Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Енергиен вампиризъм / Психовампиризъм


Guest Кристиян

Recommended Posts

Guest Кристиян

Темата за енергийния вампиризъм отдавна е на дневен ред при мен. Не си е намерила значимо място в ежедневната ми "програма" поради някакво любопитство, не ми е хоби да се справяам с енергийни вампири, и да дялкам "колчета", които после да забия в сърцето на вампирите; не съм и ловец на вампири, подобно на филмовия герой-Блейд, защото природата ми не е вампирска...Темата дойде на дневен ред защото години наред допусках да бъда жертва, и въпреки че съм усещал още от малък, че с някои хора отношенията са като "зараза", не съм знаел как да се справя, не съм знаел, че това е енергтиен вемпиризам...

Преди няколко години се случи така, че след една случка в живота ми, вратът ме заболя така, че не можех да се обръщам настрани, главата ми щеше да се пръсне от болки, годеше ми се, студена пот ме обливаше отвсякъде и ме пронизваха стрелкащи болки по мускулите на краката, докато ходех пеш към вкъщи...когато стана така, че се озовах в книжарница, и съвсем без да усетя как точно е станало, се "опомних" с книга в ръцете, която прелиствах...заглавието й беше "Код Магия", с автор- Ирина- нито автора ми беше познат, нито подобна материя ми беше попадала в ръцете...и когато очите ми попаднаха на "точната страница"- редовете които изчетох, съответстваха напълно на случилото се с мен, описанието на това, как се чувства жертвата на енергийния вампиризъм съвпадаха съвсем точно с това, което се случваше сд мен в този момент... Аз не вярвам в случайности, и от години не аз търся книгите, които да си купя, а по-скоро книгите намират мен...

От тогава, та досега, съм изчел доста нещо за енергийния вампиризъм- още доста книги ми попаднаха, описващи проявите и механизмите на енергийния вампиризъм, предлагащи различни начини за лечение на пораженията, за защита, профилактика и "диагностика" на вампиризма, събрах и много личен опит, защото се оказва,

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 256
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest Кристиян

че вампирите са навсякъде...Те дебнат буквално навсякъде. По улиците посред бял ден, в супермаркетите, в хипермаркетите, в офисите, в административни сгради и търговски ценвтрове, в градския транспорт, в църквата или религиозната общност към която принадлежим, те са по заведенията и кината, живеят в квартала ни, в сградата която живеем, в дома, в който живееам...и дори спят под същите завивки, с които се завиваме, а често дори те са онези мили на вид същества, които ни се усмихват и ни наричат "мамо" или "тате"...

Те не пият кръв, а емоционална енергия. Енаргийните вампири не са онези измислени създания, страховити "нощни птици", които спят в ковчези и излизат от тях след залез слънце...но, енергивампири са съвсем истински създания на мрака. Те притежават силата не само да ни вбесят, но и да ни хипнотизират, да замъгляват съзнанието ни с фалшиви обещания, примамливи предложения и оферти- класическо "примамване", след което следва "източване".

На пръв поглед енергийните вампири изглеждат по-добре от обикновените хора. Те са умни, талантливи и чаровни...като румънски графове, или пък като графини...Ние ги харесваме, доверяваме им се, очакваме от тях най-чест оповече, отколкото очакваме от другите...но винаги получаваме по-малко, и накрая ставаме жертва...Каним ги в живота си и рядко осъзнаваме грешката си преди да "изчезнат в нощта", оставяйки ни изцедени, с болки във врата, с гадене и световъртеж, с главоболие и безсъние... с праден портфейл и разбито сърце....при това, и най-често сме раздвоени в преценката дали ние бяхме виновни, или те...

Всеки е срещал хора, които изглеждат перфектни в началото, а по-късно се оказва, че се намират в пълен емоционален хаос, или пък сме срещали някои очарователни хора, които светват и угасват като неонова рекламка, чували сме обещания, прошеепнати в нощта..които биват забравяни преди изгрев слънце, чувствали сме се така, сякаш някой ни е ползвал за парцал, с който е чистил мръсотия, след което ни е изцедил и захвърлил в някой тъмен ъгъл...

