Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Кражба на физическо тяло. Възможно ли е?


Guest Системен

Recommended Posts

Guest Системен

В книгата Колелото на живота на Алексей Шадрин се спомева книгата на мъртвите. Дали от гледна точка на науката е възможно да си откраднеш друго физическо тяло в нашата физическа реалност. Винаги съм искал да направя нещо като във филма Горещо маце - http://kino.dir.bg/film.php?id=2203

В горния филм се разказва за преместване от едно тяло в друго, с пълно запазване на паметта. Много е трудно да се премести наблюдателя., той е вкоренен във физическото тяло и единствено чрез смърт може да се изкара.

А ето какво ее писал Шадрин в книгата си. Макар че аз самият вече започнах да се съмнявам в тези неща. За Шадрин съм чувал че е бил в затвора. http://www.chudesa.net/p11817/

Бях го срещнал преди време в града ни, здрависах се с него, има силно излъчване.

Книгата.

В третата част на книгата подробно е описана възмож­ността за преход във възрастен жив човек с пълно за­пазване на паметта. Става дума за замяна (а може би и за кражба) на физическо тяло. За да се предотврати ненужно недоразумение около тази тема, аз заявявам, че в нито един от своите практически майсторски кла­сове не преподавам и няма никого да обучавам на по­добни техники (по напълно разбираеми съображения).

При последната научна експедиция в Непал (по времето, когато научихме за съществуването на третата част от книгата) аз бях свидетел на прехода на гуру в ново (доброволно предоставено) младо тяло. Възрастният учител в този ден беше получил смъртоносна травма, но тъй като беше длъжен да приключи важни дела, то обикновената реинкарнация не вършеше работа. Затова един от младите монаси се съгласи да даде тялото си на учителя. Гуруто запази напълно своята памет и умения, а неговият ученик, премествайки се в тялото на умира­щия, осъществи малко по-късно класически преход.

Жал ми е за ученика дето се е преместил в умиращото тяло. Ако Гуруто е бил истински защо не е използвал астрална проекция или силата на мисълта за да се оправи, или направо да си материализира едно ново тяло в пространството. Все неща дето са объркани.

Редактирано от Системен
Линк към коментар
Share on other sites

На мен ми е било интересно понякога, как ли бих се чувствал ако изведнъж се окажа в чуждо, друго тяло. Сега ми хрумна пък : какво ли би било човек да може да живее в каквито си иска тела, когато си поиска (тоест да се вселява). Днеска в едно, утре в друго. Любопитно...

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

На младини гледах един филм...

Ставаше дума за две жени, които катастрофират, всяка, караща своя автомобил. На едната оцеля само мозъкът, а на другата - само тялото, а мозъкът й изтече. Хирурзите сложиха мозъка на едната в тялото на другата. После имаше перипетии с този мозък в новото тяло - свикване с новото тяло, свикване с новия глас, свикване с новия образ в огледалото... После имаше перипетии и с това, в кое семейство да бъде оцелялата жена (онази, чийто мозък оживя).

Тя избра да се върне в своето семейство, макар, че другото семейство си искаше тялото на майката (ама после не харесаха мозъка на другата жена и се отказаха от това свое искане.) Но в началото семейството й също трябваше да свикне с новия й образ, с новото й тяло, с новия й глас. А тя обвиняваше мъжа си, че не прави секс с НЕЯ, а - с новото тяло (все едно - с ДРУГАТА жена).

За съжаление, повече не си спомням.

Не знам дали това може да се възприеме като "кражба" на чуждо тяло.

Авторът на темата обаче говори за ОБСЕБВАНЕ на чуждо тяло от нашето съзнание, от нашия дух, така ли да разбирам?

Редактирано от ISTORIK
Линк към коментар
Share on other sites

Чел съм, че древноегипетски хирург успял да зашие отсечената глава на един генерал към тялото му. И генералът оживял и живял дълго след операцията, даже бил мумифициран.

Интересно ми е, дали глава може да се пришие към ЧУЖДО обезглавено тяло? И това може ли да се нарече кражба на чуждо тяло (след като е било обезглавено)?

Линк към коментар
Share on other sites

Ама филмът за древен Египет ли се отнасяше или - за нашата съвременност?

А какво (по)казаха в този филм?

Линк към коментар
Share on other sites

Чел съм, че древноегипетски хирург успял да зашие отсечената глава на един генерал към тялото му. И генералът оживял и живял дълго след операцията, даже бил мумифициран.

