Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Символите


Guest Ивета

Recommended Posts

Принципът на противоположностите се състои в надвиването над едната противоположност.Някои мъдри хора още в древността са стигнали до това заключение.

....

Хм. Би ли цитирала тези мъдри хора.

Защото ми е интересно как денят ще надвие нощта или обратно ? :)

Редактирано от БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

Принципът на противоположностите се състои в надвиването над едната противоположност.Някои мъдри хора още в древността са стигнали до това заключение.

....

Хм. Би ли цитирала тези мъдри хора.

Защото ми е интересно как денят ще надвие нощта или обратно ? :)

Не приемай написаното толкова буквално:)

Тук за основа съм ползвала някои от принципите на Херметизма. - Стъпвайки на по-горно ниво, можеш да владееш себе си - своите настроения, способности. Ако измениш вибрациите( на ритъма, който в природата винаги се уравновесява), ще се издигнеш над Его-то, над подсъзнателното ниво, и така отрицателният мах няма да се прояви в съзнанието. Въпреки че ритъмът е неизменен, той може да се нихилира със Закона на неутрализацията. Единствено тогава можеш да пуснеш махалото да мине под теб. Тогава отново ще се подчинен, но на по-висшите нива, които ще ти помогнат да управляваш соственото......:angel:

Редактирано от adina
Линк към коментар
Share on other sites

Принципът на противоположностите се състои в надвиването над едната противоположност.Някои мъдри хора още в древността са стигнали до това заключение.

....

Хм. Би ли цитирала тези мъдри хора.

Защото ми е интересно как денят ще надвие нощта или обратно ? :)

Не приемай написаното толкова буквално:)

Тук за основа съм ползвала някои от принципите на Херметизма. - Стъпвайки на по-горно ниво, можеш да владееш себе си - своите настроения, способности. Ако измениш вибрациите( на ритъма, който в природата винаги се уравновесява), ще се издигнеш над Его-то, над подсъзнателното ниво, и така отрицателният мах няма да се прояви в съзнанието. Въпреки че ритъмът е неизменен, той може да се нихилира със Закона на неутрализацията. Единствено тогава можеш да пуснеш махалото да мине под теб. Тогава отново ще се подчинен, но на по-висшите нива, които ще ти помогнат да управляваш соственото......:angel:

Ама това е принципът на ритъма :) Как всичко се развива по синусоида със спадове и отливи.

Принципът на противоположностите е по-различно нещо:

"...Той обяснява, че във всяко нещо съществуват два полюса, или два противоположни аспекта, и че тези "противоположности" са наистина само двата крайни момента на едно и също нещо, с редица междинни степени между тях.

За илюстрация: топлина и студ, макар и "противоположни", в действителност са едно и също нещо, като различията се изразяват просто в степента на едно и също нещо. Погледнете термометъра и се опитайте да разберете, дали можете да откриете къде свършва "топлината" и къде започва "студът"! Не съществува такова нещо, като "абсолютна топлина" или "абсолютен студ" -двата термина "топлина" и "студ" просто показват различни степени на едно и също нещо и това "едно и също нещо", което се проявява като "топлина" и "студ", представлява просто форма, разновидност и степен на Вибрацията.

Така "топлина" и "студ" са просто "двата полюса" на това, което наричаме "Топлина" - и явленията, които спадат към нея, са прояви на Принципа на противоположностите. Същият Принцип се проявява в случая със "светлината и мрака", които са едно и също нещо, а разликата се състои в различните степени между двата полюса на явлението. Къде свършва "тъмнината" и започва "светлината"? Каква е разликата между "голямо и малко"? Между "твърдо и меко"? Между "черно и бяло"? Между "остро и тъпо"? Между "шумно и тихо"? Между "високо и ниско"? Между "положително и отрицателно"?

Принципът на противоположностите обяснява тези парадокси и нито един друг Принцип не може да го замести. Същият Принцип функционира на Ментално ниво. Нека вземем един радикален и краен пример - този за "любовта и омразата", две ментални състояния, които, както изглежда, са абсолютно различни. И все пак съществуват степени на Омраза и степени на Любов, както и една средна точка, при която използваме термини като "харесвам" или "не харесвам", които преминават едно в друго толкова постепенно, че понякога не знаем дали "харесваме", "не харесваме", или "нито едно от двете".

