Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Енергиен вампиризъм / Психовампиризъм


Guest Кристиян

Recommended Posts

- Един необичаен въпрос: какво е магията? Реалност или с безумни страхове я изграждаме и подхранваме? Не сме ли прекомерно отворени за нея?

- Това е поразяваща като куршум мисъл. Може да срине живота. Узрява, насочва се. Жестоко атакува. А после... рикошира. И с умножена сила поразява този, който я е отправил. Знайте: всяка магия е временна. И не остава ненаказана. Решаваща е вярата. Крепка ли е тя, магията пет пари не струва.

- Ритуали за "добро" - така се оправдават съвременните магьосници...

- Бог да ви пази! " Пет пръста-народът е казал-Богу надделяват" Тези люде призовават силите на тъмата и голяма пакост на плътта, душата и духа могат да сторят. На мен, устремена към Бог, понякога ми се казва: "Виж и се брани! Злото дели света със Светлината. И то е сила". Бъдете нащрек! При магия, злият умисъл се изстрелва със заклинание - безмълвно или звучно, все едно. Прониква с мисълта, атакува. И мигновено се връща. Най-страшна е за този, който я изпраща. Рушителната мисъл наподобява воден стълб-набъбва, раздува се. Все повече расте... В един миг се пръсва и разлива. А после на мътни и кипящи вълни се обръща и като цунами и помита извършителя.

Не по-малко вредно е влиянието на озлобените хора. Влезе например, такъв в дома ти. Постои, побъбри... и не можеш да се познаеш. Нещо в тебе се е объркало. Душата ти е потъмняла... Ти ли си това? - настървен, настръхнал. Караш се за щяло-нещяло. Защо? Влияят внесените отвън мисъл-форми - пропити от черна злоба, завист, гняв...

Свръхфеноменът Слава Севрюкова-Хр. Нанов Редактирано от Слънчева
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 256
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

- Един необичаен въпрос: какво е магията? Реалност или с безумни страхове я изграждаме и подхранваме? Не сме ли прекомерно отворени за нея?

- Това е поразяваща като куршум мисъл. Може да срине живота. Узрява, насочва се. Жестоко атакува. А после... рикошира. И с умножена сила поразява този, който я е отправил. Знайте: всяка магия е временна. И не остава ненаказана. Решаваща е вярата. Крепка ли е тя, магията пет пари не струва.

- Ритуали за "добро" - така се оправдават съвременните магьосници...

- Бог да ви пази! " Пет пръста-народът е казал-Богу надделяват" Тези люде призовават силите на тъмата и голяма пакост на плътта, душата и духа могат да сторят. На мен, устремена към Бог, понякога ми се казва: "Виж и се брани! Злото дели света със Светлината. И то е сила". Бъдете нащрек! При магия, злият умисъл се изстрелва със заклинание - безмълвно или звучно, все едно. Прониква с мисълта, атакува. И мигновено се връща. Най-страшна е за този, който я изпраща. Рушителната мисъл наподобява воден стълб-набъбва, раздува се. Все повече расте... В един миг се пръсва и разлива. А после на мътни и кипящи вълни се обръща и като цунами и помита извършителя.

Свръхфеноменът Слава Севрюкова-Хр. Нанов

Впечатляващо!

Oткъде може да се прочете още от Славка Севрюкова? По интернет.

Линк към коментар
Share on other sites

- Един необичаен въпрос: какво е магията? Реалност или с безумни страхове я изграждаме и подхранваме? Не сме ли прекомерно отворени за нея?

- Това е поразяваща като куршум мисъл. Може да срине живота. Узрява, насочва се. Жестоко атакува. А после... рикошира. И с умножена сила поразява този, който я е отправил. Знайте: всяка магия е временна. И не остава ненаказана. Решаваща е вярата. Крепка ли е тя, магията пет пари не струва.

- Ритуали за "добро" - така се оправдават съвременните магьосници...

