Jump to content
Порталът към съзнателен живот

ХОМЕОПАТИЯ - Споделете своите първи впечатления


Иво

Recommended Posts

Споделете своя опит с хомеопатията

Кога за пръв път се запознахте с хомеопатията?

За какво ви е помагала?

Колко хора от семейството ви и около вас я ползват?

Какво сте лекували с хомеопатия?

С какъв резултат?

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

При мен запознаването с хомеопатията стана много драматично преди 10-11 години.

Малката ми дъщеря на 50 дни получи някакво необяснимо урологично възпаление; първо я лекувахме в Ямболската болница по класическата схема - антибиограма, един хууубав курс инжекции силен антибиотик, после поддържащо лечение няколко седмици с химически противовъзпалителни препарати от типа на бисептол и ... нищо, само след месец се получи рецидив.

Заради крехката й възраст всички лекари изказваха мнения, че това най-вероятно е вроден дефект, аномалия, примерно 1 бъбрек или стеснено каналче на уретрата и др.п. И тъй като бебето беше много малко, лекарите в Ямбол нямаха кой знае каква апаратура, трудно им беше да го видят добре на ехограф, макар че които го гледаха, казаха: Всичко е Ок - няма причина за такова упорито възпаление, но щом го има и се е проявило толкова бързо, значи все пак има нещо вродено, дето не го виждаме.

Ние кършим ръцете в къщи. :rolleyes:

На 3 мес. възраст ходихме в Детска урология в София, там подробни изследвания, ехограф, снимки и пак - всичко е Ок; казаха - неадекватно лечение в Ямбол, нужно било много по-дълго поддържащо лечение. По тяхна схема в продължение на 3 месеца я тровихме с различни противовъзпалителни лекарства. :angry: Не ме питайте как се дават през устата на 4-5-6 месечно бебе, което по принцип беше на кърма и дори вода не искаше да пие, разни горчиви хапчета. :(

На края бебето получи страхотно силно разстройство от всички тези лекарства, които изгълта. На всичкото отгоре, тъй като редовно давахме стерилна урина, за да следим състоянието, точно месец след като приключи курса, назначен от софийските лекари, всичко се повтори от начало - пак се появи бактерията в урината. :(

Тогава личната ни лекарка ми предложи: "Ами, Дианче, защо не отидеш при Светла Берова да опитате с хомеопатия? И да не помогне, поне няма да навреди." Е, проведохме три месеца хомеопатичен курс по схема, назначен след обстоен разговор и анализ на детето и заболяването и ... от тогава дъщеря ми не е пила повече антибиотици, пък и други лекарства по никакъв повод :D

Като бяха по-малки, по-голямата й сестричка се е разболявала веднъж от ангина и 2-3пъти от бронхит и аз съм й давала примерно сироп за кашлица или детски сироп-антибиотик, а те са направени с едни такива приятни цветове, че и аромати, тези сиропи. Малката редовно се нареждаше до голямата (разликата им е 2 години) и зяпваше уста да й дам и на нея от сиропчето. Дори още като ме видеше с шишето и лъжичката и първа дотичваше - казвам, не, ти нямаш нужда от това - беше много смешно! :D

С годините все повече се ориентирахме към други, алтернативни форми на лечение, включително хомеопатия и дори по-скоро наблягаме на профилактиката и здравословното хранене и въобще режим.

Личната ни лекарка също беше много впечатлена от нашия случай, а може би и от други такива, защото ходи на някакъв курс по хомеопатия и при някои инцидентни оплаквания (общо взето рядко я посещаваме) често ни препоръчва нещо такова, вместо конвенционалните лекарства. Тя познава и нас, и децата и като разкажем подробно какво се е случило и как се чувстваме, общо взето добре определя веществото. Все пак за нея това е нещо странично, допълнително, не се е специализирала в хомеопатията и ни изписва монопрепарати с ниска потенция.

