Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Празничен наряд за есенното равноденствие и началото на учебната година - 22.09.2014 г.


Recommended Posts

Начало на наряда за цялата страна 7 ч.

 

1. Песен "Махар Бену Аба";

2. Мото за началото на учебната година:

"Ученик съм - служител съм на БОГА.

Ученик съм - живея с БОГА, в БОГА и за БОГА."

3. Добрият път. Молитва на ученика;

4. Евангелия:

 

Матей: гл. 6, ст. 19-34

19 Недейте си събира съкровища на земята, дето молец и ръжда ги разваля, и дето крадци подкопават и крадат;

 

20 Но събирайте си съкровища на небето, дето ни молец, нито ръжда ги разваля, и дето крадци не подкопават нито крадат;

 

21 защото, където е съкровището ви, там ще бъде и сърцето ви.

 

22 Светило на тялото е окото; и тъй, ако е окото ти чисто, всичкото ти тяло светло ще бъде.

 

23 ако ли бъде окото ти лукаво, всичкото ти тяло тъмно ще бъде. И тъй, виделината, която е в тебе, ако е тъмнина, то тъмнината колко ще е?

 

24 Никой не може на двамина господари да работи; защото или едного ще възненавиди, а другиго ще възлюби; или едному ще бъде привържен, а другиго ще презира. Не можете да работите Богу и Мамону.

 

25 Заради това казвам ви: Не имайте грижа за живота си, какво ще ядете или какво ще пиете; нито за телото ваше, какво ще облечете. Не е ли животът по-драгоценен от храната, и телото от облеклото?

 

26 Погледнете на птиците небесни, че не сеят, ни жънат, нито в житници събират, и Отец ваш небесни ги храни. Вие не сте ли много по-горни от тях?

 

27 И кой от вас като се грижи, може да приложи един лакът на ръстът си?

 

28 И за облекло защо се грижите? Разсмотрете криновете в полето как растат; не се трудят, нито предат,

 

29 но казвам ви, че нито Соломон във всичката своя слава не бе облечен както един от тях.

 

30 И ако Бог така облича тревата на полето, която я днес има, и утре я в пещ хвърлят, не ще ли много повече вас да облече, маловери?

 

31 И тъй недейте се грижи, и не думайте, какво ще ядем, или какво ще пием, или какво ще облечем?

 

32 (защото всичко това езичниците го търсят;) понеже Отец ваш небесни знае че имате нужда от всичко това.

 

33 Но търсете първом царството Божие и правдата негова; и всичко това ще ви се приложи.

 

34 За това недейте се грижи за утре; защото утрешният ден ще се погрижи за себе си. Доста е на деня неговото му зло.

 

 

Марк: гл. 7, ст. 14-16

14 И призова всичкия народ, и казваше им: Слушайте ме всинца, и разумевайте.

 

15 Няма нищо извън человека що влезва в него което може да го оскверни; но което излезва из него, то е което осквернява человека.

 

16 Ако някой има уши да слуша, нека слуша.

 

Лука: гл. 9, ст. 23-27

23 Казваше още на всички: Ако иска някой да дойде след мене, нека се отрече от себе си, и нека носи кръста си всеки ден, и нека ме следва.

 

24 Защото който иска да спаси живота си ще го изгуби; и който изгуби живота си заради мене, той ще го спаси.

 

25 Защото какво се ползува человек, ако спечели всичкия свят, а погуби или отщети себе си?

 

26 Защото който се усрами за мене и за думите ми, за него ще Син человечески да се усрами когато дойде в своята слава и в славата на Отца и на светите ангели.

 

27 И казвам ви истина: Има някои от стоящите тука, които няма да вкусят смърт, докле не видят царството Божие.

 

Иоан: гл. 14, ст. 1-21

 

1 Да се не смущава сърцето ви: вярвайте в Бога, и в мене вярвайте.

 

2 В дома на Отца моего много жилища има; ако да не бе така аз бих ви казал. Отхождам да ви приготвя място.

 

3 И когато отида и ви приготвя място, ще дойда пак и ще ви взема при себе си, щото дето съм аз да бъдете и вие.

 

4 И къде отивам аз вие знаете, и пътя знаете.

 

5 Казва му Тома: Господи, не знаем къде отхождаш; и как можем да знаем пътя?

 

6 Казва му Исус: Аз съм пътът, и истината, и животът: никой не отива при Отца тъкмо чрез мене.

 

7 Ако бихте познавали мене познавали бихте и Отца ми; и от нине познавате го и видяхте го.

 

8 Казва му Филип: Господи, покажи ни Отца, и доста ни е.

 

9 Казва му Исус: Толкози време съм с вас, и не си ли ме познал, Филипе? Който е видел мене видел е Отца; и как казваш ти: Покажи ни Отца?

 

10 Не вярваш ли че аз съм в Отца, и Отец е в мене? Думите които аз ви говоря, от себе си не ги говоря: но Отец който пребъдва в мене, делата той прави.

 

11 Вярвайте ми че аз съм в Отца, и Отец е в мене: ако ли не, вярвайте ми за тия дела.

 

12 Истина, истина ви казвам: който вярва в мене, делата които правя аз и той ще ги прави; и по-големи от тях ще прави, защото аз отхождам при Отца си.

 

13 И каквото попросите в мое име ще го направя, за да се прослави Отец в Сина.

 

14 Ако попросите нещо в мое име, аз ще го направя.

 

15 Ако имате любов към мене, упазете моите заповеди.

 

16 И аз ще умоля Отца, и ще ви даде друг Утешител да пребъде с вас във веки,

 

17 Духа на истината, когото светът не може да приеме, защото го не види нито го познава; а вие го познавате, защото пребъдва с вас, и във вас ще бъде.

 

18 Няма да ви оставя сираци: ще дойда при вас.

 

19 Още малко, и светът вече няма да ме вижда; а вие ме видите. Понеже аз живея, и вие ще живеете.

 

20 В онзи ден вие ще познаете че аз съм в Отца си, и вие в мене, и аз във вас.

 

21 Който има моите заповеди и ги държи, той е който ме люби; а който ме люби възлюбен ще бъде от Отца ми; и аз ще го възлюбя, и ще явя себе си нему.

 

 

5. Беседа: "Живот вечен" съборно слово, четено на 22 август 1919 г.

6. Добрата молитва;

7. "Ученикът трябва да има сърце - чисто като кристал, ум - светъл като Слънцето, душа - обширна като Вселената, Дух - мощен като Бога и едно с Бога" (три пъти);

8. Песен "Отче наш";

9. "В изпълнението Волята на БОГА е силата на човешката душа" (три пъти).

 

 

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...