Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Възможно ли е лечението на сериозни травми.


Recommended Posts

Когато за парви път погледнах този саит разгледах доста теми които ми се сториха доста интересни(телепортация, телекинеза, и др.).Също така прегледах темите за лечение, но за мое огромно сажеление не открих нищо за лечението на доста сериозни травми.Моят проблем изникна преди година и два-три месеца, като през цялото това време сам знаел че може да се излекува.С родителите ми сме обиколили всякакви отропеди и "лекари" но без резултат.Та нека да се варна на проблемат си ... имам проблем с десният ми крак или по точно коляното ми.Всеки път когато се затичам много бързо осещам как коляното ми излиза от ставата (незнам как точно да го обесня но все едно кокалат ми зилиза и пак се враща в начална позиция следваики невероятна болка).Ако някои от вас знае някакво опражнения или методи за проблемат ми моля да ми каже.

Благодаря предварително.(сажелявам ако имам правописни грешки, надявам се да сте е разбрали добре)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, Нерон.

Защо точно Нерон?

Не става ясно как точно си получил травмата и в какво се изразява тя.

Ти си само на 16 години, израстването ти още не е завършило.

Според мен желаната от теб промяна има 2 аспекта :

1. да разбереш психо-емоционалните причини за състоянието на ставата си и да пожелаеш да промениш характера си, който те води до това положение. ( http://www.beinsadouno.com/board/index.php?showtopic=2001 )

2. лечение, а още по-добре след време и самолечение с прана, придружено с подходяща гимнастика. В Пловдив има хора с опит, които се занимават с това.

Заедно с това ще вървят правилният начин на живот и хранене, за да се набави нужното за промяна на ставата.

Ако тази посока на развитие ти харесва, пиши.

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

Защо Нерон ? :) Просто ми харесва как звучи - ясно и изразително.

Травмата я получих в час по Физическо вазпотание и спорт.Беше много топло и класа реши да се праскаме с вода.Навсякаде бягаме да не ни напраскат и един саоченик ми налетя отдясната ми страна (бягаики да не се намокри) осетих много странна навид болка хем оспокояваща(оспокояваща защтото бях сигорен че не е нищо сериозно...сбъркал сам нали :) ), хем невероятно остра осетих коста да се измества и пак си застава на мястото,заведоха ме при сестрата и от там кам Хирургиит,там ми казаха че до 1 месец няма да чустжам нищо странно в коляното си.

Коляното беше 1 от наи важните части от тялото ми защото тогава тренирах Папкур и фрееран, сега една двете ми мечти е да нямам този проблем с коляното си за да продалжа с тренировките си.

Вече разбра от какво е травмата, но в какво се изразява....незнам.

Много хора са ми казвали че с този характер които аз имам бих постигнал много.Немисля, че проблема е в характера ми.

Поздрави

Редактирано от Нерон
Линк към коментар
Share on other sites

Нямам предвид, че може да си с лош характер. Има много добри хора, които си страдат от болести. Болестите се дължат на начина, по който отреагираме ситуациите в живота си... а това се дължи на характера ни - на неговите особености. Всеки е индивидуалност.

Прочети темата, която дадох, тя ще те отправи към книги. След като прочетеш в тях за твоята болка, ще знаеш, въз основа на какво мога да направя следните предположения за теб, без да те познавам. Само предположения... а и може в първия момент да не ти харесат. Все пак премисли и бъди честен пред себе си, това е пътят. Никой няма да те излекува отвън, ако ти сам не поискаш да се излекуваш. Не може да си пасивен. Макар че официалната медицина създава такова впечатление, ако не изкорениш психологическата и емоционална причина, болестта се връща.

Не се съмнявам , че можеш да постигнеш много.

Има ли такъв момент - за да бъдеш пръв пред другите, си готов лесно да излезеш извън общоприетите рамки. Би го направил, дори ако знаеш, че с това ще нараниш някого от твоите близки.... или не се замисляш, дали би наранил някого ( не физически).

Има ли понякога малко повече гордост, която да ти пречи да предприемеш определени стъпки, свързани с твоя напредък?

