Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Житен Режим 2012


Zenda

Recommended Posts

Юля,смисъла на житния режим е доста по голям от това да направим физическо прочистване на тялото.Както и при всеки друг пост е важно човек да чисти освен физическото си тяло ,също мислите и чувствата си.След като при тебе това в момента не се получава ,може би е добре да прекратиш опита и да го направиш в друго време. .Няма никакъв смисъл,дори е вредно ,да чистим физическото тяло,а да замърсяваме с негативни мисли и преживявания ,другите си тела.

Ти ще решиш как да постъпиш,но моят съвет е да постъпиш така,че да се балансираш вътрешно и да промениш нагласите си.За начинаещите житния режим е труден понякога.Не се фиксирай върху детайлите .Опитай се да направиш опита така,че да ти е приятно или го прекрати и повтори в по-подходящо за тебе самата време.Като една добра прочистваща практика може успешно да се практикува целогодишно в най-различни варианти.Дори като един ден седмично ,всяка седмица.

Не на всяка цена и не самоцелно в това начинание.

Поздрави и успех !

Линк към коментар
Share on other sites

"Житният режим започва на 8 февруари - сряда

Цел: осовобождаване на организма от утайките, натрупани през есента и зимата. Подготвяне да възприемем новата пранична вълна, идваща от Слънцето от 22 март нататък, нещо за което се готви цялата природа. След тази дата започва растеж и развитие в цялото растително царство, енергийното тяло на човека също се отваря да приеме нова жизнена енергия.

Начин на провеждане: От вторник вечерта се накисват 100 гр. жито в топла вода (или се заливат с гореща в термос). Житото трябва да не е грухано, купува се жито за покълване, т.е. необработено с нищо. Водата е добре да бъде повече от литър, защото се пие на другия ден и също е енергийна напитка. И така, на другия ден житото се изяжда на три порции като допълнително се разрешава ядене на 2 ябълки, 4-5 ореха, мед - колкото желаете, но не повече от 100 гр. Пие се около 2-3 литра вода. Най-добре да е топла, преварена, но не е задължително.

Започвайки режима казваме формулата: "Господи, приеми ме за 10 дни в лечебницата на Живата природа!"

Ако не сме сигурни, че ще издържим десет дни, не фиксираме за колко време, разбира се.

По време на поста трябва да запазваме добро разположение и състояние на духа, с позитивни мисли и чувства. Ако се измъчваме душевно, или физически, най-добре е да го прекратим.

Пожелавам на желаещите да го направят успех. Ако имате въпроси, задавайте ги

„За тези, които няма да направят житния режим.Житният режим има пречистващ и енергизиращ ефект. За онези, които по една или друга причина няма да го направят бих препоръчала да направят поне следното пречистване и подготовка за пролетта:В продължение на следващите 10 дни се хранете с възможно по-прости, натурални, непреработени храни: зърнени, ядки, варени зеленчуци, плодове. Не смесвайте храните.... Изпивайте по 3 литра течности дневно: литът и половина топла преварена вода, и останалото – чай, зеленчукови и плодови сокове – прясно изстискани.

Дишайте! Правете дихателни упражнения по 10 минути два пъти дневно поне, а оптимално – три пъти. При дихателните упражнения можете да визуализирате светлина: бяла, златна, портокалова, слънчева...

Използвайте снега. Това е пречистена вода, можете да се обтривайте с топка сняг или със стопен сняг поне веднъж дневно!

И поне един от тези дни направете житната диета, с пълна концентрация и съзнание за благотворния й ефект!

Успех!”

Здраве от природата д-р. Светла Балтова - d-r. Svetla Baltova,Страница във Facebook

Редактирано от Розалина
Линк към коментар
Share on other sites

Линк към коментар
Share on other sites

Интересно,коментари няма,и то при положение,че половин Бг направи Житния режим...

Днес отпоствам с Ангелска супа.Трябва да минат още няколко дни но все пак равносметката ми е,

че толкова енергиен житен режим не помня до сега.Трансформациите в живота ми са от фундаментално естество,

до къде точно ще ме заведат ще се види в недалечно бъдеще. :3d_039:

Линк към коментар
Share on other sites

За трети път правя житния режим, карам го по 5 дни, заради анемията 10 ми идват в повече, после може и да свикна, но засега така ми е добре. Първият и петият ден се чувствам много добре, през останалите три ми изтича мозъка от главоболие, едвам ходех на работа. Но сега съм супер, не изцяло, но наполовина преродена се усещам и изобщо не ми се яде, пия вода и чай, някак все съм жадна.Днес съм свежа, като морков.

