Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Според вас, колко деца трябва да има в едно семейство и - защо?


Guest НиколаДамянов

Recommended Posts

Guest НиколаДамянов

Явно,че темата е предложение за разговор към тези,които искат да имат семейства под някаква форма,...но могат да се включат и съпорталници,които са осъществили напълно или частично мечтите си! smile.gif
Питали ли сте се "Колко деца бих искал/а да имам?" , "Какъв пол - момче или момиче искам да имам?"
Изобщо човек трябва ли да има нагласа относно такива въпроси,когато реши да прави семейство?

п.п.Разглеждайте "семейството" в широк смисъл т.е. с брак,без брак,...партньорство и всякакво друго съжителство! smile.gif .

 

Администраторска бележка: Първоначалното заглавие на темата беше "Нормалният брой на децата в едно семейството?!?". Променено е по предложение на участник.

Линк към коментар
Share on other sites

1-2-3-4-5 колкото му е писано на човек ;)

Моя приятел Мечо Пух казва - колкото повече, толкова повече :dancing yes:

Обичам безкрайно много децата ...

:D поздравки сърдечни :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Има няколко гледни точки, от които може да се мисли:

1. Земното кълбо и така е пренаселено (и презамърсено).

2. Всеки да се запита - смята ли да поддържа и да осигури на децата си стандарта на живот, с който е свикнал още в детството си или има духовната сила съзнателно да живее и възпита поколение при всякакви условия.

Моето решение беше взето много преди да имам този мироглед и все още е валидно. Две деца, не съм имала желание за конкретен пол, по-скоро за духовност, съвместимост на характери.

Завиждам на хората, които биха обяснили убедително и с траен ефект на десетте си деца, защо ходят със скъсани джапанки през зимата. Нямам тази сила.

Надявам се темата да се конкретизира:

Контрацепция след желания брой деца - за/ против. Спирала, хормонална спирала, вазектомия,...,алтернативни възможности?

Възможни решения от медицинска и духовно-здравна гледна точка.

Линк към коментар
Share on other sites

Явно,че темата е предложение за разговор към тези,които искат да имат семейства под някаква форма,...но могат да се включат и съпорталници,които са осъществили напълно или частично мечтите си! :)

Питали ли сте се "Колко деца бих искал/а да имам?" , "Какъв пол - момче или момиче искам да имам?"

Изобщо човек трябва ли да има нагласа относно такива въпроси,когато реши да прави семейство?

п.п.Разглеждайте "семейството" в широк смисъл т.е. с брак,без брак,...партньорство и всякакво друго съжителство! :) .

Да, питала съм се :) преди години, не помня кога за първи път, но най-вероятно още като ученичка в последните класове, когато за първи път съм се замисляла за потенциално (в бъдещето) семейство и евентуално деца ... Спомням си обаче, че се колебаех 2 или 3; бях убедена, че е добре да са ПОНЕ 2, за половете също не помня добре, но май ми се щеше да има и от двата ... :D и това при условие, че сигурно е нямало никакъв потенциален татко около мен.

Сега ми е много смешно, защото мирогледът ми много се промени оттогава.

Да отговоря на въпроса - не, няма нужда от такава нагласа и то по много причини. По принцип човек не прави семейство, поради такава или друга подобна нагласа. Освен това, колкото и да ни се струва така, ние нямаме тежката дума относно броят на децата (включително аборти) - за пола няма смисъл да споменавам, там повечето сигурно са убедени, че е така. От тази гледна точка необходимостта от контрацепция е под въпрос ...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

Да отговоря на въпроса - не, няма нужда от такава нагласа и то по много причини. По принцип човек не прави семейство, поради такава или друга подобна нагласа. Освен това, колкото и да ни се струва така, ние нямаме тежката дума относно броят на децата (включително аборти) - за пола няма смисъл да споменавам, там повечето сигурно са убедени, че е така. От тази гледна точка необходимостта от контрацепция е под въпрос ...

:thumbsup:

Можем да си мечтаем по въпроса! Но живота ме убеди, че наистина повечето пъти това си остава мечта!

Жена, която безумно много искаше деца, направи аборт по желание, без да се налага. Моя приятелка, която с години разправяше, че иска поне три деца един денми изтърси, че вече и на едно не може да се престраши... И всичко това, не защото са се замислили за бъдещето, а от чиста доза егоизъм! Жалка картинка!

За мен семейството и децата винаги са стоели и все още стоят на първо място. Деца могат да се отглеждат и с много, и с малко - милион примери могат да се дадат!

Да, искам поне три! И поне едно да е момиче! Но това са мечти!

Две от тяхсе сбъднаха - имам семейство, добър и всеотдаен мъж до себе си и прекрасно бебенце! Какво му трябва на човека?! :angel:

Линк към коментар
Share on other sites

Аз не съм съгласен с някой мнения по-горе че земното кълбо било пренаселено - само световния океан може да изхранва 15^9 човеци...

Ако ние се грижим за Земята и тя ще се грижи за нас :).

А според мен е нормално едно семейство да има 3 деца :)

Линк към коментар
Share on other sites

Lady Frost, това колко и какви деца ще заченеш може да се провери сравнително лесно по много начини. Един от тях е хиромантията.

Аз затова казах, че необходимостта от контрацепция е под въпрос. А и всички вие можете да дадете за пример поне няколко случая на забременяване с ваши познати, въпреки старателно приложена контрацепция и обратно - липса на такова, въпреки огромно желание и старание за зачеване.

Линк към коментар
Share on other sites

Lady Frost, това колко и какви деца ще заченеш може да се провери сравнително лесно по много начини. Един от тях е хиромантията.

Аз затова казах, че необходимостта от контрацепция е под въпрос. А и всички вие можете да дадете за пример поне няколко случая на забременяване с ваши познати, въпреки старателно приложена контрацепция и обратно - липса на такова, въпреки огромно желание и старание за зачеване.

Така си е! Никой не отрича! За това и казах, че често пъти мечтите се различават от действителността! Мактуб!

Линк към коментар
Share on other sites

Какво е Мактуб?

"Мактуб" идва от арабски и означава "Написано е". Арабите се притесняват, че "написано е" не е съвсем правилен превод, защото макар че всичко вече е действително написано, Бог е състрадателен, и пише това просто за да ни помогне. Казват, че само ако си арабин можеш да разбереш истинския смисъл!

Краднах си го от Коелю! :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 years later...

Драги съфорумци и граждани, предлага се промяна, както в законодателството на страната, така и в нашето мислене и разбиране за семейство и обществено развитие.

Всички ние желаем доброто на нашите поколения и доброто на държавата. Надявам се, че е така?

Как се постига това нещо? Чрез хора, които са способни да осигурят добро поколение и доброто бъдеще на държавата и най-вече чрез хора, които са готови да дават за тази държава. Да дават. Да се трудят ефективно, за да могат да дават.

Нашето население остарява, все повече зависим от труда на младите. Колкото по-ефективен е този труд, толкова ще е по-добре за държавата, толкова по-добре ще е за старите хора, а и за всички хора.

Какво означава ефективен труд? Ефективните и способни родители свидетелстват със своята ефективност и способност, че могат да създадат ефективни и способни деца.

На нашата държава и всички нас са нужни ефективни и способни деца, а те са плод на ефективни и способни родители.

Затова право на създаването на много деца трябва да се стимулира у ефективните и способни родители. Само те могат да ДАВАТ на държавата и обществото. Защото ИМАТ какво да дават.

Как се измерва това? В съвременния свят обменът на енергия се осъществява чрез парите.

Затова се предлага:

  1. Спиране на социалните помощи за деца

  2. Всеки, който иска да има повече от две деца, трябва да плаща определена сума, която да бъде поне десет пъти минималната заплата за страната.

Очаквам вашите мнения преди това да бъде оформено като подписка, призив и движение.по-нататък.

Модераторска бележка: Дискусията в темата на Божидар Зим с оригинално заглавие "Апел - Всеки трябва да плаща за три и повече деца" значително промени първоначалния си замисъл и по преценка на екипа бе слята с тази тема, за да се избегне повторението на теми в подфорума.

Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

В Япония и в Китай има програми за семейно планиране (за планиране на броя на децата в семейството).

Японската програма се заключава в призива "Двама родители - две деца", а китайската - в призива "Едно семейство - едно дете".

У нас е имало и ергенски данък (плащал се е от неженените мъже).

Редактирано от ISTORIK
Линк към коментар
Share on other sites

А може и концлагери за неспособните да направим... :3d_144: Щото то по чии тачно критерии ще работи този закон. По Божиите или егоистичните човешки?....

Линк към коментар
Share on other sites

...има една ВЕЛИКА ИСТИНА, която се преповтаря навсякъде. Тази истина е, че светът ЩЕ СЕ ПОПРАВИ. Но как ще се поправи светът? Чрез работа и почивка. Светът ще се поправи, когато на всички хора без разлика се даде работа и когато им се даде почивка. Има един закон, според който на ВСЕКИ ЧОВЕК ТРЯБВА ДА СЕ ДАДЕ РАБОТА и ПОЧИВКА. Той трябва да [се] заеме и да извършва някаква работа в практическия

живот, а не в теоретическия, не извън земния живот. Този въпрос трябва да се реши от ДЪРЖАВНИЦИТЕ и от ИКОНОМИСТИТЕ. На всеки човек трябва да се даде работа и почивка. Какви методи трябва да се приложат, как ще се приложи този закон, то е друг въпрос; важно е, [че] на всеки човек трябва да се даде работа. Този закон трябва да се приложи ВЪТРЕ в ЖИВОТА. Ще кажете: „Ами при тази криза, която сега съществува, какво трябва да се прави?“ Аз не искам да говоря за кризата, но питам: КАК СЕ РАЖДА кризата в света? В Америка има повече от 25 милиона хора, които нямат никаква работа. Същото нещо се забелязва и в Германия, във Франция, навсякъде има безработица. И днес всички държавници изучават условията, при които се ражда кризата. Причината седи в това, че ПЪРВОНАЧАЛНО още в СТРОЯ НЕ Е ПРЕДВИДЕНО за ВСЕКИ ЧОВЕК да има работа и почивка. Вследствие на това непредвиждане съвременните хора се намират в ТРУДНО ПОЛОЖЕНИЕ.

