Прехвърляне към съдържание

Снимка
* * * * * 1 Гласове

Пречистване на организма

• Please log in to reply
66 мнения в тази тема

#41 jul

jul

Участник

• Участници
  • ПипПипПип
  • 449 Мнения:

Публикувано: 16 октомври 2008 - 10:12

Наскоро опитах един друг метод, на проф.Иван Павлович Неумивайкин, към който първоначално бях изключително скептична, а и се притеснявах да не ми навреди. Става дума за приемане на вода, в която се капва мъничко кислородна вода. Първоначално се започва само с една капка, в половина литър вода - половин час преди хранене. На втория ден - две капки, на третия - три и така се стига до 10. Има и някои специфики при приготовлението. Той припомня ритуалното преливане в азиатската традиция на чая, обяснявайки, че по този начин се зарежда с прана и препоръчва пресипването на водата около 30-на пъти от един, в друг съд. Понякога оставях в стъклен буркан водата да се зареди на слънце или друг път я пиех гореща (особено сутрин). Също така приемането на малко сол преди това помага на задържането на водата в организма, тъй като понякога, колкото и парадоксално да е, пием много вода, но натоварваме бъбреците, а тя не успява да проникне и изчисти в дълбочина токсините в клетките.Не се сещах винаги да добавям солта, но ефектът като цяло от процедурата беше много добър. Нямах никакви проблеми със стомаха, напротив, прочистването, което настана, и за което сам той описва в статията по-долу, беше много добро. Също така е изключително важно да не пием вода минимум час-два след хранене, тъй като се разрежда киселнита, която трябва да обработи храната и така тя започва да гние в организма. Това преди не го спазвах и наистина имаше неприятни ефекти. А сега...след необходимият резултат (продължих близо седмица всеки ден с по 10 капки в 1/2 литър вода) прецених да направя пауза. Подобно прочистване съм имала само по време на житен режим (почти без жито, а предимно ябълки, орехи и мед) на Езерата.

Вижте статията, може да се окаже полезна на някой:

Лечение с вода

А тук можете да посетите официалният му сайт:

http://beztabletok.r...s/neu/about.htm
:)

Мнението беше редактирано от jul: 16 октомври 2008 - 10:16

• 0

#42 НелиТ

НелиТ

Участник

• Участници
  • ПипПипПип
  • 321 Мнения:

Публикувано: 16 октомври 2008 - 10:12

Заинтригува ме методът на прочистване на организма с дистилирана вода, препоръчван от Петър Димков. А продават ли се такива апарати?

В чужбина - да. Виж например: ТУК или ТУК

За България, не знам.

Благодаря ти, Иво! Сетих се да посетя българското гугълче и оттам разбрах, че и у нас тези уреди се продават.
  • 0

#43 Севдалина

Севдалина

Новодошъл

• Участници
  • Пип
  • 108 Мнения:

Публикувано: 16 октомври 2008 - 10:41

Рецептата, която правя в момента. Преди да започна, си направих изследвания и според тях само левкоцитите ми бяха малко не в норма, след като свърша с "чесъна" ще си направя нови изследвания да видим, но аз съм физически здрава и това го правя по-скоро с профилактична цел. За сега мога да кажа само, че няма отрицателен ефект.

РЕЦЕПТА ЗА ПОДМЛАДЯВАНЕ С ЧЕСЪН

ПРИГОТВЯНЕ: Разтриват се 350 гр. чесън с дървена или порцеланова лопатка, от тази маса се вземат 200 гр. (главно сок) и се слагат в стъклен съд. Заливат се с 400 гр. 96%-ен спирт. Капакът се затваря плътно и съдът се поставя на студено за 10дни. После масата се прецежда и се поставя за още 3 дни на студено.
ПРИЛОЖЕНИЕ: Строго по схемата със студено мляко (50 гр. мляко на един прием) 3 пъти дневно, докато не свърши цялата настройка.

Дни на приемане
Време на приемате и количество капки

Дни на приемане
Време на приемате и количество капки
1 ден: сутринта-1 капка; през деня-2 капки; вечерта-3 капки
2 ден: сутринта-4 капка; през деня-5 капки; вечерта-6 капки
.........
10 ден: сутринта-28 капка; през деня-29 капки; вечерта-30 капки

Такъв курс за подмладяване се прави 1 път на 5 години. Предназначението му е да пречисти организма от мастни и варовикови отлагания, да подобри общата обмяна на веществата. В резултат се предотвратяват болести като склероза, паралич, инфаркт на миокарда, стенокардия, образуване на различни тумори, възстановява се зрени
Най-лесно е да обичаме

#44 maggee

maggee

Приятел на Портала

• Участници
  • ПипПипПипПипПип
  • 543 Мнения:

Публикувано: 16 октомври 2008 - 17:36

За мен най-доброто пречистване си остава гладуването. Гладувала съм до 40 дни. Приемам много течности - предимно разреден чай, при симптоми на хипогликемия - лъжичка мед. Проблеми не съм имала, освен понижение на артериалното налягане, което се коригира бързо със сол и вода. По време на гладуването правя и физически упражнения с умерена интензивност, по 1-2 часа дневно. Лично на мен ми е по-лесно да не ям нищо, отколкото плодове в минимални количества - само ми раздразват апетита :)
  • 0
amor ogni cosa vince.

#45 Добромир

Добромир

Приятел на Портала

• Участници
  • ПипПипПипПипПип
  • 1723 Мнения:

Публикувано: 17 октомври 2008 - 08:56

:hmmmmm: Тъй като освен личен опит в този метод имам и много наблюдения, бих желал да предупредя, че рядко има област в която индивидуалните особености да са толкова различни! Както в една друга сега развивана тема, някои се приспособяват трудно, други - лесно към вегетарианството, а някои са само на плодове или даже само на "прана" - и тук е същото. Познавам човек, който 2 пъти годишно гладува по 40-50 дни и си е ОК; но опитът му да препоръча същото на други завърши зле... И макар да е по принцип вярно, че пълният глад (но и без сол!) има предимства пред частичните разтоварвания, само здравите хора имат леки кризи, иначе става опасно. При тежки кризи - ако се касае разбира се за дълги срокове пълен глад - има реални опасности, най-вече при бързо прекъсване на разтоварването чрез неправилно захранване. И още нещо, което го няма в книжките и сайтовете по гладуване - базовата схема от древността не е предвидила човек да гладува в замърсена обстановка и да пие чешмяна вода по време на глада - по-чувствителните от онези, които го правят, могат да си навредят сериозно. То е същото, когато се казва, че ред лекарства, приети по време на глад, могат да бъдат направо убийствени, а не просто да имат някои странични ефекти. Познавам жена, която се увреди сериозно, като даже само клизми правеше с топла чешмяна вода, а иначе вътрешно си пиеше дестилирана. Ами въздухът? Служебното натоварване? Психоенергийната атмосфера? Нужни са истински гладолечебници (не като сегашните дебелариуми), които да съчетават място, метод и компетентни лекари, за да се прави безопасно дълъг пълен глад, както впрочем и други траещи със седмици интензивни природни терапии. Другото е на собствен риск - и ако при някой нещата са проработили, много е важно той да не пренася механично опита си върху другите! Ако човек иска за се разтоварва без рискове, бих препоръчал дори не плодова, а плодово-зеленчуково-билкова схема, като - ако има голямо натоварване в работата - може да се включат и малко белтъчни, витаминни и минерални добавки - това дори и в големия град ще помогне безопасно, даже независимо от паралелната ангажираност. По-строгите режими следва да се правят самостоятелно само пробно - по 1 до 3 дни - и по възможност да не се работи тежка физическа или свързана със стресове дейност. :yinyang:

Мнението беше редактирано от Добромир: 17 октомври 2008 - 09:00

• 0

#46 jul

jul

Участник

• Участници
  • ПипПипПип
  • 449 Мнения:

Публикувано: 17 октомври 2008 - 10:08

Ами въздухът? Служебното натоварване? Психоенергийната атмосфера? Нужни са истински гладолечебници (не като сегашните дебелариуми), които да съчетават място, метод и компетентни лекари, за да се прави безопасно дълъг пълен глад, както впрочем и други траещи със седмици интензивни природни терапии. Другото е на собствен риск - и ако при някой нещата са проработили, много е важно той да не пренася механично опита си върху другите! Ако човек иска за се разтоварва без рискове, бих препоръчал дори не плодова, а плодово-зеленчуково-билкова схема, като - ако има голямо натоварване в работата - може да се включат и малко белтъчни, витаминни и минерални добавки - това дори и в големия град ще помогне безопасно, даже независимо от паралелната ангажираност. По-строгите режими следва да се правят самостоятелно само пробно - по 1 до 3 дни - и по възможност да не се работи тежка физическа или свързана със стресове дейност. :yinyang:

Здравей,
съгласна съм с цитираното по-горе! На мен лично не един опит са се проваляли именно поради замърсената градска среда и натоварването в работата, конкретно в София. Затова такъв прочистващ пост правих на Рила.Не казвам, че всички са като мен :) Но това върви с един закон, че когато се прави пост или какъвто и да било лечебен глад, основната идея не е само за прочистване на тялото...и когато човек е зает с много задължения, които го отклоняват от възможността да е повече съсредоточен, самовглъбен, съществува реалната опасност по време на подобно гладуване в него да "се настанят" нежелани "енергии". Природата не търпи празнота. Важно е гладуването да бъде съзнателен процес, насочен не само към тялото, но предимно към душата и подкрепен от вътрешна молитва.
~

Мнението беше редактирано от jul: 17 октомври 2008 - 10:16

• 1

#47 maggee

maggee

Приятел на Портала

• Участници
  • ПипПипПипПипПип
  • 543 Мнения:

Публикувано: 17 октомври 2008 - 16:11

И аз съм съгласна с Добромир.

От друга страна, вярно е, че средата е замърсена днес, но да не забравяме, че и човекът се е адаптирал към нея. Поради повишените изисквания, повишени са и адаптационните способности на човека.

Така или иначе, към режими, които силно се различават от нормалния режим на човека, трябва да се пристъпва с повишено внимание. Човек трябва да се вслушва в тялото си.
  • 0
amor ogni cosa vince.

#48 LILI_HAY

LILI_HAY
  • Участници
  • 1 Мнения:

Публикувано: 11 март 2009 - 11:29

Е, може и да не е с пълен глад! Защо не опитате житната диета на Дънов? Ето, от днес е благоприятно да се започне Хем сваляш някой и друг килограм, хем си прочистваш организма. Заслужава си човек да го направи!

Модераторска бележка: Моля пишете с малки букви.
За житния режим имаме няколко отделни теми: Житен режим 2009 - в първото мнение по темата са дадени линковете към старите теми и други полезни страници.

Мнението беше редактирано от Донка: 11 март 2009 - 12:32

• 0

#49 dimitar

dimitar

Новодошъл

• Участници
  • Пип
  • 119 Мнения:

Публикувано: 12 март 2009 - 19:12

Пробуждайки в себе си енергията на Сребърно Виолетовият Пламък, ние се доближаваме по близо до Бог, по-близо до себе си. Позволяваме на тази финна енергия да ни служи и да работи за нашето най-висше благо и добро. А то е това да сме здрави, щастливи, да се радваме на живота и на всички блага, които ни се предоставят. Енергията на Сребърно Виолетовият Пламък изчиства физическото тяло от токсини, от тежки наслоявяния, от неполезни енергии загнездили се в нас.
Енергията на Сребърно Виолетовият Пламък ни помага да изразяваме емоциите си, помага ни да виждаме красотата в себе си и в другите, помага ни да изживяваме твореца в себе си, помага ни да сме щастливи от връзката както със себе си, така и с другите около нас. Тази енелгия носи в себе си същността да изгаря пипалата на емоцията наречена страх. Отстранят ли се пипалата на страха, той не би ни навредил, а ни е от полза и го приемаме като приятел. Щом сме го приели в нашите си мисли чистота е всеобхватна и делата са ни чисти и в сърцата засиява истина една и това е честността, бистрото знание, истинската любов, дълбоката мъдрост, радостта от това да сме здрави и щастливи ний сега.
  • 0
A TIME OF REVELATION

#50 hakama

hakama
  • Участници
  • 93 Мнения:

Публикувано: 11 април 2010 - 09:11

Привет,
Търся метод за пречистване на организма, в последно време се чувствам доста отпаднал, летаргичен, с мъглив ум...

С гладуването го изключвам, първо не мога да гладувам, не си представям да не поемам някаква храна (а не ям много по принцип), и второ съм 55кг :rolleyes:

Може би някои дихателни практики, това с дестилираната вода пробвал ли го е някой?

Друг начин, но е по скъпичък:
http://www.ossem.eu/...e.aspx?pg=arl29

Мнението беше редактирано от hakama: 11 април 2010 - 09:12

• 0
"Тайната на щастието не е в това да стремиш да имаш повече,а да развиеш способността да се наслаждаваш на по-малкото"

#51 Milena

Milena

Приятел на Портала

• Участници
  • ПипПипПипПипПип
  • 512 Мнения:

Публикувано: 11 април 2010 - 11:29

Привет,
Търся метод за пречистване на организма...

Привет,
можеш да опиташ напр. един в седмицата само плодове или плодово-зеленчукови сокове... Действа много тонизиращо ~ от личен опит :)

Напр. днес съм купила 1кг. моркови /има много свежи/ и 1кг. сладки ябълки ~ и правя на сокоизстисквачката сокове; това количество е достатъчно за един ден... На следващия ден може по-лека храна - мляко, жито със стафиди и орехи, мед...

Опитай се да усещаш тялото си - как се чувства, кое го прави по-жизнено и т.н.
  • 0

...

#52 krissi

krissi
  • Участници
  • 34 Мнения:

Публикувано: 19 април 2010 - 14:39

Нужни са истински гладолечебници (не като сегашните дебелариуми), които да съчетават място, метод и компетентни лекари, за да се прави безопасно дълъг пълен глад, както впрочем и други траещи със седмици интензивни природни терапии. Другото е на собствен риск - и ако при някой нещата са проработили, много е важно той да не пренася механично опита си върху другите! Ако човек иска за се разтоварва без рискове, бих препоръчал дори не плодова, а плодово-зеленчуково-билкова схема, като - ако има голямо натоварване в работата - може да се включат и малко белтъчни, витаминни и минерални добавки - това дори и в големия град ще помогне безопасно, даже независимо от паралелната ангажираност. По-строгите режими следва да се правят самостоятелно само пробно - по 1 до 3 дни - и по възможност да не се работи тежка физическа или свързана със стресове дейност. Публикувано изображение

Много разумно! Напълно съм съгласна.
  • 0

#53 Гост_alma9_*

Гост_alma9_*
  • Гости

Публикувано: 23 юли 2010 - 06:41

" Сега на всички ви определям един ден в месеца за почивка, през който ден нямя да ядете. Ще почивате на физическото поле, аще работите в духовния свят. Този ден ще бъде третия петък от месеца, значи 12 петъци ще си почивате. Постът ще започне от четвъртък на обяд в 12 часа и ще свърши в петък на обяд в12 часа. Това е почивка, закон, не е пост. Той ще се продължи от обяд до обяд. Защо? Идещата година ще ви обясня, защо именно от обяд до обяд ще си почивате. Слънцето тогава е на зенита, горе. Това, което ви давам, като пост, е много малко, но ако вие спазите закона ще имате отлични последствия. То е един велик закон. Ще кажете : "е аз колко съм постил!" Да, но тъй не си постил. Тази почивка мяза както когато пътуваме лятно време през планинска местност. Вървиш, вървиш, седнеш по едно време да си починеш малко, пийнеш малко топла вода, нахраниш се хубаво, надишаш се с чист въздух, преоблечеш се ипосле пак продължиш. Това е разходка, която обновява. А като пиеш студена вода, когато си изморен, връщаш се дома си болен. И тъй, това, което ви давам не е пост, а - почивка, това е за обновление на нервната система. И не мислете, че постите, не си туряйте на ум мисълта, че постите, а че си почивате и тогава ще видите, как ще си хапнете хубаво, следващия обяд. Някои имат тази слабост, когато ще постят, наяждат се много, за да издържат поста. После ги запалва за вода, та едва дочакват да се свърши поста. Не, ще ядете малко, както в четвъртък, така и в петък. Малкото, то е закон на благословението. Постът ще се започва от третия четвъртък в месеца."

Беседа държана на 21 . 08 . 1921 г. 5 часа сутринта на събора в Търново.
" Беседи, обяснения и упътвания от Учителя - 1921 " стр.106 - 107 . Фототипно издание.
  • 2

#54 ivapenkova

ivapenkova
  • Участници
  • 6 Мнения:

Публикувано: 07 януари 2011 - 17:03

Аз въобще не мога да гладувам.Става ми лошо,върти ми се главата.А и аз съм с ниско кръвно и даже и под режим не мога да се поставя.Но според мен цялостното гладуване не е много полезно.Пречистването на организма маже и да стане само с плодове и зеленчуци,сокове, защото стомаха трябва да преработва нещо.Според мен чрез глад се получават гастрите и язвите.
  • 0

#55 neuznavaemata

neuznavaemata
  • Участници
  • 8 Мнения:

Публикувано: 31 януари 2011 - 14:59

От опит мога да споделя една огромна грешка с гладуването.Доста време бях на диета само с плодове и зеленчуци.Беше отдавна,нямаше кой да ми обясни последствията от гладуването.Повярвайте бяха трагични,не искам да се впускам в подробности-но за жените е мн.опасно.От гладуването страда цялото тяло физически и психически.Мозъкът ИМА НУЖДА ОТ ХРАНА!Сега си ям каквото ми се яде,дори искам да напълнея.Пробвах със зелен чай НЕ -САНИЕ,а с жасмин.Мисля,че ми се отразява добре.Сутрин пиех фреш от грейпфрут!Публикувано изображение
  • 1

#56 Botio

Botio
  • Участници
  • 32 Мнения:

Публикувано: 13 февруари 2011 - 20:44

Здравейте.От как помня,съм опитвал много начини за прочистване на организма и лечение от всяка книга,която прочитах по въпроса.Опитвал съм със специален билков микс и ориз приготвен по специален начин,препоръчан от Елисавета Логинова;кратковременни гладувания само на плодове или вода;гладуване по метода на Лидия Ковачева за 40 дни;пиене на солена вода от книгите на д-р Ф.Батмангелидж;пиене на дестилирана вода .Единствено добре бях по времето на 40 - дневното гладуване с ябълки и чай - чувствах се толкова изпълнен със сили,че можех планини да вдигна,а пътувах всекидневно до работата си общо около 140 км,а и работата ми не бе лека.Но след това ,независимо,че се отървах от някои неща,придобих нови.Затова и се колебая да опитам такова прочистване отново,защото винаги след очистванията ми съм се разболявал от нещо друго.
  • 0

#57 Пламъче

Пламъче

Приятел на Портала

• Участници
  • ПипПипПипПипПип
  • 3242 Мнения:

Публикувано: 14 февруари 2011 - 10:30

Здравейте.От как помня,съм опитвал много начини за прочистване на организма и лечение от всяка книга,която прочитах по въпроса.Опитвал съм със специален билков микс и ориз приготвен по специален начин,препоръчан от Елисавета Логинова;кратковременни гладувания само на плодове или вода;гладуване по метода на Лидия Ковачева за 40 дни;пиене на солена вода от книгите на д-р Ф.Батмангелидж;пиене на дестилирана вода .Единствено добре бях по времето на 40 - дневното гладуване с ябълки и чай - чувствах се толкова изпълнен със сили,че можех планини да вдигна,а пътувах всекидневно до работата си общо около 140 км,а и работата ми не бе лека.Но след това ,независимо,че се отървах от някои неща,придобих нови.Затова и се колебая да опитам такова прочистване отново,защото винаги след очистванията ми съм се разболявал от нещо друго.

Ако попиташ защо след всеки пречистващ режим си получавал нови проблеми,всеки ще ти каже,че не си провеждал правилно режима.:feel happy:Моето мнение е друго и ще си позволя да го изложа,без да имам претенции да съм права и желание да го налагам.
Всеки организъм е различен и универсални режими няма - за едни е подходящ един режим,за други друг.Просто режимите които си прилагал не са били подходящи за теб,или си сгрешил при захранването.
При избора си на пречистващ режим трябва да се съобразиш непременно със здравословните си проблеми(ако усещаш или знаеш,че имаш такива!),с психическото си състояние,с теглото и т.н.Познавам хора,които преди и след прилагане на пълно или частично гладуване си правят медицински изследвания.Така се вижда най-добре дали е подходящо да се прави пречистваща диета и какъв е резултата от нея,в случай че е приложена.
Според мен трябва да се започва с кратотрайни гладувания/полугладувания,ккоито с придобиването на опитност се увеличават.Всяко предварително определяне на някакъв срок се отразява зле на психиката,а това пречи на очистителния процес.
  • 0

#58 Botio

Botio
  • Участници
  • 32 Мнения:

Публикувано: 15 февруари 2011 - 00:51

Ооо,за мен не е проблем да не ям нищо през деня,а само да пия вода отвреме навреме и това става доста лесно ако се занимавам с нещо интересно,което ме е обзело напълно.Не съм си правил изследвания ,защото не се чувствам зле след това.Ако реша 2-3 дни спокойно мога да изкарам на вода и плодове - правил съм го.Онова прочистване с ориза е много силно и се прави по определен начин на гладно сутрин.Дъщеря ми,като бе малка,много го обичаше,но ме бе страх да и го давам,за да не и стане нещо.

Мнението беше редактирано от Botio: 15 февруари 2011 - 00:56

• 0

#59 Гост_alma9_*

Гост_alma9_*
  • Гости

Публикувано: 09 май 2011 - 19:34

Здравейте !

Нещо по темата

ЕДИН ОПИТ ЗА ОБНОВЯВАНЕ НА ОРГАНИЗМА
( за една година )

Да се види, може ли човек да се храни 4 месеца през годината само с плодове, нищо готвено.
От трите месеца на пролетта избира се един месец по желание, през който месец ученикът се храни изключително с плодове, чай, жито, картофи варени със сол, ошав и хляб. Нищо готвено.
Никакъв зехтин, сирене и тем подобни.
През пролетта един месец. Ще си отбележиш какви плодове си ял и как си се чувствувал. През лятото пак един месец и ще си отбележиш как си се чувствувал. Същото през есента и зимата.

Из записките на Савка Керемидчиева.
" Изгревът........" том 14 стр. 504.

Поздрави !

Мнението беше редактирано от alma9: 09 май 2011 - 19:40

• 2

#60 hakama

hakama
  • Участници
  • 93 Мнения:

Публикувано: 19 август 2011 - 16:35

Можете ли да препоръчате, някой не толкова сложен метод за пречистване на организма или част от него?
Искам да започна от някъде.
  • 0
"Тайната на щастието не е в това да стремиш да имаш повече,а да развиеш способността да се наслаждаваш на по-малкото"

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители