Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Ябълките падат в небето


Guest Системен

Recommended Posts

Guest Системен

Ябълките падат в небето, когато разумът се изправя пред факта. Тогава отслабва контрола си и просто позволява на факта да се случи. Няма значение, че ситуацията е непо­нятна, главното е, че е реална. Живеем в свят, където хора­та карат колела. Ако човек попаднеше в свят, където всич­ки летят, и той щеше да лети.

Разум - или с други думи съзнание.което може да се нарече мисловен апарат

Душа - частица от божественото с неподлежаща на измерване вибрация.

Векове наред философите са си блъскали главите какво представляват и как изглеждат, но явно едва ли ще разберем.

какво мислите за горното. Реално погледнато възможно ли е една ябълка да хвръкне в небето или да се преместти в пространството и времетето, ако разумът е убеден в това. Аз съм правил подобни неща, но в рамките на здравия смисъл.

Примерно успях да убедя разума си че човек на пътя ще падне и той падна по абсолютно същия начин. Като в мислите ми. Замалко да не си нарани главата само.

Днес проектирах в мислите си военен дето се разхожда до нас и не знайно защо той се появи там където направих мисловната проекция. Истинско чудо.

Историята разказва интересни случай - като дете което си е отгледало нов пръст след като е успяло да убеди разума си че това е възможно като е гледало как на гущери им порастват нови опашки след като им бъдат откъснати.

А вие имали ли сте случай когато ябълките падат в небето???

Редактирано от Системен
Линк към коментар
Share on other sites

:)

Това ми напомня как като деца хвърляхме топката /или камъка/ нагоре и после гледахме кога ще падне, къде ще падне и се чудехме дали е възможно да не падне обратно? Е, винаги падаше обратно, но наистина ни беше много забавно.

А иначе всичко е възможно, ти често питаш за просветлението, това е една от характеристиките на просветления човек - каквото каже, става. Но те носят и огромна отговорност, каквато ние на този етап не сме способни да носим.

Има едни 3 принципа в майнд контрола на Силва, които мисля, че са общовалидни: 1. да не е във вреда, 2. да не е нещо глупаво /като например да спечеля от тотото или като това човекът да падне/, и 3. да е в рамките на възможното към настоящия момент. Силва казва, че ако не са налице тези три условия, метода няма да действа или ще има обратен ефект. Може и да греша, но оставам с впечатлението, че търсиш някакво "чудо", което да можеш ей така да направиш с едно щракване с пръсти. Защо не опиташ да работиш с мисъл за нещо полезно, например за здравето - ще има ефект, може да не е точно този, който очакваш, но със сигурност ще има.

Линк към коментар
Share on other sites

Вероятно - ако ги засмуква корабът-майка на извънземните.

Аз по друг начин не мога да си го обясня.

Извинявам се за закостенялото ми мислене.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Системен

Въпросът не бива да се поставя „Ще се получи ли или не?", а „Какво избирам - успех или неуспех?". Трудно е да се свикне с тази постановка. Цял живот се убеждавате, че ябълките падат на земята, а не отлитат в небето. Но ако непрекъснато забелязвате съмненията си и веднага се под­сещате, че успехът е само въпрос на вашия избор, посте­пенно ще свикнете. Представете си, че от днес ябълките започват, кой знае защо, да падат в небето. Отначало много ще се учудите, но в края на краищата ще се примирите и ще свикнете. Какво да се прави, това е свойството на ябълки­те. Нали не се чудите, че балоните отлитат в небето?

Защо ябълките не падат в небето, а балоните все отлитат в небето? Голям философски въпрос., с повишена трудност

Редактирано от Системен
Линк към коментар
Share on other sites

Ама ябълките не са пълни с въздух... А балоните са.

Редактирано от ISTORIK
Линк към коментар
Share on other sites

Guest Системен

Ама ябълките не са пълни с въздух... А балоните са.

Няма значение с какво са пълни. Птиците също са пълни с месо, но летят и то много добре.

Защо ябълките не падат в небето, а балоните все отлитат в небето?