За по-сложни проблеми в Ямбол има две фармацевтки, едната от които вече споменах, които се справят много добре и вече имат натрупан опит.

Действието на хомеопатията обикновено е бързо, меко, без странични ефекти.

През зимния сезон цялото семейство, когато някой почувства първите леки симптоми на грип, използваме осцилококцинум - 1 до 2 дози и на другия ден няма и следа от неразположение, да не говорим за усложнения :)

За съжаление повечето други хора около мен нито познават хомеопатията, нито й вярват (особено като им опиша как именно се получават различните потенции - смеят се: и какво, казват, лапаш нещо, гълташ нищо), без дори да са опитали :(

Линк към коментар
Share on other sites

Завърших първия (и досега най-подробен) двегодишен английски курс по хомеопатия преди повече от 15 г. От тогава съм свидетел на всякакви крайности като пълно отричане на хомеопатията или лекуване на всичко само с нея. Опитът ми сочи, че истината е по средата. Никога не лекувам само с хомеопатия, нито обещавам, че всичко ще мине бързо и лесно (тези, които сипят такива, отговорно казвам, празни обещания, имат повече пациенти ;) ). Бързи и трайни подобрения хомеопатите имат в под 5% от случаите и именно те се разгласяват като реклама. В останалите случаи има или частично, или временно подобрение, често изобщо няма такова, а не са редки и случаи с влошаване - обикновено поради невключване навреме на други важни методи. Затова всеки лекуващ е длъжен да даде препоръки за начина на живот и да съпостави методите в интерес на пациента. В повечето случаи не започвам с хомеопатия при сериозни случаи или я давам като допълнение. Когато се лекува успешно едно състояние с други природин методи, тогава и хомеопатията често започва да действа по-добре...

Редактирано от Добромир
Линк към коментар
Share on other sites

Срещата ми с хомеопатията се осъществи преди 8-9 години.Тогава страдах от хроничен синузит,чувствителен и нервен стомах(което се проявяваше,както спрямо различни храни,така и при нервно напрежение или вълнение),безсъние,което понякога продължаваше седмици,а от това се чувствах опъната като конец и готова да екзалтирам всеки момент.Впоследствие се появи сърдечна аритмия,киста на яйчниците за 2-ри път,к.лекарите предлагаха да оперират...С други думи се виждах съсипана нервна старица,около която не беше много приятно да се стои,а бях само на 34 години.След ходене по лекари и прилагане на познатите традиционни методи на лечение - пункция за синузита(има ли смисъл да припомням какво меко казано,неприятно усещане е),избягване на храни,които обичам,пиене на сънотворни,в резултат на което бях с перманентно главоболие,отделно невероятно количество валидол и не помня още какви бяха лекарства за сърдечната аритмия...- реших да потърся и изпробвам други методи на лечение и точно в този момент в Пловдив се заговори усилено за Д-р Сашка Николова.Интересът ми бе подсилен от това,че за нея говориха и се ползваха от съветите и дори други лекари.Понеже безсънието ми водеше до падане на гласа,а това ми пречеше ужасно да работя,а и въобще бих казала,че за мен това е най-затормозяващото страдание,започнах от него.След около 3-4 месеца започнах да усещам подобрение,да се наспивам в 2 поредни нощи например...Паралелно с това започнах да се интересувам и чета подходяща литература.След това продължих с лечението на синузита,за него бяха нужни около 6 месеца.Но след курса,който проведох с хомеопатични лекарства,до ден днешен,аз почти не си спомням какви бяха симптомите на това заболяване! :) Направих и някакъв кратък курс за лечение на кистата,от която няма следа...След положителния опит,който имах с хомеопатичните лекарства,прибягнах до лечението на синузита на дъщеря ми и при все,че при нея лечението започна в силно възпалена форма,днес тя също се радва на добро здраве. :hypocrite:

