Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Болки в корема, около пъпа


Recommended Posts

Здравейте,

 

Искала съм съвет в този форум, не отдавна, относно болките в корема, но мислех, че е на псих. основа, защото болките започнаха няколко дни, след като родих моята малка прекрасна дъщеричка.

 

Пила съм какво ли не - дуспаталин, зирид, омепразид ( от гастроентер.), Ремирта, Есцитазан, Ривотрил ( от псих.), направиха ми операция на пъпна херния, защото мислеха, че болката идва от нея. Миналият месец ми направиха операция за апендицит. Казаха ми, че бил деформиран от бременността и всеки момент е можел да се спука. Единствено съм склонна да вярвам, защото мой роднина лекар, присъства на операцията.

 

Лошото е, че болките продължават. Изследванията са ми добри........ какво липсва, какво?

 

МОЛЯ ВИ за съвет.... Какво да правя? На какво може да се дължи това?

Отчаяно ми е... Ще свърши ли тази болка някога?

 

Благодаря на всички предварително!

Линк към коментар
Share on other sites

Имаше ли някаква особеност по време на раждането, някакви особени преживявания, някакви особени чувства и мисли различни от радостта, че в момента раждате?

Какви са в момента взаимоотношенията с майка ви? Помага ли ви тя в отглеждането на детето, как се чувствате вие в тези моменти?

Линк към коментар
Share on other sites

Привет!

Преди да дойде денят, в който родих, малко ме беше страх, защото не знаех какво предстои. Когато обаче настъпи момента, не съм си помисляла дори за миг за нещо лошо и т.н. Всичко стана мн бързо, родих нормално, исках веднага да я гушна и ми я дадоха, въпреки че се притеснявах, защото не бях хващала толкова малко същество някога...

Бях щастлива....

Тежеше ми единствено, че не можех да я кърмя...

 

В момента взаимоотношенията с майка ми са някъде посредата, Продължава да не приема съпруга ми, продължава да опитва да си налага мнението. Гледала е 2 х 2 дни дъщеря ми, когато ми правиха операция за апендицит. Вижда дъщеря ми от време на време за по 1-2 часа.. С друго не ми е помагала, но и това е достатъчно.

В тези моменти се чувствам, както и във всички останали, когато тя не  е някъде около мен, т.е няма разлика. :(

 

Линк към коментар
Share on other sites

Нещо на мен ми убягва в случая.

Това, което ми дойде, е да ви препоръчам да идете при дядо Исмаил. Можете да намерите в интернет координатите му.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

 Кога точно имаш болките в корема? Зависими ли са от храна? Питам те,  защого от няколко години и аз имам болки в корема с неизяснен до сега произход. Моите се появяват само вечер известно време след хранене. Не се влияят от никакви лекарства и не зависят от вида на храната. Боли ме няколко чака или до сутринта и така пак се повтарят вечерта. Има и периоди без болка,  но повечето случаи я има.... направо е някакъв кошмар... Лекарите не откриват нищо, било от нерви или стрес.... А спасение няма....  Не знам какво да правя или да пия.. А с постоянна тъпа болка как се живее???

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, kate!

 

Болките в корема са ми постоянни. В началото бяха силни, нетърпими, нищо не ми помага - нито обезболяващи, нито АД и какво ли още не съм пила. Не е свързано с храната. Болката си я имам и сега постоянно и независеща от нищо. Вече ми дотегна. Ако ще е така до края на живота ми, по-добре да ходя да се метна отнякъде. Направо не се търпи.

Посещавала съм мн специалисти - нищо.

 

Единствено миналата седмица ми направиха Гастроскопия, която показа: Неерозивна ГЕРБ. Хроничен еритемоексудативен корпусен и ерозивен антрален гастрит. Ерозивен булбит.
Данни от Хистология: Данни за ДГР. Остър гастрит. НР (-) отр.

 

Което до момента нищо не ми говори, освен, че имам гастрит, защото гастроент-а ми е извън страната и си чакам..... И като я чета така ми звучи мн страшно и не знам лекува ли се и на какво се дължи и дали изобщо ще се оправя някога.

 

Офф

Линк към коментар
Share on other sites

Spoko, za vsiako neshto si ima prichini i lechenie....Znam, che e  ujasno da si postoianno s bolki, no pone imash veche postavena diagnoza... She se izlekuvash i vsichko shte e nared, gastrita ne e tolkova tejko zaboliavane, vseki vtori go ima v po-leka ili po-tejka forma.... A tazi gastroskopia gadna li e, che i na men mi predstoi da si pravia... Drugia mesec sam pak na doktor i ili gastroskopia ili skener shte mi praviat.... Izvini me, che pisha na latineca, ama na tozi komputar niamam kirilica... Uspeh v lechenieto i pishi ima li polza ot nego...

Линк към коментар
Share on other sites

kate, не боли, но е неприятно. Лягаш на една страна, пръскат ти "упойка" на гърлото, за да можеш да преглътнеш тръбичката. Това на мен с преглъщането ми беше най-гадно. После не усещаш нищо, само от време на време ти се повдига, все едно да повърнеш и много трудно преглъщаш. Това е. Иначе може и с пълна упойка да ти я направят, но според мен няма смисъл.

 

Искрено се надявам скоро всичко да бъде наред, защото наистина много ми дойде и се отчаях тотално.... :(

Линк към коментар
Share on other sites

В юношеската си възраст съм боледувала от гастрит, но дори и да не бях, пак щях да кажа:

болките  около пъпа не са от гастрита. При гастрит боли самият стомах - както киселини в стомаха, но по-силно.

Обратно - гастритът идва като вторично усложнение.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

И пак Аз.......

И пак моята болка :(

 

Животът си върви, всички около мен са добре, а аз ... аз просто не съм.

Тази гастроскопия и този гастрит...... някой излекувал ли се е изобщо от него? Има ли нещо, от което се повлиява?

 

Боли и ми е отчаяно, много.... Надеждите ми умират вече......

Линк към коментар
Share on other sites

Болка при гастрит е около слънчевия сплит, което е доста далеч от пъпа. Там по принцип са тънките черва, но може да е и фантомна болка вследствие операцията. Защо не опитате с хомеопатия.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...