Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Има ли Господ чувство за хумор?


Recommended Posts

Има ли Господ чувство за хумор?

Какво е радостта на душата и тялото от живота?

Прави ли ни прекалената сериозност по-духовни?

Умеем ли да се надсмиваме над себе си и ситуацията?

Една и съща ли е Силата, която в едни моменти ни възвисява, а в други ни кара да се заливаме от смях?

Пример:

Забележка. Има още милиони примери, съпоставими с този. Той е условен и не следва да се възприема буквално.

http://www.youtube.com/watch?v=_mNV9-DgWww

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 39
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Хе, каква интересна тема :)

Една и съща ли е Силата, която в едни моменти ни възвисява, а в други ни кара да се заливаме от смях?

Духът изпълва с идеи живота. Но единствено животът е в състояние да задейства и осъществи духа - от най-простата възбуда до създаване на творение, на което приписваме духовно смислово съдържание.

Разграничаването на духа и материята е непостижимо.

Всичко е Едно, но единствено ние определяме посоката на движение и даваме първоначалния тласък :)

Линк към коментар
Share on other sites

Аз мисля, че ежедневно, Господ се шегува и то на едно високо ниво с нас. Но шегите можем да разберем, само и ако ние се шегуваме достатъчно със себе си. Иначе ще си мислим, че някой ни наказва.

Е, наказва ни, но всъщност се смее.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Кристиян

ези....

Та, щом Господ е нямал нищо против да се поява на този свят..значи чувстното му за хумор си е на място, заедно с още няколко чувства...въпреки че, Бог е съвършен и няма нито желания, нито чувства...тези неща са функция на Душата, или- онова, което Творецът е сътворил, и е отделил от Себе Си, при това напълно, з ада бъде творението му свободно и със свободна воля, и така Душата-Желанието..или Адам е този, който проявява чувства и всичко останало...

Бог е съвършен, и на Него не би му било необходимо чувство- каквото и да е, защото всъщност Той е и причината, и проявлението и следствието...

Ако Бог се проявява като Любов- това е чувство, което се проявява в човека, и още по-точно- в Душата на човека, по друг начин Любовта не може да се възприеме..т.е няма друг начин за общуване с Бог, освен чрез обръщението на Душата към Него...Бог не се е проявил извън човека, за да бъде "посочено" някокво специфично чувство, което да му се вмени...

Така че, всичко което човек има от асортимента на чувствата си е като табелка с указание колко близо или колко далече се намира от своята Душа, а тя пък колко е близо или далече от Бог е друга тема...

Ако се беше паднало тура...щях да си спестя мнението...така че, щом ми се е паднало ези..божеопази...действам по чукотски...(нали имаше един виц, че чукча бил присател...а не читател...пиша без дори да си го чета..) :D

Линк към коментар
Share on other sites

Има ли Господ чувство за хумор?

Да, но не точно чувство за хумор, а нещо което му съответства на духовен план.

Какво е радостта на душата и тялото от живота?

Самия живот протичащ през тях.

Прави ли ни прекалената сериозност по-духовни?

Сериозността може да се разбира като проява на чувство за отговорност или като липса на радост. Във втория случай отговорът ми е "не".

Умеем ли да се надсмиваме над себе си и ситуацията?

Има какво още да се желае. Нужно е да гледаме по-отвисоко (от гледна точка на оста дух-материя), но не високомерно. При това не бива да губим чуството за отговорност и съизмеримост.

Една и съща ли е Силата, която в едни моменти ни възвисява, а в други ни кара да се заливаме от смях?

Всъщност когато се извисяваме винаги вътрешно се заливаме от смях. Обратното също е вярно в известна степен, стига да не е за сметка на някой друг.

Чувството за хумор е изключително мощно средство за извисяване и всички Учители с чиито учения съм запознат го утвърждават. То води до развиване на способността за различаване, за разграничаването на илюзорното от истинското, а от гледна точка на тялото повишава жизнеността на организма.

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

:) незнам дали има чувство за хумор , но в следващата куриозна ситуация ,която е от съседна Румъния е хубаво да има Бог да има чувство за хумор ,аз лично много се смях.

"Румънски затворник заведе дело срещу Бог

13 Юли 2007

Съдът реши, че Бог не се явява субект на правото, плюс това няма постоянен адрес

Съдът в румънския град Тимишоара отклони иска на 40-годишния Мирча Павел срещу Бог. Съдиите стигнали до заключението, че Бог не се явява субект на правото и при това няма постоянен адрес, предава агенция AFP.

Мирча Павел, който излежава 20 годишна присъда за убийство, искал да се привлече " именуемия се Бог, който живее на небесата и е представен на земята от Православната църква" към отговорност. Той го обвинявал в " мошеничество, злоупотреба с доверието, корупция и търгуване с влияние".

По думите на ищеца, при кръщаването си той сключил с обвиняемия договор, в който ответникът се задължил да го избавя от бедите. До този момент обаче Бог не е изпълнил нито едно от поетите задължения, независимо от многочислените молитви, с които към него се е обръщал Мирча Павел."

Източник: bgfactor.org

:3d_065:

Линк към коментар
Share on other sites

Диди,

това е наистина гениално!

Винаги съм си мислил, че идиотията няма националност и граници! Със сигурност може да подозираме, че Господ "много носи на майтап". Само дето рядко Му обръщаме внимание. Толкова сме заети да бъдем щастливи........Хахахаааааааааааа

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Кристиян

имаше дори и филм, по действителен случай, но не румънец ами някакъв ирландец май заведе дело срещу Бог...поради това, че някакви застрахователи не поемали разходите в случай на "Божия намеса"..а случая беше отнесена лодка от торнадо или нещо такова- светкавица ли беше..забравих...

Може да се окаже, че Господ е и рецидивист, с няколко условни, и няколко висящи дела...че се е и набутал с вехт и нов завет, а и се е забъркал много със смяната на самоличност..Говорил е чрез съучастници- пророци.....а току-виж някой обжалвал и 10-те заповеди...

Линк към коментар
Share on other sites

:3d_065: , Добре , Кристияне , ако Бог прочете , какво си написал , ще трябва да разчитташ на чувството Му за хумор .
Линк към коментар
Share on other sites

Може да се окаже, че Господ е и рецидивист, с няколко условни, и няколко висящи дела...че се е и набутал с вехт и нов завет, а и се е забъркал много със смяната на самоличност..Говорил е чрез съучастници- пророци.....а току-виж някой обжалвал и 10-те заповеди...

Линк към коментар
Share on other sites

:3d_065: Ох, ако се Възнеса в Небесата то ще е от смях хихихихихих и тогава лично ще помоля Господ да заведе дело срещу вас задето сте ме уморили и сте му изпратили още един звяр с който да се справя:3d_065: Редактирано от BENITA
Линк към коментар
Share on other sites

...и тогава лично ще помоля Господ да заведе дело срещу вас задето сте ме уморили и сте му изпратили още един звяр да се справя и с него...

Когато си в пряко общение с Него, сърцето ти ще бъда като атомна бомба от радост. И през ум няма да ти мине да си представяш зверове. Ужасът е Неговата Маска, за да се попитаме: Ей, Господи, наистина ли толкоз страшен е Страхът? Научи ни, значи, да се страхуваме ПРАВИЛНО! Аумъ.

Линк към коментар
Share on other sites

Да така е :thumbsup2: , просто шегата е такава, с приятелите си говорим на "звер" и "чудовище" ама то е на галено :3d_044: . Иначе страх от Господа е начало на мъдростта, което означава-страхопочитание мисля :). Желая ти мнооого слънчеви усмивки :).

Линк към коментар
Share on other sites

действам по чукотски...нали имаше един виц, че чукча бил присател...а не читател

:D

застрахователи не поемали разходите в случай на "Божия намеса"..а случая беше отнесена лодка от торнадо или нещо такова- светкавица ...

:D

Може да се окаже, че Господ е и рецидивист, с няколко условни, и няколко висящи дела...че се е и набутал с вехт и нов завет :D , а и се е забъркал много със смяната на самоличност..Говорил е чрез съучастници- пророци...

Да :D май рецидивист ще да Е :thumbsup2:

да се попитаме: Ей, Господи, наистина ли [Си]толкоз страшен ...?

кой от каквото разбира...

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Кристиян

Не съм убеден, че вярваме aorhama....за мен човекът, който Варва е много подобен на героя на Казандзакис- Зорбас...

Ние сме пумпали, и Бог се забавлява като си и грае с нас, сътворил си е и други играчки, и с всички обича да си играе- това е радост за Него...

И ако вярвахме, нямаше да ни пука за това кой пумпал колко е голям, дали някой пумпал е от дърво, пък друг- от пластмаса...дали някой пумпал е шарен, или пък има светлинки, че и песнички пее...това няма значение, същината на пумпала е да се върти...

И най-шарения пумпал с лампички, пеещ "Макарена", ако спре да се върти..а лампичките продължат да светят, "Макарена" се "върти"...това може да разстрои всеки....ет озащо, онези, които забравят за въртенето, а наблягат на "цветомузиката", големината или материала...забавят темпо...и Бог шляпва с камшика такъв пумпал, за да се завърти отново, и като му върне "движението" Бог се смее, а човек разправя, че големи страдания бил имал...

Човек трябва да мчоже да се смее така, както Бог се смее- само така може да пробуди движението вътре в себ еси..и да не бъде зависим от камшика....

Днес има милиарди пумпали, и колкото и чевръст да с камшика Бог..много от пумпалите спират да се движат и умират по същност...прекратяват еднолично "играта"...и за да се включат отново, трябва да чакат, докато им дойде ред да ги плеснат с камшика....вероятно поради това първата глътка въздух в живота ни винаги е последвана от плач...Но докато бебето плаче, Бог се смее...защото още един пумпал се е завъртял...а Бог обожава пумпалите- Бог обича играта с пумпали...все пак, Той не е разполагал с никаква мостра за пумпал, освен Себе Си...

Но, както някъде из по-горните мнения някъде май писах, че Бог няма чувства- Той е съвършен, и в него няма нищо несъвърлшено- Той няма чувства, желания и т.н...но за да се изяви, е сътворил и създал Желанието, постепенно го е оформил цялостно, придал му е форма и му е дал свобода, откъсвайки го напълно от Себе Си, и това което е сътворил се нарича Адам- Подобен на Бога..Свободата на Адам означава че отделен напълно от Твореца, тогава Адам проявява същността- Желанието...така че, хуморът е инструмент на човека..на никой друг хуморът не върши никаква работа...

Линк към коментар
Share on other sites

:3d_056:

Ние сме пумпали, и Бог се забавлява като си и грае с нас... това е радост за Него...

същината на пумпала е да се върти...1PTRIGB17.gif

:3d_146::hypocrite:

И най-шарения пумпал с лампички, пеещ "Макарена"... :3d_146::3d_031:

"движението" Бог се смее...големи страдания бил имал...

:rolleyes:

Днес има милиарди пумпали ...- Бог обича играта с пумпали...проявява същността- Желанието...

:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup2:

А най обича разумни и луди пумпали. Така Той проявява Своето чувство за хумор.

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

Guest Кристиян

Ако някой има тази възможност да застане пред Бог, нима е възможно да Му бъде Противник чрез осъзнаване на личността си...според това, което съм чел от Тери Пратчет, Бог бил всъщност "Богове"...и сюжета се развива по сценарий: "Един каза"...докато по едно време се подава реплика, водеща до падение.."Аз пък мисля, че няма да й отива синьо..."Аз" ли...Един каза:"Бялото..с бяло разполагаме, с бяло раБотим- "синьо?!!" Един каза: Като бялото, но, според Мен...Един каза: Кой е Аз?!, кой е Мен!?, май съм задрямал. Един каза: Тъкмо обмисляхме дали за небето да използваме бяло, или както Аз предложих- синьо...ще отива на водата...и според Мен, ако не наблегнем на контрастите- така смалък бюджет ще простигнем по-голям ефект...И затова Аз предлагам да има ден и нощ..Един каза: Аз?! Един каза: Да шефе, ние харесваме да има ден и нощ, но все пак, Аз го предложих първи...Последва падение и Аз се зае с амбициозния проект да покаже на шефа кой кой е в Битието като докаже, че синьото..всъщност, дори по-омбициозно- че тъмнината, абсолютната чернилка и най-качествения мрак по нищо не се отличават от бялото...Бяло..че то е актуално само докато не се превърне в синьо, упс..в черно, а от тук...ще разберат кой съм Аз, къде съм учил и колко стаж имам по специалността като от абсолютната брикетена тъмнина напарвя най-божественото бяло, което Един може да си позволи като разноски...гласът се отдалечи в мрака..ден трети.." Това е положението...Опитах се да го опиша, спазвайки "канона", като се придържам към показанията така, както са си били изначално, преди бакпулвера, киселото мляко и джинджифила..които направиха битието такова, каквото е днес- вкусно...ама бързо се вкисва...

Линк към коментар
Share on other sites

Преди да сътвори Бог Адам

В началото Бог създаде небето и земята. На втория ден раздели простора от водата и нарече простора-небе. На третия ден създаде дърветата и зеленината по земята, която направи плодородна. На четвъртия ден се появиха големи и малки светила по небосклона, и на петия ден-всякакви животни, които пълзят и ходят по земята, летят из въздуха или плуват из водата. И рече Бог: "Плодете се и размножавайте се!" На шестия ден Бог пожела да сътвори човека. Дълго време се колеба дали да създаде човека, когото възнамеряваше да направи по свой образ и подобие, само от материя или само от дух. Най-сетне реши да го създаде от дух и материя-небесното и земното да бъдат съединени в него.

Скоро се разнесе новината между обитателите на небесата, че Бог иска да създаде човека.

"Всемогъщи Боже, извикаха едни, дай на земята нейния господар!Нека твоето дело бъде съвършено!

Създай короната на сътворението-човека!"

"Господи! Господи! - молеха другите.-Откажи се от намерението си! Пълна е вече земята със създанията Ти!"

Господ седеше замислен на трона Си, заобиколен от ангелите небесни. И ето, изпречи се отпреде му ангелът на Милостта, покорно се поклони и каза: "Сътвори Твоя образ и подобие, Всевишни, за да бъде той най-хубавото Ти създание; аз ще вдъхна в сърцето му небесна милост."

"Не!"-извика ангелът на Мира и се хвърли в краката на Отеца.-"Не допускай мирът по земята да бъде нарушен, не сътворявай човека, който в борби и войни ще прекара живота си!"

"Не!"-обади се ангелът на правото.-"Аз съм пазител на мира, аз наказвам неправдата и възнаграждавам праведния-о, Господи, сътвори човека, комуто ще предам моя закон, и мир ще цари по земята."

С просълзени очи се обади ангелът на истината и каза:"Създателю мой, чрез човека ти изпращаш на земята и лъжата-моя непримирим противник. Не създавай човека, който ще бъде проповедник на лъжата!"

Настъпила дълбока тишина и всички ангели, които се били събрали, дочуха Божия глас:

"Не плачи и не тъжи, дъще моя. И тебе, о Истино, ще изпратя на Земята като другарка на човека. Ти ще летиш от небето към земята и от земята към небето и ще бъдеш звеното, което ще ги съединява."

И така човекът беше сътворен.

Последен от всички бе сътворен той-от всички най-последен, за да не се надига и гордее и да знае, че бълхата е по-стара от него...-Легенди oт Талмуда

Дъщерята на Рабан Гамлиел

Веднъж се яви пред Рабан Гамлиел царят на варварите и му рече:"Вашият Бог е крадец, защото писано е във вашето писание:"И Бог приспа дълбоко Адам, извади му едно ребро и направи жената."Тук Бог постъпи нечесно-също както крадците издебна той спящия човек."