И всички те са просто степени на едно и също нещо, както ще се уверите, ако за момент се замислите. И дори нещо повече (което според херметиците е и по-важното) - възможно е вибрациите на Омразата да се променят във вибрации на Любовта както в собствения ум, така и в умовете на другите. Мнозина от вас, които четат тези редове, лично са преживявали неволния бърз преход от Любов към Омраза, както и обратното. И вие следователно ще разберете възможността да бъде извършено това като се използва Волята с помощта на херметичните формули. "Добро" и "Зло" са само полюси на едно и също нещо и херметиците разбират изкуството на превръщането на Злото в Добро с помощта на приложението на Принципа на противоположностите.

Накратко, "Изкуството на поляризацията" се превръща в етап от "Менталната алхимия", известна и практикувана от древните и съвременни херметични Майстори. Разбирането на Принципите ще позволи на индивида да промени собствената си Противоположност, както и тази на другите хора, ако отдели необходимото време и усилия за овладяването на изкуството."

"Tези "противоположности" са наистина само двата крайни момента на едно и също нещо, с редица междинни степени между тях."

Аз още не мога да си представя как ще стане надвиването над едната "противоположност"?!

Редактирано от БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

Аз още не мога да си представя как ще стане надвиването над едната "противоположност"?!

символично отговорът се крие тук - :yinyang: :yinyang: :yinyang: :yinyang: :yinyang:

плагиатски тук - Когато има толкова случайности, търси закономерност.

по Сократ - Човек е истински мъдър тогава, когато знае, че не знае нищо.

по Кибалион - Всички истини са полуистини: всички парадокси могат да се примирят.

........Иначе горенаписаното е много добре систематизирано:)

Редактирано от adina
Линк към коментар
Share on other sites

Аз още не мога да си представя как ще стане надвиването над едната "противоположност"?!

символично отговорът се крие тук - :yinyang: :yinyang: :yinyang: :yinyang: :yinyang:

плагиатски тук - Когато има толкова случайности, търси закономерност.

по Сократ - Човек е истински мъдър тогава, когато знае, че не знае нищо.

по Кибалион - Всички истини са полуистини: всички парадокси могат да се примирят.

Дооообре, излиза, че едната противоположност надвива другата, когато другата надвива първата. Изясни ми се :)

Линк към коментар
Share on other sites

Дооообре, излиза, че едната противоположност надвива другата, когато другата надвива първата. Изясни ми се :)

Минахме на Лао Дзъ - излизаме от темата!

:whistling:

Редактирано от adina
Линк към коментар
Share on other sites

Дооообре, излиза, че едната противоположност надвива другата, когато другата надвива първата. Изясни ми се :)

Какво толкова ви е интересно в тези противоположности? Не можах да схвана?

Мислих си за това, че егоистичната природа е някак си взаимосвързана с всички, които я притежават. И някак си не се побеждава, тя по-скоро се сменя с неегоистичната такава. Монетата се обръща и в този свят се вижда само едната страна.

Иначе в Библията пише, че злото се побеждава чрез добро. Как по-точно - като мислим, говорим, вършим това което трябва, Божията воля и тогава няма да ни остава време за вършене на егоистичната воля.

А злото и доброто са много относителни понятия като времето. Човек за да бъде над тях, като Бог би следвало да се е обучил чрез Духа и с негова помощ. Тогава горещината няма да я усеща като горещина, библейски пример - Даниил.

Един вид си в света, но си победил света и друг пример Христос.

А техниките явно са нужни на тези, които не са победили света или не е така, не знам. Може и чрез техники да го побеждават или с вяра, която подмествала планини или чрез любов, която свързвала всичко в съвършенство.

Но общо взето техниките като рейки и подобни ми се виждат някак си недостатъчни и затова не ме привличат, нито тарото. Нещо ме държи далеч от тях.

Линк към коментар
Share on other sites

Ние сме неразделна част от цялото,но ни е изключително трудно, без помоща на символите, да стигнем до някакъв образ (макар и огледален). Явно причиняването на следствия, е обединено в някакъв незнаен закон , защото е факт, че нищо не се случва просто ей така. Но от друга страна единици от нас могат да се превърнат в творци на собствения си живот, а не просто в причинители. Излиза, че Измеримото е неизмеримо двойствено.

Учените когато започнали да изследват клетките установили, че и в едната и в другата посока не могат да стигнат до някакъв краен предел.

Но може би по-просто обяснено ще е - ДНК. И да не продължавам повече, защото се сещам за онази рисунка в пещера намерена и публикувана в книгата на Друнвало "Древната тайна за Цветето на живота".

Мисля, че назрява времето за една нова наука - материалситчините и сухи принципи, говорещи за човека, като поредният животински вид в системата - издишат. На върха на тази наука трябва да бъдат подредени теолозите. Защото вече много истини крещят и искат да бъдат показани на света

Знам, че много хора не им се чете Библията, но точно там са видни законите и следствията. Не е незнаен този закон, знаен е! Но много малко хора го разбират и могат да отсяват важното от маловажното, а също така и много малко хора могат да поставят приоритетите на точните им места. И аз не съм изключение.

Тези като Христос, които разбират законите, те знаят предопределението, защото то се свързва със законите и чрез тях може да се предскажат последствията.

За новата наука - искаш да кажеш, че човек не може да отрича действието на Духа завинаги, както не може да отрича и вятъра, нищо че не го вижда? Така те разбрах.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз още не мога да си представя как ще стане надвиването над едната "противоположност"?!

символично отговорът се крие тук - :yinyang: :yinyang: :yinyang: :yinyang: :yinyang:

плагиатски тук - Когато има толкова случайности, търси закономерност.

по Сократ - Човек е истински мъдър тогава, когато знае, че не знае нищо.

по Кибалион - Всички истини са полуистини: всички парадокси могат да се примирят.

Дооообре, излиза, че едната противоположност надвива другата, когато другата надвива първата. Изясни ми се :)

Този символ Ники го беше обяснил в една друга тема. Началото е изобразено като тъничък връх и завършека на ин е кулуминацията. Един вид ако почнеш да падаш и вървиш надолу и стигнеш дъното, края, тогава си можел да започнеш новото начало от ян./не би трябвало да е задължително/ А през ян от дупчицата можело да се отиде в инг и обратно. Един вид и тя се явява като портал, врата и по права линия от едното можеш да минеш в другото също, не само в кръг. От падение към възход и от възход към падение по дългия път на кръга или по чертата направо от точките.

И всяко правило си има изключения.

Ощ

Линк към коментар
Share on other sites

Дооообре, излиза, че едната противоположност надвива другата, когато другата надвива първата. Изясни ми се :)

Мислих си за това, че егоистичната природа е някак си взаимосвързана с всички, които я притежават. И някак си не се побеждава, тя по-скоро се сменя с неегоистичната такава. Монетата се обръща и в този свят се вижда само едната страна.

Иначе в Библията пише, че злото се побеждава чрез добро. Как по-точно - като мислим, говорим, вършим това което трябва, Божията воля и тогава няма да ни остава време за вършене на егоистичната воля.

А злото и доброто са много относителни понятия като времето. Човек за да бъде над тях, като Бог би следвало да се е обучил чрез Духа и с негова помощ. Тогава горещината няма да я усеща като горещина, библейски пример - Даниил.

Един вид си в света, но си победил света и друг пример Христос.

А техниките явно са нужни на тези, които не са победили света или не е така, не знам. Може и чрез техники да го побеждават или с вяра, която подмествала планини или чрез любов, която свързвала всичко в съвършенство.

Но общо взето техниките като рейки и подобни ми се виждат някак си недостатъчни и затова не ме привличат, нито тарото. Нещо ме държи далеч от тях.

Егоистичната ни природа ни кара да товарим повече единия полюс, отколокото другия и по този начин да обезмисля равновесието. Дисбалансът се увеличава, което значи, че милиони хора наистина имат ниска будност и закърнял интелект. Изобщо като цяло, човечеството се е вкарало в духовен капан, но..... това е друга тема......

Колкото до рейките не съм запозната, но Таро е един от-най прекрасните методи за самопознание.

Линк към коментар
Share on other sites

:)

Мислих си за това, че егоистичната природа е някак си взаимосвързана с всички, които я притежават. И някак си не се побеждава, тя по-скоро се сменя с неегоистичната такава. Монетата се обръща и в този свят се вижда само едната страна.

Иначе в Библията пише, че злото се побеждава чрез добро. Как по-точно - като мислим, говорим, вършим това което трябва, Божията воля и тогава няма да ни остава време за вършене на егоистичната воля.

А злото и доброто са много относителни понятия като времето. Човек за да бъде над тях, като Бог би следвало да се е обучил чрез Духа и с негова помощ. Тогава горещината няма да я усеща като горещина, библейски пример - Даниил.

Един вид си в света, но си победил света и друг пример Христос.

А техниките явно са нужни на тези, които не са победили света или не е така, не знам. Може и чрез техники да го побеждават или с вяра, която подмествала планини или чрез любов, която свързвала всичко в съвършенство.

Но общо взето техниките като рейки и подобни ми се виждат някак си недостатъчни и затова не ме привличат, нито тарото. Нещо ме държи далеч от тях.

Егоистичната ни природа ни кара да товарим повече единия полюс, отколокото другия и по този начин да обезмисля равновесието. Дисбалансът се увеличава, което значи, че милиони хора наистина имат ниска будност и закърнял интелект. Изобщо като цяло, човечеството се е вкарало в духовен капан, но..... това е друга тема......

Колкото до рейките не съм запозната, но Таро е един от-най прекрасните методи за самопознание. За мен има още доста затворени врати, но знам, усещам, че тук има много верни и силни послания.:yinyang: :yinyang:

Редактирано от adina
Линк към коментар
Share on other sites

-

Замислих се за един символ, който днес е толкова омърсен и потъпкан, въпреки първоначалното си хармонично и божествено послание - пречупеният кръст. Много хора го свързват с фашизма, с война и геноцид, а всъщност е символ на Буда - безгранична доброта, истинност и търпимост. Символ, натоварен със собствена история, който представя живота и смъртта, светлината и тъмнината, ред и хармония в единия полюс и безредие и хаос в другия. Пример е за това, как в един чисто човешки свят надеждата може да бъде окаляна и омърсена.

За Буда основното зло се крие в човешките желания, в жаждата за притежание и надмощие, което при нацистите е издигнато в култ. Т.е. доброто е нещо, само по себе си абстрактно, което съществува по презумпция, а злото въплъщение единствено на човешките проекциии. Свастиката, която изначално е натоварена с толкова божествен и хармоничен заряд, се превръща в един от най-зловещите символи на ХХ век. И носи този мрачен отенък и днес.

Всъщност единствено знанието ще ни отведе към истината и за неговото основно послание. Ако знаем от къде произлиза и какво означава ще сме наясно, че монетата има две страни – ако не – ще я интерпретираме единствено като символ на унищожението. - т.е. везните ще се наклонят към отрицателната страна, и доброто ще бъде игнорирано като изначално в идеята. В сътворението......в мисленето, в усещането....

Изобщо - Човешко, твърде човешко.......:king:

Редактирано от adina
Линк към коментар
Share on other sites

Егоистичната ни природа ни кара да товарим повече единия полюс, отколокото другия и по този начин да обезмисля равновесието. Дисбалансът се увеличава, което значи, че милиони хора наистина имат ниска будност и закърнял интелект. Изобщо като цяло, човечеството се е вкарало в духовен капан, но..... това е друга тема......

Колкото до рейките не съм запозната, но Таро е един от-най прекрасните методи за самопознание.

Първото ти изречение, нещо не ми се вързва. Егоистичната природа също е полезна и изобщо не обезсмисля равновесието, дори напротив. Тя е част от равновесието. Егоистичната природа ни води към смърт, колкото и да не й се умира, законите си действат.

От всяко нарушено равновесие следва изпълнението на някакъв закон и този закон възпира егоистичната природа. Когато едно дете не слуша поради егото си и се опари на печката, егото го боли. Следващият път ще знае, точно поради това его, да не пипа огъня. За духовния капан не съм чувала. Но обикновено зад всеки Навуходоносор стои един Даниил и Бог винаги си има остатък, избран по благодат, както е писано. Това че ти не знаеш и не ги виждаш, не значи че ги няма.

Относно холограмите - те могат да се разширяват и свиват. И Вселената ли по тяхно подобие се разширява и свива, резултат от движението, което движение е възможно само в пространството, нали така? Възможно ли е движение без пространство?

А където има пространство и движение, винаги има време. Та не мога да си представя движение без време, което било възможно уж.

Само, че холограмите са прозрачни и можеш да си прокараш ръката през тях. А ние сме от плът и кръв. Сетих се, че гледах по Нешънъл за един извънземен кораб, описан от очевидци, който бил прозрачен на фона на Луната и не го улавяли радарите. Точно си е бил холограма.

Относно символите. Двата ромба могат да бъдат и две сърца например, образувани от ръцете и краката. Но обикновено ги виждам образувани като линии - буквите и руните. От формата на тялото, защото ръцете се пречупват в лактите. Но също така могат да се пишат и заоблено, или със завъртулки като спирали. Те са толкова много, колкото може би и фигурите в Цветето на живота. То също може да се изобрази с кръгове, а може и с лини. С кръгове се получават шест листенца в кръга, а с черти - шест черти в кръга или подобно на буквата Ж.

За Кръста, свастиката и пречупения кръст

Да, много хора свързват пречупеният кръст с войната, понеже не знаят повече по въпроса .

Просто трябва да се информират, това е.

Докато те четях, разбрах, че символите могат да се използват както за зло, така и за добро. Нещо като парите, зависи кой ще ги използва и за какво. А сами по себе си, те не са нито добри, нито зли.

И за кръста е така. Можеш да го свържеш с войната, а можеш и с Христос.

За мен кръста си е точно кръст, кръстопът, където свършва единият път и трябва да поемеш нов път. Кръстът е краят на нещо старо и началото на нещо ново.

Например когато си намерим нова работа и прекратим със старата, казваме ново начало и тази ситуация може да се изрисува с кръст.

Обикновено краят се свързва с числото шест, тогава всичко е достигнало своя апогей. А новото начало го свързват с числото седем. Един вид кръста представлява шест и седем, тринадесет, четири. А според Сефер Йецира Духът и човека образуваха тази стойност 4. Тоест там на кръста, можем да свържем Дух с човек, както примерът с Христос. А Христос е нулата, където могат да се променят полюсите .... и все символи - букви и цифри, руни ...smile.gif

Редактирано от dcveta
Линк към коментар
Share on other sites

Хитлеристрката свастика е с обратна посока на раменете на кръста спрямо оригиналната свастика.

Оригиналната свастика е част от творенето на света, когато оригиналните числа (които ние не можем да осъзнаем) се проявяват като геометрични фигури, които ние номерираме с нашите си числа.

Свастиката е преходното състояние на фигурата на числото 2 към фигурата на числото 3. Себераздробяване за постигане на ново измерение, нов поглед към света, който повдига. Появата на най-стабилната фигура - триъгълника и същевременно доказване на възможноста мисъл и чувство да синтезират жизнеспособна форма. Разбиване на двоичността за постигане на изкачването на следващо духовно ниво. Обединение на противоречията. Обединение на Раджас и Тамас за постигане на Сатва. Описание на вида на безбройните стъпчици, които водят към Нирвана.

Линк към коментар
Share on other sites

Хитлеристрката свастика е с обратна посока на раменете на кръста спрямо оригиналната свастика.

Оригиналната свастика е част от творенето на света, когато оригиналните числа (които ние не можем да осъзнаем) се проявяват като геометрични фигури, които ние номерираме с нашите си числа.

Свастиката е преходното състояние на фигурата на числото 2 към фигурата на числото 3. Себераздробяване за постигане на ново измерение, нов поглед към света, който повдига. Появата на най-стабилната фигура - триъгълника и същевременно доказване на възможноста мисъл и чувство да синтезират жизнеспособна форма. Разбиване на двоичността за постигане на изкачването на следващо духовно ниво. Обединение на противоречията. Обединение на Раджас и Тамас за постигане на Сатва. Описание на вида на безбройните стъпчици, които водят към Нирвана.

Казваш неща, които са различни от казаните от мен. Не знам откъде си ги научил, но знам, че това което казах е истина и се свързва с много неща с писаното в Библията и с писаното в Сефер Йецира.

А триъгълника го свързваш с числото три и правилно, ъгълът изобразява числото две и също е така. А четири триъгълника образуват кръст и пак идва числото четири за кръст, което може да се изрази като шест плюс седем - тринадесет и отново е четери/едно плюс три/.

Вече не вярвам на разни учения и тълкувания остарели, защото е крайно време на мястото на неправилните духовни мисловни крепости да се поставят правилните такива.

Абсолютно съм сигурна в това, което казах, че е така. Не знам откъде го знам, но имам пълната увереност, че е точно.

За движението по посока на часовниковата стрелка и обратно на нея, все още нямам лично разбиране.

Останалите движения са някак си второстепенни.

А пречупването означава само посока на движение.

Обикновено ако един кръг се върти в една посока, вероятно следващият се върти в правилната и навярно са свързани едната посока с друга, единият кръг с другият.

Както протонът и неутронът в атомът.

И все пак балансът се запазва поради Вселенските закони. Което значи, че ако човек по някакъв начин иска да промени посоката от добро към зло или обратно, то промяна протича и в двете страни на монетата

Линк към коментар
Share on other sites

Първото ти изречение, нещо не ми се вързва. Егоистичната природа също е полезна и изобщо не обезсмисля равновесието, дори напротив. Тя е част от равновесието. Егоистичната природа ни води към смърт, колкото и да не й се умира, законите си действат.

От всяко нарушено равновесие следва изпълнението на някакъв закон и този закон възпира егоистичната природа. Когато едно дете не слуша поради егото си и се опари на печката, егото го боли. Следващият път ще знае, точно поради това его, да не пипа огъня. За духовния капан не съм чувала. Но обикновено зад всеки Навуходоносор стои един Даниил и Бог винаги си има остатък, избран по благодат, както е писано. Това че ти не знаеш и не ги виждаш, не значи че ги няма.

