Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Моля за съвет как да се справя с тежките ми проблеми


Recommended Posts

Здравейте,момче на 24 години съм,студент с хубава специалност.Винаги съм бил чувствителна натура и притеснителен,не мога да бъда дебил за съжаление.Нямам никакви сериозни заболявания,освен,че имам гастрит и понякгоа се обостря.За моя най-голяма зла участ и двамата ми родители се разболяха тежко и са терминално болни в момента и аз просто се сринах тотално и не издържам повече.Преди години съм употребявал антидепресанти за паник атаки,но отдавна минаха тези периоди и рядко съм ги получавал.Сега положението е трагично - имам постоянни болки в корема от притеснението най-вероятно,страх ме е да не съм развил синдром на раздразненото дебело черво и да го нося цял живот със себе си,нямам апетит от болките,нямам желание за нищо,просто съм в безизходица в живота си.Не знам какво да правя и имам чувството,че се побърквам,пак започнаха паник атаки,не мога да стоя на едно място спокоен.Моля,посъветвайте ме какво да правя и как да процедирам със себе си.Взех си неолексан като заместител на антидепресантите,но мисля,че и от него няма да има смисъл.Не издържам от притеснения,болки и тази черна дупка като цяло.Посъветвайте ми към кого да се обърна,психотерапвет ли да бъде и ако да,то препоръчайте ми от Пловдив такъв,видях,че г-н Орлин Баев е препоръчвал на човек от форума такъв специалист от Пловдив.Просто кажете ми как да процедирам,безсилен съм,живота ми пропада.

Линк към коментар
Share on other sites

Моят съвет е първо за гастрита ( аз също преди време страдах от него ,когато започвах следвнето ми се появи ,също бях притеснителен ) е от рецептите на Петър Димков за гастрит ,също и Петър Дънов има рецепти за гастрит и язва ,не си спомням точно от на кой рецептата ми се оправи ,но ми се оправи за около седмица ,а страдах от тези болки в коремът 6-7 години .А за другият ти проблем има решение и без хапчета ,препоръчвам ти книгите на Петър Дънов ,Петър Димков на Дон Мигел Руис стига наистина да я желаеш промяната в животът ти .Също така във форумът има добри психоаналитици и те могат да ти помогнат .

Редактирано от veselinvalchev1981
Линк към коментар
Share on other sites

Доки, стомахът те боли, защото се притесняваш. Обичай тялото си. Като те дразни или притснява нещо си кажи, че няма да си рушиш здравето. Като заповед към себе си. Това включва и притесняване за болести, които не са факт. Въобще, притесняването само прецаква нещата. На повечето пълнолетни хора родителите имат заболявания. И един ден ще си отидат, после ще дойдеи нашия ред. А дотогава варианта е с притеснение или без :) Успех и си гледай повечко удоволствията

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,момче на 24 години съм,студент с хубава специалност.Винаги съм бил чувствителна натура и притеснителен,не мога да бъда дебил за съжаление.Нямам никакви сериозни заболявания,освен,че имам гастрит и понякгоа се обостря.За моя най-голяма зла участ и двамата ми родители се разболяха тежко и са терминално болни в момента и аз просто се сринах тотално и не издържам повече.Преди години съм употребявал антидепресанти за паник атаки,но отдавна минаха тези периоди и рядко съм ги получавал.Сега положението е трагично - имам постоянни болки в корема от притеснението най-вероятно,страх ме е да не съм развил синдром на раздразненото дебело черво и да го нося цял живот със себе си,нямам апетит от болките,нямам желание за нищо,просто съм в безизходица в живота си.Не знам какво да правя и имам чувството,че се побърквам,пак започнаха паник атаки,не мога да стоя на едно място спокоен.Моля,посъветвайте ме какво да правя и как да процедирам със себе си.Взех си неолексан като заместител на антидепресантите,но мисля,че и от него няма да има смисъл.Не издържам от притеснения,болки и тази черна дупка като цяло.Посъветвайте ми към кого да се обърна,психотерапвет ли да бъде и ако да,то препоръчайте ми от Пловдив такъв,видях,че г-н Орлин Баев е препоръчвал на човек от форума такъв специалист от Пловдив.Просто кажете ми как да процедирам,безсилен съм,живота ми пропада.

Да, добре е да се обърнеш към психотерапевт, като преди това си направиш и изследвания за физическите проблеми.

Като начало обаче е добре малко да подредиш хаоса в главата.

Самите думи в поста ти са подредени много хоатично, мисълта ти също върви така. Скачаш от едно на друго. За да имаш резултат в каквото и да е , първо е необходимо да се концентрираш върху него.

Помисли и преподреди проблемите по важност, колко от тях можеш да водиш паралелно?

Прави си списък за деня с ангажиментите и задачите, подредени по важност и възможност за изпълнение.

И разбира се свържи се със съответните специалисти, колкото и да е осъзнат човек има моменти в живота в които има нужда от стабилна опора. За съжаление не мога да ти препоръчам специалисти в Пловдив, но в интернет вероятно има богат избор.

Линк към коментар
Share on other sites

Още от праисторически времена страхът е познат на всички хора и никой човек не е напълно освободен от него.

Според някои психолози пълното отсъствие на страх не е възможно. В неговото овладяване може да се постигнат само частични и временни успехи.

Човешкото поведение до голяма степен е обусловено от страховете, никнещи в нас. Страхът варира от срамежливостта през притеснението и тревогата - до неудържимата паника.

В някаква степен страхът може да бъде здравословен, да бъде стимул да изпълняваме задълженията си или - да ни помага да опазим живота си в стресова ситуация. От друга страна обаче, страхът може да спира или да потиска действията ни.

Проблемът е, че човекът често се страхува прекомерно. Страхува се на първо място за своя живот, за доброто си име, за статута си в обществото, за семейството си, за имуществото си... Който притежава, се страхува. На второ място можем да поставим страховете от нещо нереално, страхът от въображаеми нещастия, страхът тези нещастия да не се реализират в действителност. На трето място можем да сложим масовите страхове (наричаме ги фобии) - страх от тесни и затворени пространства (клаустрофобия), от тълпи (агорафобия), от самотата и много други.

Страхът парализира тялото, той е начало на много злини и опасности. Можем да разделим страха на два основни вида - реален и въображаем.

Произходът на много от въображаемите, невротичните страхове се корени в детството. Детското въображение е много пластично, впечатлително и податливо на манипулации. Семената на страха, посадени в детска възраст, може да останат скрити и да избуят като бурени в късна възраст, превръщайки се в букет от фобии.

Невежеството и предразсъдъците също може да бъдат причина за някои от страховете.

Дистресът е причина за множетво заболявания - физически и психически. От физическите - от появата на пърхот през проблеми на ноктите и зъбите, до заболявания като рак, диабет, язва, гуша и др.

За да надвием страховете си, трябва да се изправим срещу тях. Да се концентрираме върху противоположни чувства и качества. Медитацията и самовглъбяването може да помогнат. А също - заниманията със спорт и с бойни изкуства.

Хубаво е съзнанието на човека да бъде заето с други неща - работа, спорт, бойни излуства, шахмат, някакво хоби..., за да няма време да се отдава на страховете си.