Линк към коментар
Share on other sites

На шестия ден направих прочистване и бях на чай от лайка.

Идеално ми подейства :wub: Енергията тази година е наистина много чиста.

Линк към коментар
Share on other sites

Житният режим е извор на здраве сила и живот. Тази година се постарах да го направя по-правилно от друг път ,като следвах вътрешното си ръководство .А то се изрази в това ,че се постарах да дисциплинирам приемите на определената за деня храна с цел да няма прегладнявания и други физически дискомфорти .Например, изяждах с любов, на два пъти, цялото жито .Източника на сила при този режим е житото .То е основната храна .Правила съм грешката да не ям житото ,а да увелича например орехите или ябълките и също така да не пия достатъчно вода .Резултата е главоболие и отпаднаост. Ябълките и орехите сега приемах между житните хранения .Също си поставих за цел да не забравям да пия много вода и то топла .Не стигнах до 3 литра ,но вероятно се движех около 2 литра на ден. Непрекъснато следях за чистотата на мислите ,чувствата и постъпките. Имах на два пъти ситуации на духовно заспиване, но се постарах да се върна колкото се може по -бързо в правия път .Голям помощник в това отношение ми бяха беседите на Учителя .За да е пълен ефекта ,е важна и духовната храна Може да се чете всяко позитивно четиво или Библията. Но е важно то да ни повдига. Ако това, което четем ,ни кара да се чувствувам напрегнати ,посява страхове и несигурност –не е Божествена храна за ума ни. Резултатът при мене е отличен, Нямах никакви проблеми през всичките 10 дни.

Но нали знаете ,че който не е успял да се пречисти ,за да посрещне приливната вълна на идващата пролет, има възможност да го направи Даже има цели две, да не кажа три възможности - от 10 март на житен режим или с православния пост ,който започва от тази седмица .И двата варианта са много добри .Пробвани са .

Ето някои мисли от беседи, които ме впечатлиха на тоя житен пост.

Защото това, което постоянно човек мисли, ще дойде; и това, което постоянно отрича, и то ще дойде. Запример, ако в ума ви дойде мисълта, че ще забогатеете, ще забогатеете; ако дойде мисълта, че ще загазите, ще загазите. Каквото мислите, това ще стане. Ако у вас дойде мисълта, че ще заболеете, и това ще стане. Болестта ще дойде по който и да е начин.

###

Сега да минем към основното, към яденето. Ние имаме вече онзи велик закон на истинското ядене. Истинското ядене седи в човешките мисли. Когато храната, която ядеш, събужда в тебе хубави мисли, тя е истинска храна. Ако тази храна не събужда хубави мисли в тебе, откажи се от нея. Правило, което прилагам към себе си: когато една храна не събужда в мене хубави мисли, оставям я настрана. Дето спазвам това правило, няма изключение в него. Всяка храна, която ядеш, ако събужда в тебе хубави мисли и чувства, тя е здравословна храна. Тази храна лекува човека. Тази храна показва, че от тебе може да стане човек; тя служи за развитието на човешките чувства и способности. Без сили, без способности и без чувства в света човек е като кораб без кормило и като кораб без матроси. В това седи приложението на [...]

###

Лошите мисли и чувства са в състояние да задръстят вашата кръвоносна система, вашите артерии, и след това никакво лекарство не ще бъде в състояние да ви спаси от вашия фалимент. В това отношение духовният живот е сила, с която човек може да обнови своето тяло, както и своята кръвоносна система и нервна [система]. По този начин всеки ден ще се обновявате. Ако вашите вярвания, ако вашата наука нямат тая сила, защо ни са те? Всяко верую, всяко учение, което може да обнови мислите, чувствата на човека, да го направи достоен човек, да го доведе до положение, както природата го е създала, това верую, това учение е на мястото си. Всяко учение, което не внася тази обновителна сила в човека, това учение не е потребно.

###

Казвам: Често хората предлагат различни програми за някакви промени в социалните системи на обществата. Обаче съществува само една социална система, която може да обнови света. Единствената обновяваща сила в света е колективната любов

За да благовествам (Неделни Беседи, 29.10.1933 10:00 Неделя, София)

Беинса Дуно

Редактирано от Розалина
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, приятели! Аз още кърмя бебонка... Може ли и житен режим? А така ми се прави житен режим - не съм правила до сега, но някак си ме влече. Имам нужда от изчистване, прочистване и обновление, но няма ли да се отрази и на детето?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, приятели! Аз още кърмя бебонка... Може ли и житен режим? А така ми се прави житен режим - не съм правила до сега, но някак си ме влече. Имам нужда от изчистване, прочистване и обновление, но няма ли да се отрази и на детето?