../quote]

Накратко, докато инстинктите са защитните механизми на поведението, в модела на его-адаптация егото се разглежда като имащо собствен източник на енергия и свои собствени мотиви, желания и ценности, които са извлечени от потребностите на индивида да се адаптира и да живее в реалния свят. Адаптивните тенденции и его-интересите са мотивационни сили сами по себе си. Удоволствието е резултат не на удовлетвореността на нагоните, а на това което егото избере да прави независимо от „изискванията“ на нагоните. :angel:

Когато егото започне да управлява душата, вместо да служи като неин инструмент, тя излиза от равновесие. Основната му функция да превежда вътрешните импулси в материална форма и да контролира и избирателно да потиска тези импулси, ще доведе до изкривен образ на реалността.

Духовният капан – Юнг казва така:

. Човек вярва, че действа по собствена воля, но всъщност се подчинява единствено на указанията на колективната душа, поради което трябва да се примири, че ще сподели съдбата на ближните си, освен ако няма щастието да се добере до херметическо училище. Чрез изучаването и прилагането на херметизма индивидът си припомня, че наследствеността му съдържа и друга част - „божествена искра" или „дух", който дреме в най-дълбоките кътчета на неговото същество.

.Колко от нас са способни да се замислят ежедневно над това? - :)

И още нещо за Холограмата .......– Ние не не можем да я видим, защото сме част от нея!

Неслучайно окото е във формата на слънцето, (малките видими и невидими части на цялото) но си помисли какво става ако се втренчим в него – ослепяваме.

Линк към коментар
Share on other sites

Хитлеристрката свастика е с обратна посока на раменете на кръста спрямо оригиналната свастика.

Оригиналната свастика е част от творенето на света, когато оригиналните числа (които ние не можем да осъзнаем) се проявяват като геометрични фигури, които ние номерираме с нашите си числа.

Свастиката е преходното състояние на фигурата на числото 2 към фигурата на числото 3. Себераздробяване за постигане на ново измерение, нов поглед към света, който повдига. Появата на най-стабилната фигура - триъгълника и същевременно доказване на възможноста мисъл и чувство да синтезират жизнеспособна форма. Разбиване на двоичността за постигане на изкачването на следващо духовно ниво. Обединение на противоречията. Обединение на Раджас и Тамас за постигане на Сатва. Описание на вида на безбройните стъпчици, които водят към Нирвана.

Но е с формата на кръст - Което отговаря и на числото 4........:3d_146:

Линк към коментар
Share on other sites

Знаци и Символи има навсякъде около нас, това е Универсалният Език, за който се говори в Алхимикът и който помага на героя да извърви Личната си легенда!

Това е езикът на Вселената.

това са всички онези неща, които наричаме "случайности" и "съвпадения" и които се случват за да ни насочват в правилната посока, да ни предпазват от инциденти или да ни покажат нови възможности.

Но стига да имаме очи да ги видим, уши да чуем и отворено сърце и ум за да разбираме, че не всичко е такова каквото изглежда, а съдържа много по-дълбок смисъл и значение.

Нашата гледна точка е доста ограничена, перспективата на Висшия Разум или Бог е истинската, а ние само може да гадаем по знаците и символите около нас , в живота и сънищата ни, за да продължим живота си по най-добрия начин.

Последният символ, който ми се появи на сън е дъга на нощното небе, точно над къщата ни :3d_142: беше бледо синьо-лилава, а навън бе някак мокро, сякаш е валял дъжд...

Досега не знаех че съществува такова нещо, но проверка в Гугъл ми го описа точно по този начин.

Би трябвало да е символ на нещо хубаво. Досега не съм сънувала подобно нещо.

Линк към коментар
Share on other sites

Хитлеристрката свастика е с обратна посока на раменете на кръста спрямо оригиналната свастика.

Оригиналната свастика е част от творенето на света, когато оригиналните числа (които ние не можем да осъзнаем) се проявяват като геометрични фигури, които ние номерираме с нашите си числа.

Свастиката е преходното състояние на фигурата на числото 2 към фигурата на числото 3. Себераздробяване за постигане на ново измерение, нов поглед към света, който повдига. Появата на най-стабилната фигура - триъгълника и същевременно доказване на възможноста мисъл и чувство да синтезират жизнеспособна форма. Разбиване на двоичността за постигане на изкачването на следващо духовно ниво. Обединение на противоречията. Обединение на Раджас и Тамас за постигане на Сатва. Описание на вида на безбройните стъпчици, които водят към Нирвана.

Но е с формата на кръст - Което отговаря и на числото 4........:3d_146:

:) "И още нещо за Холограмата .......– Ние не не можем да я видим, защото сме част от нея!"