Не бих искала да повтарям казаното от предните постове,но определено подкрепям мнението,че в съчетание с подходящо хранене,разтоварване,профилактика на физическо и духовно ниво,хомеопатичните лекарства могат да имат неверятно въздействие и наистина да лекуват,а не само да заглушават симптомите на различни болести.Малко след като се ориентирах към него,минах на вегетарианска храна,разтоварване 1 ден в седмицата с плодове и чай,от 2 години правя житния режим,всичко това съчетано и с физически упражнения.Почти не си спомням за онези периоди от живота ми,когато от средата на октомври почти до края на май,бях с постоянно здравословно неразположение,да не говорим за възвръщането на пълноценния ми сън,а от там за възобновяването и нормализирането на останалите жизнени процеси.

Искрено се надявам да съм била полезна със споделения опит,а на всички боледуващи - да не се колебаят и да се ориентират към пробване,ако не на пълно,то поне на частично лечение с хомеопатия,в зависимост от спецификата и развитието на болестта! :angel:

Линк към коментар
Share on other sites

Аз лично съм много доволна от хомеопатичното - rhus toxicodendron - няма значение от разреждането. Препоръчва се когато човек се усети, че е болен, при настинка или грип, но се приема още веднага в началото при първите симптоми. При мен до края на деня или най-много до следващия ден ме е пресекло и се оправям много бързо. Много е ефикасно и много ми помога. Просто е като вълшебна пръчица. Взимала съм още -cantaris - за лечение на цистит, но за съжаление нямаше много голям ефект при мен лично. Също много съм доволна от arnicata - когато ходя по планините и при мускулна треска ми повлиява добре. Общо взето това е опитът ми с хомеопатията. Сега приемам и sislicea, за подсилване на имунната система, като ми е даден прием от по 10 гр. веднъж седмично за поне 3 месеца, може и до 6, но съм още в началото и не мога да кажа за ефекта. Ще пиша пак.

Линк към коментар
Share on other sites

Искам да споделя моя опит с хомеопатията. Както знаят повечето хора тук, дъщеря ми е с ДЦП. Преди години при втренчване и нистагъм/движение на очите ляво-дясно/ се постави диагноза-епилепсия. Започнаха лечение с трилептал и още едно лекарство-май тегретол... Но от тях детето беше като дрогирано и почти неконтактно. През 4-6месеца правехме изследвания на черен дроб, защото тези лекарства се натрупват там и го увреждат. Това продължи 1 1/2- 2години. През това време изчетох доста медицинска литература, за да си обясня, какво се случва с детето ми. Оказа се, че има 10-15 лекарства за мозъка, които се дават за всички видове заболявания и се надяваме да повлияят добре. Разбрах, че детето ми дори няма епилепсия-доказаха го всички ЕЕГ-та, а просто тези абсанси /движенията с очите/ може да са симптом при епилепсията.

Тогава сякаш "случайно" чух за хомеопатията и ми препоръчаха една жена-детски лекар-хомеопат. Както спомена Иво, важно е да има доверие и обратна връзка, за лечението.

Започнахме лечение при нея и в продължение на няколко месеца намалявахме дозите на "нормалните"-алопатични лекарства. Хомеопатичните бавничко влияеха. Сега дъщеря ми е само на хомеопатия-вече 3 години. Не мога да кажа, че има чудеса, но това лечение и влияе добре. Преди няколко дни претърпя операция на полипи в нослето и минахме добре следоперативния период-без антибиотици. Възстановява се благодарение на хомеопатичните лекарства. Благодарна съм, че открих д-р Рогелова и хомеопатията.

Не смятам, че е панацея, но хомеопатията има бъдеще и ще се развива. Споделяла съм за революционния модел на Шанкаран, който лекува на още по-високо ниво на съзнание. Смятам, че всички новаторски открития трябва да се внедряват и практикуват по-бързичко, защото на всички е ясно, че химията вече ни залива и в много от случаите не само, че не ни лекува, а и ни доразболява.

