Прехвърляне към съдържание

Снимка
- - - - -

Добра и лоша карма?

• Please log in to reply
24 мнения в тази тема

#21 Христо

Христо

Приятел на Портала

• Изключени
  • ПипПипПипПипПип
  • 4967 Мнения:

Публикувано: 22 септември 2011 - 19:40

Оказва се, че всяка карма е недобра, без значение дали е добра или лоша. Все пак, за предпочитане е (недобра) Добра карма, вместо ( недобра) Лоша карма.

Това пък откъде ти хрумна? Какво й е недоброто на кармата? Аз много се радвам, че има карма.

Щото не можеш да излезеш от кръга на преражданията, поне така прочетох в "Древната мъдрост" на Ани Безънт (така е изписана фамилията в изданието, иначе преди съм я срещал с "а", а и сега виждам, че в нета навсякъде е с "а").

Мнението беше редактирано от Христо: 22 септември 2011 - 19:57

• 0

#22 Диана Илиева

Диана Илиева

Приятел на Портала

• Участници
  • ПипПипПипПипПип
  • 4367 Мнения:

Публикувано: 22 септември 2011 - 19:53

Защо има карма и защо има страдание?...
За да се пробуди съзнанието ни, за да се научим да обичаме и прощаваме! :yinyang:

Добре, пробужда се съзнанието ни, научаваме се да обичаме и да прощаваме и ... после какво?
  • 0
Нещата следват своя ход ... А ние? Разбираме ли ги поне?

#23 Станимир

Станимир

Приятел на Портала

• Глобални Модератори
  • ПипПипПипПипПип
  • 6772 Мнения:

Публикувано: 22 септември 2011 - 20:25

Оказва се, че всяка карма е недобра, без значение дали е добра или лоша. Все пак, за предпочитане е (недобра) Добра карма, вместо ( недобра) Лоша карма.

Това пък откъде ти хрумна? Какво й е недоброто на кармата? Аз много се радвам, че има карма.

Щото не можеш да излезеш от кръга на преражданията, поне така прочетох в "Древната мъдрост" на Ани Безънт (така е изписана фамилията в изданието, иначе преди съм я срещал с "а", а и сега виждам, че в нета навсякъде е с "а").

Кармата е просто последствие. Но и освобождението също е резултат и в този смисъл също е карма. Само че тя не изисква въплъщаването ни на земята за да я изживеем. Кармата привлича човека към въплъщение във физическо тяло и кармата го привлича към висшите светове. Няма как да се унищожи кармата, а тя може единствено да се трансформира. Законът за кармата е закон за причината и следствието. Как може нещо въобще да съществува извън този закон? Огромно неразбирателство идва оттам, че много хора разглеждат кармата само като тези последствия от човешката дейност, които ни привързват към земята. Да, това, което ни привързва към земята е следствие от нашата собствена дейност, но следствие от дейността ни е и това, което ни освобождава от земното. Значи кармата е и едното, и другото. Където има свободен избор (свободна воля), там има и карма (като един вид санкция или поощрение, въпреки че може би не е коректно да използвам тези думи).
  • 0
Истината надхвърля фантазията, бъдещето превъзхожда мечтата.
Единствено със сърцето проглеждаме за красотата на света, явен от Сърцето на Космоса.
Любовта към лилиите или към далечните светове има в основата си същата космичност.
Да, да, да! Мерило е космичната любов!

#24 Слънчева

Слънчева

Приятел на Портала

• Модератори
  • ПипПипПипПипПип
  • 5864 Мнения:

Публикувано: 22 септември 2011 - 20:28

Продължаваме да обичаме и да помагаме, на непробудилите се :feel happy:
  • 0

#25 Христо

Христо

Приятел на Портала

• Изключени
  • ПипПипПипПипПип
  • 4967 Мнения:

Публикувано: 22 септември 2011 - 20:50

И на мен ми мина през ума това, че всичко в крайна сметка е свързано с определени последствия и пак е карма.
Слънчева, брутален подпис ... :D Но да бъда по - позитивен : интересен подпис... :D Намек за групи хора ли е, понеже говориш за помощ към непробудилите се. :D

Мнението беше редактирано от Христо: 22 септември 2011 - 21:00

• 0

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители