Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Способи за привличане на положителна ЦИ


Recommended Posts

Четох една книза "Фън шуй у дома " ... там се загатваше за разни защити от лоша енергия и такива предмети които привличат - течаща вода на опред. място , дървени чанове на врата или прозорец , мисля на първо време тези чанове да си закупя , имате ли идеи за други предмети и къде трябва да се поставят ( в апартамент съм ) София .

Линк към коментар
Share on other sites

Четох една книза "Фън шуй у дома " ... там се загатваше за разни защити от лоша енергия и такива предмети които привличат - течаща вода на опред. място , дървени чанове на врата или прозорец , мисля на първо време тези чанове да си закупя , имате ли идеи за други предмети и къде трябва да се поставят ( в апартамент съм ) София .

Казвали са ми,че куклите-вещици с метли,има ги в доста магазинчета,са много добра защита от магия и зли енергии. Макар че съм скептична и смятам,че абсолютно всеки си има необходимата енергийна защита, стига да не навлиза в територии с прекалено високи/ниски спрямо неговите вибрации.Всъщност за високите не би могъл,или не би могъл сам.Убедена съм че при голямо изтощение,болест,силна мъка може да се получи "пробив". Съветвам те да си купиш една вещица и да си я държиш в спалнята.Ако повярваш съм сигурна,че ще помогне,щото вярата изгражда вътрешна защита.

Редактирано от Атлантида
Линк към коментар
Share on other sites

Ако е на Р.Уебстър, там много подробно е обяснено. Какво като е апартамент - огледала, красиви лампи, стайно декоративно фонтанче, кристали и кристални предмети - например вази, свещници и т.н. Вятърните чанове - също и няма нужда да са непременно дървени. Ако жилището е модерно обзаведено и те могат да са метални, кристални и т.н., ако е в стар стил - тогава вече защо не и дървени...

Според фън шуй жилището се разпределя на сектори. За всеки сектор има различни препоръки и зависи доколко и какво искаме да увеличим или намалим в живота си... Всяка стая също се разделя на сектори.

Аз например получих добри резултати като просто поставих една снимка от сватбата ни в сектора "брак" в нашата спалня :thumbsup:

Редактирано от Диана Илиева
Линк към коментар
Share on other sites

На Уебстър е ;) ще я прочета пак обстойно ,че беше преди месеци ... :) за магазини в София ,знам онзи на Пиротска в безистена книжарницата Астея....

Линк към коментар
Share on other sites

Само да питам добре ли е да живее паяк над леглото ми :) даже сега си е уловил нещо :thumbsup: (леглото ми е ориентирано на север ,и в точният ъгъл на стаята ;) )

Редактирано от hakama
Линк към коментар
Share on other sites

Баба Яга , вещицата с метла , магьосницата са все символи на Дивата Жена , онази събирачка на кости , която говори с вселената. Във всяко едно племе и народ има по една такава стара жена , с разрошени коси ,която тълкува сънища , вижда в бъдещето и закриля всеки един от племето. Старицата с калните нокти и множество кости около огнището е пазителката на всеки един род , смейство . Тя знае , вижда в миналото, сегашното и бъдещето .

"Баба Яга била страховито създание.Тя се движела не с колесница, не с каляска,а в летящ котел....с метла от косите на мъртъвци....

Кафявите и нокти били удебелени и така извити , че не можела да си свие ръката в юмрук...."-Из легендата Василиса"...

"Куклата е символичен хомункулус-малко човече.Тя символизира скритата в хората загадъчност.Тя е умалено бляскаво копие на оригинална същност.В тази кукла е въплатен гласът на старата La Que Sabe-Онази , която знае.Това е мъдростта на малкото вътрешно същество ....

Как ще се справи жената , лутаща се в мрака на големия град или ежедневния живот, ако не чува гласа на La Que Sabe-Онази , която знае?

Тя е самостоятелен образ, вълшебно създание,с формата на кукла,която обитава психичната територия.Старата Дива майка - Баба Яга, възстановява връзката между жената и нейната дива същност,завещана от всичките и предшественички,дългата река от жени, интуитивната мъдрост.Това е огромна фундаментална възприемчивост, непосредствен достъп до дълбоката мъдрост, с която са пропити самите кости на жените." Из "Бягащата с вълци" - Клариса Пинкола Естес

:rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Общото правило е север/юг, за да бъдем в хармония с геомагнитното поле. Но в зависимост от личната триграма за всеки човек може да се препоръча спечифична посока на разположение.

Според мен фън шуй не е точно средство за защита. Това е знание, как да бъдем в хармония със заобикалящият ни свят. Защото, ако не сме в хармония, се получава, макар и не непременно видимо за нашите 5 сетива, образно казано "дефект в кристалната решетка" на пространството, в което съществуваме. Това от една страна води до трудности, проблеми и т.н. за нас самите, а от друга създава "вредност" за обкръжаващата ни действителност.

Нашето биополе е разделено на сектори. Жилището/стаята/работното ни място се "пропива" от еманациите на нашето биополе. Предполагам ви е правило впечатление, че дори едно временно жилище като квартира или дори хотелска стая, ако се обитава известно време от някой, дори и в нея да няма кой знае колко лични вещи на човека, като влезем в нея веднага се усеща нещо специфично ... А тъй като има обратна връзка, следователно, ако искаме да подобрим/хармонизираме своята енергия в определен сектор (което във външен план съответства и на подобряване на някоя сфера от живота ни), е нужно да "вземем някакви мерки" в съответния сектор на жилището и т.н.

Т.е това може да се разглежда като един вид помощ в тази насока.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Фън Шуй дава някои прекрасни съвети, но там като че ли правилата са станали твърде много и се достига една крайност. А иначе най-мощното средство за привличане на положителна енергия си е самият човек :) . Човешкото настроение привлича съответстващите му енергии от заобикалящия го свят. Дори и в една стая изпълнена с тамасична енергия, човек може да се чувства радостен и след известно пребиваване в нея, стаята да се изпълни с енергия с неговите характеристики. Разбира се ако човек се поддаде на тамасичната енергия, последната само ще се усили. Различните предмети и талисмани използвани от Фън Шуй въобще не са необходими, освен за усилване на вярата на човека, което и действителната причина за промяна, ако такава настъпи. Ако човекът не ги харесва и не повярва в тях и ефекта няма да съществува. С растенията и кристалите е малко по-различно. По-добре да се наблегне на естетиката отколкото на правилата. Това, което възприемаме като красиво най-често съвпада естествено с хармонията и равновесието на енергийните потоци във и извън нас. Ако се чувстваме приятно и уютно в дадена обстановка, значи това е средата която ни носи вътрешно удовлетворение. В обратния случай можем да направим някаква промяна и най-добрия вариант е да оставим нашето вътрешно чувство да ни води и да разнообразим атмосферата с някой предмет, който на нас ни харесва вместо с фигурки на китайски божества.

Линк към коментар
Share on other sites

Фън шуй е възникнало много отдавна именно като една естетика. По-важното обаче е, че в древността са знаели, че тази естетика е нужна, важна и полезна, а сега на нас ни се струва, че е само в сферата на пожеланията (т.е не е лошо да я има около нас, но може и без нея - например в името на "практичността", "ефективността", "икономичността"). Слагам ги в кавички, защото на практика, ако човек не се съобрази с правилата на хармонията, в крайна сметка се получава антипрактичност, антиефективност и т.н.

А ако човек има добро интуитивно усещане за хармония и/или познания по естетика и ги приложи, после с изненада може да установи, че това, което е създал - в случая в тази тема говорим за дома - отговаря поне на 90% на правилата във фън шуй.

Разбира се, не виждам никакъв смисъл да пренасяме фън шуй механистично при нас. Сигурно има и разни книжки, които препоръчват поставянето на фигурки на китайски божества на точно определено място, обаче тук вече си е до човека - да умее да отсее зърното от плявата в информацията, която му попада.

Поставянето на любими и ценни за нас предмети в определен сектор на дома определено действат и без да е нужно да вярваме в тях като в някакви талисмани. Например ако имате проблем да се разберете с детето си и поставите нещо, изработено от него специално за вас в сектора "Деца" - да кажем първата ръчно изработена и надписана за вас с много любов картичка по някакъв повод от вашия първокласник и вие също много сте се развълнували от това тогава, то този предмет е пропит с вашата и на детето любов един към друг и я излъчва мощно и то точно там, където е нужно (ако сте спазили правилата). Така че, дори и когато вие се връщате изморени и изнервени от работа, а у дома ви чака вече не първокласник, а един "труден" тийнейджър, точно тази хартийка ще допринесе за смекчаване на нещата (е, не е панацея - останалото зависи от вас! :) ).

Иначе съм съгласна, че:

...най-мощното средство за привличане на положителна енергия си е самият човек :) . Човешкото настроение привлича съответстващите му енергии от заобикалящия го свят. Дори и в една стая изпълнена с тамасична енергия, човек може да се чувства радостен и след известно пребиваване в нея, стаята да се изпълни с енергия с неговите характеристики. Разбира се ако човек се поддаде на тамасичната енергия, последната само ще се усили.

Обаче колко са хората, които са способни със своето излъчване (то трябва да е хем много чисто, много светло, хем много силно) да почистят една стая от отрицателни енергии - аз познавам май само един такъв.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Положителната енергия се привлича от енергийно читите пространства. Подобното привлича подобно - принципа звучи обратно, но на енергийно ниво е така!

А за защита, четох интересна книга от Мастър Чоа Кок Сюи, Pranic selfdefence for home and office - има описани различни техники.

Редактирано от prana_plovdiv
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...