Онзи ден за пореден път една книга ме намери, и всъщност, една голяма част от този постинг е почти буквално предаване на първите й страници-"Енергийни вампири" от Албърт Дж. Бърнстайн- американски психолог и фирмен консултант-прочетох го в книгата де...И днес, докато се връщах сутринта от дежурство, се оформи желанието като се прибера, да отворя тема за енергийния вампиризъм тук, в тези форуми, в темата за човешките взаимоотношения. Всъщност, поводи и друг път е имало, но просто по време на това дежурство, темата е "втасала" окончателно, така че..време е да се "запече" в дискусионната "фупна". За 24 часа имах минимум 5 сблъсъка с енергийния вампиризъм като явление, и най-"ефектните" прояви бяха през нощта- петък срещу събота се купонясва, хората излизат, младите ходят по дискотеки и чалгатеки, пият, бият се, и после заради един набит, се мъкнат още 10-на...та, имах точно тази нощ такъв случмай, при това не пострадалия беше енергиен вампир, а майка му- баща му, майка му, и по-голямата му сестра го придружаваха...а той бе голям мъж, на 38 години- с година-две по-голям от мен, и в 3.15-3.30ч през нощта, първа майката се появява, заявявайки, че води "детето, което било пострадало...Няма да ви описвам подробности, но голям, пораснал, възръстен, ако щете дори и зрял на години мъж, висок, едър, поне 100-на килограма, поне 8-10 сантиметра по-висок от мен, а аз съм среден на ръст- около 172-174 см....та, такъв мъж, придружен от дребна, кльощава женица, която най-често всеки би "ожалил", че видите ли, "детето" й вече гтони 40-те, а още разчита на "мама" да го заведе на лекар...всъщност, не той е проблема, а майката...Още преди да се роди, тя е "превзела" бъдещото си отроче, което с раждането си, се ражда енергийно зависимо...

Енергийяните вампири присъстват навсякъде- те са и тук, в тези форуми, има ги навсякъде във виртуалното пространство- дали ще са обикновени "user-и", или пък с някаква "власт" на някое(и) виртуални места, дали ще са притежатели на сайт, магазин...срещат се навсякъде- могат да бъдат скитащи "ловци", преследващи жертвите си на различни места, или да си построят "паяжина", и да дебнат в нея, ползвайки ловната стратегия на паяка- от засада...

На много мекста, много теми са със сходно съдържание от типа "любов", "приятелство", и изобщо понятията любов, доверие, вяра, секс, общуване- всъщност, подобни теми и дискутирането им е в повечето случаи мечтаене със затворени очи, защото всъщност, човешките взаимоотношения са почти изцяло обхванати, подчинени, зависими ако щетте от различни прояви на енергийния вампиризъм- като тук не следва да се разбира, че енергийния вампиризъм е се изразява в отношенията на една личност с другаличност...напротив- енергийния вампиризъм обхваща и цели институции от различен мащаб- и със сигурност повечето държавни административни институции са изцяло обвързани с явлението енергиен вампиризъм, в това число ще добавя и болниците- едва ли има енергийно по-зловещи места от болниците, където енергийния вампиризъм има много, ама наистина много форми на проявление. Енергийния вампиризъм е масово явление в различни секти, енергийният вампиризъм понякога се маскира и в църковни одежди, т.е. обхваща религиозните общества, различни езотерично-окултни общества или течения, също така енергийният вампиризъм носи пагони, или има партийно-политическа абревиатура- БКП, БСП, СДС, ДПС ...и т.н., енергийният вампиризъм учи и преподава в университетите и училищата, наднича от екраните на телевизора, приказва по радиото...виждаме го по рекламни стикери, плакати, енергийният вампиризъм обитава сред т.нар. "затворени общества"- затвори, казарми, пансиони, домове за деца или старци, хосписи....няма място, където да не пуснал разклонения- като плевел, чийто основно стебло и основен корен е някъде дълбоко и не се вижда...

Темата може да съдържа споделяне на личния опит- като се има предвид, че подобни теми не се поставят често, и дори се избягват..на "обществени места", със сигурност има много хора- жертви на енергиен вампиризъм, които са успели да осъзнаят това явление, да намерят начин да се измъкнат, да натрупат опит по отношението на диагностиката и защитата от енергийни нападения- може да споделят опита си, защото със сигурност има и такива, които и до ден днешен са жертви на енергийния вампиризъм, и дори не осъзнават, че проблемите им- психологичните, междуличностните, здравословните, са резултат от енергийно източване; със сигурност има и енергийни вампири, които също ще четат и мнения ще дават, дали ще заложат "капани" тук, и дали някой ще се хване в тях- това не знам, но щом е масово разпространено явление, просто се очаква и това да се случи- споделянето на опита по отношение на енергийния вампиризъм не е в състояние да накара енергийния вампир да "еволюира", но има хора, допуснали да станат енергийни вампири- неосъзнати, или съзнаващи, е са точно такива, които страдат всъщност от това, че са такива, но нямат нужното знание, за да си помогнат- ето защо, споделянето може да помогне както на потърпевшите, така и на тези, които причиняват проблемите, но осъзнават, че имат проблем...