Работа и почивка, Постижимото, НБ 1933-34 г.

12 ноември 1933 г. София

Петър Дънов, Учителя

Линк към коментар
Share on other sites

А може и концлагери за неспособните да направим... :3d_144: Щото то по чии тачно критерии ще работи този закон. По Божиите или егоистичните човешки?....

Ами права си. Да създадеш дете само, за да вземаш социални помощи за него, си е концлагер.

.... важно е, [че] на всеки човек трябва да се даде работа. ...

Работа и почивка, Постижимото, НБ 1933-34 г.

12 ноември 1933 г. София

Петър Дънов, Учителя

Да, на всеки човек трябва да се даде работа - да се грижи за децата си. А не да ги използва!!!

На вас със Станимир като ви попремине първоначалния срес и по друг начин ще гледате поне на нещата. Не казвам, че ще си промените мнението :) :) Хе хе хе. Макар че животът вече доста е променен :)

П.С. Понякога имам чувството, че вие двамата ме преследвате :)

Ха. някъде два часа преди да публикувам темата усетих всички негативни реакции. Сега всичко вибрира.

Редактирано от БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

Божидар - добра тема, но начинът по който си я поставил, направо ...

Линк към коментар
Share on other sites

Темата е много стара и вече сме и видяли плодовете на тази лоза. Уж историята я отсече, но пак дава издънки явно. Може би защото все не успяваме да я заместим с нещо добро... или не искаме.

Линк към коментар
Share on other sites

Темата е много стара и вече сме и видяли плодовете на тази лоза. Уж историята я отсече, но пак дава издънки явно. Може би защото все не успяваме да я заместим с нещо добро... или не искаме.

Това е от предишни прераждания на половината форум, но темата е различна. Нищо че ви изглежда позната..

Щитът стана на барабан.

Линк към коментар
Share on other sites

Божидар, бих ти препоръчала да се вгледаш в себе си и да о-съзнаеш, кой работи в тебе. С най-добри чувства ти казвам, че ти се промени от известно време и точно тези "предложения" съм ги чувала от едни не много добросъвестни хора... Та помисли, какво и как предлагаш...

П. П. В Соц. Румъния бившите управляващи-Чаушеску са опитвали да контролират бременността, че и опити някакви сатанински са правели... Точно с идея контрол и "правилно" отношение...

Редактирано от Слънчева
Линк към коментар
Share on other sites

Това е от предишни прераждания на половината форум...

Би ли казал нещо за общата карма и преражданията на големи групи хора, които са събрани заедно - по принцип, а и за форумните потребители - пак по принцип. Че ми стана интересно...

Линк към коментар
Share on other sites

Добре. Знам, че конкретиката убива вдъхновението, но няма как да не се спра на нея.

Значи първо- държавата може да спре помощите за деца, но няма как да спре раждаемостта при циганите. Щото те ще са тези, заради които е това предложение, нали? Няма как да вземе и пари от тях, за всяко следващо дете след второто. Няма държава в света дето да се е справила с техните порядки- да се женят деца, деца да раждат деца. Какво остава да им се вземат средства, които те видимо не притежават...

Но хипотетично, ако е възможно държавата да се справи с циганските своеволия, тогава:

Ако плащането за трето и следващо дете е еднократно- аз съм ЗА!

За спиране на детските добавки съм ЗА, но само в условия на некриза.

И се изказвам като жена с три деца.

Не виждам нищо сатанинско в това, да не се плащат пари на хора, които използват децата си.

Линк към коментар
Share on other sites

  1. Спиране на социалните помощи за деца

  2. Всеки, който иска да има повече от две деца, трябва да плаща определена сума, която да бъде поне десет пъти минималната заплата за страната.

Очаквам вашите мнения преди това да бъде оформено като подписка, призив и движение.по-нататък.

Честно казано, за пръв съм съгласна с Божидар зим, но не мисля, че това ще се случи.

Много не знаят защо имат деца, независимо от какви етноси са. Те просто имат, защото така е казало племето, а това е жесток архетип.

За мен обаче, тази стъпка не е за този свят на безотговорност. Никой не трябва да ражда, защото трябва.

А защото може и го е осъзнал като необходимост, но не кръвта, а на интелекта.

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...