Прехвърляне към съдържание

Снимка
* * * * * 3 Гласове

Ясновидството

• Please log in to reply
313 мнения в тази тема

#261 Орлин Баев

Орлин Баев

Приятел на Портала

• Психотерапевти
  • ПипПипПипПипПип
  • 3861 Мнения:

Публикувано: 16 януари 2010 - 23:43

Благодаря ти, Мечолари! Никога не съм се съмнявал повече от нужната здрава научна скептика. А нея я имам от скоро и честно казано, представлява едни здрави "крака" за ясно стъпване в тази конкретна реалност. Не мисля, че здравият логичен разум е връх на познанието, за разлика от колегите си. Има и здраво интуиране, и здрава перцепция на енергията. Има и сърдечен разум, който е едно директнознание и връзка, които са дори отвъд интуицията. Това преживявам ежедневно.

А научната скептика - тя ни помага да общуваме дори в този момент - този здрав разум е създал компютрите ни например, на които сега четем и пишем. Научната скептика е своего рода ясно виждане на това конкретно ниво на живота, в което живеем и се учим сега. Затова е важна. основен играч в полето на разума е в това жизнено поле. Има и други играчи, както споменах по-горе. Но, старата поговорка си важи с пълна сила: "Главата на небето, краката на земята!". Или "Сърдечната и недуална когниция в единството на битието, но диамантената логика в този физически свят!". Без сърдечната когниция ставаме дървени скептици. Без здравия разум обаче ставаме къщи с основи на пясъци, хвърчила без въженце. Докато сме тук, имаме нужда от здравата скала на логиката - именно за да съумеем да извисим интуицията и директното сърдечнознание още по-високо, без да губим връзка с този свят и неговите закони! Аз не съм дървен учен, не мога и да стана, сърцето ми не дава. Но, оценявам научния подход като едната страна на монетата - толкова нужна, колкото и другата страна. Той също е едно ясно виждане на своето си ниво.

А отвъд каквото и да е ясновидство, има едно сърдечновидство, което вижда най-добре!
  • 0

Любовта подмладява човека и го прави безсмъртен! Любовта внася в човека всички възможности за постижения! Беинса Дуно

#262 Орлин Баев

Орлин Баев

Приятел на Портала

• Психотерапевти
  • ПипПипПипПипПип
  • 3861 Мнения:

Публикувано: 16 януари 2010 - 23:50

Добре де, няма ли някой да разкаже лични впечатления за истински ясновидци? В смисъл ходих еди-къде си, това позна, това не позна ... :rolleyes: А то тонове се изписаха докато се изяснят понятия, термини и дефиниции. В края на краищата истинското ясновидство е това - да ви кажат неща от миналото, настоящето и бъдещето, които да се окажат верни.

Аз съм ходил преди време. Никога и за нищо в каквато и да е степен никой не ми е познавал каквото и да е! По същия начин не ми действа хомеопатията, както и проникване за по-дълго време в енергията ми, например рейки и пр. Отворен съм, но нещо в мен бързо вади, трансформира и изхвърля всичко. Освен ако не го задържи сърцето ми. По същия начин в работата ми ми стига едно наплискване и съм чист от енергията на човека - поне най-често и при нормален брой и часове работа. За друг обаче ясновидството може да действа. Аз лично повече разчитам на прозирането на психомеханизмите, които всъщност определят съдбата - поне главните и параметри.
  • 0

Любовта подмладява човека и го прави безсмъртен! Любовта внася в човека всички възможности за постижения! Беинса Дуно

#263 Ирина - Horus - Чебурашка

Ирина - Horus - Чебурашка

Приятел на Портала

• Участници
  • ПипПипПипПипПип
  • 789 Мнения:

Публикувано: 17 януари 2010 - 02:11

Мили приятели и съфорумци, извинявам се, че отново се намесвам като черна станция и прекъсвам сладката ви раздумка, но отново не издържах.. Нещата пак заприличаха на историята със слепите мъдреци и слонът, който те описват без някога да са го виждали.
За поредед път бих искала да внеса малко ясноти и моля да ми простите това нахалство, но от 1998 година изучавам и изследвам, а от 2003 практикувам и професионално в дебрите на парапсихологията. Вероятно, седем години практика не са кой знае колко много време, но ако някой от вас е изучил повече обемен материал от мен, имал е повече срещи и РЕАЛНИ практики от мен в тази област – моля, нека ми опонира. (Като под сериозни знания и практики - нямам предвид чакрАкчийство, гадания на боб, кафе, карти, фантазьорства за "Кики и звездите ми го говорят".. и други такива махленски врачувания и "феноменства", които въпреки уваженията ми, за мен са в сферата на свободното занаятчийство! :D

Ясновидството не предсказва! Ясновидството е извънсетивна способност за получаване на информация, посредством наличните ни сетива.
Ще обясня на достъпен език.
Пример: С вързани очи сме или стоим зад параван. Отсреща има предмет. Ние успяваме (посредством наличните си рецептори) да усетим предмета, да уловим трептенията и излъчванията му. Тази информация, постъпва в мозъка ни, правят се асоциативни връзки и се получава визия какъв е предмета.
Нещо интересно: В Русия и Украйна са правени експерименти на хората да се предоставят за локация съвсем непознати предмети. Участниците са описвали някакви абстрактни детайли, но никога не са отгатвали какъв е предмета. Докато, същите тези участници, когато е бил поставян познат предмет от бита (книга, стол, аквариум..) безпогрешно са го „виждали”. Изводът е, че мозъкът няма как да разпознае нещо, за което няма знание в себе си.
Телепатията-телеестезията е тази, посредством която могат да се правят предвиждания и прогнози. В случая боравим с информацията, която получаваме от самия насрещен човек. Тук също се изхожда от някаква основа – на база получената информация правим предположение каква ще е поредната крачка или събитие в живота на даден човек.
Често ясновидството и телепатията вървят ръка за ръка. Например, ако искаме като разговаряме с комшийката пред входа да видим лукчетата в джоба на пеньоара й и ако концентрираме вниманието си върху въпросния джоб – ще уловим трептенията на предмета, оттам ако концентрираме вниманието си върху информацията в нейната глава за вече извършеното действие (слагане на предмета в джоба) и направим връзките – отговора кой е предмета ще дойде сам.

Мнението беше редактирано от Чебурашка: 17 януари 2010 - 02:37

• 0
Публикувано изображение

#264 mecholari

mecholari

Приятел на Портала

• Участници
  • ПипПипПипПипПип
  • 714 Мнения:

Публикувано: 17 януари 2010 - 07:07

Мила съфорумке, благодаря ти за обясненията.
Ако сънуваш един и същи сън седмица наред, и когато той започне да се "сбъдва", и вече знаеш какво ще се случи, това към "яснознаене" ли принадлежи?
  • 0

И Духът ще ви каже и открие по-дълбоките работи в Живота, които не се казват, а се дават непосредствено чрез Него.

#265 Ирина - Horus - Чебурашка

Приятел на Портала

• Участници
  • ПипПипПипПипПип
  • 789 Мнения:

Публикувано: 17 януари 2010 - 10:03

Това е към гадателските изкуства и се нарича Ониромантика. :thumbsup:
Като цяло, смята се че всеки човек има предразположеност, предвид въображението си, към различни видове мантики. И колкото повече практикува един вид гадателско изкуство, толкова се наблюдава събуждане на общо извънсетивно възприятие. Поради това, личното ми мнение е, че всеки един различен процес на гадаене трябва да се извършва съзнателно, наред с придобиването и на знания, за да може да се контролира процеса и да не се стига до етап процеса да контролира нас (т.е. патологични отклонения).
  • 0
Публикувано изображение

#266 Диана Илиева

Диана Илиева

Приятел на Портала

• Участници
  • ПипПипПипПипПип
  • 4367 Мнения:

Публикувано: 17 януари 2010 - 13:04

Добре де, няма ли някой да разкаже лични впечатления за истински ясновидци? В смисъл ходих еди-къде си, това позна, това не позна ... :rolleyes: А то тонове се изписаха докато се изяснят понятия, термини и дефиниции. В края на краищата истинското ясновидство е това - да ви кажат неща от миналото, настоящето и бъдещето, които да се окажат верни.

Аз съм ходил преди време. Никога и за нищо в каквато и да е степен никой не ми е познавал каквото и да е! По същия начин не ми действа хомеопатията, както и проникване за по-дълго време в енергията ми, например рейки и пр. Отворен съм, но нещо в мен бързо вади, трансформира и изхвърля всичко. Освен ако не го задържи сърцето ми. По същия начин в работата ми ми стига едно наплискване и съм чист от енергията на човека - поне най-често и при нормален брой и часове работа. За друг обаче ясновидството може да действа. Аз лично повече разчитам на прозирането на психомеханизмите, които всъщност определят съдбата - поне главните и параметри.

Е, Орлине, аз съм ти предлагала да опиташ, ама ти не проявяваш сериозен интерес.
Забелязала съм и при други хора - като са убедени в нещо, дори избягват среща "очи в очи" така да се каже с всякакви явления, което би смутило тяхната моментна система от убеждения. Затова пък четат и се запознават охотоно с всичко, което потвърждава възгледите им.
  • 0
Нещата следват своя ход ... А ние? Разбираме ли ги поне?

#267 mecholari

mecholari

Приятел на Портала

• Участници
  • ПипПипПипПипПип
  • 714 Мнения:

Публикувано: 17 януари 2010 - 22:33

Поради това, личното ми мнение е, че всеки един различен процес на гадаене трябва да се извършва съзнателно, наред с придобиването и на знания, за да може да се контролира процеса и да не се стига до етап процеса да контролира нас (т.е. патологични отклонения).

Тези сънища са били спонтанни, нищо не съм могъл да изконтролирам. Съзнателното гадаене от подобно естество ми е напълно непознато. Патологична неизбежност :D .
  • 0

И Духът ще ви каже и открие по-дълбоките работи в Живота, които не се казват, а се дават непосредствено чрез Него.

#268 Орлин Баев

Орлин Баев

Приятел на Портала

• Психотерапевти
  • ПипПипПипПипПип
  • 3861 Мнения:

Публикувано: 20 януари 2010 - 09:25

Е, Орлине, аз съм ти предлагала да опиташ, ама ти не проявяваш сериозен интерес.
Забелязала съм и при други хора - като са убедени в нещо, дори избягват среща "очи в очи" така да се каже с всякакви явления, което би смутило тяхната моментна система от убеждения. Затова пък четат и се запознават охотоно с всичко, което потвърждава възгледите им.

