

Качества, които трябва да развивате,за да откриете скритите си дарби и таланти: осланяне на интуицията, пророчески способности и невидимо напътствие; да говорите от позицията на висшата осъзнатост;спонтанност – развиване на чувство за свобода и желание за приключения; директна комуникация, освободена от цензуриране;вяра в себе си;прекарване на определено време сами и сред природата; търпение; интуитивно слушане- способност да се чуват посланията зад думите.

Качества, от които трябва да се освободите, за да направите живота си по- лек и радостен: непрекъснато премисляне на това, което имат предвид другите; нерешителност; безкрайно търсене на нова и нова информация; Казване на онова, което другите искат да чуят; неоценяване на интуитивното познание за сметка на логиката; клюкарство; нетърпение – желание да се получат незабавни отговори; вяра в чуждите възприятия, вместо в собствените- включително и възприятията на другите за вас самите.

Ахилесовата им пета е необходимостта им от сигурност. (“Ако мога да разбера какво другите хора мислят и след това да кажа подходящото нещо, за да могат те да се съгласят с моите идеи, аз винаги ще се чувствам сигурен.”) Това може да ги въвлече в капана на едно безкрайно търсене на информация. (“Ако можех само да получа достатъчно факти, щях да мога д аоткрия истината и след това ще зная какво да правя.”) Но това е бездънна яма: те никога няма да могат да четат в мозъците на другите хора достатъчно добре, за да бъдат сигурни, че ще кажат правилното нещо. Те трябва да спрат да се опитват да контролират , и да се осланят на собствената си интуиция. Вярата и действията от позицията на собствената им истина им носи цялостност, която ще привлече към тях подходящите хора, за да им помагат да спечелят сигурността и спокойствието на ума, от които се нуждаят.

Онова, което не бива да забравят, е, че никога няма да имат достатъчно информация, за да знаят каква е истината. В определен момент родените с лунен възел в Стрелец просто трябва да отидат отвъд логиката, да се осланят на интуицията и да действат така, както по- висшата истина им казва. По ирония на съдбата, когато имат вяра в духовните напътствия, те ще се сдобият с правилен поглед за онова, което се случва около тях.

Онова, което наистина искат тези хора, е да се чувстват обвързани с другите, докато дълбоко в душата си остават себе си. Те искат пълното съгласие на всички около тях – всеки да разбира тяхната гледна точко, да ги приема и подкрепя и да оценява позитивната им мотивация. За да постигнат това. За да постигнат това, те се опитват да манипулират хората да мислят по техния начин. Като използват таланта си да разбират другите тези хора си мислят, че техните правилни думи ще накарат другите да променят мислите си и да се съгласят с тях. Но това не дава резултати; за да постигнат тези цели, те трябва да съсредоточат вниманието си отново върху своята истина.

Когато родените със Северен възел в Стрелец изричат думите, които интуитивно чувстват, ситуациите, в които се намират, се изпълват с хармония. Ако живеят и говорят от позицията на Висшия си Аз, неподходящите хора около тях се отдръпват и се появяват нови, чиито виждания са по- съвместими с техните. Когато действат в съзвучие с Висшата Истина, другите, които са настроени по подобен начин, ги разбират със сърцето си и се оказват най- надеждните приятели, тъй като споделят същите духовни ценности.

Тези хора имат силна интуиция и са превъзходни в психичните области като предават информация и служат за канал на другите с помощта на интуитивната си осъзнатост. Те могат също да имат огромен успех в ситуации, които включват взаимоотношения с чужди държави. Те са най- щастливи и имат най- голям финансов успех, когато използват таланта си да намират разрешения. Добрите избори за тях са: адвокат, религиозен или духовен водач, преподавател, издател или работа в рекламата. Във всяка от тези дейности те ще представят идеи на масовата публика или кауза, в която вярват. Тези хора имат вътрешен талант да разбират мислите на другите, така че могат да предвидят вероятните резултати – онова, което е “написано на камъка”. Когато изричат своите истини, те преминават през интуитивен процес и естествените им комуникативни способности създават ситуация, от която печелят всички. Но ако работят в професии, където разбирането и съобщаването каква е целта на другите трябва да бъде краен резултат, те може и да не успеят. Преподаването на точни науки или писането на проекти, които са свързани по- скоро с фактите, отколкото с вдъхновението, могат да ги накарат да чувстват безпокойство и страхове да не бъдат неочаквано наранени. Те се чувстват по- добре, когато използват вътрешно присъщите си способности за писане или говорене като средство за изразяване и осъществяване на по- висшите истини.