Редактирано от xameleona
Линк към коментар
Share on other sites

Сетих се за още нещо, което може би ще е интересно. Когато дъщеря ми пие някое лекарство ми се е случвало аз да развия симптомите. Т. е. тези субстанции имат силно енергийно ниво. Като се вземе под внимание и факта, че водата помни и пренася информация, значи имаме мощно средство за лечение.

От практикуващи хомеопати също съм чувала, че може да развият симптомите на лекарството, което изучават. :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

Вече от няколко дни съм на хомеопатична паста за зъби - българска. Не е скъпа и най -важното без флуорид и ментол. Има вкус на грейпфрут и за сега наблюденията ми са, че е добра. Като си мия зъбите с нея не получавам обикновенното схващане на устата сякаш съм изяла сто лимона и изсъхване на кожата около устните, както при обичайните пасти. Мисля, че това е един по-добър избор.

Линк към коментар
Share on other sites

И ние сме със същата - просто защото няма флуор в нея...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 months later...

Заведоха ме на хомеопат преди 5-6 години някъде.......но не ми помогна много.При ... отначало,за да отслабна.Уж ми даде някакви билки ама нищо не стана.Иначе съм ходила и при д-р Пачова пак в София,ходех заради дишането,помогна ми,обаче когато спрях вече да взимам лекарствата , защото мислих,че съм добре и пак почнаха проблемите........

Moд. бележка:

Моля имена на лекари и лечители да се пишат само на ЛС.

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

:) Здравей! А промени ли нещо от начина си на живот? То едно време, когато животът е бил по-близо до пирродосъобразния, е било възможно за доста хора да се оправят само с някакъв отделен метод, било билки, хомеопатия, бани и т.н. Сега това се случва рядко, макар че на специалистите им е по-лесно да бъдат тесни... Ако си помогнеш чрез правилно хранене, дишане и мислене, ще се подобриш значително и тогава може и продуктите да ти задействат по-добре! :)
Линк към коментар
Share on other sites

  • 9 months later...

Почти от 2г лекувам децата си с хомеопатия.На малкият ми син откриха трета сливица и специалистите бяха единодушни-вадене.Започнахме лечение с хомеопатични медикаменти и за сега положението е доста добро.Доволна съм.Жалко,че в родния ми град няма добри хомеопати

Линк към коментар
Share on other sites

10 години и повече дойдеше ли април-май имах следните повтаряща се като по ноти,оплаквания.Болки в гърлото и носа,парене по лигавиците,адски болки особено вечер,когато ми изсъхваше лицавицата.Събуждах се от сън разревана-непоносими болки.Когато на 4-5 ден болката отшумеше си загубвах на 100 % гласа и обонянието.Не да шептя-звук не можеш да произведа.Носа ми се бетонираше,дишах през устата и още по-зле ставаше.През годините съм пила антибиотици,антиалергични лекарства и какво ли не.С лекарства,без лекартства-10 дена продължаваше.

Един ден чух за хомеопатията и отидох.Лекува ме ... .... .До ден днешен нямам този проблем!Пак имам болки на пролет,запушен нос,но не си губя гласа.

Преди година реших отново да ходя на хомеопатия.При друга лекарка-много препоръчвана.Но не само,че за нищо не ми помогна,а и имам нови проблеми в ушите-сякаш Ефстахиевите ми тръби постоянно горят и пулсират.Особено сутрин усещам тежест.Сега вече не знам какво да правя,къде да ходя :hmmmmm:

Moд. бележка:

Моля имена на лекари и лечители да се пишат само на ЛС.

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

Преди една година се опитах да издиря една рецепта ,с която съседката ни ни лекуваше като паднем и обелим колято.Тази година се върна от Малта и разбира се търсенето ми се увенча с успех.Тя разказва ,че при нейната внучка са лекували попарено с вряла вода краче и дори не е останал белег.Действало подхранващо и регенелиращо на кожата.Аз лично много се радвам на разпространението на такива неща,тъй като се губят с възрастните хора, а са доста ефективни.

Количествата на отделните съставки са "на око" до получаване на крем с подходяща консистенция.

тамян

дъвка

восък

олио

За тези които не са запосзнати накратко тамяна и дъвката се придобиват от дървета не в България,нещо като нашата смола и са с много лечебни качества, не тамяна за църквата а дъвката за ракия.А до колкото си спомням дори дима на тамяна прочиства от вируси въздуха, нещо като здравеца.

Поздрави на всички и дано да съм била полезна поне на някого.

Линк към коментар
Share on other sites

Днес се опитах да приготвя този мехлем,защото ми е необходим, но срещнах доста трудности и опасенията ми че са се загубили някои важни подробности от начина на приготвяне явно са вярни.Рецептата рязбрах от една от дъщерите на бабата, която приготвяше това кремче.Ако това което съм получила има някакво реално приложение ще пиша по темата.Моите извинения.Ако някой припознае нещо от рецептата ще се радвам да ми пише .

Линк към коментар
Share on other sites

Аз да си призная бях супер скептик, много резервирана и критична. Първо не вярвах на метода, после се чудех дали ще си намерим точния хомеопат, после дали той ще е в кондиция да ни лекува с точното лекарство.

Но добрите ни резултати в около 90% - и то даже доста бързи ме убедиха в това.

Мен може да ме обвинят, че искам да се излекувам и си внушавам, но едно бебе кърмаче не може никой да го хипнотизира да му се свали температурата, или да му мине алергичен обрив, или зачервено гърло, или грип .....

Веднъж дори детето ( на 2г. с проблемни дробове) бе болно от бронхит, премина в пневмония, а нашата хомеопатка отсъстваше и поради това се наложи лечение с антибиотици. Коремчето му ги прие зле, а и се появиха и афти, и обриви, премина на течна храна, ленееше, не яде, не пие.

Дори след стандартен курс лечение - пневмонията се завърна едностранно. А детето не можеше да поема вече антибиотици. Имаше температури средно над 39 градуса. Пиеше панадол и нурофен, а после повръща..

Бе на прага на влизане в болница. Аз кършех ръце как съм допуснала това, притеснения, ужаси.

И добре, че поне по телефона най-сетне се свързахме, а тя жената е била в чужбина, и се разбрахме.

И така - с направление за болница в ръка - дадохме хомеопатия в последната секунда. Веднага успокои се дишането, започна да поема каша, и детето след криза от 24ч. се пооправи. Реших да не ходим в болница. И след седмица всичко бе наред.

Пиеха хомеопатия, когато в градината минаваха шарките - общо 4-5 случай на епидемии с карантинен период. А децата ги минаха без да се разболеят. Даже и на мен ми се прииска да си минат шарките, че да получат имунитет.

Е, имаше една скарлатина, която мина супер леко.

Имаме и много други случаи с щастлив край.

И не може да се сбърка погледа на дете, което е получило подходящото лекарство - по-светъл, по-щастлив, по-спокоен, заспива с усмивка.

Все пак е много добре, че има вече лекари-педиатри-химеопати.

Защото така те могат да поставят точна медицинска диагноза и недай си Боже в случай на нужда да се реагира и с лекарства или хирургия.

Аз лично съм пила хомеопатия и при бременност -заради повръщане, при кървене, за възстановяване след раждане, при тревожност и недоспиване, за енергийно и психическо балансиране.

Много съм доволна. А и с годините развихме чудесно приятелство.

Около мен все повече хора ползват хомеопатия.

А и все повече лекари виждат, че антибиотиците не действат и вече не ги изписват директно като ти видят детето с температура. Даже личната ни лекарка като се убеди как чудодейно оздравяваме се замисли, че все пак и хомеопатията може да действа.

Макар лекарите да я сравняват с плацебо - ами то нали и при лекарствата около 30% от ефекта е плацебо.