Трудно ти е да се съгласиш с предложения, които не отговарят на първоначалната ти представа?

Може би някай ти е предложил да промениш дейността си, а ти си стоял твърдо на старите си позиции и не виждаш нищо в предложението?

Може би си се изметнал от думите си по отношение на професионално развитие ( ако пишеш с дясната ръка)? Направил си го, макар да знаеш, че изборът ти няма да ти даде стабилност?

Не знам нищо за теб, не знам дори другите ти заболявания, минали или настоящи. Но ако поне 1/3 от предположенията ми са верни, значи .... имаш решение на проблема си.

П.П. Въпросите не са писани с цел да им отговаряш в темата, не е нужно.

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

Когато за парви път погледнах този саит разгледах доста теми които ми се сториха доста интересни(телепортация, телекинеза, и др.).Също така прегледах темите за лечение, но за мое огромно сажеление не открих нищо за лечението на доста сериозни травми.Моят проблем изникна преди година и два-три месеца, като през цялото това време сам знаел че може да се излекува.С родителите ми сме обиколили всякакви отропеди и "лекари" но без резултат.Та нека да се варна на проблемат си ... имам проблем с десният ми крак или по точно коляното ми.Всеки път когато се затичам много бързо осещам как коляното ми излиза от ставата (незнам как точно да го обесня но все едно кокалат ми зилиза и пак се враща в начална позиция следваики невероятна болка).Ако някои от вас знае някакво опражнения или методи за проблемат ми моля да ми каже.

Благодаря предварително.(сажелявам ако имам правописни грешки, надявам се да сте е разбрали добре)

Ходил ли си при специалист? Не съм лекар, но проблема сигурно е в някое от сухожилията. Нещата едва ли ще се оправят от самосебе си или с алтернативни методи. Съветвам те докато не разбереш какъв точно е проблема да не натоварваш коляното си по никакъв начин.

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

За въпросите :

1-Да си призная никога не сам се стремял да сам първи в нещо, стремял сам се просто да бада добар в даденото начинание.Имаше само 1 момент в които се опитах да нараня някои омишлено (не ми беше приятел, и се мислеше за нещо което не е ), трябваше да бягаме 1 км и преди да започнем дадения човек заплашваше др састезатели, записах се в последния момен и взех 1-во място това е единственият случаи(за блиски хора никога небих го направил)

2-Да понякога има но в повечето случаи сам се "подчинявал" на саветите.

3-само ако в предложенията има истина или аз ги сметна за истина.

4-да това се случи когато семеиството ми предложи да спра да претоварвам кракат си (все още го натоварвам макар и минимално)

5-донякаде си прав

При специалист сам ходил каза, че ще се оправи до 1 месец (ортопед)

Редактирано от Нерон
Линк към коментар
Share on other sites

При специалист сам ходил каза, че ще се оправи до 1 месец (ортопед)

Това преди повече от един месец ли беше? Ако е било преди повече от един месец и не си се оправил е добре да направиш още една консултация, по възможност с друг специалист. От това, което обясняваш имам чувството, че става въпрос за разхлабено сухожилие. От там и връзката в колянната става не е достатъчно стегната . Това може да означава и необходимост от оперативна намеса. Прекъсни всякакви физически упражнения засягащи коляното ти. Дори и да има някаква възможност нещата да се оправят от самосебе си, упражненията само влошават нещата; също прекаленото натоварване и разтягане или резки движения. В голям град ли живееш? Отиди при някой наистина разбиращ лекар.

Линк към коментар
Share on other sites

За въпросите :

1-Да си призная никога не сам се стремял да сам първи в нещо, стремял сам се просто да бада добар в даденото начинание.Имаше само 1 момент в които се опитах да нараня някои омишлено (не ми беше приятел, и се мислеше за нещо което не е ), трябваше да бягаме 1 км и преди да започнем дадения човек заплашваше др састезатели, записах се в последния момен и взех 1-во място това е единственият случаи(за блиски хора никога небих го направил)

2-Да понякога има но в повечето случаи сам се "подчинявал" на саветите.