Че си права, права си.

Свастиката е особен символ, проекцията му е триъгълник.

Геометричната фигура за 4 е квадрат. Като геометрична фигура има кръст, но отговаря на числото две. Но всъщност това е и смисълът на кръста: двата свята. Духовният свят и материалния свят. Дуалността. Мъжко женско и т.н.

Всъщност кръста, на който е разпнат Исус има форма на тау - Т.

Значението кръстопът за кръста наистина го има архетипно, но си нямам представа точно как е възникнало. Реално при кръста или Т, левия път означава архетипно на миналото, а десният бъдещето. Но пък символичното значение на кръстопът е избор, което винаги може да се представи като избор между две неща :)

Плямпам си просто, не ми обръщайте внимание :)

Линк към коментар
Share on other sites

За свастиката - тя е обърната от хитлеристите, иначе има това значение "Свастиката присъства в изкуството и като проект през цялата история на човека. Тя символизира множество различни неща — късмет, Суря (Слънцето), Брахма, или индуското понятие самсара. Всъщност индусите обикновено използват свастиката като религиозен символ — за пръв път е спомената във ведите, свещените книги на индуизма."

Още инфо тук и тук

А за триъгълника и квадрата /числото 4/ Учителя е дал доста обяснения. Ценно е да се прочете и "Цветето на живота" от Друнвало Мелхизедек има доста обяснения.

Представете си, че имате един равнобедрен триъгълник (фиг. 1). В механическата геометрия триъгълникът е фигура, но в живата геометрия той представлява човека в движение. Спре ли се човек на едно място, ние виждаме само една негова проява. Щом започне да се движи, виждаме, ако не всичките му прояви, поне част от тях. Върхът на триъгълника представлява човешката глава, т.е. мястото, където се проявява неговата умствена дейност. Ако страната AB – основата на триъгълника – се увеличава, а страните AC и BC остават неизменни, формата на триъгълника се изменя: двете му страни постепенно ще се слягат, докато най-после се слеят с основата AB и целият триъгълник се превърне в права линия. – Кога става това? – Когато човек изгуби посоката на своето движение в природата. В този случай той непременно трябва да се върне там, откъдето е излязъл – в Първата Причина – началото на творчеството, на дейността, на работата...

...Съвременната наука се занимава с въпроса за квадратурата на кръга, но още не го е решила. Коя е причината, където учените искат да определят квадратурата на кръга? Квадратът представлява рационално число, а кръгът – ирационално. Квадратът е завършен процес, а кръгът – незавършен. Ако завъртите квадрата около своя център, образува се кръг. В този случай квадратът се допира до кръга в 4 точки. Допре ли се в 3 точки, ще се образува крива линия. Третата точка, именно, търсят учените. Намерят ли третата точка, учените ще определят квадратурата на кръга. С разрешаването на този въпрос те ще определят направлението на силите в кръга. Този въпрос още не е разрешен.

Правилна преценка Редактирано от Слънчева
Линк към коментар
Share on other sites

Свастиката в индуизма е същата като тази на национал-социалистите в Германия (вкл. използваната от Хитлер). На изток обърната свастика може да се наблюдава в будизма и то предимно тибетския будизъм. По принцип се срещат изображения на Буда и с двата вида свастики.

Линк към коментар
Share on other sites

Свастика е един кръст в движение. Когато мъчнотиите започнат да се движат, то е свастика. Търпението е то. Работата тръгнала малко наред. Копаеш някой кладенец и появи се една капчица, зарадваш се. Ако копаеш кладенец и не се появява капчица, обезсърчиш се. Но като копаеш и се появи капката, наближаваш водата. Казваш: „Има нещо.“ Страданието в света е първата капка на дълбокия кладенец, който човек копае. Страданието показва, че той не се качва към Бога, той слиза и разкопал един кладенец. Като излезе водата, започне да мисли, казва: „Ще се удавя в тази вода“, ха нагоре и започва да се върти. Започва по закона на еволюцията да прави своя път нагоре. Следователно, страданието е път за излизане от дълбокия кладенец, който вие сте изкопали. Не мислете, че друг го изкопал, че ви гурнал.
До мажор и ре мажор
Линк към коментар
Share on other sites

Свастика е един кръст в движение. Когато мъчнотиите започнат да се движат, то е свастика. Търпението е то. Работата тръгнала малко наред. Копаеш някой кладенец и появи се една капчица, зарадваш се. Ако копаеш кладенец и не се появява капчица, обезсърчиш се. Но като копаеш и се появи капката, наближаваш водата. Казваш: „Има нещо.“ Страданието в света е първата капка на дълбокия кладенец, който човек копае. Страданието показва, че той не се качва към Бога, той слиза и разкопал един кладенец. Като излезе водата, започне да мисли, казва: „Ще се удавя в тази вода“, ха нагоре и започва да се върти. Започва по закона на еволюцията да прави своя път нагоре. Следователно, страданието е път за излизане от дълбокия кладенец, който вие сте изкопали. Не мислете, че друг го изкопал, че ви гурнал.
До мажор и ре мажор

Благодаря Слънчева. Не се съмнявах, че Учителя може да даде информация за свастиката и сега мога да кажа още нещо.

