Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Мобилните телефони и клетките на мобилните оператори


Recommended Posts

Тук е мястото да поговорим и за мобилните телефони! Още се спори за степента на вредата, оказвана от тях. Един съвет:

Когато набираме номер от GSM, тогава лъчението от антената на апарата е най-силно и поради това е добре точно в този момент телефонът да стои далеч от главата ни!

Послепис:

Чувал съм също, че хора, имащи байпас трябва да внимават с GSM-а.

Особено на мъжете се препоръчва да го носят настрани в чанта, за да ги предпазва от евентуално безплодие.

Линк към коментар
Share on other sites

Ами аз като говоря повече от минута направо си го чувствам как ми пържи мозъка...

Линк към коментар
Share on other sites

Още се спори за степента на вредата, оказвана от тях.

Ама то спори този, на когото му е изгодно хората да си мислят, че може и да не са вредни. Връзките чрез мобилните телефони СА вредни. Което е съображение за твърде малко хора да се откажат от тях. Но по принцип нещата, които развихрилото се изгубено човешко същество неистово твори са си вредни за него и света, в който живее. Така че размислите за тази вредност би трябвало да са част от една единствена мисъл, за една единствена вредност.

Наистина, развиват се технологиите (и сегашните телефони не са толкова вредни, колкото телефоните преди 5 години, например), но се развиват в посока решаване на тази кардинална вредност!

Редактирано от Багира
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Запознати ли сте доколко е вредно ползването на мобилните телефони от гледна точка на излъчването, което имат? Как можем да намалим влиянието, което те имат върху нас? Ясно е, че единият начин е просто да не ги използваме, но все пак в забързаното ниежедневието се налага. Предполагам най-силно е излъчването на мобилните телефони, когато прикаваме по тях, но доколкото знам не е хубаво да се носят близо до сърцето, дори когато ги пренасяме, понеже могат да доведат до увреждания.Примерно висящите на врата аксесоари за носене на мобилен телефон не са за препоръчване.

Знаете ли модели GSM-и, при които този ефект е по-малък и въобще работи ли се в тази област за намаляване на вредното излъчване? Има ли други нетрадиционни методи за намаляване на вредното влияние?

Линк към коментар
Share on other sites

Привет breeze,

тук във форума мисля че Добромир бе писал за това (може да ползваш търсачката)...

Знам че се гледа SAR-стойността на GSM-ите (дава инфо за колко вата се абсорбират от тялото на кг. телесна маса) - колкото по-ниска, особено като е под 1, толкова по-малък риск за здравето.

Това мога да кажа. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Чувал съм, че GSM-ите излъчват вредни вълни само в момента на позвъняване, през другото време дори по време на разговор няма опасност. Не знам доколко това отговаря на истината. Самият аз се въздържах много дълго време от купуване на такъв телефон. Но дори след като купих, не го нося редовно със себе си, много рядко го ползвам.

Линк към коментар
Share on other sites

Има едни малки джаджи, наричани пейсмейкър. Имплантират се в организма, близо до сърцето, и регулират сърдечната честота. Та в инструкцията му за прилагане пише, че използването на мобилни телефони трябва да става на разстояние най-малко 30 см от пейса.

Линк към коментар
Share on other sites

Всяко изкуствено създадено електромагнитно излъчване не е безопасно. А колко е вредно трябва да се видят как стоят фактите...

Не трябва да се говори повече от 2 минути по мобилен и поне през час.

Лъченето е най-силно в момента на набиране на номера, когато телефонът си търси клетката - тогава трябва GSM-а да се държи далеч от ухото. Освен това разговорът не трябва да трае повече от 1-2 минути, защото при по-дълго говорене се повишава температурата на меките тъкани в мозъка. Следващият разговор да е минимум след 40 минути.

Може да приемете, че всеки мобилен телефон е един мини приемо-предавател. С мощност на излъчване до 1.5W при по-старите апарати.

Линк към коментар
Share on other sites

Има една зависимост между мощността на облъчването и условията в които се ползва мобилният телефон, която е добре да се знае. Мобилният елефон регулира адаптивно изходящата си мощност, така че тя да бъде достатъчна за да установи връзка. При високо ниво на сигнала от най-близката клетка той ползва ниска мощност и обратно. Тази особеност води до факта, че в рамките на населено място облъчването от мобилен телефон за единица време е десетки и стотици пъти по-малко в сравнение с облъчването за същото време в планина, в подлез, на път или при други лоши за връзката условия.

Практическият извод: избягвайте ползване на мобилен телефон при ниско ниво на сигнала, освен ако е наложително и няма подходяща възможност за подобряване на сигнала. В такива случаи свеждайте продължителността на разговора до възможният минимум.

Редактирано от Васил
Линк към коментар
Share on other sites

А какво е влиянието на операторските ГСМ антени в близост? На покрива на блока, където живеем, има поне три, ние сме на два етажа под тях.

Линк към коментар
Share on other sites

Относно излъчванията на GSM-клетките може да погледнете тук, тук и тук. Останах с впечатление че от една страна процесът подлежи на сертификация и отговаря на здравни нормативни изисквания. Мощността при GSM клетките сама по себе си не е голяма. Но излъчването от GSM клетка е почти непрекъснато, за разлика от това на мобилният телефон. То е насочено и поради това точно под антените на клетката е възможно най-безопасното място, докато в близко разположено жилище с изглед към антените нивото може да е доста по-високо.

По принцип бихте могли да намерите подходяща фирма, която да измери нивото на излъчване във вашето жилище. От друга страна, истинският въпрос е това ниво какво точно означава за вас. На този въпрос всеки истински заинтересован следва да намери отговор самостоятелно. Както се казва, делото на давещия се... :dancing yes:

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря за интересната информация. :rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

Не знам дали е вяррно но предтолам че е . В Чернобил в една къща на благи и вярващи хора нямало поражения за разлика от съседните.Да не  прекаляваме и с GSM -те.

Редактирано от mihailo
Линк към коментар
Share on other sites

Не знам дали е вяррно но предтолам че е . В Чернобил в една къща на благи и вярващи хора нямало поражения за разлика от съседните.Да не прекаляваме и с GSM -те.

Това ме кара да си мисля, че енергията на тези хора вибрира с различна честота, или на различно ниво, което ги прави недосегаеми за влиянието на радиацията, несъвместими.

Редактирано от Теодора Андреева
Линк към коментар
Share on other sites

Не може да се разчита на пълно "обезвреждане", но както психическото, така и общото физическо състояние са от решаващо значение за степента на пораженията. Антиоксидантите - най-добре поемани от естествени храни и някои билки - намаляват вредните последствия, а повечето "храни-боклуци" ги повишават. Животът сред пириродата помага много; цветотерапията има някои успехи, специално т.нар. радиационна смес от Баховите есексири и т.н.

Линк към коментар
Share on other sites

Братко, можеш ли да конкретизираш при кои някои билки са повече антиоксиданти ?

Понеже има много, и знанието ти би помогнало при избора...

Поздрави.

:)

Редактирано от Любо
Линк към коментар
Share on other sites

С удоволствие. Антиоксидантите биват широкоспектърни и специализирани. За нас от основно значение са първите. Те предпазват от много видове проблеми, водещи в крайна сметка до свръхобразуване на свободин радитали - отрови, лъчения, стресове, инфекции и т.н. Част от тях са включени в една известна антиоксидантна верига - витамините С, Е и А - по-специално бета-каротинът, заедно с микроелемента селен. Важно е да се приемат едновременно, тъй като употребата им в изолиран вид и големи дози - примерно само вит. С - освен че не е оптимална, води според нови поручвания до повишен риск от някои тумори. Вероятната причина е изчерпването на другите свързани антиоксиданти в организма, след като в него се активизира само едното звено на веригата - и за да я попълни, той изсмуква останалите от своите резерви... затова сега се препоръчват повече съчетани, а не изолирани хранителни добавки. Но то и в храната, стига да не е масовият й вариант, се съдържат доста от тия съставчици. Ето сега идва сезонът на кивито - освен вит. С и др. хубавини то има и ензими за по-добро усвояване на другите хранителни съставки. Тиквите - вкл. като суров сок - са подценяван източник на каротин. За житните кълнове достатъчно са говорили и Учителят и много природолечители - но не е зле да се припомни, че зародишът им има рекордни нива на вит. Е! Селенът е доста кът у нас, поради бедните почви, а и луковите растения, които го съдържат не са препоръчителни за всекиго. Все пак сега има разнообразие от зърна и семена, които го съдържат, има го и във водораслите, хвоща, маточината и др. билки. Друга много обширна антиоксидантна защита предлагат проантоцианоидите, има ги в тъмно оцветените плодове, зеленчуци и билки, особено черни боровинки, арония, къпини, черни череши, червено грозде, червено цвекло, червен лук, спанак, броколи, коприва, шипки, бъзак, офика, пиния (от която е пикногенолът), очанка, метличина, цикория и т.н. Следователно не само можещите да си купят съответните добавки са облагодетелствани, а и всички, които положат труда да си доставят техните първоизточници! :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Преди два дни говорих дълго по мобилният си телефон с моя приятелка, тъй като не се виждаме често, а и имаме много безплатни минути. След това проведох още два разговора. Какво се случи на следващият ден, бях цял ден с главоболие, но само в лявата половина на главата и лявото слепоочие. Проверих да не би да имам проблем с някой зъб, но нямах. И се сетих. Днес нямам главоболие, но по този телефон смятам да говоря само в краен случай.

Поздрави от мен!

Линк към коментар
Share on other sites

То по тази логика - клетъчните телефони вредни, микровелето и то вредно, предлагам да изхвърлим и компютрите, щото и те са вредни. И за финал - да престанем да дишаме и да се храним; храната е вредна, както и въздухът е с отровни емисии.

Линк към коментар
Share on other sites

Хайде да да не отиваме в крайности и да не се раздвояваме.

Преди два дни говорих дълго по мобилният си телефон с моя приятелка, тъй като не се виждаме често, а и имаме много безплатни минути. След това проведох още два разговора. Какво се случи на следващият ден, бях цял ден с главоболие, но само в лявата половина на главата и лявото слепоочие. Проверих да не би да имам проблем с някой зъб, но нямах. И се сетих. Днес нямам главоболие, но по този телефон смятам да говоря само в краен случай.

Поздрави от мен!

Не от това.

Линк към коментар
Share on other sites

:dancing yes: каква е разликата между мобилен телефон и GSM :rolleyes: видях друга тема по тази тема + по принцип малко говоря + нищо не ми се пържи :dancing yes: може и да няма какво да се пържи хехе + казваха ми на времето че съм твърдоглава + дебелоглава :sleeping: дано да ми е от полза в случая.

:v: Любов + Светлина + Мир + Радост

Линк към коментар
Share on other sites

При използуване на мобилен телефон препоръчително е да не се залепва на ухото, а да се ползува кабелчето със слушалки и микрофонче, което по принцип всеки нов мобилен телефон има.

Линк към коментар
Share on other sites

<br />То по тази логика - клетъчните телефони вредни, микровелето и то вредно, предлагам да изхвърлим и компютрите, щото и те са вредни. И за финал - да престанем да дишаме и да се храним; храната е вредна, както и въздухът е с отровни емисии.<br />
<br /><br /><br />

Думи нямам...

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...