Житен Режим и кърмене

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! Може ли някой да ми отговори какво ще се случи, ако започна режима от утре 22.02.2012, тъй като нямах възможност да започна на 08.02.2012 или е по-добре да изчакам следващото пълнолуние? Както знаете утре е новолуние. Благодаря!

Линк към коментар
Share on other sites

'Merileen' timestamp='1329855738' post='163631'] Здравейте! Може ли някой да ми отговори какво ще се случи, ако започна режима от утре 22.02.2012, тъй като нямах възможност да започна на 08.02.2012 или е по-добре да изчакам следващото пълнолуние? Както знаете утре е новолуние. Благодаря!

Житният режим може да се прави и за постигане на някои добродетели: смирение, кротост, въздържание, милосърдие, благост, търпение и др. Може да се прави за влизане в някое учебно заведение, за успешно завършване на образование, за създаване на дом и за излизане от някои трудни положения в живота. Тогава режимът се започва при нова Луна и трае пак 10 дена.

Източник: http://www.bratstvoto.net/vehadi/menu/b5/rejim2.html

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря, Криси! Точно навреме прочитам отговора ти. Може би ненапразно се е отложило малко във времето Моето стартиране в режима. Дано! Да видим!

Линк към коментар
Share on other sites

Аз също започнах от днес - 22.02., реших да се вслушам във вътрешния си глас и сметнах, че щом съм почувствала нуждата, няма защо да чакам до март. Едва преди няколко дни научих за този режим, и може би не случайно точно сега - когато съм в трудна за мен ситуация /и здравословно и в личностно отношение/. Не мога да не споделя обаче усещането, което имах когато пих от житената вода - аромата й и вкуса й ме развълнуваха толкова много! Някак си ме върнаха в детството, към спомените за моето село, аромата на пръста, когато си заровиш ръцете в нея, гледката на баба ми, коленичила пред нощвите с прясно омесеното тесто, купчините живо в хамбара, в които се търкаляхме и криехме... :) Пия я на малки глътчици и си я пазя за по-дълго, защото този аромат ме накара да се усмихна. Утре ще си накисна житото в повече вода, за да имам за целия ден :) Малко ми е странно, но не усещам нужда от ябълки и орехи..

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, Сродна душа! Надявам се да се справим успешно с режима! За съжаление аз влизам в него с леко високо кръвно и главоболие, каквито не съм имала до сега, но ще наблюдавам какво ще се случи! :3d_157: Имам мотивация, затова и не исках да чакам пълнолунието на 1.март. Отдавна не съм правила нищо свързано с режим и диета, малко се страхувам, но се моля и искам да успея! Успех и на теб! Нека поне веднъж на ден да си разказваме какво се случва, ок? Виждам, че много малко се споделя тук :huh:

Линк към коментар
Share on other sites

Виждам, че много малко се споделя тук :huh:

Да, така изглежда, но по-голяма част от хората във форума практикуват режима от години и вече са споделили почти всичко.... Има теми за житния режим всяка година от 2003 г.

http://www.beinsadouno.com/board/index.php?app=core&module=search&do=search&fromMainBar=1 и тук

http://www.beinsadouno.com/board/index.php?showforum=63

Аз лично го практикувам от 2007 г. и тогава бях много впечатлена от него - изчистих тялото и душата си... Интересното е, че най-силно въздействие върху мен имаше когато го направих за първи път.

Линк към коментар
Share on other sites

Радвам се, че имам спътник, Merileen! :) Разбира се, че ще се справим, не се съмнявай! Как мина първия ден при теб? Аз се чувствам добре и за мое учудване не изпитвам глада, който мислех, че ще ме нападне :) По-важното е, че ги няма гнева, безсилието и огорчението, които ме измъчваха преди това. Чувствам се някак си пълна със спокойствие и една тихичка радост, съвсем по детски! :) Досега не бях успявала да овладея внезапните пристъпи на ярост и горчивина, а от вчера демоните просто ги няма! Честно, не го очаквах това, мислех, че е необходимо повече време, за да се успокоя. А имах такава нужда от този покой... А най-хубавото беше, че снощи случайно в една книга намерих бележка, писана от татко /той почина преди година/. Почувствах се радостна, беше като внезапна среща с обичан човек! Вярвам, че това беше неговия начин да ме подкрепи :) Спокойствие и успех и на теб! :)

Линк към коментар
Share on other sites

О, колко хубаво-за бележката!!! Най-вероятно и ти си имала хубава връзка с баща си, както и аз. При мен нещата са изненадващи. Аз издържам до днес - трети ден, без никакъв проблем.От време на време ми се прияжда нещо солено, но горещата вода с лимона върши чудесна работа. Аз нямам проблеми с гнева и другите демончета, имах проблем на физическо ниво. Събуждах се с подпухнали клепачи и пръсти и започнах леко да качвам кръвно. Още първата сутрин се събудих по леко, а днес вече се чувствам като момиченце. :3d_097: Минава ми една мисъл през главата, но да видим какво ще кажат ветераните тук :P Какво ще се случи, ако на 1-ви март, когато свършва нашия режим, почина един-два дни със супа и после да продължа още 10 дни? Сигурно си казваш - абе, чакай да се справиш с тези десет дни, пък после мисли, хаха така е! Много ми помагат молитвите и медитацията, на която се уча от 2-3 месеца. Благодаря, Сродна душа, че някъде в пространството се срещат идеите ни и така нещата наистина стават по-леки. Поне за мен.

Криси благодаря за линковете, ще прочета повече мнония и споделяния. Ще ми бъдат от полза. Леко да Ви е на всички и ведро на душите! :3d_047:

Редактирано от Merileen
Линк към коментар
Share on other sites

Merileen и Srodna dusha, успех с житния режим :)

Виждам, че вече имате много интересни наблюдения, разсъждения, въпроси, опитности.... И при мен се получава така всеки път :)

Чета с интерес как се развиват нещата при вас. :3d_097:

Линк към коментар
Share on other sites

Мисля, че днес ще бъде изпитателен ден. Ще бъда на място с мнооооого храна :3d_159: Обявила съм, че ще си нося купичка жито, слава Богу приятелите ми са интелигентни и приемат това с разбиране.Не се притеснявам от това предизвикателство, напротив, ще си докажа още веднъж, че човешката воля и вяра са невероятни. Абе я да не приказвам много, утре ще кажа! Сродна душа ти къде се потопи, да не си изпаднала в нирвана от удоволствието на режима !:):3d_022:

Линк към коментар
Share on other sites

Привет, Merileen! Вчера цял ден се потопих, но не в нирвана, а във възстановителни процедури :) Просто в четвъртък след като писах тук ходих на снимки в една изоставена къща /уча фотография/ и докато снимах гредата на която бях стъпила се счупи и паднах в мазето. Хубавото е, че отдолу беше пълно с около метър боклуци и се разминах само със синини и натъртвания. Затова вчера цял ден - масажи, скенар и детоксикация, за да може организма по-бързо да активизира възстановителните си сили! Сега се чувствам добре и осъзнавам какъв късмет имам! :) Хубаво е да знаеш, че някой горе е загрижен и те наглежда като правиш глупости ;)

За съжаление с моя татко не сме имали такава връзка, за която ти пишеш, че си имала с баща си, и това винаги ми е липсвало. Знам, че бях негова слабост, но имахме и много противоречия.. Едва напоследък успявам малко по малко да изхвърля от себе си обидата и да простя на него и на себе си всичко вече отдавна минало, което ме тровеше. Може би на някой ще му се стори прекалено късно, но аз мисля, че не е. Остана ми майка, с която едва сега започнахме да изграждаме истинска връзка и това е ценно и важно за мен.

Стискам палци днес да се справиш с предизвикателството! Мисля, че няма да имаш проблем, защото това не е обикновена диета, при която е въпрос на воля да издържиш на изкушенията, житото дава достатъчно енергия на организма и той просто не усеща желанието за ядене /имам предвид не глада, а онова чувство "прияде ми се" само при вида на някаква храна, без реално да си гладен/. Убедена съм в това, защото по отношение на храната аз сигурно съм човека с най-малко воля и съм искрено учудена, че не се налага да я поставям на изпитания, при все че заради детенце всеки ден трябва да сготвям по нещо вкусно. :) Малко ми е сънливо обаче, все не успявам да спазя препоръката, която открих в една статия - по време на режима да си лягаме преди 22.00 часа.

А относно идеята ти да продължиш - мисля, че е нормална като се има предвид, че човек се чувства добре така, на мен също ми мина през ума, но наистина предлагам да я обсъдим пак към 8-мия или 9-тия ден :)

Иво, благодаря ти за подкрепата, тя винаги е нужна!!! Моята вяра е още дребосъче и току се оглежда несигурно и стъпва неуверено, така че една ръка за помощ винаги е добре дошла! :)

Хубав ден и спокойни души на всички! :)

Линк към коментар
Share on other sites

Мили момичета .Вие сте ми съвършено непознати и същевременно толкова близки след всичко ,което пишете тук .Успех на начинанието ви !Мнозина сме ,които ви подкрепяме искрено и от сърце!Днес сутринта си бях пуснала диска който е с музика от Учителя към книгата -Здраве Сила и Живот .Написах една препоръка и си помислих точно за вас. Казах си ,че тази музика и дикторските текстове с мисли ,които са записани на диска ,са много добър помощник по време на житния пост .Но в сайта има доста аудио материали, които също ще ви помогнат в поста .Тук и тук

Сродна душа -бързо се възстановявай и повече внимавай моля !

Един съвет от мене - пийте повече вода !Сънливостта може да се дължи на понижаване на кръвното налягане В тоя случай ,а и за режима като цяло водата -топла, изворна ,е много полезна .Поздрави !

Редактирано от Розалина
Линк към коментар
Share on other sites

Е, как можа да се утрепаш така! Внимавай от утре :) При мен вечерта мина добре, в приятна компания с чашка жито в ръка, събрах им очите, но това беше повод да разкажа за режима. Всички го одобриха, без излишен ентусиазъм за последване. Там беше моя приятелка, която живее в Швейцария 25 години. Тя е медицинско лице.Разказа, че в там по никакъв начин не се толерират подобни диети и режими.Категорично против са всякакво лишаване на организма от каквото и да било.Имали цели предавания и програми за правилното хранене, а именно 5-6 пъти на ден по малко и от всичко.Немога да разкажа подробно, но явно хората работят сериозно в тази посока. Там, който пазел диета се смятал за невежа.Както и да е, аз се чувствам добре.Това, което малко ме тормози е еднообразието, а не глада, но аз съм си такава. Ще се чуем утре, а сега лека нощ :3d_011:

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря, Розалина, когато човек се чувства самотен, е хубаво да знае, че някъде, някой съвсем непознат мисли и се моли за теб.. Днес за мен беше емоционално много труден и тъжен ден. Моля се тази лекота и радост, с която започнах режима да се върнат утре.

Линк към коментар
Share on other sites

Сродна душа , това са процеси на чистене .Има такива дни .Това е моментът ,в който наистина най-добрата помощ идва от Словото и музиката оставени ни от Учителя .Те носят нужния заряд и вибрация .Пробвай например ,с беседата или книгата ,от която е мисълта за съответния ден .Последвай линка и много лесно ще влезеш веднага в текста, от който е мисълта. Правила съм го и винаги съм оставала приятно изненадана ,как намирам послание ,което е в синхрон с мислите ми. Прочита и последващото разсъждение винаги ме повдига. Поздрави

Линк към коментар
Share on other sites

Сродна душа, много съжалявам за преживяването ти! Ако има друго, осмен съчувствие и молитва, с което може да се помогне, кажи! Със сигурност имаш основание да се чувстваш така, но не забравяй, че докато носим вярата в себе си, никога не сме сами. Мисли за нещата, които имаш и за които си струва да се чувстваш щастлива.Винаги има нещо, което ни разлюлявя, но винаги има решение за това, стига до го допуснем.Понякога решението не ни харесва, но е единственото възможно и след време виждаме, че е било най-доброто.Каквото и да се е случило, приеми го, за да можеш да продължиш напред. Стискам ти палци и ще се моля за теб! :3d_043:

Розалина, благодаря за насоките, които даваш.Книгата ми стана интересна и ще я взема да се запозная с нея. Къде мога да видя тези беседи за всеки съответен ден? Пожелавам една хубава седмица на всички ви!

Имам нужда от друг вид помощ.Трябва спешно да замина за Белгия, където живее моя брат. Преди два дни е опериран поради счупване на крака до тазобедрената става. В момента около него няма никой и трябва да си грижа за него поне две седмици, докато се стабилизира, защото в къщата му има едни стръмни, тесни, вити стълби, по които е абсурд в началото да се катери. Дайте идеи за правилно хранене и по-бързо зарастване. Знам, богати на калций, но ако някой знае нещо конкретно, моля да казва бързо. Заминавам в четвъртък сутрин, ако трябва да купувам нещо от тукашните диетични магазини, да имам време. Благодаря предварително!

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...