Като начало- това е засега...ще видим как ще потръгне...:)

Линк към коментар
Share on other sites

Неведнъж съм се опитвала да си обясня причините за дискомфорта,който се проявява като следствие от контакта ми с друг човек,а и "неудоволствието"- неточно казано, предизвикано от мен,което съм усещала/?!/ в другия.Всички можем да сравним горното с близост-такива при,която се усеща спокойствие, лекота, радост,развитие,въздигане...да не изброявам.Според мен онова,което усещаме като физическа болка е тази непризнавана от нас агресия към другия,но вече на друго неосъзнато ниво.Невъзможността да отблъснем,изоставим,изобщо отстраним другия ни кара да насочваме същата тази агресия,/която дори и не подозираме,че изпитваме/, към нас.Страданието на другия/мисля?!/ кара нас самите да страдаме.Появява се протест към случващото се,ако не сме в състояние да го променим.Или: на мен самата ми е невъзможно да се противопоставя някому, защото съм по някакъв начин в зависима от него позиция.В общество сме:)има и задължителни норми.Поражда се протест,който няма как да бъде отреагиран.Отново или.Има други,за които съм тъй ясна,че никакава "роля"не прикрива същността ми.Те ми дават да разбера,че знаят що за,съм./Ах,но как !:)/Аз не съм това ,за което се показвам,но избирам. Поради.Да съм.Само дето моето чувство за вина при избора е запратено върху другия,като обвинение.После нова вина.После болка... Друг случай:някой,който е избрал привидност на страдалец.Аз самата разбирам,че това е нарочена от него позиция и ме "ядосва"упоритостта,с която този човек държи да продължава живота си по-този начин ,а ме моли за съчувствие.Изобщо в контактите си се водя от отзвука,който другия предизвиква у мен.Когато съм обезсилена от другия,се налага да се защитя с бягство.

Ето сега,през виновна усмивка,което си е чист вампиризъм/"Ами ,какво да направя?!Искам да ме чуете!Обърнете ми внимание,моля!Признавам си!"В превод:"Искам да ме означите.",т.е. отдадете значение,признание./ заявявам,че и аз имам нужда да се излея и единствената ми защита е,чутото преди време от един известен автор/Ах,как се домогвам до чуждия авторитет?! :)/,че човек предавайки на словото случващото се,някак се освобождава от власта му.Обговорено става разбрано.Може би затова и аз в момента се изливам,по вампирски пред вас.За да се предам някому,освободя от мислите си.Колко ли от вас ,вече завличам в необхватните вихри психовампиризъм.Мисля неуместно е да търсим магия в тъй валидните за всички ни психични механизми/?!/Моля,"механизми" е само мое мнение.По-точно ли, звучи закономерности?:)

Сега като се препрочитам,написаното леко ми напомня,ако не и изцяло на кокетиране.Една доста претендираща "невинност".

Но познавам и човек, който въпреки хаоса , с който съм го заливала ми е отвръщал с такава непринуденост и е правел възможно да разбирам,че ме кара да усещам в буквалния смисъл силата му.Има и такива хора,за които сме сякаш деца и за,които е тъй естествено,без никакво усилие да ни възправят. :)Ето,значи не е само един.:)Няколко са.;)

Кристиян ,едва сега виждам че си допълнил темата,но тъй или инак започнах веднага след първия ти пост.След твоя втори,изглежда,което ни остава е да описваме събития.:) И все пак,живеем в съвместност,От някъде се взема,другаде се дава.

Редактирано от shelter
Линк към коментар
Share on other sites

Има един много прост факт. Хората, които прекалено говорят и сказват, са обсебващи. След подобен разговор с такъв човек, можеш да легнеш и да не събудиш 24 часа. Избягвам ги, а ако не млъкват им казвам директно - млъкни. Това е т.нар синдром на мъченика или на мартиролога, невротици, които компенсират нещастието си с говорене и обсебват чуждото пространство с оплаквачества.

Е, по-голям вампиризъм за мен от това, няма.

Линк към коментар
Share on other sites

Интересна тем. :rolleyes:

За енергийните вампири знам от книгата на Александър Александрович -

Енергийните вампири. Може да се изтегли от Изворите.

Щом съм я прочела, значи имала съм нужда от нея.

Това за което пише Мона:

Хората, които прекалено говорят и сказват, са обсебващи. След подобен разговор с такъв човек, можеш да легнеш и да не събудиш 24 часа. Избягвам ги, а ако не млъкват им казвам директно - млъкни.
съм го изпитвала на собствен гръб и наистина се почувствах много зле след разговор, по-точно изслушване на такъв човек. Още повече, че ми беше неудобно да кажа “млъкни”.

Мисля, че всички хора обменяме, разменяме енергии. На различно ниво. Няма как да се изолираме. Може би всеки човек при едни обстоятелства дава, а при други приема енергия. Особено при съвременния начин на живот. Лошото става, когато това се задълбочи и превърне в необходимост. В темата за обидата писах за такива случаи. Опасни са тези хора, които знаят, че смучат енергия, но продължават да го правят. При някои от тях това се превръща в начин на живот, пристрастяване. И с такива хора трябва да се внимава.

По форумите има доста осъзнати енергийни вампири, но тук в Портала, смятам, че няма. Или поне са неосъзнати. Незнам. :hmmmmm:

Кристиян, това за което пишеш:

Енергийния вампиризъм е масово явление в различни секти, енергийният вампиризъм понякога се маскира и в църковни одежди, т.е. обхваща религиозните общества, различни езотерично-окултни общества или течения, също така енергийният вампиризъм носи пагони, или има партийно-политическа абревиатура- БКП, БСП, СДС, ДПС ...и т.н., енергийният вампиризъм учи и преподава в университетите и училищата, наднича от екраните на телевизора, приказва по радиото...виждаме го по рекламни стикери, плакати, енергийният вампиризъм обитава сред т.нар. "затворени общества"- затвори, казарми, пансиони, домове за деца или старци, хосписи....няма място, където да не пуснал разклонения- като плевел, чийто основно стебло и основен корен е някъде дълбоко и не се вижда...

ми се струва, че по-скоро са егрегори. Те също смучат. И от тях спасението не става с думата “млъкни”. По-сложно е . :dancing yes:

Линк към коментар
Share on other sites

Осъзнатите енергийни вампири действително са много интелигентни, често и изключително красиви и обаятелни същества. Те омайват, привличат, замъгляват, често дори внушавайки усещане за "влюбеност" в острещната страна и понякога дори не могат да бъдат разпознати, особено сред хора, които нямат опит.

А неосъзнатите преобладават. Не е нужно дори да се придава кой знае какъв образ на тях, всеки един от нас веорятно се е изявявал. Това не е шега работа и колкото по-скоро се усети човек по-добре..Много често с оплакванията си, възмущението, критиката, сприхавостта неосъзнатите вампири си набавят сили. Доста неприятно. И тук отсичането и директността, за които споменава Мона могат наистина да бъдат полезни. само че..не всеки има тази твърдост на характера. Наскоро, всъщност за пореден път имах "късмета" няколко дни да се наслушам на сочни оплаквания, възмущение и пр. и най-странното, започнах да се чудя дали другия човек се усеща и да се съмнявам накрая и дали не е умишлено. Интересно, че такива хора обикновено най-малко ги интересува как е човека, на когото си изливат яда и трудно сменят темата.

Линк към коментар
Share on other sites

Когато прочетох в една от книгите на Лазарев, че причината за съществуването на вампиризма не е в наличието на хора, склонни към вампиризъм, а на хора, които позволяват лесно да бъдат източени, си спомних класическата реплика на Текери за наивниците и мошениците.

Защо един нормален организъм, който е "проектиран" да задоволява нуждите си от енергия като я генерира и обработва сам, предпочита да се отклони от програмата си и да паразитира върху енергията на околните? Защото някой от околните го е зарибил с такава "лесна енергия" отначало, после той постепенно е забравил способността си да си я генерира сам и после е намерил други "жертви", които съзнателно или не му дават нужната му енергия. Реално погледнато вампирът е по-зависим от жертвите си, не обратното. Той също е жертва и то в по-голяма степен. Така че като отказваме да дадем енергията си, ние не просто предпазваме себе си - ние лекуваме него.

Работата ми е с хора по цял ден и съдбата често праща при мен несъзнателни или съзнателни "вампири" на различна възраст. Преди ги познавах по дискомфорта, сега по вълната топлина и радост, която генерира тялото ми. Не се пазя, не бягам, не се страхувам - осъзнала съм вече, че са изпратени да им помогна колкото мога.

Тип "оплакващи се":

Първо - устоявам на стремежа им да ми предадат настроението си и да ме "превключат" на тяхна вълна. Ако са нервни, аз ставам по-спокойна и лъчезарна от всеки друг път. Ако се оплакват или са в състояние на стрес и депресия и очакват съчувствието ми, започвам да поливам цветята си докато ги изслушвам в началото. Цветята много помагат... Изчаквам ключов момент в повествованието на оплакването и възкликвам съвсем неочаквано с "ами това е хубаво - аз на твое място бих казала благодаря..." използвам изненадата, за да вмъкна обяснението кое е хубавото на това, от което се оплакват. Настъпва объркване и това е моментът, в който се разбира дали е съзнателен или несъзнателен вампир. Ако е несъзнателен, започва да ме пита какво имам предвид и да се замисля. Ако е съзнателен или твърде свикнал, започва да се дразни и тонът му става агресивен. Тогава спокойно казвам, че това си е моето мнение и аз се радвам за него, а не го съжалявам, защото не виждам защо. но той си е свободен, ако иска да страда и да се самосъжълява. ...

По-рядко съм се срещала с много-говорещи и искащи внимание. Може би характера на работата ми е такъв, че не мога да си позволя да им отделя време и това се вижда - при мен има деца или възрастни ученици. Отказват се дори да опитват, а ако опитат, учтиво казвам, че съм в час и децата ме чакат...

С вампири-манипулатори и обвинители съм се срещала и съм се поддавала в личния си живот... Но там няма достатъчно събран опит по защита и лечение все още...

Линк към коментар
Share on other sites

Точно това щях да питам, но Донка е отговорила вместо мен: енергиен вампиризъм ли е това едната страна в дадени отношения да използва манипулация и да провокира чувство за вина и то до такава степен,и толкова умело,че наистина в един момент започваш да си казваш "Е ама аз наистина съм виновен,как може да съм толкова лош"и по този начин да те държи в плен в продължение на много, много време....