Редактирано от ISTORIK
Линк към коментар
Share on other sites

Разбирам ви прекрасно какво ми казвате и с интерес следя всяко изречение.Въпросът е,че не знам от къде да започна и по какъв начин да се изправя срещу проблемите си.Тотално сринат съм и трябва да започна не от нулата,а от минус безкрайност.Не съм организиран както се спомена в един пост,разхвърляни ми са всички мисли в главата,просто съм на ръба на отчаянието.Имам суицидни помисли,не издържам на това напрежение.Забъркан съм в един порочен кръг - от постоянните болки в корема нямам желание за нищо и не мога да спортувам да речем,защото кой спортува с болки и дискомфорт в корема,понякога наистина непоносими.От напрежението и гледката в къщи е сривам допълнително и избягвам да мисля за това,но е неизбежно.Мисля,че ще отключа тежки психични заболявания ако продължавам така.Дайте ми някакви насоки с кое да започна на първо време,някакъв план за действие да си изработя и да започна да опитвам вкуса на промяната към по-добро.Някакви хранителни добавки има ли,които биха ми помогнали за да си ги закупя и тях.Изобщо искам да се измъкна от този ад.Имам изпити,не мога да се съсредоточа върху тях по никакъв начин,вече и като личност пропадам.Лесно е да се каже изправи се срещу страховете си,но кажете ми как,препоръчайте ми някакви методи,някакъв начален старт.Изключително чувствителен и импулсивен съм и винаги ми е пречил този факт,дори и сега за най-малкото ме свива под лъжичката,толкова съм напрегнат.Взех си неолексан,чай от жълт кантарион,кажете още какво да закупя,видях че сте предлагали и други хранителни добавки,от които сте доволни.Ще прегледам за рецептите на Петър Дънов и на Димков,дано ги има в интернет,но ако се сещаш за рецептите ще се радвам да ми ги споделиш.Относно физическото здраве,то съм в перфектно такова,наскоро приключих всички възможни изследвания,като изключим няколко хронични травми от фитнеса,които нямат общо с това и не са притеснителни.Дори когато споделям тук и пиша с вас имам чувството,че една идея ме облекчава.Относно психотерапията,понеже не мога да се свържа с Орлин Баев,то нека ако някой може,да го попита за добър психотерапевт от Пловдив,защото е препоръчвал в други теми,но на лични съобщения.Ще бъда безкрайно благодарен.Прочетох всичките ви мнения,но не мога да ги систематизирам и да започна от някъде,това е проблема.Искам да знам как да се изправя срещу всичко това.От другата седмица ще започна да посещавам йога курсове при най-добрия учител в Пловдив,надявам се да помогне и това,като ще наблегна на медитацията.Също мисля,че евентуално ако имам синдром на раздразненото дебело черво,и то ще се повлияе донякъде.Ако и за него имате някакви препоръки или ми кажете къде да прочета ще е чудесно,не е маловажен проблем.Не се умира от него,но ти скапва живота,като при мен няма диария или запек,а болковия синдром е само изразен с леки газове.Както виждате,от всякъде съм потънал в проблеми,не мисля че ще бъде лесно да се отърва от тях,но ще се боря до последно.

Линк към коментар
Share on other sites

Йогата и медитацията са едно чудесно начало. Когато се почувсваш по-спокоен и болките намалеят, би могъл да се пробваш да потренираш и някое бойно изкуство.

За улеснение на избора ти на бойно изкуство, мога да те посъветвам да погледнеш тук: http://daobg.com/index.php?act=idx .

Добре е, че учиш нещо в университета. Както казах, трябва да не ти остава време за мислене на глупости - страхове, суицидни и налудни мисли.

Психотерапията е също една отлична възможност.

А, ако можеш, погледни на йогата и на бойното изкуство като на разновидност на психотерапията (или - като на допълнение към нея) - по време на тренировка ще трябва да забравиш за околния свят и за проблемите си и да се съсредоточиш върху изпълнението на изучаваните техники.

Може да потърсиш психотерапевт, който да те занимава с арт терапия (рисуване, музика, писане) - отпускащо, интересно и приятно занимание.

Взимай витамини! Аз предпочитам "Витарал", понеже са вкусни и засищащи, но ти все пак се консултирай и с личния си лекар.

Сетих се и друго. Хубаво е, ако можеш, да се откъснеш за малко от Пловдив - от горещините и проблемите.

Ако имаш възможност, иди на море, на планина или - на срещата на форума - http://www.beinsadou...opic=13368&st=0 .

Редактирано от ISTORIK
Линк към коментар
Share on other sites

В Пловдив има добри специалисти по лечение с прана, пиши им. Това е започване от нулата и бой по всички проблеми едновременно. Освен това ще ти дадат и насоки как да се грижиш самостоятелно за здравето си занапред, стига да искаш.

Линк към коментар
Share on other sites

Психотерапията е прекрасна,но бих искал да ме насочите към психотерапевт от Пловдив,защото имам горчив опит с един от преди 6-7 години може би,нека да бъде на лично за да не става реклама естествено.Взимам добавки и чайове,ще си закупя и едни мултивитамини за ежедневно ползване.Но все пак съм раздвоен дали да комбинирам различните терапии с медикаментозната,дали няма да се замъгли резултата,да не знам от кое се повлиявам добре.Защото за болките колкото и да избягвам лекарства,се налага да взимам за да се опитвам да се чувствам добре,но и те не повлияват особено,може би просто механично ги взимам.В интерес на истината от транквилантите имам повече подобрение,което само показва от къде идва по-голямата част от проблема ми.Може би имам и колон иритабиле,но със справяне на стреса да го повлияя и него добре.Мисля наистина да започна и плуване,допада ми много като вид спорт,отделно от йогата и медитацията.И все пак да се повторя,като ми посочвате да посетя психотерапевт,имайте предвид че нямам идея къде има такъв в града ми и на кого наистина мога да се доверя.