Зададе се дъщерята на Рабан Гамлиел, която дочу високия разговор от съседната стая.-"Позволи ми, тате- рече тя- аз да говоря на Негово величество вместо тебе", и като се отправи към царя, викна:"Помогнете ми царю!Един крадец се вмъкна в дома ни и ни ограби.Накажете го!"

"Какво открадна той?"-запита царят, готов да накаже престъпника.

Девицата отговори:"Крадецът ми открадна сребърна чаша и ми остави на нейно място златна."

"О, извика, като се смееше, царят-такъв крадец дано се явява всеки ден!"

Вежливо се поклони девицата и с усмивка на уста отговори:"От този род крадци е и нашият Бог...Вместо едно ребро той остави на Адам нещо много скъпоценно- една красива и мила съпруга :) "

Легенди от Талмуда

Линк към коментар
Share on other sites

E, щом Господ е с такова голяма чувство за хумор и го проявява толкоз честичко, защо на нас простосмъртните толкова ни е трудно да го проявим напоследък, че даже на някои то е отрязано тотално?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте на всички!

Хареса ми тази тема, кара ме да се усмихвам вътрешно, спомняйки си собствените преживявания относно Бог и "чувството му за хумор". А Той го има и то какво! Вече два пъти в живота ми ми се е случвало да усещам как Бог ме е хванал за ръка и ме води и аз, изпаднала в еуфория подтичквам след него, и започвам да си представям как трябва да се наредят нещата, откъде трябва да мине Пътя, забравяйки, че аз просто следвам. В следващият момент се оказвам насред ситуация дотолкова не на място по моите представи, че ме изкарва от равновесие, а Бог ми се смее отгоре с една такава блага "физиономия" като на любимо дете, което упорито се оптитва да мине с глава напред през стената. Хубавото е, че напоследък се научих и аз да се гледам с насмешка и да се смея заедно с Него, особено когато пак започнат претенциите и очакванията ми да прииждат на вълни в мен.

Така че да, Бог има най-искреното, непоовторимо "чувство за хумор"

Линк към коментар
Share on other sites

E, щом Господ е с такова голяма чувство за хумор и го проявява толкоз честичко, защо на нас простосмъртните толкова ни е трудно да го проявим напоследък, че даже на някои то е отрязано тотално?

Защото всички сме се взели мноооого на сериозно.

Децата за Бога

"Здравей, Господи!Как вървят нещата при тебе?Как живееш и как си със здравето?"

"А, Господи, ти какво образование имаш?"

"Ти какво, Господи, по-невидим от въздуха ли си?"

"А ти как стана всемогъщ?"

"Дай ми вълшебната пръчица, Господи, и ще те оставя на мира"

"Господи, желая ти всичко най-хубаво в живота"

"Родителите, това е нашата болка"

"Цветята ти са се получили по-добре от хората,Господи!"

"Не се страхувай, Господи, аз съм с тебе!"

"Господи, аз тебе те уважавам заради вярата ти в човека.Ти имаш много голяма вяра!"

"А дето продават свещи в църквата, това твой бизнес ли е, Господи?"

"Значи ако аз съм разбрал правилно еволюцията, ти първо си създал Адам и Ева, а по-нататък човек е произлязъл от маймуната"

"Господи, а на другите планети ядосан ли си?"

"Господи, изпари моите грехове!"

"Господи, аз съм малка, уча се в трети клас.Засега нямам грехове, но имай търпение, ще ги натрупам и ти ще бъдеш наблюдател."

"Господи, научи моите врагове да прощават на своите врагове."

"Хайде да се уговорим:аз вярвам в Тебе, ти вярваш в мене."

"Е,Господи, поне на себе си би могъл да прокараш телефон."

Е.Хараш -Сияещата мъдрост

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...
Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...