Опитвал съм с години. В смисъл, че в течение на десетина години имах добра приятелка ясновидка. До преди 2-3 години съм ходил при т.н. видки, при десетина поне. И сега се чудя на акъла си тогава ... Това, което действително се случва, в случай, че и видката си вярва, а не е просто меркантилен паривземец, е че тя/ той пуска интуицията си. Тази му интуиция обаче е солидно вплетена с много сериозна доза суеверия, кривомислие, предразсъдъци, фантазми, често и налудности. Та, така поставяйки се в позицията на видец, човекът самоизпълнява пророчеството си, че трябва да види нещо. Съответно интуицията му, която вече е тренирана към разтваряне, действително ражда една смесица от предразсъдните конструкции на видеца и догадките му за човека пред него на базата на съвсем нормална перцепция, френологични познания, език на тялото, изражение, кожа, поглед, излъчване, малко психология и инфото, което човекът вече е дал за себе си. Получава се хубава ясновидска каша, която минава за "акашови записки" или висшевиждане. На видки ходят хора, които буквално плачат да бъдат сугестирани, хора с магическо мислене и нерядко с пси-симптоматика. Когато видецът изкаже получения си от сублиминалната обработка на инфото за човека (което всеки тренирал интуицията си го може) и собствените си разбирания продукт, той задава програма. Потърсилият го човек, понеже вярва в получените данни, е разтворен за тях и ги залага в ума си, съответно несъзнавано започва да се стреми да изпълни прогнозата - на принципа на самоизпълняващата се прогноза (пророчество). При доста хора от контингента на търсещите подобни услуги това е работещият механизъм - и често заложената програма действително се изпълнява, тъй като човекът несъзнавано нагажда ума и действията си така, че тя да се случва. Не на всички действа обаче този механизъм. Аз дори и в най-окултно фанатичните си години си имах един здрав скептичен филтър, който не допускаше подобно сугестиране. Та, вярвал съм и все още вярвам в ясновидството - то обаче е наистина рядък феномен! Когато не се случи прогнозата, видецът винаги може да каже, че свободната воля на човека или семейството му, или звездите или божията воля е променила събитията.
  • 0

#269 Диана Илиева

Диана Илиева

Приятел на Портала

• Участници
  • ПипПипПипПипПип
  • 4367 Мнения:

Публикувано: 20 януари 2010 - 10:32

Чакай сега Публикувано изображение ти си млад човек, сигурен ли си, че за тези 10 години си успял да установиш контакт с човек, добре развил ясновиждането си. Може пък тези видки (що ли пък все жени? Публикувано изображение ) да са били точно от типа, който описваш - вярвам в точната ти преценка на трезво мислещ човек. Ама ти по някаква причина си решил, че що са години занапред, все няма да имаш възможност за среща с човек, който да те заинтригува?!

Колкото до точното сбъдване, да бъдещето е многовариантно и колкото по-напред във времето е прогнозата, толкова по по-различен път може да е тръгнало да се развива събитието или пък съвсем да се осуети; макар че много важните и съществени събития май е доста трудно да се осуетят - най-много да има някакви вариации във времето или начина на случване.

П.С. Ясновиждането се отнася и за миналото - някоя от тези видки не ти ли разказа удивително точно миналото?
  • 0
Нещата следват своя ход ... А ние? Разбираме ли ги поне?

#270 Орлин Баев

Орлин Баев

Приятел на Портала

• Психотерапевти
  • ПипПипПипПипПип
  • 3861 Мнения:

Публикувано: 20 януари 2010 - 11:25

Ами вярвам! Вярвам, че ще срещна истински сензитиви, отвъд чистите психомеханизми и търговията с предразсъдъците. Що са били жени повечето ли - знаеш защо. Защото жените естествено са по-близо до интуицията си, до сублиминалната масирана бърза обработка на информацията. Аз не съм и сигурен, че ясновидтсвото е единствено различно зрение на физическите очи. Някога бях чел при Ледбитър за разликата между ясновидството, което идва от по-фината перцепция на физическите органи, жлези и т.н. и духовното, енергетично ясновидство. Първото го може всеки пес и коте. Второто обаче си е сериозна работа по акордиране на собствената цялостна личност към ритъма на космоса.

За виждането на миналото - ами не, колкото за бъдещето, толкова и за миналото са "виждали".

п.п: благодаря за "млад човек" :)

Мнението беше редактирано от Орлин Баев: 20 януари 2010 - 11:28

• 0

#271 LUCIUS

LUCIUS
  • Участници
  • 86 Мнения:

Публикувано: 20 януари 2010 - 13:06

Тези сънища са били спонтанни, нищо не съм могъл да изконтролирам. Съзнателното гадаене от подобно естество ми е напълно непознато.

Аз не съм от сънуващите и посланията идват при мен по друг начин, но сега пиша, за да изразя благодарността си и радостта си към mecholari.

Благодарност, задето той сподели с мен едно съновно Послание, което пряко ме касае. Това е Послание от порядъка на кардиналните събития.

А радостта ми е породена от това, че той, който до вчера не знаеше нищо за мен – видя неща, свързани със събития, които са се случвали, случват се и предстоят да се случат. Сънят му е символистичен и поразителен в своята точност.

Не бих желал да го разказвам, защото касае не толкова личния ми живот, а определени мои ангажименти и каузи в световен мащаб.

mecholari, благодаря ти за доверието, откритостта, подкрепата и сърдечността!

Всичко се нарежда така както го виждаш!

„Белият Фараон в злато е вече на трона си, готов да действа ” Публикувано изображение

• 0

#272 mecholari

mecholari

Приятел на Портала

• Участници
  • ПипПипПипПипПип
  • 714 Мнения:

Публикувано: 20 януари 2010 - 14:56

Тези сънища са били спонтанни, нищо не съм могъл да изконтролирам. Съзнателното гадаене от подобно естество ми е напълно непознато.

........................
mecholari, благодаря ти за доверието, откритостта, подкрепата и сърдечността!

Всичко се нарежда така както го виждаш!

„Белият Фараон в злато е вече на трона си, готов да действа ” Публикувано изображение

Mоля, но приеми, че през мен спонтанно е протекло известие за предопределеност. За себе си искам да узнавам значението на сънищата, както този герой от Корана и Библията:

12. Юсуф (Юсуф)

6. Така ще те избере твоят Господ и ще те научи да тълкуваш сънищата, и ще изпълни Своята благодат към теб, и към рода на Якуб, както я изпълни и към предците ти - Ибрахим и Исхак. Твоят Господ е всезнаещ, премъдър.

Него братята му го хвърлили в кладенец и случайно бил продаден като роб на фараона. :D

• 0

#273 Станимир

Станимир

Приятел на Портала

• Глобални Модератори
  • ПипПипПипПипПип
  • 6753 Мнения:

Публикувано: 22 януари 2010 - 12:32

Понеже в последните мнения се засегна въпросът за истинските и псевдо-ясновидците, ми се иска да кажа няколко думи в подкрепа на първите. Като дете съм имал два случая, особения спомен за които, пазя и досега. От срещата с едната жена не помня почти нищо друго, освен едни нейни думи, които тя спомена сякаш между другото, без някой да я пита за това и да имат връзка с целта на посещението ни (бях с майка си). Ще кажа само, че става въпрос за нещо, което все повече се убеждавам, че е свързано с кармата ми. Нямаше никакви опити за „решаване“ на проблема по енергиен път, просто едни съвсем обикновени думи, но отправени точно към мен и които никой друг от присъстващите нямаше как да разбере. Не мога да знам, дали жената осъзнаваше смисъла на това, което каза или не, но при всички случаи то беше много ценно и полезно в последствие за мене. Вторият случай, също когато бях дете, е за една жена от някакво село – екстрасенс и лечител, за която се знаеше, че се свързва с по-висши същества и действа като техен посредник. (Може и да бяха извънземни. При всички случаи това и въпросът доколко висши са съществата, в случая е без значение.) Тогава, като дете имах известни здравословни проблеми и целта на посещението при жената беше свързана с тях. Имаше доста хора в двора на къщата й, които чакаха своя ред. Може би около двадесет-тридесет човека. Жената нямаше никаква предварителна информация за нас и за какво идваме. Още не беше дошъл моя ред, когато от къщата излезе въпросната жена, попита чакащите, кое е детето, като назова точно здравословния ми проблем и после каза, че не може да ме приеме, защото енергията й била твърде силна за моя случай, и опитите й да ме лекува са много рисковани и вероятно ще се стигне до негативни последствия. Скара ни се, че не сме предупредили по телефона, когато сме се записвали (записванията правеше друга жена), какъв точно е случая и да ни спести разкарването, но така или иначе твърдо отказа да ме приеме.