- Бог да ви пази! " Пет пръста-народът е казал-Богу надделяват" Тези люде призовават силите на тъмата и голяма пакост на плътта, душата и духа могат да сторят. На мен, устремена към Бог, понякога ми се казва: "Виж и се брани! Злото дели света със Светлината. И то е сила". Бъдете нащрек! При магия, злият умисъл се изстрелва със заклинание - безмълвно или звучно, все едно. Прониква с мисълта, атакува. И мигновено се връща. Най-страшна е за този, който я изпраща. Рушителната мисъл наподобява воден стълб-набъбва, раздува се. Все повече расте... В един миг се пръсва и разлива. А после на мътни и кипящи вълни се обръща и като цунами и помита извършителя.

Свръхфеноменът Слава Севрюкова-Хр. Нанов

Впечатляващо!

Oткъде може да се прочете още от Славка Севрюкова? По интернет.

ето тук

Линк към коментар
Share on other sites

Слънчева,благодаря за цитата!

Прочитайки го,човек няма как да не се замисли какви начини има да се предпази от подобни въздействия и дали това въобще е възможно?:hmmmmm:

Линк към коментар
Share on other sites

Тъй като са ми се случвали тези неща, и съм усещала чуждото влияние ще кажа, че има начин да се освободим. Търпеливо да приемем случващото се. Без съдене, даже с благодарност, като урок. Ако Бог е допуснал това да ни се случи, значи има нещо, което или чистим от предишни прераждания, кармично... И да, заставаме над добро/лошо. Тогава тези енергии се пръскат и се връщат към извършителите.

Бог е справедлив и нищо не се скрива в духовния свят. "Да не се противим на злото!" Малкото добро вътре да държим и с Вяра, оптимизъм и обич напред! Страданието днес ни води и освобождава към Вечността.

В днешната беседа има добри съвети.

И още нещо-тъмата има нужда от нас, да се захранва, черпи. Но ние от нея нямаме нужда;) Можем да я ползваме за трамплин, за отскок нагоре:sorcerer::hypocrite:

Редактирано от Слънчева
Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

самото понятие „енергиен вампир“ и „психически вампир“ си съществува отдавна и не е някакъв издателски трик.

Дa.

Но те го раздухват и слагат на ефектни корици.

И освен това е субективно. Всеки черпи енергия. Става проблемно, когато човекът е свикнал от години да се подхранва с отирцателна ( с ниска вибрация) енергия и не желае да смени "менюто".

Наблюдавала съм и такива случаи, когато ( както споменава Диана) се е стигало до много сериозни последствия. Може да се стигне и до фатален преждевременен край, ако човекът не се отдели. Изразът, че някой е вкарал някого в гроба, не е от вчера. За всеки отделен случай има отделно решение. Но - ИМА!

А за снижаването на вибрацията е вярно - затова ен. вампир често се опитва да ни ядоса, раздразни, изплаши или натъжи. Или поне да ни накара да сме неуверени в нещо.

Има различни видове ен. вампири - при това доста разновидности.

Трите врати на снижаване на енергията и изтичането й са :

страх,

гняв,

съмнение.

Дръжте се далеч от тези състояния.

Да, правилно си се ориентирала. Но това са само част от приомите им! Дадена ти е бегла представа за тях, само бегла! Обикновено са контролиращи личности, извън рамките на нормалното се има в предвид. Иначе всеки по един или друг начин влияе на околните. Биват различни видове, а някои са съвкупност от всички видове в едно. И по-скоро биха умрели отколкото да се променят. Те не изпитват чувство за вина, никога не са те виновни, винаги другите около тях обвиняват за всичко. Хранят се от злоба и караници, от твоето нещастие и ако не им даваш храна се разболяват и това е друг приом да те манипулират/контролират/,

Ако ти лично не им даваш храна, започват да се домогват до тебе чрез най-близките хора около теб, например децата, майка, баща, съпруг, сестра и да те манипулират чрез тях.

В повечето случаи използват свръхестествени способности за контрол като внушаване на мисли, проклетии, магии и подобни.

Та представи си, че тази личност е баща ти например и от сутрин до вечер се опитва да ти развали настроението с всевъзможни артистични и циркови подходи/меко казано/. От първият до последният и ако не успее започва отново. Може да е детето ти или сестра ти, брат ти, съпругът ти и т.н. Та какво правите в тези случаи? Как стоите далеч от подобни състояния? Майка, баща, съпруг/а, дори брат или сестра можете да изоставите, но децата си?

Тази тема много хора не я разбират, но си мислят, че всъщност я разбират.

Може да се пишат с тонове книги по тази тема, но никак не ми се коментира, защото е нож с две остриета. Няма точен съвет и всеки случай си изисква индивидуално решение и Божествена мъдрост.

Но мисля, че който е поставен в подобна ситуация, получава и отговорът за нея ако не се поддаде на страхове.

Понякога мълчанието помага, така не влизаш в техния демоничен свят в който искат да те въведат. Понякога е нужен точен отговор и думи, точни думи. Понякога определен нестандартен въпрос отклонява действието им, стопира ги.

Но в последно време разбирам, че те имат нужда от спокойствие и всъщност наранявайки те, обвинявайки, клеветейки търсят мир от страховете си. Обикновено са алчни духове, алчни и ненаситни за всичко и затова няма благодарност в тях, затова непрекъснато мърморят. Някои се мислят за богове и очакват непрекъснато да ги величаеш.

Считат жертвите си за своя собственост, независимо до колко ги познават. Разпознават ги по характерите. Знаят къде ще минат номерата им и къде не. Добри психолози са. И обикновено ако са завзели територия, трудно отстъпват. Коства много усилия, но не е невъзможно. Искаше ми се да напиша нещо полезно, но наистина от опит знам, че отговорът всеки път е различен в различната ситуация. Знам също, че повтарят едни и същи номера до безкрай.

Колкото и да няма общи правила, все пак общото обсъждане е полезно!

Благодаря на авторът за тази тема! rolleyes.gif

Редактирано от dcveta
Линк към коментар
Share on other sites

  • 8 years later...

Преди 12 години написах в тази тема, че усещам "енергията" на хората, това, което носят със себе си, и че "духовното ми развитие" е започнало благодарение на сънищата. От последната книга за сънища, която прочетох:

Когато срещнете други хора, било то приятели, роднини или непознати, опитайте се да запомните как сте се чувствали и какво сте мислили непосредствено преди да ги срещнете и след това как сте се чувствали и какво сте мислили, след като сте се разделили. Болшинството хора не си дават сметка, че много от настроенията им са директно свързани с тези, с които взаимодействат в течение на деня. Например, едночасов контакт с един ентусиазиран и положително настроен приятел ще има положителен ефект върху цялото ви същество, докато  от друга страна, петнадесет минути в компанията на отрицателно настроен човек може да ви изтощи или да ви настрои отрицателно за останалата част от деня. Това е един друг аспект на процеса на увличането. Подобието създава и привлича подобие. За щастие, след като започнете да овладявате по-добре своето будно съзнание, вие ще бъдете по-добре изолирани от отрицателното влияние на околните. Също така, ще можете да упражнявате по-активна роля в своя живот, когато сте по-добре информирани относно начина, по който реагирате на определени хора, места и обекти.

След практикуването на това упражнение ще можете да си дадете сметка, че сте повече „в тон” с истинската си същност. Може да разберете, че ви е по-лесно да поддържате своите действия, мисли и даже емоции на оптимални нива, като се излагате на определени преживявания и избягвате други. Тези предимства в будните ви състояния ще бъдат последвани от предимства и по време на сън. Ако имате навика да оценявате как определени стимули ви влияят и сте наясно, че в крайна сметка ВИЕ контролирате своите мисли, действия и чувства, ще е по-малко вероятно да се поддадете на страх и на други отрицателни реакции по време на сън.

http://atiearth.com/марк-вандекеере-част-7/

Иначе, интересно е, че вампирите, паразитите влизат и по време на сън. Мене не ме пощадиха дори когато спах на открито над "Окото" едно от седемте рилски езера. Трябва да си дадем сметка, че духовете са посегнали на здравето на Учителя, когато е писал Завета. А какво пише в розовите лъчи: "Не бойте се; Через Бога ще направим юначество" и др., четете внимателно, осмисляйте и прилагайте. Никой не може да мине тъмната зона без това. Никой не може да се учи духовно без да сънува осъзнато и да се контролира , да бъде непрекъснато в състоянието на внимание, което Учителя нарича "Будност на съзнанието на ученика". 

http://www.beinsadouno.com/wiki/index.php/Будност_на_съзнанието_на_ученика

 

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...