"Свастиката е кръст в движение". Движи се толкова бързо, че проекцията му става триъгълник. Показва пътя на еволюцията: обединението на две противоположности, за да се изкачи човек на ново, по-високо ниво. Когато не може да ги обедини, изпада и се появяват страданията.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря Слънчева. Не се съмнявах, че Учителя може да даде информация за свастиката и сега мога да кажа още нещо.

"Свастиката е кръст в движение". Движи се толкова бързо, че проекцията му става триъгълник. Показва пътя на еволюцията: обединението на две противоположности, за да се изкачи човек на ново, по-високо ниво. Когато не може да ги обедини, изпада и се появяват страданията.

Значи много точно съм се ориентирала/без да съм чела нищо, а от практиката, от рисунките на мандали/, че пречупванията на кръста означават посока на движение. Виждала съм и един друг вид движение в изображенията, като например в индийското знаме - кръговете. Те все едно се въртят в двете посоки.

Това с триъгълника и кръста, който даваш не е точно кръст. Спомни си и листовките. Има път - кръстовище и път без изход напред, само с изход наляво и дясно. Не мисля, че тук е мястото на този кръст. Не можем да го свържем със свастиките. Той се нарежда при триъгълниците. И те са ми любими символи, когато рисувам мандали, особене едни, с дъгичка навътре.

Мулдашев описваше разликата между триъгълниците, обикновените и тези с дъгичка но навън. Когато изучавал размерите на Земята, понеже е кръгла, трябвало да използва втория тип триъгълници, за да направи точни измервания. Не помня във Физиката ли ги използваха. Интересно щом триъгълници с дъга навън се използват от учените за измерване на кръгли форми - за какво се използват триъгълниците с дъгичка навътре, за нещо като анти кръг? И какво биха могли да означават тези триъгълници в Цветето на живота? Знам още, че триъгълниците се използват много при индиянците като символи и от тях произхождащи фигури. Не мисля, че триъгълника означава само човек, защото и Троицата /Отец, Син и Дух/ е наречена така - Троица. Числото три е свързано с триъгълника, а във Сефер Йецира има повече значения дадени/само не помня точно - дух, човек?!.../

Кръста който даваш е с три чертички, нали ти прави впечатление. А кръста, който се използва за свастиките има четири чертички. Дори и с руните да го свържеш - са различни символи. И този кръст/с трите чертички/ съм сигурна, че не може да се свърже с новото начало, защото път напред няма. Също така не може да съберем новото начало/7/ със краят на нещо старо/6/ и да получим 4. Не знам защо кръстът на Исус е бил троен. Не съответства! Би трябвало да е разпънат точно на кръст4, защото има ново начало в него и изобразява един вид възкресението и вечния, новия живот.

Линк към коментар
Share on other sites

Четейки Учителя:3d_051: се замислих и за нещо друго - За влиянието на символите и съдржащите се в тях числа.

Нима Кръста не е белязал нашата цивилизация и не я съпътства от самата зора на зараждането й?

Според някои източници ние сме петата раса на Земята,а този символ - пречупен или прав - си остава основен отличителен знак на човечеството. В него има дуализъм определено - и два възможни пътя, които можем да изберем, разчитайки символиката. Въпреки че и двете части на цялото ( двете възможности) са ограничени в посланието на числото 4 - равно на кръстопът.

Дали ще го приемем като 3+1, или 2+2, мисля, че е от голямо значение, защото едната страна указва живот по природните закони, другата отдалечаване от тях.

Според други източници и Земята се намира в числото 4, но е на път да излезе от него, преминавайки към 5-цата. Т.е. изправени сме пред избор, но и пред възприемането на нови вибрации - тези на числото 5. Това означава край на страданията и настъпване на период на освобождение (посланието на 5)

.....което звучи доста оптимистично на фона на апокалиптичните картини, които се вещаят с настъпването на 2012.

:3d_015:

Редактирано от adina
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...