Изцелителните твърдения, подходящи за тези хора са: “Когато следвам собственото си чувство за истина, аз печеля.”; “Моята интуиция ще ми покаже правилния път спонтанно, така както събитията се случват.”; “Когато позволя на другите да бъдат себе си, аз съм свободен.”; “Когато вярвам на интуицията си и изричам онова, което мисля в момента, аз печеля.”

За изцелителна песен , която може да помогне на родените със Северен възел в Стрелец да придобият самочувствие и да ги окуражи подсъзнателно да повярват, че е необходимо да следват вътрешния си глас, вместо своя ум , да се научат да повярват в позитивните духовни сили, които ги заобикалят- необходимото условие да се свържат отново със спокойствието на ума, което са търсили, са:

“Сега съм тук и изобщо не беше трудно да се превърна в това, което виждам, защото вярвах на сърцето си, което е много повече от думите- но аз трябваше да дам моя дял. Връщайки се назад, аз си спомням, че най- трудно от всичко беше да рискувам цялото си същество, нужна ми беше толкова Вяра...”

тоз който го е писал да не би мен да е изучавал благодаря УНИКАЛНО е къде другаде мога да се запозная с ВАШИ трудове

Линк към коментар
Share on other sites

  • Въпросът ми е свързан с СЛВ разположен в 2 дом в стрелец . Луна , Марс,СЛВ правят тау-квадрат,съответно в 8,10,2 дом Венера,Марс,СЛВ -също и отново в 8,10,2 дом. Данните са 16-07-1993 в 14.45 в Асеновград. Ще се радвам ако ми помогнете с този аспект и споделите опит,още съм новак и има много неща,които не знам.
    :3d_016:

Линк към коментар
Share on other sites

  • Въпросът ми е свързан с СЛВ разположен в 2 дом в стрелец . Луна , Марс,СЛВ правят тау-квадрат,съответно в 8,10,2 дом Венера,Марс,СЛВ -също и отново в 8,10,2 дом. Данните са 16-07-1993 в 14.45 в Асеновград. Ще се радвам ако ми помогнете с този аспект и споделите опит,още съм новак и има много неща,които не знам.
    :3d_016:

Не зная защо питаш за СЛВ, защото при теб на практика по-акцентиран е ЮЛВ - той е в точен съвпад с Венера. Това означава, че ти сигурно обичаш и се интересуваш от историята, знаеш много исторически факти (колко имаш по история в училище? ;) ), запознат си с традициите в обществото, предпочиташ по-плавното и спокойно развитие, а не бурното и революционно такова. Интересуваш се и от новото, дори понякога като че ли против волята си биваш привлечен от нещо ново и нестандартно, но имаш и хубавия дар да забелязваш точно и конструктивно недостатъците на това ново, а не да се втурваш през глава към него.

По принцип точно в тази тема има подробно описани значенията (разбира се, като общи положения) за СЛВ в Стрелец и съответно във втори дом.

Сега, относно тау-квадратурата, в която участва и СЛВ, за мен тя е леко нагласена за такава, защото спрямо възлите не бива да се взема по-голям от орбис от 2 градуса. Ако допуснем, че я има, като направим връзка с кои домове е свързана, аз бих предположила някакви затруднения във връзка с парите въобще - заработени, наследени, всякакви. И то дори не точно затруднения, ами по-скоро терзания и колебания относно начина им на печелене, който може би няма да е много традиционен или няма да се радва на одобрението от страна на хората. По-голям успех и признание ще имаш, ако се ориентираш към някаква обществена дейност - като се започне от организиране на някаква групичка с определено хоби и се стигне до някаква хуманитарна организация.

Успех в астрологията!

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря Диана за изчерпателния отговор.

:) Много си права за новите неща и интереса ми към тях или по-скоро любопитство. :P Относно историята,интересувам се предимно от нашата,но проявявам огромен интерес към чужди култури и народи,техния поминък и т.н(нещо средно между история и география). :3d_046:

Редактирано от sindi
Линк към коментар
Share on other sites

  • 11 months later...

При мен има съвпад на ЮЛВ с Асц в Дева в 1 дом, а СЛВ е в Риби в7дом - това означава ли,че трябва да придобивам рибе6ки характеристики,за да успея в живота си/не6то куца в последните 5-6г/? Съ6то ме притеснява съвпадът:hmmmmm: ...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 6 months later...

Интересно ми е как се тълкува СЛВ - Водолей в 1 дом, защото описанията някак си си противоречат, АСЦ ми е също Водолей ако това има някакво значение.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 years later...

Здравейте, темата е много интересна, но аз не се занимавам с астрология и бих искала да ми помогнете да разбера някои неща. Щом северния ми възел е в Стрелец, в кой знак е южния ми възел? Ще ми направите ли хороскоп, за да разбера сои са нещата, които трябва да науча?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте  :)

След като СЛВ е в стрелец, ЮЛВ следва да е в срещуположния - близнаци. За да се направи хороскоп са необходими точни данни - дата, месец, година, час и град на раждане.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest Петя Главчева

:feel happy: СЕВЕРЕН ВЪЗЕЛ в РАК

Качества, които трябва да развивате, за да развиете скритите си дарби и таланти: Да забелязвате и признавате чувствата си; съчувствие; окуражаване и подкрепяне на другите; Изграждане на собствените основи и сигурност; честно разкриване на чувствата и причините за несигурност; смирение;приемане на слабостите и променливите настроения на другите, без да бъдете осъдителни;съсредоточаване върху собствените ви чувства

Качества, от които трябва да се освободите, за да направите живота си по- лек и радостен: необходимост да контролирате всичко и всички; поривът да поемате отговорност без да разбирате ситуацията; игнориране на процеса, прекалена съсредоточеност върху целта; да се чувствате изцяло отговорни за всичко; да криете чувствата и страховете си в интимните взаимоотношения;да вършите неща, за да спечелите уважението или възхищението на другите;загриженост за чувствата на другите и пренебрегване на вашите собствени; да вършите онова, което е приемливо според обществото, а не да бъдете изцяло искрени в действията си; да смятате, че нещата трябва да бъдат трудни, за да бъдат важни.

Ахилесовата пета на тези хора е тяхното желание да контролират(“Ако само можех да ги накарам да направят това и това, щях да се отпусна и да проявя слабост”) Но истината е, че те никога ен могат да контролират ситуациите или другите хора достатъчно, за да чувстват сигурност. Когато се опитват да бъдат отговорни за ситуациите в живота на другите хора, без никой да ги е молил за това, те по неподходящ начин узурпират отговорностите на другите хора. Капанът, който трябва да избягват, е да не изпадат в едно безкрайно търсене на признание(“Ако само другите могат да осъзнаят моя принос и погледнат на мен с уважение, аз мога да започна да изпитвам положителни чувства към себе си.”).Но това е бездънна яма: другите никога няма да покажат достатъчно признание, за да могат те да се почувстват задоволени. Само когато те признаят вътре в себе си важността на приноса, който имат за дадена ситуация (когато са помогнали на другите) , ще започнат да чувстват пълнота. Онова, което не бива да забравят, е, че никога няма да имат авторитет, за да се чувстват сигурни и да си позволят да бъдат уязвими. В определен момент те трябва да ес възползват от шанса и да позволят на другите да научат истината за това, кои са и какво чувстват: тяхната несигурност, страхове да не бъдат отхвърлени или изоставени и чувството за неадекватност. Иронията е, че когато позволят на другите да видят кои са в действителност, накрая започват да се чувстват в пълна сигурност, защото с разкриването на своите чувства те са поели отговорност за себе си на едно по- дълбоко ниво.

Онова, което наистина искат тези хора е да могат да упражняват контрол във всяка област на своя живот през цялото време. Те изпитват неутолима жажда да мислят, че имат сила да успеят. За да постигнат тази цел обаче, те трябва да загубят усета за собствената си несигурност и да споделят истината за себе си с другите. Признаването на несигурността ще им даде стабилна основа, от която могат да постигнат успех във външния свят, защото вече няма да им се налага да влизат в битка със себе си, като се опитват да подтиснат и скрият чувствата си. Това им дава спокойствие, вътрешна сигурност, която ще им помогне да постигнат целите си. А когато осъзнаят собствените си чувства, те ще могат да разберат и чувствата на другите. И докато ги разбират правилно и имат желание да помагат, те ще срещат поддръжката, от която се нуждаят и която ще им помага в техния път. Тези хора притежават дарба да се грижат за другите и да ги поддържат: следователно всяка професия, която им дава възможност да се грижат за околните (физически, духовно или емоционално), ще бъде удоволствие за тях. Добрият избор включва работа в областта на храненето (ресторанти, хотели, домакинство и т.н.), поправки по домовете и работа в къщи. Те също се справят много добре, когато продават или инвестират в недвижима собственост. Но в тези случаи трябва наистина да използват своите инстинкти и да следват шестото си чувство. Те имат също здраво и точно чувство за бизнес и невероятни способности да сключват сделки и да се справят със заплетени преговори. Те инстинктивно знаят как да завършват нещата и да успеят в бизнеса. Но когато професията им включва използване само на находчивостта в бизнеса, те не са щастливи, защото това е прекалено “сухо”за тях. В професията си те трябва да използват своите бизнес инстинкти само като основа, за да се отнасят към другите по един практичен, разумен от финансова гледна точка начин.

Подходящите изцелителни твърдения за тези хора са:”Когато се опитвам да контролирам нещата, губя.”; “Когато споделям своите чувства, печеля.” ; “Печеля, когато призная способността на другите да поемат отговорност за собствения си живот.” ; “Няма нищо лошо, ако позволя на другите да видят чувствата ми.”; “Всичко е наред, дори и ако не винаги и във всичко успявам.”; “Никой не може да пренебрегва моите чувства”.

Изцелителната песен, която може да вдъхнови и окуражи родените със Северен Лунен възел в Рак да поемат рискове и да показват слабите си места ; да разкриват чувствата си и по този начин да отворят себе си за емоционално удовлетваряващите взаимоотношения, които желаят е: “Изглежда, че единственият път, по който мога да открия къде точно се намирам, е да бъда честен за това , какво изпитвам към хората, които обичам. Промяната ще направи всичко толкова ясно. Поеми риска и чакай магията. Дълъг, дълъг е Пътят към дома. Там, откъдето аз идвам. Но вече съм на Пътя! Израстването започва да разчупва всичко, което си мисля, че зная. Да се върна отново... На Пътя към дома!

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Петя Главчева

Благодаря за ценната за мен информация! След като Северния ми лунен възел е в Рак, тогава в коя зодия е Южния ми лунен възел? И къде може да се прочете за Южния лунен възел в отделните зодии? Благодаря предварително! 

Линк към коментар
Share on other sites

Северният и Южният възел винаги са на 180 гр. един от друг, т.е. в противоположни точки на сферата. Ако единият възел е в Рак, то другият е в същия градус в Козирог. Доколкото ми сочи скромния ми опит, хубаво е двата възела да се вземат в хармония - това е техният смисъл, според мен. И още от опита ми и от прочетеното - изключително важно е в кой дом се намира всеки един от възлите. Сравнявала съм своя личен хороскоп (Сев. в. във везни - 3 дом) с този на приятелка (сев. в. везни - 1 дом) разликите са съществени. Важно е в коя сфера на живота са набелязани промените и развитието... Може би е хубаво да се отчете и къде се намира управителя на съответния знак. Ще се радвам някой от по-знаещите да помогне или да ме коригира. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, как може да се тълкува съвпад на транзитиращ СЛВ с натален ЮЛВ ( респективно и обратното)? Сега Тр СЛВ и Сатурн и Венера са в съвпад върху наталният Южен Възел и в опозиция със Луна и СЛВ. Благодаря!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Здравейте! Бих искала да ви попитам дали можете да ми разтълкувате следните положения:
Северен лунен възел в стрелец във втори дом -  съответно южен в близнаци осми дом където имам съвпад на южен възел с луна в падение ( 9 градуса и 46 минути ако е от значение) 
Северен възел в секстил с Юпитер (везни във 12 дом) / в тригон с Венера (овен в 6 дом) / опозиция с луна (близнаци в 8 дом) 
Южен възел в тригон с юпитер и секстил с венера. И двата ми лунни възли са в квадратура със слънцето. Благодаря ви предварително, но в главата ми е пълна каша и незная как да навържа всичко а тепърва навлизам в тази материя и много бих искала да разбера малко повече.
 

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Моля, бих се радвал някой да ми прати в електронен вид книгата на Мартин Шулман за лунните възли, понеже не успях да я открия в Спиралатаq нито другаде. Тук във форума има само частта за позициите им по дом, но не и по знак. 

Ако е необходимо, аз също бих могъл да съм полезен с нещо подобно. Благодаря предварително. 

E-mail: yantrin.oro@gmail.com

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...