Мнението беше редактирано от Станимир: 22 януари 2010 - 12:36

• 0
Истината надхвърля фантазията, бъдещето превъзхожда мечтата.
Единствено със сърцето проглеждаме за красотата на света, явен от Сърцето на Космоса.
Любовта към лилиите или към далечните светове има в основата си същата космичност.
Да, да, да! Мерило е космичната любов!

#274 Ivo_Mitrev

Ivo_Mitrev
  • Участници
  • 2 Мнения:

Публикувано: 25 януари 2010 - 03:35

Здравейте участници във форума!

Понеже сам не мога да намеря отговора на въпроса, който ме вълнува се надявам някой от Вас да ми помогне. От известно време стигам до извода, че за изясняването на мой личен проблем ми трябва помощта на ясновидец или ясновидка (не става въпрос за таролози, нумеролози, врачки и други подобни, а за човек със способности).
Баба Ванга, лека и пръст, отдавна не е между живите, но има ли друг като нея. Кой в България има ясно изявени способости, не се рекламира с импулсни телефони и приема за "консултации"? Напоследък някой ми спомена името Гергана Герасимова от Варна? Някой от Вас чувал ли е за нея, има ли нейни координати? Търсих в гугьл - напълно неизвестна е.

Мерси предварително!
  • 0

#275 Станимир

Станимир

Приятел на Портала

• Глобални Модератори
  • ПипПипПипПипПип
  • 6753 Мнения:

Публикувано: 09 февруари 2010 - 10:46

Аз си мисля от известно време:Има ли смисъл от ясновидството?Ако има, какъв е?
С ясновидство никой, нищо, за никого не променя.
Защо е този стремеж някой да придобие нещо от което няма полза, няма смисъл и изобщо е напълно безполезно, както за самия човек(за когото бих казала е дори стопиране), така и за всички край него.

Вероятно под „ясновидство“ тук имаш предвид умението да се предсказва бъдещето. А полза има. Например едно тежко събитие, за което си подготвен и което вече си изживял в съзнанието си, ще окаже далеч по-малък негативен ефект върху психиката ти, отколкото ако не си подготвен предварително. Сътресението ще бъде далеч по-слабо. Освен това възможност за промяна (или поне частична промяна) винаги съществува. Картината, която един ясновидец възприема, е отражение на това, което е в процес на създаване от страна на „замесените“ в събитието. Хората обикновено не могат да видят резултата от постъпките си, докато законът за кармата не го материализира в живота им – било то в положителна или в отрицателна форма. Ясновидството дава възможност на хората да погледнат предварително това, което създават, още преди да е завършено, преди да се е реализирало и евентуално да наложат някаква промяна. Средният човек все още е далеч от разбирането, че всяка негова мисъл, чувство, дума или действие имат значение. Той не може да осъзнае, че те пораждат реални следствия в живота – неговия и на обкръжаващите. Такъв човек си казва: „ама аз нищо лошо не съм направил“, без да знае, че мисълта примерно е много по-значима от действието. После се чуди защо животът му е изпълнен с нещастия. Ясновидството дава някаква възможност за проследяване на закона на кармата и евентуално за оценка на собствените си действия (мисли, чувства), въпреки че реално малко хора могат да направят тази връзка.
  • 0
Истината надхвърля фантазията, бъдещето превъзхожда мечтата.
Единствено със сърцето проглеждаме за красотата на света, явен от Сърцето на Космоса.
Любовта към лилиите или към далечните светове има в основата си същата космичност.
Да, да, да! Мерило е космичната любов!