През зимния сезон цялото семейство, когато някой почувства първите леки симптоми на грип, използваме осцилококцинум - 1 до 2 дози и на другия ден няма и следа от неразположение...

:):thumbsup::thumbsup:

И ние така, и като кажа аз (умишлено силно), че даваме по 6 лв на зима за една опаковка, и всички в аптеката изпадат в :blink: ступор и мислят, че лъжа. :D

Редактирано от Viki3
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Много съм доволна от 2 вълшебни кремчета, които се предават в хомеопатичната аптека и са напълно натурални:

* при падане, натъртване - Арника 5%, опаковка 20г, 2,70лв.

* при трудно зарастващи рани - КАлендула (невен) 5%, опаковка 20г, 2,50лв.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Много съм доволна от 2 вълшебни кремчета, които се предават в хомеопатичната аптека и са напълно натурални:

* при падане, натъртване - Арника 5%, опаковка 20г, 2,70лв.

* при трудно зарастващи рани - КАлендула (невен) 5%, опаковка 20г, 2,50лв.

Вики, да се знае, че крем Арника не се маже на открити рани или ужулено, само при вътрешни натъртвания, вътрешни кръвонасядания, но без открити рани. Че много боли!

Ако има натъртвания с открити рани, най-добре е прием на Арника "перорално".

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

Преди една година се опитах да издиря една рецепта ,с която съседката ни ни лекуваше като паднем и обелим колято.Тази година се върна от Малта и разбира се търсенето ми се увенча с успех.Тя разказва ,че при нейната внучка са лекували попарено с вряла вода краче и дори не е останал белег.Действало подхранващо и регенелиращо на кожата.Аз лично много се радвам на разпространението на такива неща,тъй като се губят с възрастните хора, а са доста ефективни.

Количествата на отделните съставки са "на око" до получаване на крем с подходяща консистенция.

тамян

дъвка

восък

олио

За тези които не са запосзнати накратко тамяна и дъвката се придобиват от дървета не в България,нещо като нашата смола и са с много лечебни качества, не тамяна за църквата а дъвката за ракия.А до колкото си спомням дори дима на тамяна прочиства от вируси въздуха, нещо като здравеца.

Поздрави на всички и дано да съм била полезна поне на някого.

Ако раната при ожулване или леко порязване не е сериозна, най добре е да....

...не се прави нищо. Само ако е замърсена, да се почисти с кислородна вода, но да се избягва йод директно в раната!

Да се подържи 5 минути на слънце, да се остави малко кръв да изтече или избие във вид на капки, които след малко засъхват и образуват коричка, която не бива да се чопли.

След време се усеща лек сърбеж, който ни подсказва, че "репарацията" е в ход.

Така оставена на Твореца, раната зараства два пъти по-бързо и без да остане белег.

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

С хомеопатията се сблъсках преди десетина години.

Една забравена във влака книга (старо издание) от Учителя, ме срещна с хомеопат, който успя да ми помогне в много труден за мен момент.

Преди няколко месеца, реших, че е наложително да посетя отново хомеопат. Не открих стария ми познайник, по ред причини, но открих друг. Дали го открих, или взаимно се открихме - отделен въпрос. Първият път, след приема на хомеопатичното средство, не усетих нищо. Но изминалите месеци ясно очертават вътрешната промяна в мен.

Пиша, за да споделя изживяното от преди пет дена.

Още в мига на вземане на хомеопатичното средство, в сърдечна чакра усетих приятна топлина. Една вълна избликна и се отправи към главата. От седма чакра, само за миг се появи тъмновиолетова светлина. После, по-бавничко, бликнаха една след друга люлякова, бледожълта, бяла до кристална светлини. Като листенца, се спуснаха надолу - тъмновиолетовата и люляковата до краката; бледожълтата до средата на тялото; бялата до сърдечна чакра; кристалната обгърна главата и остана на върха, като коронка...

Душата ми се усмихна.

Целят свят ми се усмихна.

Аз се усмихнах на себе си...

Пожелавам на всеки, да изпита това невероятно усещане!

Да се усмихнеш на себе си...

lago%2Bcom%2Bnen%C3%BAfares%2Be%2Blib%C3%A9lula%2B-%2B49.jpg

14c901bcff14c8ce.jpg

Линк към коментар
Share on other sites

Лъчезарна, това е усещане, което изживява човек, при приемане на "Симилимума" - най-близкото подобно хомеопатично лекарство - мечтата на всеки хомеопат и... разбира се пациент. :feel happy:

Усещането при всеки е индивидуално и различно в нюансите.

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Аз до сега съм се лекувала с хомеопатия само един път.Това беше миналата година пролетта.И то беше защото от 1 година учех в друг град и при смяната на климата се раболявах почти всеки месец от някой грип.Антибиотиците ми помагаха,оправях се ,но след извесно време пак бях болна и тогава личния ми лекар ми изпиха хомеопатични лекарства.Майка ми беше много скепрична и даже мислеше да не ги купуваме,но в крайна сметка ги купихме.Пих ги в продължение на месец и след това се оправих и спрях да се раболявам толкова често.Също така и баба ми е пила такива лекарства и и бяха помогнали,не помня какъв и беше точно проблема и.Но също така  познавам много хора,които са скептично настроени към тях..

Линк към коментар
Share on other sites

_edno_momi4e_

...Но също така познавам много хора, които са скептично настроени към тях...

В една много мъдра книга пише - "който повярва, ще бъде спасен!"

От друга страна обаче, 30% до 40% от населението на т.н. "бели държави" ползва хомеопатия, а в Индия процента е доста по-висок.

Английското кралско семейство ползват хомеопатия от 160 години и са изключително здрави. Спомнете си за кралицата Майка която доживя 103 години.

Почти целия Холивуд също използват хомеопатия.

В България интереса към хомеопатията постепенно, макар и много бавно се увеличава.

Много по-бавно, в сравнение с рязкото увеличаване на хроничните, острите и тежките болести.

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Преди около 1 година майка ми се обърна към хомеопатията за лечение на витилиго. Витилигото се бе появило за няколко месеца след стрес. Мазилата които предписаха дерматолозите естествено не помогнаха. Александър Папанчев й даде 1 капка и след няколко дни още няколко. Тези капки веднага успокоиха нервите. Започна да спи без да взима лекарства. Последните дни забеляза , че белите петна са започнали да се пигментират. Не помня името на капките, но майка ми твърди ,че когато й стане нервно си капва от тях.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

И аз огодини търся методи за лечение не само на тялото но и на душата.Преминах през много мъки и страдания докато открия хомеопатията.Опитах при доктори,лечители,врачки,баячки......... но без никакъв резултат.И тъикато в нашият град няма хомеопати го открих в София безкраино съм му благодарна тои ми помогна да се почувствам в мир със себе си.След всяко наше виждане изчезваше по една болежка,с повишено настроение и положителна нагласа аз се чуствах като нов човек.За мое учудване а сигорно и ваше изчезнаха като по чудо хронични заболявания от които докторите ми казаха че няма отърване.Списъкът е огромен но аз държа да ги спомена защото и за мен е цяло чудо как успя да ме излекува.Ще започна с това че ежедневните главоболия вече са минало,себореиния дерматит и акнето ги няма,косопада и депресията,изблиците на нервност и истериите спряха.Вкъщи казват че съм нов човек.оперирана съм от кисти много пъти последната беше достигнала размерите на яице искаха пак да ме оперират но тои ми помогна и само за две седмици изчезна докторите изпаднаха в транс.Цяло чудо е тази наука.ОГРОМНО ВЛАГОДАРЯ на АЛЕКСАНДЪР.БОГ ме доведе при Вас.Виолета.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...