Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Болница Токуда в София


Recommended Posts

След като в последните два месеца ми се наложи изключително често да посещавам Токуда заради моята майка, стигнах до мнението, че всеки който говори против тази болница просто изпитва доза завист! Моето впечатление е най вече от кардиологията и кардиохирургия. Отидохме с майка ми на преглед, след това коронография и накрая операция - смяна на аортна клапа. Обстановка - на европейско ниво,лекари, сестри,санитари - невероятни. Всеки един от тях е първо човек и после професионалист! Нямам думи да изкажа благодарността си към докторите. Колкото и невероятно да звучи на втория ден след такава тежка операция майками изглеждаше така все едно са й вадили зъб, а сега една седмица по късно сияе! Отношението на абсорютно целия персонал е невероятно. През 10 мин. влизаха лекари и сестри, които питаха има ли нужда от нещо или просто да я погалят! ДАЙ БОЖЕ повече такива болници и още повече такива професионалисти!

Редактирано от Аделаида
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Аз пък се обадих да си запиша час и ми дадоха за след седмица.

Отидох 10 минути по рано и... чаках над 2 часа да ме повикат за преглед!!! По всичко изглежда, че пациентите минават по реда на регистрация, без часовете да имат никаква роля.

Това е за офтамологията.

Загубих си деня там и платих 10лв паркинг. Всъщност, вероятно с тази стратегия печелят от паркинга колкото от самата болница.

Като се пенсионирам и си нямам работа по цял ден може и да се върна в тази болница.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ние имахме запазени 2 часа за офталмологията.

Дадоха ни ги внезапно за след 10 дни, защото имало изненадващ прием в почивните дни.

Отидохме и се оказа, че не било за прием с направление, а само срещу заплащане.

Но лекарката ни прие по разписание, беше мила и любезна, направи всичко нужно и ни даде епикриза.

А ако не й пукаше, то можеше да ни върне.

А да не говорим, че час за детски офталмолог с направление се чака над 1 месец.

Т.е. трябва първо да се запише час, и чак след това да се вземе направление от личния лекар.

Лично аз се радвам, че точно там ми казаха, че всичко е наред.

Едното ми дете е много буйно и често пада и се удря.

Сега поне знам, че е от много неизразходвана енергия, а не от късогледство.

Всички мой познати - майки, които са водили деца в "Токуда" за очен преглед са много доволни.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте!

Аз също обмислям да отида на преглед в Токуда. Ако някой има впечатления от д-р Лозанов или от ендокринологичните прегледи в болницата, моля да сподели своя опит. Аз не съм от София, но личната ми лекарка ми даде направление за специалист. С него ще мога ли да отида, без да плащам?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Аз съм нова тук, искам да ви кажа,че болницата е на много професионално ниво.Баща ми го оперираха преди половин година точно в

Токуда.Даваха му 50% да идържи операцията.Но благодарение на специалистите в тази болница сега е жив и здрав и се радва на живота.Благодарим от сърце на д-р Марков и целия екип от съдова хирургия.

Редактирано от Дора Хаджева
Линк към коментар
Share on other sites

Оборудването а и заплащането на лекари и сестри е на европейско ниво. Освен това навсякъде има видеокамери които предават в центъра - в Япония.

Неприятното е че бъдещите майки трябва да заплащат по около 1500 лв за няколко прегледа-консултации...

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Здравейте регистрирах се тук, защото се интересувам от тази т.нар."японска болница".моят бащта е онкоболен с диагноза Т-КЛЕТЪчЕН ЛИМФОМ И Е ХИПЕРТОНИК,вече близо 7 месеца се лекува в пловдив,правят му химиотерапия и лъчетерапия,но състоянието му се влошава с всеки изминал месец,лекарите го тъпчат с лекарства и никакво внимание не му обръщтат направо се отчаях от тукащните лекари,веднъж ни казват ,че е добре ,а на на следващтият ден ни казват че болестта му е напреднала и има разсейки в мозъка , а да не говоря за болките коите изпитва особено нощтем.и сега наши познати от софия отишли в тази болница със епикризите на бащта ми и там лекарите са казали,че е бил за операция....не знаем какво да правим всички сме много объркани,МОЛЯЯЯ ВИ АКО НЯКОЙ Е ИМАЛ КАТО НАшАТА ДОАГНОЗА ДА МИ ПИшЕ.и искам да знам какви са цените ?благодаря предварително

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Баща ми лежи в Токуда само че в Хоспис отделението.Никакво отношение,гледат само да вземат парите,дори нямат необходимите лекарства които трябва да му дават,заради това всеки път като утидем ни карат да обикаляме аптеките и да търсим лекарствата.Според мен много я прехвалват тая болница,както всичко българско и това за нищо нестава.Нямам думи.......

Линк към коментар
Share on other sites

  • 8 months later...

Искам да споделя с участниците във форума пълното си разочарование от посещението си в болница ТОКУДА.Заведе ме нуждата и болката,която нося в себе си вече пета година,записах се,пропътувах стотици километри,за да бъда прегледана в толкова актуалната днес болница!На 10 септември в уреченият час чаках пред урологичен кабинет за преглед от зав.отделението.Дойде лекарят,покани ме да седна,говорихме,показвах и разказвах историята си на заболяването и след не по-вече от десетина минути докторът ми каза:"В сряда идваш,в четвъртък оперираме".Обясни ми тарифите за плащане на операцията и това беше всичко!В голямото си притеснение и голямото си очакване,аз си излязох толкова разочарована,че не си спомням дали казах и довиждане?!Пък и за какво да му го кажа,аз спазих моите правила като пациент,а той неговите-не.Г-н докторът въобще не ме прегледа,разглеждах апаратурата и се надявах,но уви,не мога да се успокоя,не мога да си представя,че може да има професионалисти в най-човешката професия,които да допускат не човешко отношение!Самата аз съм здравен работник вече 27 години,болестта ми е предизвикана от лекарска грешка и продължава от лекарско недобросъвестно отношение!Може другите лекари да са перфектни и съжалявам,ако по някъкъв начин ги засягам,но истината за мен беше такава,каквато ви я разказах

Бях на платен преглед в така прехвалената болница Токуда и съм много разочарована от Д-р Калоян Давидов (завеждащ отделението по Урология). Той почти не обърна внимание на проблема ми, дори не ме прегледа. Платих 40 лв за нищо. Така че не се полъгвайте по външния вид на луксозната Токуда а търсете качествени лекари, защото в случая излиза че "красивата опаковка и празна кутия продава". Човешкия фактор е най-важен!

Редактирано от vinagi_bolna
Линк към коментар
Share on other sites

  • 9 months later...
  • 9 months later...

Здравейте,включвам се и аз в темата за б-ца Токуда.Иаз преди един месец се оперирах там лапароскопски на жлъчката.Беше ми препоръчана от една приятелка и не съжалявам че отидох там.Всичко ново,чисто и  голямо внимание от персонала обслужващ това отделение.Мене ме оперира един млад,много симпатичен и надежден лекър с ливанска фамилия.Не запомних името му но добрината която излъчваха очите му ще са винаги със мен.Благодаря му от сърце,на п-сор Димов също и им пожелавам много успехи в работата.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 7 months later...

Здравейте на всички! Изчетох всички мнения за болница Токуда - както положителни, така и отрицателни. Имам проблем с очите - късогледство и астигматизъм. Имам 4 операции, общо на двете очи. Лекувала съм се в Бургас, Варна, дори и в София,само че в очна клиника "Ден". Не останах изобщо с добро впечатление за там, ( там ми беше и операцията, която изобщо не ми помогна, дори си мисля,че можеше да се размина и без нея). Моля някой, който е опитал лично или е добре запознат с офталмологичното отделение в болницата да сподели мнение, впечатление и тн. Искам наистина да отида при лекар,който разбира точно от късогледство и астигматизъм,защото вече усещам доста преумора,болки в главата и предполагам ще се наложи смяната на диоптрите. Много благодаря предварително. ( Ако имате информация, споделете и за цената на очния преглед, тъй като в официалния сайт на болницата не можах да намеря такава).
Поздрави!

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...