Jump to content
Порталът към съзнателен живот

ДЕЦАТА НА БЪЛГАРИЯ


Recommended Posts

Много черен повод за размисли е вчерашния ден. Но не сте ли се замисляли, че все срещу светли празници умират по различни причини децата на България.

Дали в дискотеки , дали в автобуси , в случая не говоря з а причините, а за следствието.

Просто децата ни намаляват , а бъдещето е на тях.

какво бихме могли да направим?

-Ще кажете, че е въпрос на държавна политика- финансова , социална въобще политика.А можем ли да принудим държавата да се замисли за децата си ?

-Медийна атака- медиите са страхотна сила , която може да манипулира и да създава настроения и желания.

-Или пък молитва ???

какво ще кажете

Линк към коментар
Share on other sites

Наистина ужасни дни, черни и предпразнични. Има ли някой вина? Политика, медия? Медийна атака? Срещу какво? Срещу кого? Да, не би срещу река Лим? Срещу Босфора или срещу лошото време?

Жестоко е, не мога да гледам новините! Не е истина просто, това което е станало, но е факт.

Да се молим, това е силата с която можем да помогнем. Мир на душите им

Линк към коментар
Share on other sites

Наистина ужасни дни, черни и предпразнични. Има ли някой вина? Политика, медия? Медийна атака? Срещу какво? Срещу кого? Да, не би срещу река Лим? Срещу Босфора или срещу лошото време?

Жестоко е,  не мога да гледам новините! Не е истина просто, това което е станало, но е факт.

Да се молим, това е силата с която можем да помогнем. Мир на душите им

НЕ да търсим вината, приятели, а верният изход от ситуацията.

Затова повдигнах темата тук , защото си мисля ,ч еако има форум , където може да се направи нещо е тук.

Може с молитва.

Да се молим - да искаме деца и те да се раждат живи и здрави , и с бъдеще .

да обичаме родените вече деца :))

Да акумулираме добри мисли и да намерим начин да задвижим тежката машина- държавна или информационна , с която да променим мисленето.

Не знам кое трябва да променим първо - средата , в която сме поставени или мисленето / почти като дилемата - кокошка - яйце /:))но трябва да раждаме деца ;)) и да ги обичаме :))))))))

Линк към коментар
Share on other sites

В тази връзка предлагам да направим молитвена група - няколко човека, които ще отправят добри мисли заедно в някакъв час към нуждаещите се. Ще открия нова тема. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Подкрепям Иво за предложението.Всички да се помолим за светлина на душите на тези дечица.Боли ,много боли,когато се загубва детски живот.Слава на Бога аз имам две прекрасни деца и тези дни мисълта ми е отправена към родителите на децата за тяхната мъка и страдание.

Мир на праха на децата и светлина на душите им

Линк към коментар
Share on other sites

Приятели,

според мен не е случайно, че за пореден път пред светъл празник даваме свидна жертва - български деца.

Вие как мислите - дали това е предупреждение?

Дали Някой не иска да стресне българина, да го пробуди?

Линк към коментар
Share on other sites

Това ми напомня стара песен , писана за българи : "Стани, стани , юнак балкански , от сън дълбок се разбуди ..."

и аз така мисля като Ради

но от друга страна , още колко трябва да бъдем разтърсвани , за да се събудим?

и всъщност дали само моментното желание , макар и на много хора е достатъчно за да акумулираме достатъчно любов на територията на България , за да има действителна промяна.

Говоря така , защото самата аз днес в 12.00 тичах с папка документи , като че ли от това зависеше съдбата на света .

Линк към коментар
Share on other sites

До всички, които имате деца, пък и не само...

Обичайте ги всеки миг. Не пропускайте мига да се насладите на някоя тяхна усмивка. Мъничкото потрепване с пръстчета на бебето, щастливо озареното личице от поредната пакост на детето.

Това са най-щастливите ви мигове. Когато съдбата внезапно ги отнеме те връхлитат толкова стпомени, какво си пропуснал да им дадеш. Всички онези малки нещица, ноито все обещаваме да направим за тях и някак забързаното ежедневие ни отнася и пропускаме мига. Поспрете за секунда, обърнете се към тях и изразете цялата си любов...

Много е мъчително, когато ти се иска да върнеш времето назад, дори само за секунда, за още една милувка с детето, но мига си е отишъл безвъзвратно...

Понякога не може да разберем защо такава е съдбата им. Но можем, наистина можем да живеем с тях така, че каквото и да ни сполети, нито за миг да не пропускаме да ги обичаме...

Мир на праха на децата, които си отидоха, поклон пред скръбта на родителите им.

Линк към коментар
Share on other sites

Надежда, това което си написала е прекрасно, мисля, че имаме нужда да си го напомняме.

Деца ни са ангелчета, които придават смисъл и същност на битието ни и съм сигурна, че всички много ги обичаме, но права си, че често нямаме време да споделяме живота им, игрите им, мечтите им - а се иска толкова малко - и ще получим толкова много ...

Скръбта по загубата на дечицата е огромна, присъединявам и моята.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Днес е 1 юни!!! Ще о-радостя поне малко темата! Скръб..Радост..Скръб...Радост...Радост+ повече Радост!!!!

ЧЕСТИТ ПРАЗНИК ЗА ДЕЦАТА НА БЪЛГАРИЯ!

ЗДРАВИ+ЖИВИ+ВЕСЕЛИ+ЩАСТЛИВИ!!!

Да не забравяме, че всъщност цяла България си е една огромна детска градина...забавачница...! С всичките и атрибути....Компютри+Книжки+Куклички+Парцал

Линк към коментар
Share on other sites

Специални поздрави + всички добри и разумни пожелания.... за които се сетите...докато четете....към всички всички Вас...обични другарчета от форумската детска група за съзнателен живот!

ДД+ДД = Добри Деца+Добри Доходи!!!Амин

Любов+Светлина+Мир+Радост!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...