#276 Валентин Петров

Валентин Петров

Приятел на Портала

• Участници
  • ПипПипПипПипПип
  • 3088 Мнения:

Публикувано: 26 февруари 2010 - 22:09

когато имаш някакви духовни опитности, можеш да ги разказваш само на човек, който те обича и който ти вярва, иначе не. Иначе те ограбват и губиш.
Изгрева на Бялото Братство

• 1
Истината ще ви направи Свободни.
Господ Исус Христос

Люби.. ще ти бъде отворен пътят навсякъде.
Учителят

#277 Пламъче

Пламъче

Приятел на Портала

• Участници
  • ПипПипПипПипПип
  • 3242 Мнения:

Публикувано: 02 април 2010 - 20:24

когато имаш някакви духовни опитности, можеш да ги разказваш само на човек, който те обича и който ти вярва, иначе не. Иначе те ограбват и губиш.
Изгрева на Бялото Братство

Да.
  • 1

#278 Христо

Христо

Приятел на Портала

• Изключени
  • ПипПипПипПипПип
  • 4967 Мнения:

Публикувано: 12 юли 2010 - 18:59

Някакъв човек ( почнах да пиша "някакъв октопод :lol: ), та някакъв човек искал да губи октопода Паул за 30 000 евро. Хитрец. :D Обаче октопода излиза в пенсия. Пък един български учен смята прогнозите на Паул за случайност. :D Учените искали да разберат как така животните могат да отгатват бъдещето. Докато за тях тези неща са случайност, ще има да чакат да обяснят...Окултизмът явно е доста по - напред от тях. :P Ясночуването може ли да е отделно от ясновидството или вървят ръка за ръка ?

Мнението беше редактирано от Христо6: 12 юли 2010 - 19:00

• 0

#279 Ирина - Horus - Чебурашка

Приятел на Портала

• Участници
  • ПипПипПипПипПип
  • 789 Мнения:

Публикувано: 12 юли 2010 - 19:03

Мисля, че ако не бяха тия глупости с тия октоподи, папагали и прочее спекулации с естествените телепатични способности на животните - нямаше да се стигне до самоизпълняващи се пророчества! В случаят стана точно така за пореден път - използвайки лесната внушаемост, суеверието, напрежението на всички по време на Световното и ниската интелигентност на хората (в случая футболисти и фенове) се създаде мощна сугестивна мисъл-форма, повлия се на психиката им... и останалото беше въпрос на време да се сбъдне от самосебе си. Няма никакво чудо тука.
  • 1
Публикувано изображение

#280 Христо

Христо

Приятел на Портала

• Изключени
  • ПипПипПипПипПип
  • 4967 Мнения:

Публикувано: 12 юли 2010 - 19:11

Не съм сигурен, че в случая мисълта на хората е причината за победата/загубата на един или друг отбор. Все пак си има обективни спортни фактори. Надали нещата са само въпрос на внушение, макар че и аз допуснах този вариант. Все пак октоподът има една грешна прогноза на Евро 2008, когато не познава че шампион ще стане Испания. Прогнозата му е била за триумф на немците. Явно испанците не са се трогнали от прогнозата му. Сега и да им беше казал, че ще паднат, сигурно пак нямаше да се трогнат ...Казаха че е правил прогнози и преди две години, но аз не помня, хммм ...Или не са му били известни прогнозите, или аз съм забравил, въпреки че много помня, особено пък такива любопитни неща. Може пък ако ти каже някакъв октопод че ще падне, ти да се амбицираш да играеш по - силно, за да го опровергаеш. Освен това вчерашния мач беше доста равностоен и не мисля, че лалетата ги беше страх от шпаньолите.

Мисля, че ако не бяха тия глупости с тия октоподи, папагали и прочее спекулации с естествените телепатични способности на животните - нямаше да се стигне до самоизпълняващи се пророчества! В случаят стана точно така за пореден път - използвайки лесната внушаемост, суеверието, напрежението на всички по време на Световното и ниската интелигентност на хората (в случая футболисти и фенове) се създаде мощна сугестивна мисъл-форма, повлия се на психиката им... и останалото беше въпрос на време да се сбъдне от самосебе си. Няма никакво чудо тука.

• 0

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители