Прехвърляне към съдържание

Снимка
* * * * * 1 Гласове

Болница Токуда в София

• Please log in to reply
62 мнения в тази тема

#41 miseroo

miseroo
  • Участници
  • 1 Мнения:

Публикувано: 23 юни 2008 - 12:37

здравейте,съвсем нов участник съм във форума и се регистрирах сама за да кажа на всички колко съм щастлива от факта че попаднах в "Токуда".Обслужването е на ниво,лекарите са невероятни.Бях в отделението по лицево челюстна и пластична хирургия,имах туморно образование на врата под челюстта.Вече го няма,за една седмица всичко свърши,няма я подутината от две години.толкова съм щаслива че просто незнам как да опиша радостта си
ако мога да помогна на някой с това което изживях да се свърже с мен
  • 0

#42 PAVITA

PAVITA
  • Участници
  • 1 Мнения:

Публикувано: 22 декември 2008 - 12:55

На 17.12.2008 бях за трети път на преглед Вв болница "Токуда" - Кардиология, радвам се че има толкова лъчезарни и земни млади хора там. Искам да пожелая много здраве и усмивки на лекуващия си лекар, късмет в личния си и професионален живот и европейска заплата. Габрово. :3d_081:

Мнението беше редактирано от Аделаида: 22 декември 2008 - 21:10

• 0

#43 Венцислав_

Венцислав_

Приятел на Портала

• Участници
  • ПипПипПипПипПип
  • 2327 Мнения:

Публикувано: 24 февруари 2009 - 20:09

операция
  • 0
"Истината е земя без пътища."

#44 Галя Тенева

Галя Тенева
  • Участници
  • 1 Мнения:

Публикувано: 22 март 2009 - 15:11

Здравейте,
аз съм нов потребител във форума,регистрирах се специално за задам въпрос към останалите учасници.На сина ми му предстои операция,беше му поставен заключващ пирон на дясната ръка по спешност в Пловдив.Сега трябва да бъде изваден.Насочи ли сме се към Токуда,главно заради добрите отзиви за базата и разбира се доброто отношение,но нямаме информация за екипите които работят в ортопедия.
Ако някой има лични вречетления,или може да ми даде някаква информация,ще съм му много благодарна да я сподели.
Педварително благодаря!
Поздрави!
  • 0

#45 Mila Genova

Mila Genova
  • Участници
  • 2 Мнения:

Публикувано: 30 юли 2009 - 10:21

Искам на всички да разкажа за трите си сърдечни операции извършени от екипа на Д-р Димитър Николов oт Токуда болница-София.Никога няма да забравя професионализма на тия лекари!!!Имах чувството,че съм оперирана в чужбина...Голяма част от живота ми е минал по болници с майка ми,след това с мен,но никъде не срещнах такова обгрижване,такова мило отношение от страна на целия персонал-от сестри до хирурзи.Чувах само" Как си миличка? Браво Мила!Ти си герой!!!А ГЕРОИТЕ бяха те.В реанимация,след третата си операция имах възможността да наблюдавам как всички са около пациентите,непрекъснато върви апаратура,която те обдишва ли, не знам как точно се казва,да се разгърне белия дроб,ренген,ехограф.Монитори следят кръвтото ти налягане,пулса,състоянието на сърцето.
На петият ден от операцията получих сърдечен арест,мисля,че това беше клиничната смърт,защото виждах картини,но съм била следена от монитори,защото веднага,като"корпус за бързо реагиране"са влезли в стаята лекари,сестри и ме върнаха отново на "бял свят".Наложи се да ми се постави постоянен елекростимулатор/пейсмейкър/.И този път имах възможност да наблюдавам лекаря,защото бях с местна упойка.Д-рБорисов-един изключително прецизен лекар!Подготовката за манипулацията беше истински ритуал!!!Бях виждала по филмите, как хирурзите преди операция измиват ръцете си,но тук...всичко се извършваше толкова старателно с 4 различни препарата,сложиха му ръкавици,очила,престилка.Истински ритуал...бях сигурна,че така прецизно ще постави и пейсмекъра ми.Наскоро бях на контролен преглед при него,постави ми холтер,след 24часа го разчете на компютъра,ксерографира разчетката и така интелигентно подредена ми я подаде,да я предам на кардиолозите в моя град.
Ако ви предложат каквато и да е манипулация,не се страхувайте,екипа в Кардиология и кардиохирургия в Токуда болница София,обстановката,обгрижване,апаратура,ко
нсумативи и ...хигиена-всичко е на много високо ниво,такова каквото трябва да е на всякъде.Срещнах се с болницата от моите мечти.На 60 години съм,имаше и много по-възрасти от мен.Колкото пъти да ми се наложи,без страх ще отида пак,защото спечелиха доверието ми с огромния си професионализъм!!!Мога да пиша за толкова много впечатления от болницата...Само искам да ви кажа как перфектно е завършена външно операцията-все пак това са три отваряния на гръден кош.Един елегантен белег,който вече след шестия месец почти не личи.Дано това,което ви разказах стигне до по-вече нуждаещи се да продължат живота си.С уважение и поклон пред СПАСИТЕЛИТЕ ми!!!Г-жа Мила Генова-гр.Велико Търново.

Мнението беше редактирано от Mila Genova: 30 юли 2009 - 10:37

• 0

#46 Гост_g_ishkitiev_*

Гост_g_ishkitiev_*
  • Гости

Публикувано: 03 октомври 2009 - 18:14

здравейте,
утре ще ходя на погребение на свако ми, който се лекува в Токуда...
Незнам какво да ви кажа, цялата здравна система в българия е толкова сбъркана че не ми се разсъждава дори по темата. Първо отиде в Александровска, защото там знаем че са добри специалистите. Прегледаха го в едното отделение и му казаха, че има цироза на черният дроб, която обаче може да се излекува. Но трябва да постъпи в гастроенетерология. Отидохме там и ни върнаха защото нямал право 1 месец след като е лежал в едно отделение да лежи в друго. Казаха да почакаме 20 и няколко дена преди да го приемат и през това време да си пие едни лекарства.
Него обаче го болеше и беше наложително да се направи нещо. Тогава решихме да го заведем в Токуда.. уж много модерна болнижа, уж много добра.

Беше приет на момента в Токуда с хубавите стаи и хилядите му други удобства. От там казаха че почват да му правят всички изследвания отначало. 20 дена му правиха изследвания и само искаха пари, така до момента в който казаха - ами трябва да го оперираме, за да сме сигурни какво му има. Платихме операцията и всички следоперативни разходи. Първоначално беше добре, възстановяваше се добре, докторите казаха че се оправя и след 1 седмица ще го изпишат.
Но на 3тиа ден след операцията както беше добре, една вечер почна да повръща кръв приеха го в интензивното и на другия ден почина.
Човека е на 45 години.. 1 месец преди да се разболее беше здрав като биг, преди да влзе в тая болница му беше единствено подут корема.

Докторите казаха че починал, защото имал тежак рак. Преди това в александровка ни увериха, че няма рак, а само цироза.
Вие сами си правете изводите, аз в тая болница и за профилактични прегледи няма да вляза.

Наистина оборудването им е страхотно, стаите и т.н. Само че докторите им не стават. Свако ми го оперира някакъв македонец (Проф. Владимир Димов ), дето незнаеше български... уж бил професор. После от друга болница, негови колеги ми казаха че не е никакъв професор.

PS. случайно пуснах един search за тоя професор - http://www.segabg.co...070900040000705 , оказа се е бил разследван за злоупотреби с длъжността. ето ги какви са професионалистите на токуда

Мнението беше редактирано от g_ishkitiev: 03 октомври 2009 - 18:49

• 0

#47 ivanka ianeva

ivanka ianeva
  • Участници
  • 2 Мнения:

Публикувано: 11 ноември 2009 - 20:09

zdraveite!ot skoro se registrirah,za da kaja na vsi4ki,kolko sam 6tastliva ot fakta,4e se lekuvah v tokuda.napravih dve operatsii v otdelenie u6i nos garlo.neveroiaten ekip ot profesionalisti!hiliadi blagodarnosti kam dr.kulev.edin strahoten 4ovek.stra6no inteligenten i o4arovatelen maj.
do izbora na tazi bolnitsa se stigna sled kato biah obikolila o6te 5 takiva v sofia.poviarvaite mi,nikade ne sre6nah tolkova vnimatelni i 4uvstvitelni hora.imenno zatova izbrora mi se spria na tokuda.dlagodaria im ot vse sarce za vsi4ko koeto davat ot sebe si.pojelavam na tselia persional v tova otdelenie da badat jivi i zdravi.da prodaljavat po sa6tia na4in da rabotiat savestno i otgovorno.

здравейте!от скоро се регистрирах,за да кажа на всички,колко сам щастлива от факта,че се лекувах в токуда.направих две операции в отделение уши нос гърло.невероятен екип от професионалисти!хиляди благодарности към др.кулев.един страхотен човек.страшно интелигентен и очарователен май.
до избора на тази болница се стигна след като бях обиколила още 5 такива в софия.повярвайте ми,никъде не срешнах толкова внимателни и чувствителни хора.именно затова изброра ми се спря на токуда.длагодаря им от все сърце за всичко което дават от себе си.пожелавам на целия персионал в това отделение да бъдат живи и здрави.да продължават по същия начин да работят съвестно и отговорно.

Модераторска бележка: Моля, пишете на кирилица.

Мнението беше редактирано от Станимир: 11 ноември 2009 - 22:34

• 0

#48 shining_star

shining_star

Приятел на Портала

• Участници
  • ПипПипПипПипПип
  • 572 Мнения:

Публикувано: 25 ноември 2009 - 16:09

здравейте,
утре ще ходя на погребение на свако ми, който се лекува в Токуда...
Незнам какво да ви кажа, цялата здравна система в българия е толкова сбъркана че не ми се разсъждава дори по темата. Първо отиде в Александровска, защото там знаем че са добри специалистите. Прегледаха го в едното отделение и му казаха, че има цироза на черният дроб, която обаче може да се излекува. Но трябва да постъпи в гастроенетерология. Отидохме там и ни върнаха защото нямал право 1 месец след като е лежал в едно отделение да лежи в друго. Казаха да почакаме 20 и няколко дена преди да го приемат и през това време да си пие едни лекарства.
Него обаче го болеше и беше наложително да се направи нещо. Тогава решихме да го заведем в Токуда.. уж много модерна болнижа, уж много добра.

Беше приет на момента в Токуда с хубавите стаи и хилядите му други удобства. От там казаха че почват да му правят всички изследвания отначало. 20 дена му правиха изследвания и само искаха пари, така до момента в който казаха - ами трябва да го оперираме, за да сме сигурни какво му има. Платихме операцията и всички следоперативни разходи. Първоначално беше добре, възстановяваше се добре, докторите казаха че се оправя и след 1 седмица ще го изпишат.
Но на 3тиа ден след операцията както беше добре, една вечер почна да повръща кръв приеха го в интензивното и на другия ден почина.
Човека е на 45 години.. 1 месец преди да се разболее беше здрав като биг, преди да влзе в тая болница му беше единствено подут корема.

Докторите казаха че починал, защото имал тежак рак. Преди това в александровка ни увериха, че няма рак, а само цироза.
Вие сами си правете изводите, аз в тая болница и за профилактични прегледи няма да вляза.

Наистина оборудването им е страхотно, стаите и т.н. Само че докторите им не стават. Свако ми го оперира някакъв македонец (Проф. Владимир Димов ), дето незнаеше български... уж бил професор. После от друга болница, негови колеги ми казаха че не е никакъв професор.

PS. случайно пуснах един search за тоя професор - http://www.segabg.co...070900040000705 , оказа се е бил разследван за злоупотреби с длъжността. ето ги какви са професионалистите на токуда

ВСИЧКИ СА ТАКИВА, не е само в токуда. И на мен не ми се говори на тема лекари, по същата причина: баща ми и майка ми починаха по същия начин...да, сбъркани са...нещо повече: те са безчовечни, повечето от тях. Господ да ги съди. Не е лесно да се забрави, знам това. Но нека се опитаме да не ги съдим: всичко се връща на тоя свят :)
  • 0

#49 ivanka ianeva

ivanka ianeva
  • Участници
  • 2 Мнения:

Публикувано: 30 ноември 2009 - 19:45

samo ne mi e iasno kak moje da slagate vsi4ki doktori pod edin znamenatel!tova si e li4no va6e vijdane!ne se opitvaite da si nalagate mnenieto.az moga da kaja,4e v tokuda sa podbrani nai dobrite spetsialisti!
  • 0

#50 Злинчо

Злинчо

Новодошъл

• Участници
  • Пип
  • 228 Мнения:

Публикувано: 29 януари 2010 - 10:22

"и в долината на тъмната сянка ако ходя..."
извинете ме за нескопосаната перифраза, но мисля, че се сещате за кой псалм става дума.
ако искате мнение от "кухнята" , то е свързано с горния "цитат".
уважаеми пациенти, не ни обвинявайте - вие сте само пациенти. а ние можем и да сме пациенти, и да сме здравни работници.
наистина, вашите очаквания са свързани именно с думичката "суперлативи" . които суперлативи обаче не са "създадени" (както се прави афиш, да речем) от работещите в болницата. (не става само за Токуда дума). аз съм работила и в други болници и моето лично мнение е, че тук работният ентусиазъм още не е умрял.
а за това кой как лекува - не забравяйте - вие се лекувате, ние ви помагаме в това. така, че радостта и благодарността от добрите резултати трябва да отправите към вас самите!
с пожелание за истински здраве и любов!
  • 0
Ако между вас възникне спор кой повече е допринесъл за Общото Благо, вие в Общото Благо не сте.

#51 iva star

iva star
  • Участници
  • 1 Мнения:

Публикувано: 02 февруари 2010 - 13:44

След като в последните два месеца ми се наложи изключително често да посещавам Токуда заради моята майка, стигнах до мнението, че всеки който говори против тази болница просто изпитва доза завист! Моето впечатление е най вече от кардиологията и кардиохирургия. Отидохме с майка ми на преглед, след това коронография и накрая операция - смяна на аортна клапа. Обстановка - на европейско ниво,лекари, сестри,санитари - невероятни. Всеки един от тях е първо човек и после професионалист! Нямам думи да изкажа благодарността си към докторите. Колкото и невероятно да звучи на втория ден след такава тежка операция майками изглеждаше така все едно са й вадили зъб, а сега една седмица по късно сияе! Отношението на абсорютно целия персонал е невероятно. През 10 мин. влизаха лекари и сестри, които питаха има ли нужда от нещо или просто да я погалят! ДАЙ БОЖЕ повече такива болници и още повече такива професионалисти!

Мнението беше редактирано от Аделаида: 02 февруари 2010 - 19:17

• 0

#52 sly

sly
  • Участници
  • 1 Мнения:

Публикувано: 16 април 2010 - 00:33

Аз пък се обадих да си запиша час и ми дадоха за след седмица.
Отидох 10 минути по рано и... чаках над 2 часа да ме повикат за преглед!!! По всичко изглежда, че пациентите минават по реда на регистрация, без часовете да имат никаква роля.
Това е за офтамологията.
Загубих си деня там и платих 10лв паркинг. Всъщност, вероятно с тази стратегия печелят от паркинга колкото от самата болница.
Като се пенсионирам и си нямам работа по цял ден може и да се върна в тази болница.
  • 1

#53 Дъгата

Дъгата

Приятел на Портала

• Участници
  • ПипПипПипПипПип
  • 1493 Мнения:

Публикувано: 10 май 2010 - 13:29

Ние имахме запазени 2 часа за офталмологията.
Дадоха ни ги внезапно за след 10 дни, защото имало изненадващ прием в почивните дни.
Отидохме и се оказа, че не било за прием с направление, а само срещу заплащане.

Но лекарката ни прие по разписание, беше мила и любезна, направи всичко нужно и ни даде епикриза.
А ако не й пукаше, то можеше да ни върне.

А да не говорим, че час за детски офталмолог с направление се чака над 1 месец.
Т.е. трябва първо да се запише час, и чак след това да се вземе направление от личния лекар.

Лично аз се радвам, че точно там ми казаха, че всичко е наред.
Едното ми дете е много буйно и често пада и се удря.
Сега поне знам, че е от много неизразходвана енергия, а не от късогледство.

Всички мой познати - майки, които са водили деца в "Токуда" за очен преглед са много доволни.

• 0
"Искайте и ще ви се даде; търсете и ще намерите; хлопайте и ще ви се отвори." Матей 7:7

#54 mims

mims
  • Участници
  • 1 Мнения:

Публикувано: 21 май 2010 - 10:34

Здравейте!
Аз също обмислям да отида на преглед в Токуда. Ако някой има впечатления от д-р Лозанов или от ендокринологичните прегледи в болницата, моля да сподели своя опит. Аз не съм от София, но личната ми лекарка ми даде направление за специалист. С него ще мога ли да отида, без да плащам?

• 0

#55 Дора Хаджева

Дора Хаджева
  • Участници
  • 1 Мнения:

Публикувано: 24 май 2010 - 13:47

Здравейте,
Аз съм нова тук, искам да ви кажа,че болницата е на много професионално ниво.Баща ми го оперираха преди половин година точно в
Токуда.Даваха му 50% да идържи операцията.Но благодарение на специалистите в тази болница сега е жив и здрав и се радва на живота.Благодарим от сърце на д-р Марков и целия екип от съдова хирургия.

Мнението беше редактирано от Дора Хаджева: 24 май 2010 - 14:06

• 0

#56 Alexander

Alexander

Класически хомеопат

• Модератори
  • ПипПипПипПипПип
  • 1711 Мнения:

Публикувано: 24 май 2010 - 21:02

Оборудването а и заплащането на лекари и сестри е на европейско ниво. Освен това навсякъде има видеокамери които предават в центъра - в Япония.

Неприятното е че бъдещите майки трябва да заплащат по около 1500 лв за няколко прегледа-консултации...

Мнението беше редактирано от Alexander: 24 май 2010 - 21:11

• 0
§9 "В здраво състояние духовната (самоуправляема) жизнена сила, този двигател, одухотворяващ материалното тяло (организма), властва неограничено и поддържа всички негови компоненти във възхитителен, хармоничен жив порядък както по отношение на усещанията, така и по отношение на функциите, тъй че нашият вечен, надарен с разсъдък дух може свободно да се разпорежда с този жив, здрав инструмент, за да постигне по-висшите цели на нашето съществуване.” Органон на лечебното изкуство" Самуел Ханеман

#57 asi

asi
  • Участници
  • 1 Мнения:

Публикувано: 09 август 2010 - 21:21

Здравейте регистрирах се тук, защото се интересувам от тази т.нар."японска болница".моят бащта е онкоболен с диагноза Т-КЛЕТЪчЕН ЛИМФОМ И Е ХИПЕРТОНИК,вече близо 7 месеца се лекува в пловдив,правят му химиотерапия и лъчетерапия,но състоянието му се влошава с всеки изминал месец,лекарите го тъпчат с лекарства и никакво внимание не му обръщтат направо се отчаях от тукащните лекари,веднъж ни казват ,че е добре ,а на на следващтият ден ни казват че болестта му е напреднала и има разсейки в мозъка , а да не говоря за болките коите изпитва особено нощтем.и сега наши познати от софия отишли в тази болница със епикризите на бащта ми и там лекарите са казали,че е бил за операция....не знаем какво да правим всички сме много объркани,МОЛЯЯЯ ВИ АКО НЯКОЙ Е ИМАЛ КАТО НАшАТА ДОАГНОЗА ДА МИ ПИшЕ.и искам да знам какви са цените ?благодаря предварително
  • 0

#58 stanimira

stanimira
  • Участници
  • 2 Мнения:

Публикувано: 27 септември 2010 - 10:03

Баща ми лежи в Токуда само че в Хоспис отделението.Никакво отношение,гледат само да вземат парите,дори нямат необходимите лекарства които трябва да му дават,заради това всеки път като утидем ни карат да обикаляме аптеките и да търсим лекарствата.Според мен много я прехвалват тая болница,както всичко българско и това за нищо нестава.Нямам думи.......
  • 0

#59 vinagi_bolna

vinagi_bolna
  • Участници
  • 17 Мнения:

Публикувано: 25 юни 2011 - 11:09

Искам да споделя с участниците във форума пълното си разочарование от посещението си в болница ТОКУДА.Заведе ме нуждата и болката,която нося в себе си вече пета година,записах се,пропътувах стотици километри,за да бъда прегледана в толкова актуалната днес болница!На 10 септември в уреченият час чаках пред урологичен кабинет за преглед от зав.отделението.Дойде лекарят,покани ме да седна,говорихме,показвах и разказвах историята си на заболяването и след не по-вече от десетина минути докторът ми каза:"В сряда идваш,в четвъртък оперираме".Обясни ми тарифите за плащане на операцията и това беше всичко!В голямото си притеснение и голямото си очакване,аз си излязох толкова разочарована,че не си спомням дали казах и довиждане?!Пък и за какво да му го кажа,аз спазих моите правила като пациент,а той неговите-не.Г-н докторът въобще не ме прегледа,разглеждах апаратурата и се надявах,но уви,не мога да се успокоя,не мога да си представя,че може да има професионалисти в най-човешката професия,които да допускат не човешко отношение!Самата аз съм здравен работник вече 27 години,болестта ми е предизвикана от лекарска грешка и продължава от лекарско недобросъвестно отношение!Може другите лекари да са перфектни и съжалявам,ако по някъкъв начин ги засягам,но истината за мен беше такава,каквато ви я разказах

Бях на платен преглед в така прехвалената болница Токуда и съм много разочарована от Д-р Калоян Давидов (завеждащ отделението по Урология). Той почти не обърна внимание на проблема ми, дори не ме прегледа. Платих 40 лв за нищо. Така че не се полъгвайте по външния вид на луксозната Токуда а търсете качествени лекари, защото в случая излиза че "красивата опаковка и празна кутия продава". Човешкия фактор е най-важен!

Мнението беше редактирано от vinagi_bolna: 25 юни 2011 - 11:14

• 0

#60 Силвера

Силвера
  • Участници
  • 4 Мнения:

Публикувано: 01 април 2012 - 18:51

Аз родих там и 2 пъти лежах в хематологията. Само хубави неща мога да кажа за екипа и болницата.
  • 0

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители