Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Ретрограден Меркурий - тенденции и проявление.


Recommended Posts

Меркурий като сигнификатор на средното образование и учениците създаде сериозни главоболия.Най-вече на тези,които управлява, в случая Сатурн от Дева,а България пък е под Козирога(Сатурн).От 12.10 до днес беше ретрограден.Като по учебник-недоразумения,грешки,объркване и то особено за преговори и договаряне(на всичко отгоре е и във Везни).От утре става директен.Искрено се надявам учителската стачка да приключи следващите дни с добър за учителите изход. На мнение съм, че учителите заслужават уважение и подкрепа в тези трудни за тях и за всички нас моменти и им пожелавам успех.Нашите деца имат голяма нужда от тях. :sorcerer::smarty:

:3d_016::3d_016:

Все пак училищното образование и дисциплина попадат много и в ресора на Сатурн...

Редактирано от Атлантида
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...
  • Отговори 67
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Тъкмо Марс тръгна най-после директен, ето че на 24-тия градус на Водолея Меркурий "спря" и тръгна назад. Както се казва" ако не е едно,ще е друго..." Така ще бъде до 19 февруари.Освен грешки,недоразумения и забавяне при сключване на договори, той си има и други неща в репертоара. Проблеми с транспорта и комуникациите,с комшии и с ученици,с телефони и автомобили -кражби,изгубване,повреди.:3d_061::3d_007:

В зависимост от дома,в който попада,този списък може доста да се разшири. Има ли някой от вас впечатления,че на хора с ретро Меркурий в Радикса, тези периоди могат да са дори успешни и късметлийски?Писателите би трябвало да го усещат по-осезаемо.

:3d_052: Назад,назад,моме Калино...

Линк към коментар
Share on other sites

Днес имам усещането, че не говоря на български език.Казвам едно, а все се намира някой, който е разбрал съвсем друго.При това Меркурий не е ретро в радикса ми.Права си, Атлантида-ако една планета поеме по нормалния си ход,друга става ретроградна.Затова ми беше така трудно с изготвянето на елективната карта.

Линк към коментар
Share on other sites

Наложи се да телефонирам днес- с шефката ми. Телефонът ми първо прекъсна,после съвсем се развали. :(

Класика в жанра.

Линк към коментар
Share on other sites

Тъкмо четях мнението ти, Атлантида, и ми звънна GSM-а. Една госпожица ме попита кой е на телефона. Аз се засмях и й отговорих, че не е редно тя да ми звъни и да ме пита:" Кой е на телефона ?" Тя ме уведоми троснато, че имала обаждане от моя номер , а и приятеля й получил sms пак от моя номер. Направо не разбрах какво се случва. Отговорих й, че има някаква грешка и затворих. Но чак се уплаших от това, защото тази госпойца може да реши, че я лъжа и да продължава да ме тормози.

36_14_1.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Скарлет,твоят Меркурий директен ли е?

Ще ми бъде интересно някой с ретро Меркурий в радикса да разкаже как я кара напоследък.

:3d_147:

Ретроградните планети имат ключова роля в кармичната астрология и това никак не е случайно.Те често ни връщат към хора,събития,проекти,чувства от миналото.

Вчера отидох на кино и на съседното място се оказа една добра позната,която не бях виждала повече от десет години.Даже ми се струва,че е зодия близнаци- ще попитам и ще ви кажа.

Линк към коментар
Share on other sites

Не, не е директен, ретрограден е в радикса. Но ще си отворя ефемеридите да си направя справка горе долу какви събития съм имала при ретро Меркурий.

:3d_125:

Линк към коментар
Share on other sites

Направих си справка за последните 10 години за най-важните събития, които си спомням. На 1-2-ри март 2007 година подадох молба за напускане на държавната ми работа. Някъде към 20 юни 2007 г. ми откраднаха колата при ретро Меркурий и след около 10 дни ми я върнаха. Каква година беше само, трябва да остискам още малко до юли, за да дойде новата соларна година, че тая много ме зашемети.Аз обичам да има емоции, ама чак толкова- като на виенско колело.

Линк към коментар
Share on other sites

Направих си справка за последните 10 години за най-важните събития, които си спомням. На 1-2-ри март 2007 година подадох молба за напускане на държавната ми работа. Някъде към 20 юни 2007 г. ми откраднаха колата при ретро Меркурий и след около 10 дни ми я върнаха. Каква година беше само, трябва да остискам още малко до юли, за да дойде новата соларна година, че тая много ме зашемети.Аз обичам да има емоции, ама чак толкова- като на виенско колело.

Моята соларна година уж е в разгара си,соларен Асц. в 5-ти радикален.Да ама не, поне за сега нищо. :hmmmmm:

Забелязвам,че при лошо и ретроаспектирани планети в Рак честичко стават кражби.Особено по нашите географски ширини ;).Меркурий,както си управлява автомобила,търговците и мошениците- нищо чудно при твоя ретро Меркурий в Рак да е имало кражба на кола. :(

Линк към коментар
Share on other sites

Моята соларна година уж е в разгара си,соларен Асц. в 5-ти радикален.Да ама не, поне за сега нищо. :hmmmmm:

Забелязвам,че при лошо и ретроаспектирани планети в Рак честичко стават кражби.Особено по нашите географски ширини ;) .Меркурий,както си управлява автомобила,търговците и мошениците- нищо чудно при твоя ретро Меркурий в Рак да е имало кражба на кола. :(

Да, а и в натала ми Меркурий е в опозиция на ретрограден Сатурн в 3 дом.

А при мен соларния асцендент е в 4 натален дом. Чакам вече половин година развитие по продажбата на имот, но до сега и при мен нищо.

Линк към коментар
Share on other sites

Да ви кажа...единственото,което ме кара да правя тоя ретро Мерк е да гледам тъпо,ама толкова тъпо,че чак умно...Трябва нещо да напиша и..тц,не ще....нищо нв ми идва в изрусената главица.Сега ми се мотка в 8 дом :angry: В радикс ми е тау квадратура с плутон и марс и е в риби...тъй,че направу ми се губят мислите :3d_075:

Линк към коментар
Share on other sites

...

Ще ми бъде интересно някой с ретро Меркурий в радикса да разкаже как я кара напоследък.

:3d_147:

В радикса - ретрограден Меркурий в 8-ми дом, Близнаци.

...напоследък... е добре... :D

Атлантида , допада ми чувството ти хумор :feel happy: /това на аватара са предполагам твоите "данни"?/

Линк към коментар
Share on other sites

...

Атлантида , допада ми чувството ти хумор :feel happy: /това на аватара са предполагам твоите "данни"?/

Благодаря Милена! Данните са точно моите да.

Ретрограден Меркурии често се забелязва при хора с писателска дарба, както при теб примерно. :P

Линк към коментар
Share on other sites

Данните са точно моите да.

Драго ми е да срещна още един Асцендент Скорпион;

Луна в Риби ~ моите възхищения :) , представям си до~къде би могла да "те отведе" в смарагдовия свят на Нептун...

Линк към коментар
Share on other sites

На 07.02 сутринта ретроградният Меркурий е доста точен съвпад с новолунието, което поставя и началото на Годината на Земната Мишка. Точно в този момент (защото съвпада на Слънцето и Луната е и в близост до главата на дракона)ще има пръстевидно слънчево затъмнение. Все пак,понеже няма да се наблюдава от територията на България, може би няма да ни засегне особено. Като капак Нептун е на по-малко от 4 градуса от цялата тази "тълпа".

Най-неприятния за мен факт е, че този екшън става "безразсъдно близо" и в точно каре с моя Асц. Поживьом, увидем...

П.П. Милена, мила поетична Душа! :3d_052:

Линк към коментар
Share on other sites

Oчаквах отговор на мой е-маил на астрологическа тема. Сега установих,че съм го получила още преди два дни. :3d_131: Не съм го видяла, защото беше в папката със спам.Типичните недоразумения на ретрограден Меркурий(комуникации,писма) във Водолей(интернет,Астрология).Да добавя ли, че това е в моя трети радикален дом! :3d_002:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 7 months later...