Относно това лечение с прана,прочетох само,че става дума за вид дишане или нещо подобно.Мисля да се поинтересувам и за него,да видя дали ще мога и него да вместя в йога и медитацията.Всякакви идеи ще ми бъдат от полза,не искам да бъда роб на фармацевтичната индустрия и ще се опитвам до последно да се справя без нея,защото съм бил на антидепресант,бензодиазепин и друг вид антидепресант и знам какъв труп е човек с такава комбинация от химия.Благодаря на всички и споделяйте още варианти,защото положението ми наистина е тежко и съм убеден,че тук мога да намеря решение на всичко.

Линк към коментар
Share on other sites

Не ми се вярва мултивитамините да ти навредят, освен ако не ги предозираш.

Темата за фобиите и тяхното психотерапевтично лечение може да ти бъде от полза. Хвърли й едно око...

http://www.beinsadou...?showtopic=2427

Редактирано от ISTORIK
Линк към коментар
Share on other sites

Всякакви идеи ще ми бъдат от полза..................Благодаря на всички и споделяйте още варианти,защото положението ми наистина е тежко и съм убеден,че тук мога да намеря решение на всичко.

Не, всякакви идеи не са ти от полза и не, тук не можеш да намериш решение за всичко.

Темата е пусната вчера, изредили са ти много идеи.

Кажи, ДНЕС какво ново направи?

Какво промени, след като изчете толкова неща?

И моят съвет е - не си поставяй диагнози от прочетеното в интернет, рискуваш да изпаднеш в голяма заблуда.

Днес прочетох един прекрасен цитат от Марк Твен -"Не се лекувайте по книга. Може да умрете от печатна грешка"

Като за начало, спри да си повтаряш, че положението ти е много тежко. Ако го правиш постоянно, най- накрая мозъкът ти ще повярва и ще разболее тялото.

Обърни "мантрата" си от- "много ми е зле и ще пия и ям разни работи, да видим какво ще стане"

във " въпреки че не се чувствам добре, аз имам контрол над положението" или подобно по звучене изречение.

Повтаряй си го непрекъснато , дори на глас, вярвай му.

И най-вече, кажи какво променяш, как се чувстваш при промяната.

Отново ти казвам , опитай се да сложиш ред и сподели как точно го правиш, но не как ЩЕ го правиш, а какво ПРАВИШ.

Линк към коментар
Share on other sites

Тук събирам идеи,не може всичко наведнъж и айде шапка на тояга да зарежа всичко и всички.Имаш ли идея как се гледат терминално болни хора,колко грижа иска и лишения иска това,а ако си сам в тези грижи,а ако трябва да съчетаваш и учение към това нещо,а ако добавиш и липса на сън от викове и стенания от болки на собствените ти родители,а ако добавим и хиляди страници материал за учене към една отговорна професия..А сега си представи ако това бяха твоите родители за момент ако обичаш.Ако държиш с хирургична точност да ти обясня какво точно съм правил през целия ден с радост ще ти го напиша.

Така че ето защо трябва да съчетая всичко с прекрасна точност за да мога да смогна,а към това всичко добави и постоянни болки в корема през целия ден,както и панически атаки и силен стрес.

Ето защо съм в този порочен кръг и трябва да се измъкна от него и затова мисля,че мога да намеря решения тук,така че ако обичаш не избързвай с констатациите си.Вашият розов свят не е такъв за всички.

Линк към коментар
Share on other sites

Тук е момента да направиш избор.

Никой до тук не е намекнал дори, че е лесно.

Редактирано от didi_ts
Линк към коментар
Share on other sites

... затова мисля,че мога да намеря решения тук,така че ако обичаш не избързвай с констатациите си.Вашият розов свят не е такъв за всички.

А констатациите ми ще ти ги докажа веднага.

Не го приемай като спор или като обида или нападение, а като съвет за техника на четенето.

От целият ми пост ти си възприел първата част, която е по- атакуваща и провокира действие, при теб действието е раздразнение, знам защо, но няма смисъл да го обяснявам.

Втората част от поста обаче е психологична техника, която е много добра и действа доста добре, но както забелязах и в по горните постове ти не обърна внимание на техниките.

Психолозите и терапевтите работят с това, а не с хапчета.

По този избирателен начин на четене пропускаш идеи и възприемаш само това, което така или иначе е близко до теб и правиш, това имах предвид, като писах, че не всички идеи ще са ти от полза. И това е нормално, защото новите идеи имат нужда и от човек с който да ги усвоиш и да ги допуснеш до себе си.

Линк към коментар
Share on other sites

Днес прочетох един прекрасен цитат от Марк Твен -"Не се лекувайте по книга. Може да умрете от печатна грешка"

Много вярна констатация.

Малко допълнение...

Не се лекувайте по книга или по интернет. Може да умрете заради нечия неволно допусната правописна или пунктуационна грешка!

Редактирано от ISTORIK
Линк към коментар
Share on other sites

Винаги съм бил чувствителна натура и притеснителен,не мога да бъда дебил за съжаление.Нямам никакви сериозни заболявания,освен,че имам гастрит и понякгоа се обостря.

30 % спиртен разтвор на Прополис действа много добре при това състояние - 30 капки, 3 пъти на ден, 30 минути преди хранене. Капките се накапват в нещо приятно на вкус и със стайна температъра.

Стомашно-чревните проблеми са свързани с емоциите и енергийния център (чакрата) на слънчевия сплит, а прополиса съдържа много зелена прана... Теорията е много, но ефекта е сравнително бърз и доста траен. За около месец - два прием повечето хора преодоляват това състояние.

Медитация може да се ползва, наистина, но тя не е лекарство - тя е инструмент. Нож с две остриета! Овладяването на чувствата с лечение с прана или друга енергийна техника, повишаването на общото и психичното енергийно ниво, физически упражнения - каквито и да било - такива, които най-много ти пасват и най-лесното - природа, дървета, вода, слънце... Това показва моя опит с подобни случаи.

Линк към коментар
Share on other sites

Привет!

Сега виждам тази тема...

За гастрита - горе са ти дали вероятно добри насоки - прополис, капки, рецепти от Петър Димков... Това са добри насоки, но въпросът е, че гастритът е научно доказана психосоматика. Тоест главното тук е работа по заздравяване на психиката!

Наистина съжалявам да чуя факта за болните ти родители. Каквото и да си говорим, връзката ни с родителите е едно от най-свещение и силни преживявания и когато се прекъсва в двадесетте, няма как да е лесно! Но, това е твоята съдба - уникална и подходяща точно за теб! Аз приемам, че ние нямаме души, но сме души, които временно ползват тела! Идваме тук в този временно пространствен тренажор, за да учим, но играейки, без да вземаме играта прекалено насериозно, просто една непривързана игра, играна със сърце и от сърце! Но, знам, тежко е! От друга страна допирът до смъртта е носи растеж, разширяване на кръгозора, сила и мъдрост! Би могъл да прочетеш тези книги:

- Небе и ад - Емануел Сведенборг - потресаващо откровение, извадка от много по-мащабните трудове на великия учен - емпирик Сведенборг.

-Тибетска книга на живота и смъртта - Согиал Ринпоче

-Живот след смъртта - д-р Реймънд Муди

- Пътят на душите - Майкъл Нютон

- Следите на душите - Майкъл Нютон

- Живот между преражданията - Майкъл Нютон

- Живот след смъртта на физическото тяло - Влад Пашов

-Шри Оробиндо или авантюрата на съзнанието - Сатпрем

Относно психотерапията - да, имаш нужда! Интегрална психотерапия, практикувана от терапевт с широки разбирания - от твърдо научни до духовни/трансперсонални. Психотерапия, която би заздравила стабилността на аза ти и би ти помогнала да разшириш съзнанието си до по-широк мироглед и визия за себе си и света. За психотерапевт от Пловдив - просто влез в сайтовете - например http://psiholozi.com и потърси!

За мама и татко - пиши повече за тях! От какво са болни, колко са годишни, колко приблизително и относително време им "дават" лекарите?

Винаги можеш да пишеш, когато имаш нужда!

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...