Редактирано от Системен
Линк към коментар
Share on other sites

Балоните са пълни с въздух, а птиците имат криле. Ябълките не са пълни с въздух, нямат криле и не могат да преодолеят гравитацията на Земята.

Ябълка паднала върху главата на Нютон и така той открил законите за гравитацията (земното притегляне) и законите за падането на телата (или както там се наричаше тази проблематика.

Ако ябълката беше полетяла, Нютон щеше да формулира други физични закони.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Системен

Балоните са пълни с въздух, а птиците имат криле. Ябълките не са пълни с въздух, нямат криле и не могат да преодолеят гравитацията на Земята.

Ябълка паднала върху главата на Нютон и така той открил законите за гравитацията (земното притегляне) и законите за падането на телата (или както там се наричаше тази проблематика.

Ако ябълката беше полетяла, Нютон щеше да формулира други физични закони.

Нютон е живял в друго време.

Ако ябълка беше паднала върху главата на Стивън Хокинг какви закони щеше да формулира?

Линк към коментар
Share on other sites

Добре де, аз си мисля, че като хвърля ябълка, тя ще падне в небето. Човекът до мен си мисли, че ябълката ще падне на земята. И сега какво правим? Кого ще послуша ябълката – мене или него?

Ами някой път се случва ябълките да си падат на земята без никой да ги наблюдава. Кой взема решението ябълките да паднат на земята в този случай? Или може би червейчетата в тях са си мислели, че така трябва.

П.П. Темата отива в „Разговорки“.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Системен

Отговор - НАБЛЮДАТЕЛЯ

Наблюдателя е способен да влияе на собственото си тяло и пространство. Даже мисълта е следствие от неговия импулс. Той е нашата божествена същност и онова което остава след умирането на нашето физическо тяло.

Доволен ли си.

Линк към коментар
Share on other sites

Не, отговорът ти не е задоволителен. Наблюдаващият може единствено да регистрира вече случилото се събитие, но не и да го предопредели. Ябълката вече е паднала. Няма как аз да съм причината, че тя е паднала. Аз се появявам като наблюдател след падането й. Ами ти можеш да убиеш някого и да кажеш, че наблюдаващите са причинили действието ти, защото в това са вярвали. Не може да се отрича обективната действителност. Субективните светове са другаде. Този тук е обективен.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Системен

Мисля че военните разработват подобна технология взета от Атлантида. Всичко е въпрос на вяра както казах...

Моделът на човешкото възприятие е изложен добре в книгите на Карлос Кастанеда и Теун Марез. Те описват как са си го представяли толтеките - последните хора от Ат­лантида. Според учението им човек е обвит от светещ енер­гиен пашкул, състоящ се от множество нишки. На нивото на лопатките всички те се събират в една точка, наричана асамблираща (събирателна) точка. Нейното положение оп­ределя ориентирането на възприятието.

Разумът се съгласява да при­ема насън всевъзможни чудеса. В приказката на Андер­сен „Огнивото" има един епизод, когато принцесата, убе­дена, че сънува, се съгласява да се разхожда с войника по покрива. Така и разумът допуска в съня абсолютно всич­ко, а в реалността пак трескаво се залавя за обичайния си светоглед.

Всичко е въпрос на вяра и знание...Спомни си какво е казал Исус.

22 И всичко, което поискате в молитва, като вярвате, ще получите. Матей 21-21

/Превод 1940г./

22 А Исус им отговори: Имайте вяра в Бога!

Писано е "Вярата идва от слушане на Божието Слово."

Кенет Хегин кзва ,че поливането става, като разсъждаваме в молитвен дух.

Йонги Чо нарича този процес-разсъждение в молитва.

Бог говори на Исус Навиев-Да разсъждава върху това Слово ден и нощ.

Редактирано от Системен
Линк към коментар
Share on other sites

Guest Системен

Защо ябълките не падат в небето, а балоните все отлитат в небето?

Заради теглото. Хелият, както и нагретия въздух (разширява се) е по-лек от въздуха.

Това добре,

а я си представи че утре една ябълка хвръкне в небето. Какво ще сториш.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...