3-само ако в предложенията има истина или аз ги сметна за истина.

4-да това се случи когато семеиството ми предложи да спра да претоварвам кракат си (все още го натоварвам макар и минимално)

5-донякаде си прав

При специалист сам ходил каза, че ще се оправи до 1 месец (ортопед)

Писах в темата "Емоционално състояние и болести" : http://www.beinsadouno.com/board/index.php...t=20#entry85374

Другото лечение, което според мен дава добри резултати, е лечението с прана. Най-доброто му е, че може да се изучи и от самия болен и да се практикува не само за момента, а и като начин на живот по-нататък, което предотвратява доста трудности. А може и да си бъде само лечение - който за каквото е готов.

Тук, във форум Здраве има тема : http://www.beinsadouno.com/board/index.php?showtopic=946

Съветът на Станимир за консулт с няколко специалиста е добър, стига човек да не се паникьоса от различните диагнози или отрицателни прогнози. Всяка болест изисква силен Дух.

Винаги си искай от лекарите диагнозите и пълната писмена документация (снимки, изследвания и т.н.).Добрият лекар / лечител ще се съобрази с всяка информация. Затова се нарича "холистична медицина".

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

Имам скъсан минискус на коляното от каране на ски в детска възраст и ставата ми излиза по същия начин. Най-добрите специалисти ортопеди са в Плевен. Не мога да скачам (ако леко отскоча не пречи) и да карам ски. Като цяло не е проблем, просто при тази травма не всички спортове са подходящи. Все пак, на който му се спортува ще намери подходящия спорт, който да щади крака. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Наистина сам много трогнат от саветите .. в смисал не очаквах че някои ще вземе проблемат ми толкова присарце..

Късметче, ако имаш нужда от нещо каквото и да е ще сам щастлив да ти помогна.Относно клигите ... започвам да чета моментално :)

Благодария на всеки 1 от вас, които се опита да ми помогне.

Поздрави.

Линк към коментар
Share on other sites

Късметче, ако имаш нужда от нещо каквото и да е ще сам щастлив да ти помогна.

Благодаря! Дори само думите ти вече ми помагат - те лекуват и тебе, без да го подозираш. Правят всъщност много повече - хармонизират всички, които ги прочетат, а физическото здраве е само част от цялостната хармония. :feel happy:

Добро начало за хармонизация на енергиите, без да натоварваш крака си са и мудрите, тъй катоне натоварват директно крака. Днес пак попаднах на това :

http://zashto-kak.hit.bg/kraka.htm

Преди да го ползваш, ще трябва май да се информираш повече за тях. Има и книги на пазара. Аз съм ползвала "Мудри - йога с пръстите на ръцете" Гертруд Хирши.

Има и тук: http://www.beinsadouno.com/board/index.php...%B4%D1%80%D0%B8

Важно е движенията да се изпълняват точно, с лице на изток. При ползванв на мудри най-добър резултат се постига, когато не се вторачваш в крайния резултат. Не мисли за това как и дали ще помогнат, кога ... освободи мисълта си от такива неща и се наслаждавай на различното усещане, което те дават.

Извинявам се , ако информацията дойде много наведнъж, но пък нещата ще се подредят с времето.

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, Нерон!

Аз преди доста години получих същата трамва /или поне звучи така, даже моето коляно се поду и му вадиха вода/в час по физическо възпитание.

Коляното се държи от едни връзки, които ги наричат кръстни /мисля, че има предни и задни, името идва от това, че са кръстосани и задържат ставата да не се движи напред и назад/ и от двете му страни има менискуси, които изпълняват ролята на нещо като ресори.

Мойте предни кръстни връзки се бяха разтеглили при травмата /те са нещо като ластик, който като се опъне прекалено много изтънява и се удължава/ и ставата ми се движеше по-свободно отколкото е нормално. След десетина години в един хубав ден ;) без да съм си натоварвала коляното предните кръстни връзки ми се скъсаха.. и след дълги обикаляния по лекарски кабинети, които няма да изреждам се установи, че трябва да ми се направи артроскопска операция - вкарват ти нещо като мини камерка в колянцето и го оправят :D . Операцията ми беше направена в ортопедията в Горна Баня, София.

Искам да те предупредя, че на ренген меките тъкани не се виждат, травмата може да се установи само с ядрено магнитен резонанс. С направление може да се поеме от здравната каса, защото по принцип изследването е скъпичко беше около 300 лв.

При тези травми колкото по-бързо се вземат мерки, толкова по-бързо е възстановяването, но все пак възстановяване има. :D

При моя случай, защото се разхождах :huh: около 3 месеца със скъсани връзки, защото никой не можеше да ми постави правилна диагноза.... възстановяването протече доста бавничко - след операцията, /на която се оказа, че са ми повредени и менискусите/ около три месеца се разхождах първоначално с две, после само с една патерица :D и около половин година ходих на рехабилитация... И ако ти е прозвучала трагично моята одисея, искам да те успокоя, защото аз лично го приех като дълга лятна ваканция :D и възможност да се сблъскам с доста трагедии :o и да видя, че всъщност на мен почти нищо ми няма. Ако те интересува състоянито ми в момента, мога да ти кажа, че без проблеми се катеря по планини, и даже понякога, когато ми се наложи тичам.

Искам да ти подчертая, че при теб може и да не се наложи операция и травмата може да е много по-лека- понякога слагат шина и връзките се стабилизират.

Редактирано от Криси
Линк към коментар
Share on other sites

тва малко ме наплаши но сам сигорен че много скоро вси4ко пак ше е ок. моята травма е много по лека от твоята смисал... аз пак си ти4ам катеря се (секи ден се катеря по тепетата в Пловдив) но когато прекалено тежко стапя или ско4а прекалеко на високо илиза ....

Пз :>

Касметче благодаря отново... :feel happy:

Редактирано от Нерон
Линк към коментар
Share on other sites

61. СТАВИ fail.gif

61.png

ПРИЛОЖЕНИЕ: При болки в ставите, преумора, артроза. Уравновесява енергиите в ставите. Дарява веселост и лекота.

Подкрепя подвижността и промяната, прехода към новото.

ИЗПЪЛНЕНИЕ:

Дясна ръка: Палецът и безименният се докосват.

Лява ръка: Палецът и средният пръст се докосват.

ДОЗИРОВКА: При необходимост, или 4 пъти дневно по 15 минути; при особено тежки случаи - до 6 пъти дневно по 30 минути. Продължете лечението дни, седмици или месеци - колкото е необходимо.

това е за тези които имат сащият проблем сигрен сам че има безотказно деиствие :)

Пз :> :thumbsup2: (добре че е "Касметче" на нея благодарете :thumbsup: )

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря, Нерон! И все пак е добре :

1. да си планираш един ядрено-магнитен резонанс и

2. да напишеш тук няколкото диагнози, които са ти поставени, а може и да е една - ако е така - от колко лекари ( и какви специалисти са те).

3. да споделяш какво и за колко време се променя при теб.

В книгата на Г.Хирши мудрите са придружени с визуализация и препоръчани билки.

Към горната мудра - билка - чер оман( Symphytum officinale I.)

Упражнение:

Малката мечка

Визуализация:

визуализирайте картини, при коиот изцяло се наслаждавате на своята подвижност: леко и свободно движите ръцете и краката си, врата и шията. Виждате се като танцьор, артист, спортист и чувствате , как през Вас протичатенергийните потоци и настроението Ви се повдига.

Утвърждение:

Наслаждавам се неа подвижността си, която извисява душата ми и стимулира ума ми.

Още веднъж - всичко да се прави едновременно с голяма точност и прецизност. Да се ползват повече видове лечение. Успех!

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

много материал се насабра ....незнам дали ще ходя на магнитния резонанс по скоро защото ме е страх какво ще излезне ... относно мудрите, като се има напредвид че започнах от 0-лата мисля че доста барзо напрадвам и резултат има!

Пз :>

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...