Днес Меркурий за пореден път "удари спирачки" и пак ще тръгва на "обратно", от 24-ти градус на Везна. Колкото - толкова и каквото - това.

Линк към коментар
Share on other sites

Oх, Атлантида, добре, че напомни. :3d_131:

Поне бях психически подготвена за това, че нещата ще се объркват, забавят, че ще си говорим с разни чиновници от всевъзможни институции и няма да се разбираме добре, дори и когато и двете страни сме добронамерено настроени ...

За съжаление, продължавам със сключването и подписването на договори и уреждане на документи, защото не мога да чакам до 15.10., когато Меркурий пак ще тръгне напред. :3d_133: Ще се въоръжа с търпение и ще се постарая да внимавам.

Линк към коментар
Share on other sites

При мен тия дни съвсем се развихри ретро Меркурий. Нали си имам и стелиум в Дева, хем е съвпад танзитен Сатурн, хем и опозе тр. Уран.Вчера (01.10) тръгнах да пазаря с транскарта, на която, както не остана никакво съмнение, срокът е изтекъл на 30.09.Това се случи, малко след като бях загубила едни документи, защото бях объркала залата, където имах занятия и ги забравих там.

Днес крайно неразумно отидох на работа с колата. Коства ми много стрес и нерви докато успея да намеря място за паркиране(щото не съм си взела пропуска заслужебния паркинг). :3d_067: После още толкова емоции докато се измъкна от въпросното място. В последствие колата почна да гасне (тя отдавна не е съвсем изрядна) и окончателно отказа точно по средата на едно кръстовище(естествено, няма по-добро място). Двама мъже ми се притекоха на помощ и я избутаха.

Какво ли още ще ми се стовари на главата до към 15.10, че и след него,когато и Сатурн и Уран "ще се погрижат". :3d_075:

Линк към коментар
Share on other sites

Привет ! :)

При мен само разни малки ежедневни аварии, два пъти гасне тока, два пъти гръмна крушките в банята, дано не гръмне и трети път.Вчера най-неочаквано ми се счупи вратата на един шкаф.Като се прибирах вчера вечерта в рейса , се спука гумата на рейса точно на завой. :hmmmmm: Какво ли още ме очаква!А трябва да проведа разговор с англичани,дано всичко е ясно и не възникнат недоразумения. :v:

Линк към коментар
Share on other sites

Какво ли още ще ми се стовари на главата до към 15.10, че и след него,когато и Сатурн и Уран "ще се погрижат". :3d_075:

Хм, какво ще правят Сатурн и Уран на тази дата? Гледам само Меркурий тръгва напред. Впрочем тогава обикновено идват най-големите бъркотии... При мен обичайното - забавяне на всякакви бюрократични процедури, недоразумения... но основно забавяне и протакане.

Ъъъъ, не знам дали име тема за това, ама който иска да отвори: Как ви се отрази струпването във везни през последния един месец? При мен... финанси, финанси и пак финанси. И то в негативен смисъл (8-ми дом). Очаква се подобрение, но пък Меркурий тогава тръгна назад...

Линк към коментар
Share on other sites

За Сатурн и Уран имах пред вид тяхната апликираща опозиция, пропуснала съм да го поясня да.

Линк към коментар
Share on other sites

Кога си тръгва директно тоя Меркурий?Много си го обичам,имайки се предвид,че Съм Близнаци с АС дева,но съм луднала.Днес 3 пъти пиша 1 договор и грешка след ,чак се замислих дали не съм МАЛОУМНА. :wacko: А днес ми прави и квадратура с нат Юпитер.

Линк към коментар
Share on other sites

Кога си тръгва директно тоя Меркурий?Много си го обичам,имайки се предвид,че Съм Близнаци с АС дева,но съм луднала.Днес 3 пъти пиша 1 договор и грешка след ,чак се замислих дали не съм МАЛОУМНА. :wacko: А днес ми прави и квадратура с нат Юпитер.

Хе хе хе, EDEN84, в тези ретроградни времена да си Близнаци с Асц. Дева не е шега. На 15.10 Меркурий става ретро-стационарен и на 16-ти вече е директен, Диана го беше написала по-горе.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...