Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Трудности и изпитания


wonderful

Recommended Posts

Ще задам един въпрос?

Защо на някои хора животът им протича безпроблемно?А други са поставяни пред по-големи трудности и изпитания?

И ако в един момент си мислиш, че трудностите са зад гърба ти, се оказва, че не е така. Тепърва ти предстоят още.

И обяснете ми. Кое ги привлича? Защо аз винаги вървя по по-трудният път?

Редактирано от wonderful
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 150
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Радвай се и благодари. Аз съм си задавала същия въпрос, но пък зная, че Бог изпитва тези, които обича :thumbsup:

Нали сме тук, за да се учим?... :)

Линк към коментар
Share on other sites

Въпросът ти е без отговор. Или всичките отговори са подходящи.

Успокой се, запали си зелени свещи - колкото искаш. Следващата седмица почисти основно дома си. Виж в какво състояние са ти цветята - погрижи се за тях. Не се оглеждай в огледало седем дена.

Това няма да те превърне в "друг човек", но ще ти помогне за много други неща. Не се страхувай и бъди смела за всичко.

Линк към коментар
Share on other sites

Не, няма на кого да благодариш, а и защо. Това, че досега си била смела, не значи нищо. Просто всичко е компенсация на друго нещо. И Господ няма работа в това, нито никой. Човешката писихика е такава, а за съжаление ние малко я познаваме.

Линк към коментар
Share on other sites

Ще задам един въпрос?

Защо на някои хора животът им протича безпроблемно?А други са поставяни пред по-големи трудности и изпитания?

Може би защото има хора, които не наричат проблемите проблеми, а предизвикателства, изпитания, възможности за израстване, уроци.

Дали едно изпитание ще бъде "по-голямо и трудно" според мен зависи от това дали навреме успяваме да сменим рамката на мисленето и поведението си, която ни е довела до проблема.

Линк към коментар
Share on other sites

Може би защото има хора, които не наричат проблемите проблеми, а предизвикателства, изпитания, възможности за израстване, уроци.

Не ги наричам никак.Проблемите са тъждесртвени с радостите.Днес ги има утре ги няма.

Линк към коментар
Share on other sites

Ами то като поживееш известно време без проблеми, сама ще започнеш да си ги търсиш и да си ги намираш.

:3d_111:

Не мислиш ли, че е малко трудно да си без проблеми в България?

Макар че в случая моите трудности не зависят от това къде живея.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! :3d_011:

Да, прави сте. Като, че ли в България е малко трубничко човек да живее без проблеми!?

Пък и дори да му се иска да е леко позадрямал за тях... :3d_012: . Все от някъде ще долети някое "вълшебно килимче"... :3d_108: с Али Баба и компания, и ще ти каже ..." Ей сладур, ... ти може и да искаш да си живееш безгрижно , ама ние не даваме така..." .

Дано като премина през "Порталът за съзнателен живот" и аз се уредя като европейците ....

Добре заварили!

Линк към коментар
Share on other sites

Е, добре дошъл/а. Тук едва ли си решаваме проблемите, но поне се учим да ги превръщаме в капитал, опитност и ги посрещаме с усмивка :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Проблемите както ги наричаме са нашата карма - някои хора имат повече карма за изчистване и съответно повече проблеми, а при други е обратното. Тук идва и въпросът доколко човек може да влияе на съдбата си чрез своите мисли. Мислите провокират всичко, което ни се случва, но се чудя дали сме били програмирани да мислим по определен начин и да предизвикваме определени събития или ние сами подсъзнателно правим избора си привличаме събития и случки в живота.

Линк към коментар
Share on other sites

Мислите провокират всичко, което ни се случва, но се чудя дали сме били програмирани да мислим по определен начин и да предизвикваме определени събития или ние сами подсъзнателно правим избора си привличаме събития и случки в живота.

Ти почти си отговорила :thumbsup1: Да, ние подсъзнателно правим избора си, за това е нужно да овладеем подсъзнанието, съзнанието и самосъзнанието. С помощта на Светлото в нас можем да намерим пътя и да виждаме само добрата, красивата страна на нещата :3d_050:

Живота може да бъде приказно прекрасен, :3d_059: но и приказно ужасен. :3d_158: От нас си зависи....

Линк към коментар
Share on other sites

Мога да кажа, че аз съвсем съзнателно правя своите избори. Те идват от сърцето ми. И ми носят много любов.

Имах един период, бях се строполила с трясък и ми беше много трудно да продължа. Тогава си мислех, че не мога да намеря сили. Но се понадигнах, и станах. Имах чувство, че съм минала през ада. Един мой собствен ад на душевни изживявания. Защото не е важно какво точно ни се случва, а как го преживяваме. Като се връщах назад започнах да си мисля, че сигурно съм се самоубила в предишен живот, та сега е трябвало да мина през толкова труден момент, да преодолея мисълта за самоубийството и да продължа нататък.

За няколко години много се промених. Станах по-устойчива и силна.

Лековатият живот не ме привлича.

Постоянно сме изправени пред избори и решения. И те предстоят, нови и нови.

Линк към коментар
Share on other sites

Проблемите както ги наричаме са нашата карма - някои хора имат повече карма за изчистване и съответно повече проблеми, а при други е обратното. Тук идва и въпросът доколко човек може да влияе на съдбата си чрез своите мисли. Мислите провокират всичко, което ни се случва, но се чудя дали сме били програмирани да мислим по определен начин и да предизвикваме определени събития или ние сами подсъзнателно правим избора си привличаме събития и случки в живота.

Какво означава карма? Карма означава , че каквото и да правим с тялото си, с речта си и ума си - ще възникнат съответните резултати. Всяко действие , дори и най незначителното, носи в себе си своите последствия.

Във всяко прераждане , ние влизаме с определена карма от предишен живот, която трябва да се изплати.Но понякога не само , че не се изплаща , но се и натрупва. Всичко зависи от нашите действия.

Линк към коментар
Share on other sites

Защото не е важно какво точно ни се случва, а как го преживяваме.

Свещичката си я имаш вътре в теб. Превърни я в Огън. Така никакви ветрове не могат го изгаси, само още повече ще го разпалват.

Линк към коментар
Share on other sites

Свобода, карма-досада

Каквото е писано ще стане, което не е ще напишем ние.

Само роба жадува свобода :3d_041:

Лично много ми харесва онази част от Кармата, която си пишем ние самите. Точно там е Изкуството на Познанието - Великото Трансцедентално Познание, което ти дава правото да "почукаш" на .."вратата" на онова Общество от хора наречено .. "Велико Всемирно Бяло Братство".

Но в крайна сметка, всеки желае това която няма, нали ?

Пък който няма желания, си върти броеничката на пръстчето, необеспокояван от греховни желания ... :3d_113:

Линк към коментар
Share on other sites

"...онзи ,който не иска да учавства в страданията на човечеството,не ще спечели нищо.Па и що са страданията?-Следствие от грешки причинени от нас някога по наше неумение.Тия именно грешки се изправят чрез процеса на страданието.Този процес е метод да се приспособим и достигнем до ония висши , възходящи трептения,които ни очакват на Небето.Трябва да се принесат 100 скърби,за да се понесе 1 Божествена радост.Тогаз именно ще оценим както трябва онази радост и ще я задържим.И затуй Господ започва със страданията ,за да ни кали като железаря като калява желязото,за да го направи годно за работа да издържим радостта,която ще дойде отпосле."

Няма начин , така вървим напред.Успех.

Модераторска бележка: Моля посочете източника на цитата

Линк към коментар
Share on other sites

"...що са страданията?-Следствие от грешки причинени от нас някога по наше неумение.Тия именно грешки се изправят чрез процеса на страданието.

:thumbsup:

Не казвай никога,

ако загубиш любовта,

че тя била е захар във вода

и за това била виновна тя.

Не казвай никога,

ако загубиш пак сълза,

че паднала е от лицето тя

и в очите ти стояла там сама.

Защото знай, че дълго

чакала е зов

да стигне до сърцето

като капка от любов.

И когато сам останеш,

питай тази капка от любов

защо далече бяга пак от тебе-

капката любов.

Дали е просто сън или реалност -

капка от любов

или безбройни грешки,

скриващи се в капката любов.

Но видиш ли веднъж

във огледалото проливен дъжд

и всичко пак потъва в кал,

пак грешно си живял.

Обичащ силно не разбрал,

че самотата си избираш сам

и търсиш топлина назад

във студеният ни свят.

Пороят те прегръща с ледено сърце,

а капките горещи събираш със ръце.

И когато сам останеш,

питай тази капка от любов............................

Редактирано от Силвия СД
Линк към коментар
Share on other sites

Преди време си мислех, а и бях убедена, че страданията облагородяват; че препятствията по пътя са нещо хубаво и човек така израства. Трудният път бил по-мъдър. Човек ставал по-съзнателен и задълбочен... Вече не мисля така. Страданията не правят никой нито по-мъдър, нито по-устойчив, нито по-духовен. Не са нужни 1000 страдания и мъки, за да прозреш красотата или добротата. Изпитанията винаги отнемат от частицата надежда и упование. След много перипетии, трудности или проблеми, човек не става по-мъдър, а по-безчувствен. Тогава той ще се радва на Слънцето като болен, който, може би, за последен път се радва на лъчите му. И кармично дори не е оправдано на едни децата да умират, а на други - не. Или, както е в много случаи, физическият недъг да е компенсиран с невероятна интелигентост. За какво му е на човека този "дар"???? Може би, за да осъзнае в дълбочина кармичният си проблем и колко е грешен пред нишката на съдбата си... Каква ирония само.

Пожелавам на всички да се събудят един ден ..... в най-хубавите си сънища.

Линк към коментар
Share on other sites

Ех, Мона и аз съм имала такива мигове, с такива мисли... Но няма нищо случайно. А Това, че си безчувствен е много близо до мъдър. Безчувствен+обичащ+разбиращ=мъдър, но безчувствен+мразещ+отричащ всичко=черногледство...

Предпочитам да виждам чашата наполовина пълна :wub::feel happy:

Защото знай, че дълго

чакала е зов

да стигне до сърцето

като капка от любов.

:3d_046:
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...