Та хем питам, хем си мисля, че това си е чист вампиризъм и само с вяра, сила,любов,но на първо място ОСЪЗНАВАНЕ на нещата можеш да се измъкнеш от такива взаимоотношения.Трудно е,но е възможно!

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Кристиян

Егрегорите са паразитарни енергийни структури- вампиризма е техен продеукт, включително и на нивотона личността.

Иначе, общо взето, вампирите биват по начина си на прояви два основни типеа- агресивни, и "мрънкащи". Първият тип директно предизвикват, най-често чрез генериране на конфликтна ситуация, или "насъскват" един или повече души (ако в ситуацията участват повечко хора), които да "пречупят" енергийната защита на жертвата, и накрая вампирът просто "пъха" сламката и пресушава...

А "мрънкащите" наистина са доста по-лепкави, и човек, особено ако незнае какво е наистина това, да умееш да съчувсдтваш, може да стане тяхна жертва- да не говорим пък как подобни "мрънкала" се мъкнат по болници, чакат пред кабинети, живота им минава по опашките в ДКЦ.та, болници, магазини, пощи, и ицобщо там където се събират многто хора, има "ред"- жертвите им са както тези, които така или иначе ще си чакат реда на опашката, или пък доктора, за който са се наредили....

Хората, които сами побъркщват себе си, иват неврози и психози, а онези, които побъркват другите, имат личностови разстройства. Личностовото разстройство засяга преди всимчко експресията на личността спрямо другитне, т.е. засяга общуването на личноста с другите, така че, по същество личностовите разстройства се проява на енергиен вампиризъм, и съответно се различават дисоциални вампири, хистрионни вампири, нарцистични вампири, обсесивно-компулсивни вампири, параноидни вампири. Освен това вампиризмът може да бъде и под формата на автовампиризъм- човек да преразпределя енергията си, създавайки патологични енергийни кръгове, като започва приоритетно да "задоволява" енергийната област на слънчевия сплит (ІІІ-та чакра), като отклонява енергия, която не е предназначена за тази чакра- такава е да речем енергията, която е предназначена за поемане от втора чакра- едно е да заредиш втората си чакра, и в резултат на хармоничното и функциониране, преработената енергия, усвоената, да се издигне на нивото на трета чакра- т.е. автовампиризмът е все едно да наливаме в бензинов резервоар дизеловно гориво, със съответно преправяне на двигателя, което всъщност му гарантира, че ако работи така, всеки един момент може да се потроши...

Освен това, вампиризмът може да бъде единичен, или групов- това се случва в затворени колективи, където е възможно създдаването на "тоталитарен" модел, в който постоянно пребиваващите- да речем военните в някакво поделение са създали патологичен тоталитарен колектив, и който попадне там, за някакъв срок от време- да речем срочнослужещите войници, спрямо тях се проявява енергиен вампиризъм, така че според личната им издръжливост, някои могаот да се самоубият, други- да се поболеят, трети да станат инвалиди за цял живот...психически инвалиди, или физически...

за всеки тип вампниризъм, може да се даде пример- ситуация, в която да се онагледи същността му, ноза това ми трябва повечко време...а засега поне, нямам такова...без да се усетя, дойде време пак да се стягам за работа след час-два...

Линк към коментар
Share on other sites

Неувереност в собствените си сили. Основен слаб момент при вампирите.

Каквито и да са - малки или големи, опитни или начинаещи.

Веднъж видяна и осъзната, тази неувереност е "опорната точка", чрез която могат да бъдат неутрализирани и държани на разстояние. Те не могат "да крадат" от всеки. Но пък се чувстват длъжни да опитат. И го правят.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Кристиян

"Неувереност в собствените си сили. Основен слаб момент при вампирите. "

Това е и основен слаб момент и на жертвите. Разликата е в това, че енергийните вампири се опитват да компенсират по отношение на увереността си исилите си за сметка на другите- така се започва "пробива" и налагането на "доминиране" над някой, който може и да се "кланя" на енергийния вампир преди да е сервиран като поредната "консерва" отменюто на вампира...А жертвата, тя става жертва, защото няколко мили думи, потупване по рамото са нещо, което й липсва, но в замяна на усмивката пред строя, от нея се изисква да свърши това или онова и така обмяната е обречена- жертвата отдава, а вампирът потупва по гърба...а в следващия момент може да те изкорми словесно, защото това което те е накарал да свършиш, не е направено както трябва, а той ти е имал доверие, разчита е на теб, помислил си е, че си по-различен от останалите...не е очаквал да го разочароваш- и това е то...следва енергиен трансфер, след който жертвата не може да заспи, превъртайки тади случка.."как може да ми казва така, вложих всичко, и всичко си направих- къде видя грешка, от какво не е нодовелн", или пък "е, видя ли сега- тъкмво те хареса, тъкмо те оцени, и какво...издъних се, и сега, дали повече ще ми говори...какво ли ще каже този, или онзи..е, защо съм толкова тъп и смотан- прецаках всичко....за пореден път..Неудачник- няма ли кой да ме гръмне, че ако взема сам да се гръмна, какъвто съм смотаняк, ще взема да се издъня...." или нещо такова...след безсънието, всеки път когато жертвата се разминава с вампира, изпитва срам, вина, може и страх..и така един "удар", едно "изсмукване" отстрана на вампира, чму осигулрява още "глътки" без да си мръдне пръста за тях...

Линк към коментар
Share on other sites

Кристиане,

темата ти е наистина сериозна. Ако правилно съм усетил, тя съдържа и подвъпрос: как да ги различаваме и да се самоопазваме? Защото, наистина, срещите ни с тях са ежедневни. За съжаление или не, не всичко в нашия живот е цветя и рози. И понякога грешим. Болезнено е. Затова и сме свободни да се променяме. Всеки един от нас е в някаква степен неуверен. Но вампирът не се себеизгражда и не цени свободата. Както своята, така и тази на околните. От там започват "шамарите". А той (уважаемият вампир) защо се закача с непознати?

Предният ми лаконичен отговор беше насочен в точно този таргет. Хубава българска дума, нали?

Линк към коментар
Share on other sites

Имаш "енергийно" чувство за хумор :sorcerer:

"Неувереност в собствените си сили. Основен слаб момент при вампирите. "

Разликата е в това, че енергийните вампири се опитват да компенсират по отношение на увереността си исилите си за сметка на другите- така се започва "пробива" и налагането на "доминиране" над някой, който може и да се "кланя" на енергийния вампир преди да е сервиран като поредната "консерва" отменюто на вампира...

... и наистина звучиш така, сякаш си изпитвал част от "това"...

Линк към коментар
Share on other sites

Тази тема е много интересна за мен ,наистина не бях се замисляла по този начин ,за човешките взаимоотношения.

Само докато чета описанията на Кристиян и се чувставам като че някой ме натиска с преса.

От 2 седмици се опитвам да напусна работа ,защото след ежедневната комуникация с шефа си се чувствам като празно пространство,но не бях се замисляла за енергиен вампиризъм.Сега обаче виждам нещата по друг начин.Оказа се дори че не мога да напусна толкова лесно ,максимално задържане ми се прави.Енергийното ми състояние в края на работния ден е в минусови граници,заради многобройните контакти с хора.Как става презареждането,когато имаш само 1 нощ на разположение?За изцеждането ясно.

Линк към коментар
Share on other sites

Енергийното ми състояние в края на работния ден е в минусови граници,заради многобройните контакти с хора.Как става презареждането,когато имаш само 1 нощ на разположение?За изцеждането ясно.

Линк към коментар
Share on other sites

Диди, aorhama е много прав относно мисленето. Колкото по-малко предъвкваме неприятните случки, проблеми, различни стресови моменти, и особено случки с енергийни вампири, колкото по-малко ги задържаш в мисълта си, толкова по-добре. Защото когато допълнително извикваш образа на вампира, той продължава да те изсмуква по един или друг начин. Случвало ми се е и с осъзнат - и неосъзнат енергиен вампир. И при двата случая никак не е приятно и състоянието на жертвата само се обостря.

Самата защита е наистина обширна тема, която сигурна съм тук ще се разгърне подобаващо:-)) Нужно е да се познават някои защити, също така безценен помощник са и зареденит кристалчета. Тук из форума има тема за тях. Преди това обаче е нужно да има и добро изчистване. Във физически план прекрасна работа за прочистване на емоционалните натрупвания през деня върши студения душ. Да, не на един човек му насръхва косата при тази мисъл, но студената вода има направо лечебен ефект:))) Нужно е и това да знаем кога да отсечем някои болезнени нишки на взаимоотношения, които са основани на зависимост, защото в противен случай колкото и защити да си правим, нещата ще продължават да се влошават.

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup: :thumbsup: Джул!

Именно енергийно-зависимите (предпочитам да ги наричам така) имат интерес и често сами създават около себе си ореола на "опасни". Страхът на жертвата, че ще стане жертва, отваря безотказно всичките и защити. В момента, в който започнем с негативни емоции да мислим за източването и човека, който може би го прави, ние вече сами сме го поканили и сме му предложили енергията си.

Вместо тези мисли, вместо да се "защитавам от вампира", предпочитам да мисля за него като за свой ближен, който по някаква причина не е успял да се научи как да генерира и прочиства енергийните си запаси сам. Щом Бог ни е сложил един до друг, значи и двамата трябва да си помогнем за нещо, да се научим взаимно на нещо. Щом до мен се е появил "вампир", значи аз съм го привлякла с нещо (храна или евентуална помощ да се справи със зависимостта си).

В случая на Диди бих помислила внимателно защо човекът, в чието присъствие се чувствам "източена", има нужда от енергията на другите, защо той не може да се справи сам? Във всеки конкретен случай е различно.

При хора, поели някаква отговорност (шефовете, например), често има недостиг от положителна енергия, предизвикан от високите критерии за успех и непогрешимост, които си поставят, и оттам опасенията, че няма да се справят с отговорностите и да покрият собствените си критерии и очаквания. Тъй като позицията им, обаче, не им позволява да признаят това дори сами пред себе си, истинската причина за дефицита е натикана дълбоко в подсъзнанието и се маскира от ума по всички възможни начини. Критериите и очакванията се прехвърлят върху подчинените заедно с негативната енергия, която ги съпровожда, и се обменят за позитивната енергия, която донасят сътрудниците със себе си. Подобни шефове като правило се обграждат с позитивни и оптимистични сътрудници и много трудно ги освобождават - ясно защо.

Защитата започва със самото разбиране на причините, поради които енергийно-зависимият се домогва до нашата енергия. Много е важно да се наблюдава спокойно поведението и емоциите му, да не позволяваме да бъдем въвлечени в тях, т.е. "поведени". Например, на нервност и раздразнение при общуване, не се отговаря със същото, а със спокойствие и радост. Трудно е, но е възможно. Моите "вълшебни думички" са "благодаря и любов". В момента на нападението си ги повтарям няколко пъти без да мисля за каквото и да било, докато усетя топла вълна радост да се излива от слънчевия сплит. След това мислено обгръщам себе си с тази вълна и образувам с нея нещо като екран по посоката на нападателя. Става за няколко секунди, но през това време на лицето ми се изписва такова безметежно щастие (така са ми казвали), че нападателят се стъписва от неочакваната реакция. После вече е по-лесно - за секунда се опитвам да погледна ситуацията през неговите очи, разбирам защо има нужда от позитивна енергия (или да разтовари негативната си) и с любов му предлагам начин, по който да трансформира негативната и да се самозареди.

При децата - сменям параметрите на ситуацията така, че новата роля на детето да му даде тази възможност. Докато растат, постепенно им показвам как съзнателно да постигат самопочистване и самозареждане и как да устояват на атаки. Понякога дори им давам пример като разигравам ситуация (и размишлявам на глас), в която аз самата излизам от състояние на енергиен дефицит и "замърсяване" или реагирам на опити за енергийно източване.....

Линк към коментар
Share on other sites

Хехе, питам се аз..няма ли някой енергиен "вампир" да сподели опита си? :3d_005: Но обикновено се спотайват :dancing yes:

Пък е съмнително само "жертвите" да пишат. Но пък и много са несъзнателните.....Затова пък може да си измислим тест "Енергиен вампир ли съм?"

Линк към коментар
Share on other sites

Ако има такъв тест, можем да бъдем уверени, че "старата гвардия апаши" няма да се хване лесно. Не се гони тази пасмина току-така. Още повече, че и те са част от замисъла на Природата и имат своите задължения и право на оцеляване. Както вълците в естествения подбор, примерно.

Линк към коментар
Share on other sites

Енергийният вампиризъм изцяло се формира от съзнанието , това е истинската наркомания,последен писък на модата . Усещането за любов , консумирането на любов във всичките и форми и същевременно неподходящото съзнание е основна предпоставка за развиването на енергиен вампиризъм.

Всичко идва от дефицита - любов.

Енергийният вампир не акумулира любов и затова за него тя е дефицит .

Неговото астрално същество се храни с чувството на любов и приемане /енергията на другите/.

Дали ще бъде мрънкащ вампир и ще се храни със съчувствие, съжаление , съпричастност ,дали ще бъде вечния ерген - сексуален вампир , който насищане няма и всяка нощ ловува, дали емоционален ,все е някакъв вид неправомерно източване на енергията ,което в крайна сметка е вредно и води до зависимост и самия вампир.

Всеки има дефицити в различни сфери на живота си , има определени запаси от енергия , които ако не се акумулират и отдават правилно се стига до изчерпване . Изчерпване на съзнателните ресурси и , когато не се предприеме някаква конструктивна оздравителна програма на съзнанието се стига до криза и в резултат на това и наркомания на съзнанието ,енергийна наркомания.

Има разбира се естествен подбор , но има и аномалии.

Линк към коментар
Share on other sites

Виждам Кристиян е най-добре запознат по тази тема, затова и към него си отправям въпроса, а ако може и други да ми отговорят, които са наясно: Може ли един и същи човек в една ситуация да е т.н. "вампир", т.е. да "смуче" енергия, а в друга да е донор, така да се каже, да отдава на друг "вампир". Ама че думи. Мисля, че неосъзнато може и да съм изпадала и в двете. И вампир и жертва може ли да бъде един и същи човек с различни хора и при различни ситуации, това питам за по-ясно.

Линк към коментар
Share on other sites

Та, Силве, след твоя въпрос бих желала да попитам Павел ако чете тази тема. Мен ми настръхнаха косите от тези неща. На Земята ли живеем или в една голяма кръвосмучеща и енергосмучеща кланица????????????????????????????????????????????????????????????????????

Линк към коментар
Share on other sites

dina - да на Земята сме, в това чудно Божие училище, което е и кланица и прекрасни планини и долини. Зависи как отделният човек ще я види и съхрани в съзнанието си, за да живее в избраната от него част. Дали ще се смята за животно и по този начин ще поддържа (съзнателно или не) такъв начин на живот , като с това захранва енергийно и съответната страна на тази двулицева монета, или ще обърне поглед нагоре и ще търси начин да се оттърси от живтното и да се излюпи като пеперуда, за да може в един момент да се върне и да помага на изостаналите, да ги дърпа, бута, рушка, дано по-скоро прогледнат и потърсят сами спасението си.

Нека не звучи парадоксално - аз минах по пътя на един енергиен вампир - бях такъв, бях заразен от друг много по-силен вампир и неусетно прихванах и тактиките му и методите. Повярвайте ми много опасно заразително е. И сега когато вече със съществото си съм осъзнал това, и светлината в мен е по-силна от преди и тя ми помогна да се опомня и да преодолея това опасно кармично обременение за душата и да внимавам за напред най вече за себе си. А за нападенията , които са ежедневие и ежечасие, подобен опит става рутина. Искам да кажа,че това, че аз съм бил енергиен вампир, ми даде опитност, с която да успявам да превъзмогна състоянията при които ми се отдава случай да черпя енергия от друг човек (а това също е ежедневие и съм сигурен, че ако в един момент ние сме жертва на някого, в следващият момент вече ни се отдава възможност да станем вампири), или да се защитя, когато усетя енргийно нападение. Заразата пълзи неусетно и обхваща и големи и малки. Напр. ако в едно семейство мъжът или жената е енергиен вампир (а това е един от най разпространените случаи, защото има най добри условия за реализация), то и детето (едно от децата) е напълно възможно (а бих казал задължително) да се зарази и да започне да черпи от родителите си и дори от всички в семейството, защото рафинирането на методите и безкруполността на един неосъзнат вампир става с такава скорост и умение, които не биха се допуснали дори и от запознатите в тази област и живущи с него.

За вампиризма в ежедневието - на опашката в магазина, в трамвая, в автобуса, дори на улицата при обикновенно разминаване - не са нужни много познания. Там всичко е доста явно, защото трябва да се извърши бързо от непознатият до тебе (разбирай вампир), и затова мисля, че и защитата е по-лесна. Но в общество където човек прекарва по-голяма част от живота си и където е психически обременен, че изкарва прехраната си и където има наложени ординация и субординация, тогава е нужно и по-фина и ловка защита.

Линк към коментар
Share on other sites

И вампир и жертва може ли да бъде един и същи човек с различни хора и при различни ситуации, това питам за по-ясно.

Силве,ето какво открих в отговор на твоя въпрос в книгата на Александър Александрович,''Енергийните вампири'(стр.5)

"Уникален е фактът, че всеки от нас може да се прояви като енергиен вампир по отношение на едни хора и като донор по отношение на други. В моята практика често съм срещал случаи, когато майката в продължение на много години е била донор за детето си, а когато то се ожени или омъжи, донорът се превръща във вампир.

Вампиризмът не е етикет, който може да бъде прикачен към човека веднъж завинаги. Това свойство на психиката понякога зависи от обстоятелствата на времето, мястото, влиянието на кармата, а също и от множество други фактори, които формират ситуацията.

През стадиите на вампиризма преминава всеки човек, но някои намират сили и воля да се изтръгнат от него, изпълвайки душата си с любов и радост, а други остават вампири до края на дните си.''

Линк към коментар
Share on other sites

Проследявайки темата отначало и отчитайки резонансите й и с други теми тук, си мисля, че в последните години сме свидетели на голямо и задълбочаващо се разделение между хората. Това аз бих нарекъл тенденция. Все повече хора се обръщат към въпросите на себепознанието и духовността най-общо и все повече хора и организации не признават граници за разширяване на личните си интереси и амбиции. Институционалният вампиризъм, диагностициран по-горе от Кристиан, не е хипотеза, а неоспорим факт от нашето ежедневие. И тук, и в чужбина.

Та се питам: докъде ще доведе всичко това?

Виждам Кристиян е най-добре запознат по тази тема, затова и към него си отправям въпроса, а ако може и други да ми отговорят, които са наясно: Може ли един и същи човек в една ситуация да е т.н. "вампир", т.е. да "смуче" енергия, а в друга да е донор, така да се каже, да отдава на друг "вампир". Ама че думи. Мисля, че неосъзнато може и да съм изпадала и в двете. И вампир и жертва може ли да бъде един и същи човек с различни хора и при различни ситуации, това питам за по-ясно.

Според мен, Силвия, "канибализмът" при крадците на енергия не е невъзможен. При енергийна криза и липса на "свежи възможности" сред тях самите започват да работят законите на естествения подбор. По-слабите от глутницата падат жертва на по-силните. Човек не живее изолиран и е напълно възможно, веднъж попаднал в подобна среда, да се поддаде на подобни внушения, ако не успее да съхрани в себе си здравословната честота на вибрацията. Насилието ражда насилие. Лични наблюдения.

Редактирано от aorhama
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...