Най-добре попитай доктор колко истина има в това. Освен, че е невъзможно, ще ти обясни точно с терминология. Доколкото знам гилотинираните от Инквизицията са живи още 2-3 секунди. Чупеното на гръбнака обикновено парализира за цял живот, а отсичането на гръбначния мозък е необратимо.

Линк към коментар
Share on other sites

Абе и аз така знам... Ама нали говорят, че египетската медицина била почти извънземна...

Линк към коментар
Share on other sites

Има теория, че извънземни им споделят как да си построят гробниците, мумифицират фараоните и др. Както и да го погледнем, звучи невероятно това с главите.

Линк към коментар
Share on other sites

Искам да наема тялото на момиче за няколко дена и да се гавря със старците

В смисъл да правиш секс с тях или само да флиртуваш ?

Старци старци, колко да са старци ...?

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Искам да наема тялото на момиче за няколко дена и да се гавря със старците

Обаче би било гадно някое момиче да влезе в твоето тяло и да го предлага на платежоспособни чичковци за пари. После да скрие някъде парите и да ти излезе от тялото, а след това да прибере кинтите, а за теб да остане само славата, макар че няма да помниш какво е ставало...Или пък още по - гадно : да вземе да те кастрира.:( Та затова май е по - добре да не си разменяме телата, че взел та станал някой сакатлък...А и нали има един лаф :"не прави гадно на другите, за да не правят гадно и те на тебе.":)

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Системен

Искам да наема тялото на момиче за няколко дена и да се гавря със старците

Обаче би било гадно някое момиче да влезе в твоето тяло и да го предлага на платежоспособни чичковци за пари. После да скрие някъде парите и да ти излезе от тялото, а след това да прибере кинтите, а за теб да остане само славата, макар че няма да помниш какво е ставало...Или пък още по - гадно : да вземе да те кастрира. :( Та затова май е по - добре да не си разменяме телата, че взел та станал някой сакатлък...А и нали има един лаф :"не прави гадно на другите, за да не правят гадно и те на тебе." :)

Ти само така си мислиш. :3d_067: :3d_067: :3d_067: :3d_067:

Линк към коментар
Share on other sites

Самият начин, по който е формулирано заглавието, вече говори много. Щом крадем нещо, то това е срещу волята на неговия собственик, а дори и мисълта за това вече е престъпление. Какво остава за евентуалните усилия, които ще положим за осъществяване на желанието ни. А иначе обсебването си е напълно възможно. Лудниците са пълни с обсебени. Добре е да се позамислим какво можем да причиним на човека отсреща в желанието си да се позабавляваме с тялото му. А ако желанието ни да се позабавляваме е по-силно...

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Системен

Самият начин, по който е формулирано заглавието, вече говори много. Щом крадем нещо, то това е срещу волята на неговия собственик, а дори и мисълта за това вече е престъпление. Какво остава за евентуалните усилия, които ще положим за осъществяване на желанието ни. А иначе обсебването си е напълно възможно. Лудниците са пълни с обсебени. Добре е да се позамислим какво можем да причиним на човека отсреща в желанието си да се позабавляваме с тялото му. А ако желанието ни да се позабавляваме е по-силно...

А това че Шадрин говори за това, вече не е ли престъпление. Тук не става дума за престъпление върху личността, а за отнемане на правото на съществуване във физическия свят.

Лудниците са пълни с хора от всякакъв вид. Чак пък такива на които е бъркано в тялото едва ли има.И все пак ако знаеш начина, кажи как става? Това си е чист хард кор окултизъм.

Линк към коментар
Share on other sites

А този Шадрин е...?

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Системен

А този Шадрин е...?

Втора рейнкарнация на Хитлер в нашата време-продстранствена действителност.

http://paper.standar...&article=267194

Фейсбуука на прероденият Хитлер - http://www.facebook.com/ashadrin

Все още не съм го добавил.

Редактирано от Системен
Линк към коментар
Share on other sites

...Това си е чист хард кор окултизъм.

То и хард-кор окултистите често завършват в лудниците. Ама това е по-малкото зло. Даже ги спасява до известна степен. Всичко се заплаща. И стика си повтарял за Шадрин и Зеланд все едно говориш за богове. С фанатици също е пълно в лудниците. И кой си ти, че ще решаваш кой ще съществува и кой не във физическия свят? Пишеш за грешки допуснати в миналото... Ами на теб цялото ти мислене е сбъркано. Това последното знам, че е срещу правилата на форума, но въпректи това ти го казвам - за пръв и последен път. А ти прави каквото щеш.

п.п. Пуснал си вече една дузина еднакви теми за промяна на реалността и придобиването на различни умения. Всяка сдледваща ще бъде изтривана без предупреждение.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...