Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Таро и отношения 1


Guest Ивета

Recommended Posts

Установила съм от моята практика, че най-често задаваните въпроси на питащите, са свързани с любовта. „Любовните въпроси” вълнуват всички хора, млади и възрастни, женени и неженени, всички. Не е случайно това, няма и как да бъде.

За „любовни” карти се приемат 2 чаши, Влюбените, Императрицата, Дяволът. От друга страна, картите от боя чаши участват активно във всеки емоционален процес, поради спецификата на значенията си. Бих добавила към тях и картите от боя мечове, когато има емоциоални конфликти, когато любовта претърпява сложни процеси на трансформация. В тези случаи, до Влюбените или до Рицар чаши, ще видите или Страшният съд, или Смъртта, или Кулата, или Крал мечове. За много автори картата Звездата е предимно любовна, но не и за мен; по същата логика и Луната не се отнася до любовния живот на личността, освен ако не е в съчетания. Луната като цяло е образ на психическия живот на човека и е най-близка по своята същност до Висшата жрица, затова тази триада от карти – Звездата, Луната и Висшата жрица, са само карти посредници при любовни гадания, но те отговори не дават.

Всяко едно гледане и въпрос, колкото и да си приличат, се различават като тълкувания и затова няма да конкретизирам нито карти, нито съчетания, надявам се това да стане в един диалогичен процес, в който да обменяме опит и да дискутираме конкретни карти.

Има много подредби от карти, много комбинации – аз използвам или три карти или любовното гадание по Hajo Banzhaf от книгата му Das Arbeitsbuch zum Tarot.

Понеже го смятам за изключително добро и психологически адекватно подреждане, ви го представям.

То помага да се изяснят причините за конфликта или неразбирателството между партньорите. Подреждането се извършва от един човек. Използват се само 7 карти. Лявата колона се нарича за човека, който пита, а дясната за партньора.

love-reading.jpg

Тълкуване:

1/ Сигнификатор – описва ситуацията, в която се намира питащият; основен мотив, поради който стават недоразуменията.

7 + 2: горните карти съответстват на съзнанието като цяло или поне на това ниво, на което двамата се опитват да осмислят ставащото с тях; картите показват какво мисли всеки от двамата за връзката си.

6 + 3: средните карти означават емоционалното ниво на отношенията; те показват какво чувства всеки от двамата, на какво се надява или от какво се бои.

5 + 4: долните карти показват външната страна на поведението на всеки от двамата как изглежда в действителност, независимо какво мисли за себе си.

В това гледане Кралиците и Кралете означават задължително конкретни мъже и жени. Рицарите изразяват настроението на даден човек. Пажовете са импулси за действие или импулси отвън ; пример: ако като сигнификатор се падне който и да е паж, означава, че връзката между двамата получава някакъв импулс отвън.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Здравей, Мона! Моето таро е по Албрехт Дюрер. Можеш ли да ми помогнеш в тълкуването? Моят сигнификатор е 6чаши, която е обърната. Според Дюрер- носталгия, несигурност. За връзката си двамата мислим: 7+2, в моят случай- 5 пентакли и той- 5 мечове, обънати са и двете. Тълкуването е застой, нерешителност, интриги. Средните карти: 6-та карта е 8 пентакли, 7-ма карта е 2 жезли- обърната. Неговата карта е с лошо значение: нечестни начини за действие, подлост. Външна страна на поведението ни- 5-та карта: Асо Пентакли и 4-та карта: Асо Мечове, която е обърната.

Очаквам отговора ти.

Благодаря за помощта! :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Неговите обърнати 2 жезли и Асо мечове са ми най- трудни за разгадаване и какъв извод може да се направи за отношенията според теб. Благодаря ти още веднъж за отделеното време!

Линк към коментар
Share on other sites

Какво друго да кажа, освен че сте в криза?

Виж, опитай първо с три карти - да видиш каква е ситуацията.

После направи това гледане (което аз съм описала, но само с големи аркани) и ще ги обсъдим подробно - за да има глобален поглед, който да обхване по-дълъг период от време, да се види генезиса на проблема.

Гледала си си, докато си била под напрежение, вижда се от картите ти - остри, бързи; ти си много емоционална, много бързаш и нямаш достатъчно информация за нещата.

Картите таро е обре да се "хвърлят" при относително спокойствие и е най-добре само с прави карти, особено когато се гледа за пръв път на нови подредби.

Линк към коментар
Share on other sites

Подредба с 3карти, по реда на изтеглянето им: Умереността, Дяволът, Глупакът.

Подредба със 7 карти. Сигнификатор: Провесеният.

Карти на 7 и 2 позиция, съответно: Съдът и Влюбените.

Средните карти 6+3, съответно Съдът и Папесата. И долните 5+4, съответно: Звездата и Слънцето. Картите са съвсем различни, противоположни на "снощните". Очаквам мнението ти! :)

Линк към коментар
Share on other sites

Достоверен ли ще бъде "отогворът" на картите, ако два пъти се разглежда един и същи проблем? Опитвам се да помогна на моя близка, която има проблем а поради моето невнимание ще се наложи втори път да наредим картите.

Линк към коментар
Share on other sites

Подредба с 3карти, по реда на изтеглянето им: Умереността, Дяволът, Глупакът.

Подредба със 7 карти. Сигнификатор: Провесеният.

Карти на 7 и 2 позиция, съответно: Съдът и Влюбените.

Средните карти 6+3, съответно Съдът и Папесата. И долните 5+4, съответно: Звездата и Слънцето. Картите са съвсем различни, противоположни на "снощните". Очаквам мнението ти! :)

Е, като си се объркала, не помниш ли поне коя е картата на 6-та позиция?

Но, понякога грешката е вярна.

Корен на проблема е Обесеният - отлагане, невземане на решения, това вече е болестно състояние почти при тази двойка.

Ниво осъзнаване на ситуацията между двамата - Страшен съд и Любовниците - съдбовен избор, колкото и клиширано да звучи; и двамата знаят, че "срещата" им не е случайна; това не е просто любов, това е кармична обвързаност и колкото повече се отлага развръзката, толкова повече напрежението ще расте. Осъзнаване на отговорността от избора.

Ниво чувства - Страшен съд и Висша Жрица - повторение на сюжета за съдбовния избор, но вече се намесва и изключително сродство на душите (сродни души).

Ниво външна изява - Звездата и Слънцето - отново единият отлага и се надява на бъдещето да го осветли или излекува, другият създава впечатление за игривост и веселост, но те, общо взето, създават лъжливо усещане и на двамата, че всичко е наред - не, не е наред. Слънцето и Звездата говорят за хора, които много се надяват, правят планове, но ситуациите винаги ги изненадват. Надеждата уморява също, необходим са действия.

За Умереността, Дяволът и Глупакът - хубави карти; има скорошни събития (Глупакът), които по странен начин са преодолели страховете и вманиачеността на Дяволът; освобождаване на голямо количество енергия и прилив на нови сили. В главите им се въртят смели идеи вече, което е добре.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря! Доколкото съм запозната с отношенията им, смятам, че тълкуването ти е успешно! :thumbsup: Двамата са се разделяли многократно, но в сякаш животът отново ги среща. Имат много силна връзка, вероятно поради кармичната обвързаност, връзката им е от повече 5 години, докога ще издържат? В смисъл картите таро могат ли да ограничат период от време? Относно нейна и негова бъдеща успешна връзка кой метод на подреждане на картите се използва?

Линк към коментар
Share on other sites

.... докога ще издържат? В смисъл картите таро могат ли да ограничат период от време? Относно нейна и негова бъдеща успешна връзка кой метод на подреждане на картите се използва?

Първо какво значи - да издържат, след като те не са заедно сега? После предстои промяна и то коренна в поведението и отношението, отговорността ще стане различна - Страшният съд. Тази карта определя дълъг период от време, говоря за нея конкретно, защото я смятам за най-силната от подредбата ти в този случай. И още нещо, това е период на големи изпитания - и емоционални, и други (спрямо други хора също).

Няма метод за успешна или неуспешна връзка, всичко зависи от картите- какви са те, те определят времето и по тях се съди за периода на влияние, а тук ще е доста дълъг, като гледам и другите карти - още повече.

Линк към коментар
Share on other sites

Тяхната връзка започна преди около 5 години като периодично се разделят и после отново се събират. Жената не може да изчисти съзнанието си и да продължи напред.

Въпросът ми не е ясно формулиран: картите могат ли да ограничат период от време? Докога ще продължат да живеят така, отгварям си- вероятно още дълго време, имайки предвид Съдът. И може ли да бъде формулиран извод? Периодът на изпитания как да го тълкувам, възможно ли е изпитанието да означава поява на нов човек, някой който окончателно да сложи край на тази "връзка" или ново начало за тях двамата заедно, като двойка? Май прекалено объркано се получи...

Линк към коментар
Share on other sites

Тяхната връзка започна преди около 5 години като периодично се разделят и после отново се събират. Жената не може да изчисти съзнанието си и да продължи напред.

Въпросът ми не е ясно формулиран: картите могат ли да ограничат период от време? Докога ще продължат да живеят така, отгварям си- вероятно още дълго време, имайки предвид Съдът. И може ли да бъде формулиран извод? Периодът на изпитания как да го тълкувам, възможно ли е изпитанието да означава поява на нов човек, някой който окончателно да сложи край на тази "връзка" или ново начало за тях двамата заедно, като двойка? Май прекалено объркано се получи...

Докога ще продължат да живеят така - от тях зависи и само от тях. Картите Таро не са присъда за никой, още повече че Страшният съд е карта на ОТГОВОРНОСТТА, на осъзнаването и на поемането на отговорност за чувствата. Досега явно не е имало такава, а е имало страхове - Обесеният и още ги има, дълъг период (от година или повече дори). Обесеният неслучайно е сигнификатор на тая ситуация - той е инерцията, той е болестта, Страшният съд е единствената възможност вече за тези двама човека.

Те са вече в периода на изпитания - Обесеният е категорична карта - той е като мелачка, емоционални сривове, липса на яснота, самота, неудовлетворение. Просто тези хора са на финала на Обесеният, (и затова се появява и Страния съд), ако искат да бъдат нормални хора. А ако не искат, Страшният съд ще стане Кулата и Дяволът в едно. Т. е. - нищо и половина. и всичко ще се повтори.

В тази връзка има повече от двама и сега, а може и повече да са.

Накрая - действието/изпитанието на Страшния съд в случая, при добри прогнози, може да приключи до 3/4 месеца. Всичко (особено времето) зависи от тяхната осъзнатост за случващото се.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ти. Последен въпрос по темата, картата на Влюбените се падна от неговата редица, възможно ли ед а се тълкува и като намеса на друга жена?

Не ми благодари.

Аз мисля, че прекаляваш. Това не е таро-online и аз не съм маг Мона.

Линк към коментар
Share on other sites

Отношенията имат нужда от развитие - от любов, от уважение и желание за съвместно бъдеще, а това реално става чрез комуникация. Картите могат да покажат посоката на развитие на отношенията, ако хората не променят нещо в поведението си един към друг. А едно реално действие може да промени и картите, и живота. Лично аз избягвам да питам картите за отношения, защото отношенията зависят от мен, а не от картите, картите отразяват (поне при повечето от нас) само вътрешния ни свят, това, до което ще стигнем, ако не направим промяна в курса.

Цвете,

без да се наемам да търкувам картите ти (7 пентакли + 2 чаши + 4 чаши, подкрепени от справедливостта), появата на 4 чаши при мен винаги е свързана с едно особено състояние, при което не виждам онова, което имам, а само онова, което нямам, а то е свързано с изисквания към другия, страхове, неудовлетвореност и потъване - което е точно обратното на любов. Ако на мен се паднат твоите карти, ще си кажа - това е една измъчена любов. А любовта е измъчена, когато хората не й позволяват да живее, когато я убиват с мисли, преценки, страхове и предразсъдъци.

Ако мога да си позволя един съвет към всички - захвърлете картите, като става дума за любов, и изживявайте любовта, а не конфигурациите :)

Линк към коментар
Share on other sites

А сега да попитам и аз, за мнението ви....

Какво ще стане с дадени отношения?

7 пентакли+2 чаши+4 чаши, подкрепени от справедливостта

За тези карти мога да кажа следното: много емоционални карти, дори прекалено емоционални; но чувствата тук някак нямат отдушник, нямат реално проявление - в смисъл, нямат материална изява. Справедливостта идва да каже, че всичко това е една естествена последца от действията на самите хора, или по-скоро на техните бездействия.

Линк към коментар
Share on other sites

А сега да попитам и аз, за мнението ви....

Какво ще стане с дадени отношения?

7 пентакли+2 чаши+4 чаши, подкрепени от справедливостта

За тези карти мога да кажа следното: много емоционални карти, дори прекалено емоционални; но чувствата тук някак нямат отдушник, нямат реално проявление - в смисъл, нямат материална изява. Справедливостта идва да каже, че всичко това е една естествена последца от действията на самите хора, или по-скоро на техните бездействия.

Мона, невереятно права си за това, което казваш...Нещата наистина стоят точно по този начин.

Последицата е и от действията и от бездействията.Тоест първите последици настъпиха от действия, а последвалите последици настъпиха точно от бездействия.Така, че са и двете неща...

Ти наистина си разгадала картите просто уникално, точно и ясно...

Поздрави!!!и Благодарности за точният отговор!!!

Линк към коментар
Share on other sites

Достоверен ли ще бъде "отогворът" на картите, ако два пъти се разглежда един и същи проблем? Опитвам се да помогна на моя близка, която има проблем а поради моето невнимание ще се наложи втори път да наредим картите.

Здравей,

Ако мога да ти дам съвет с моето мнение, то действай пак, не мисля, че картите няма да ти дадат съвет.... концентрирай се и те ще се наредят отново така, че да ти помогнат.... :thumbsup::thumbsup:

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Здравейте!

Тук говорите за отношения във вече съществуващи връзки, но дали някой може да ми препоръва подредба, с която да си отговоря на въпроса дали ми предстои любовна връзка, кога, как, какво ми пречи или помога? После ще дам картите и ще поговорим :)

Благодаря ви предварително!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Тук говорите за отношения във вече съществуващи връзки, но дали някой може да ми препоръва подредба, с която да си отговоря на въпроса дали ми предстои любовна връзка, кога, как, какво ми пречи или помога? После ще дам картите и ще поговорим :)

Благодаря ви предварително!

Ето това подреждане ми е било много полезно:

http://vdagroup.ru/foretelltarot/online/ar...loneliness.html

при него предпочитама картите на Ошо.

Линк към коментар
Share on other sites

Самата подредба едва ли има такова значение, може и сама да си измислиш подредба, по-важна е връзката ти с картите. Аз лично бех предпочела да питам картите си поотделно за всеки един от тези въпроси, а не обща подредба.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Пробвах подредбата ,която Мона е предложила в тази тема , но ми се паднаха доста странни , поне за мен , карти ! Ако може бих искала помощ за разгадаването им ! Въпроса ми беше "Как ще се развият отношенията ни с *** ? "

1.6 Чаши

2.Паж Мечове

3.10 Чаши

4.4 Жезли

5.Любовниците

6.Звездата

7.3 Чаши

Помагайте ако можете !

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Тук говорите за отношения във вече съществуващи връзки, но дали някой може да ми препоръва подредба, с която да си отговоря на въпроса дали ми предстои любовна връзка, кога, как, какво ми пречи или помога? После ще дам картите и ще поговорим :)

Благодаря ви предварително!

Тази подредба съм я използвала за всякакъв тип взаимоотношения между двама души - върши ми страхотна работа.

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...