Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Хороскоп. Въпроси от начинаeщи


Recommended Posts

Астрология. Въпроси от начинаещи.

Ако сте начинаещ в изучаването на астрология, задайте своя въпрос тук.

По-напредналите могат да отговарят или да дават своите препоръки и мнения.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 682
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ето и още един :P

Как се тълкува влиянието на аспектите на трансцеденталните планети към Асцендента и Медиум Цели?

Тази специфична енергия особено много ме затруднява в тълкуването. Ако е възможно да ми дадете най-общо насоки за това, ще съм много благодарна. :hypocrite:

:feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей,

Изразът "проминентна планета" най-вероятно се дължи на лош превод (преводача не е успял да преведе думата prominent). Доколкото ми е известно няма такова понятие в астрологията.

На втория въпрос - ако се затрудняваш с планетите зад Сатурн, използвай следния ключ Уран - Водолей, Нептун - Риби, Плутон - Скорпион.

Аспектите към АSC, дават на индивида качества характерни за изброените по-горе знаци. Аспектите към МС, карат човека да се сблъска в обкръжението си с прояви на трансцеденталните планети. Съвпада на някоя от тях с МС слага силен отпечатък върху професионалната изява.

По принцип влиянието на тези планети е негативно за хората от по-ниските еволюционни нива. Целта на затрудненията, които създават е да пробудят човека за духовното.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

можете ли да ми кажете как се тълкува съвпада на Луната и Северния възел?

Благодаря предватително :)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

можете ли да ми кажете как се тълкува съвпада на Луната и Северния възел?

Благодаря предватително :)

Доколкото ми е известно, всички планети в съвпад със Северния възел са индикация за духовен растеж, пробуждане и стремеж към развитие. Обратното, съвпадите с Южния се тълкуват повече като липса на мотивация за развитие в символизираната от планетата област.

Когато Луната е в съвпад със Северния възел са налице събития, даващи развитие в областа на емоционалните потребности, чувството за сигурност, дома, семейството, публиката...и всички останали сфери, свързани с лунното влияние.

Знакът в който се случва съвпадът ще покаже по какъв начин се проявява това влияние, а домът в който попада - онази област от живота, която ще бъде засегната.

Линк към коментар
Share on other sites

В кои случаи е необходимо да се използва прецесия за преизчисляване положението на планетите?

Само в кармична астрология ли се използва това :unsure: ?

Не е необходимо да за изчислява прецесията, когато се работи с методите на западната астрология. Индийската астрология работи с прецесията и използва друг тип методи и техники, затова ако работиш по нея, трябва да използваш прецесията

Линк към коментар
Share on other sites

интересува ме дали може да се разбере кой е асцендентът, ако човек не знае точния час на раждането си?

Да, може да се разбере, има такъв метод в астрологията, който се нари4а РЕКТИФИКАЦИЯ, с помощта на който според важни събития от живота може да се уточни точния час на раждане

Линк към коментар
Share on other sites

интересува ме дали може да се разбере кой е асцендентът, ако човек не знае точния час на раждането си?

Да, може да се разбере, има такъв метод в астрологията, който се нари4а РЕКТИФИКАЦИЯ, с помощта на който според важни събития от живота може да се уточни точния час на раждане

Благодаря за информацията :)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

можете ли да ми кажете как се тълкува съвпада на Луната и Северния възел?

Благодаря предватително :)

Когато Луната съвпада със Северния възел, това дава информация за връзка с майката от минало прераждане. Сега е дошло време за уравновесяване на кармата.

Линк към коментар
Share on other sites

Когато Луната съвпада със Северния възел, това дава информация за връзка с майката от минало прераждане. Сега е дошло време за уравновесяване на кармата.

Здравей :rolleyes: !

Това, което спомена всъщност е много интересно. Би ли дал повече подробнисти по какъв според теб начин ще се прояви това. Луната е вярно, че символизира майката, но как се тълкува това в кармичен план?

Интересно ми е мнението ти какво може да значи съвпадът на Луната със Северния възел? Ами с Южния :hmmmmm:

Поздрави :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Къде ще влезна след 7-ми клас тази година?

Таня,

така задан въпросът ти е абсолютно невъзможно да ти бъде отговорено от астролог :) . Не сме сбирка на ясновидци, съвършенно различно е. Ако желаеш да разбереш какво точно е астрологията и астролозите каква порода са ;) можеш да разгледаш по-подробно форум Астрология.

Поздрави :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Таня :)

Надежда е права, трябват пълни данни, не сме ясновидци :angel:

Много ти е оскъдна информацията! Има начин все пак, използва се хорарната астрология. Всичко е въпрос на тайминг, и съответно аз смятам, че искаш да учиш чужди езици, но желанието ти ще се промени по не зависещи от теб причини. Майка ти оказва някакво влияние! А и ти искаш да учиш и висше образование и ти трябва трамплин. Това мога да изчисля за момента :) А и не съм сигурна до колко е сериозен въпроса, може да е моментен импулс да напишеш нещо и утре даже да не си спомняш, че си питала. Обаче признавам си, че ме заинтригува. Моите поздравления, защото когато се интересуваш от бъдещето си, със сигурност си на пътя на самоусъвършенстване, а и Портала към Съзнателния Живот е точно за такива хора. Търсещи и уверени :thumbsup:

Желая ти успех.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Малко обърках мястото за задаване на въпрос преди няколко дни ,но благодаря на Надежда и Иво за отговорите ,които ми дадоха на зададения от мен въпрос . :thumbsup2:

Въпросът беше ,дали може да се направи хороскоп без да се знае точния час на раждане ?-метода се нарича "ректификация". Обикновенно за него се прави списък на значими събития от живота ти и по тях се ректифицира часът на раждане. Ще ми помогнете ли да го направим? :D

Какво е нужно от мен?

Или да ми кажете към кой да се обърна???

Благодаря ви! :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! Бихте ли могли да разгледате моя хороскоп? Родена съм на 6.6.1982г. във Варна в 13:45. Благодаря :v:

Здравейте,

Ако искате някой от желаещите да ви направи публично видим хороскоп с илюстрации и тълкуване, моля пишете тук. Дайте точни данни - име, дата на раждане, място на раждане и час+минута на раждане. Имайте предвид, че анализа който получите ще бъде на доброволни и учебни начела. Тук задачата ни няма да бъде да правим подробни професионални хороскопи, а по-скоро да покажем възможностите на астрологията и всички да се учим един от друг, да събираме опит, да създаваме нови приятелства и мостове между хората.

Нека да започнем от Флори. :)

Иво

Линк към коментар
Share on other sites

Аз също бих желал да ме "разнищете",роден съм на 28.02 .1964 ,но за жалост не мога да ви дам час на раждане(осиновен съм от родителите си).Преди време мой познат беше използвал въпросник и на базата на одговорите ми стигна до вероятен такав 21h15m-23h15m.Ako някой от вас мисли ,че може да ми помогне,ще съм му много благодарен.Благодаря предварително! :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Флори,

Сигурна ли си за часа и минутата на раждане?

В случай, че са верни, картинката по-долу представлява рожденната ти карта.

Флори

06.06.1982, 13:45

Варна (43N12, 27Е54), България

Домова система - Плацидус

horos_flori.jpg

Основни данни от рожденната карта:

АСЦ - 25,05 Дева

ИЦели - 24,11 Стрелец

Десц - 25,05 Риби

МЦели - 24,11 Близнаци

Слънце - 15,24 Близнаци - 9 дом

Луна - 13,01 Стрелец - 3 дом

Меркурий (Р) - 8,31 Близнаци - 9 дом

Венера - 7,38 Телец - 8 дом

Марс - 4,07 Везни - 1 дом

Юпитер (Р) - 1,06 Скорпион - 2 дом

Сатурн (Р) - 15,38 Везни - 1 дом

Уран (Р) - 2,04 Стрелец - 3 дом

Нептун (Р) - 25,57 Стрелец - 4 дом

Плутон (Р) - 24,19 Везни - 2 дом

Сев възел - 14,54 Рак - 10 дом

използвана програма за изчисление и за картинката: World of Wisdom

Линк към коментар
Share on other sites

Искам и на мен да направите хороскоп родена съм 1965 год. 06 месец 24 дата

между 11,15ч. и 11.30ч в гр. Враца

Благодаря. Почти всеки ден разгреждам Вошия сайт много е интересно

Линк към коментар
Share on other sites

Да, сигурна съм за часа си на раждане. Много благодаря за хороскопа:) Явно асцендента приземява хвърчащата ми натура :rolleyes: Все пак има много неща, които не разбирам..случайно някои да има желание да ми помогне да разнищим този хороскоп? :)

Линк към коментар
Share on other sites

Може ли и на мен да направите хороскоп! Родена съм на 13.04.1974г. в 12:10 часа през нощта . Благодаря предварително! По- специално ме интересува значението на датата - знам, че носи товара на кармична разплата. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...