Прехвърляне към съдържание

Снимка
* * * * * 2 Гласове

Методът Силва

• Please log in to reply
42 мнения в тази тема

#1 Иво

Иво

Администратор

• Администратор
  • ПипПипПипПипПип
  • 2362 Мнения:

Публикувано: 02 февруари 2005 - 12:12

Методът Силва

Когато бях в 11ти (последен) клас си спомням, че се запознах с метода Силва и останах много вдъхновен и впечатлен. Даже в час на класния изнесох лекция по въпроса за мозъчните полусфери, алфа вълните и силата на мисълта. Естествено отнесох всички подсвирквания и подигравки на класа.... :P

Силва методът е разработен от Хосе Силва. Преди да създаде метода си, Хосе Силва е прекарал 22 години в търсене и изучаване на разлини научни и духовни методики. Първото представяне на Методът Силва е през 1966г. В момента този метод се преподава в над 100 страни на над 25 езика. Доколкото знам на няколко пъти в София имаше курсове по метода Силва. Има излезли и повече от 4-5 книги по темата на български.

Според някои източници това е един християнски метод, съчетан с древна мъдрост и наука.

Приложението на методът Силва е в много сфери: здраве и лекуване, бизнес, творчество, визуализция, сънища и мн. други.

Даже и до днес понякога практикувам една Силва техника за справяне с болката, както и понякога техниката за въображаемата лаборатория и невидимите помощници.

Знаете ли повече за този метод?
Имате ли опит и резултати?

Поздрави,
Иво
  • 1

Съществува мрежа от енергия, течаща през всички живи същества.

Благоденствието на този свят... е навсякъде около нас.

из филмът "Аvatar"

#2 Гост_Guest_*

Гост_Guest_*
  • Гости

Публикувано: 13 март 2005 - 15:05

:D
Здавейте,
Познавам метода Силва и е нещо страхотно. От няколкото книги, които съм си купила " Ти лечителят" -, "Методът Силва за контрол на ума " от Хосе Силва и "Метода Силва за контрол на ума -Менталната динамика " от Хосе Силва и Бърт Голдман съм запозната с метода и наистина помага при болка , при желание да се концинтрираш и чрез визуализаране на определен образ в съзнанието си с цел контролираме нашия собствен ум. С помоща на този метод може да засилим и паметта си. Описани са и техники на метитация за релаксация, за преодоляване на семейни проблеми, стрес , за трайно скъсване с вредни навици. Това е метод който те учи сам да решаваш проблемите си и да не разчиташ на другите. :thumbsup:
  • 0

#3 Милкана

Милкана

Участник

• Участници
  • ПипПипПип
  • 476 Мнения:

Публикувано: 29 юли 2005 - 23:02

Бях в гимназията, може би в 9-ти клас. Имахме учителка по английски, която ни говореше за алфа вълните и работата на мозъка. Учеше ни как можем да включим мозъка си на определено ниво, как да медитираме. Разбира се, с наше съгласие. Имаше само едно момиче, което открито се противопостави. После стана лекарка..не знам дали е добра, дано... Учителката ни за жалост напусна работа, предполагахме защо. Запазих връзката си с нея и в някои трудни моменти сме си говорили. Друго едно момиче от нашия клас, всъщност моята приятелка, впоследствие успя да развие някои техники.
  • 0
Nosce te ipsum

#4 Пришелец

Пришелец

Новодошъл

• Участници
  • Пип
  • 140 Мнения:

Публикувано: 02 август 2005 - 12:21

определено действа, тъй като е свързан с визуализация и положително самовнушение.
но това което е хубаво да се има предвид е какво точно визуализира човек и за какво го използва, и доколко това е в съответствие с Божията воля, за да няма кармични последствия.
  • 0

#5 Орлин Баев

Орлин Баев

Приятел на Портала

• Психотерапевти
  • ПипПипПипПипПип
  • 3882 Мнения:

Публикувано: 14 август 2005 - 16:47

Ами да, нещо чудесно е, макар и нищо ново! Когато човек се стреми към истината, определено гледа само нагоре, и се спъва в ежедневието си - но както и в целият живот съществуват две течения - нагоре и надолу, инвол. и еволюция и т.н., така и дух. стремеж трябва да е както нагоре, към неизвестното, така и надолу, към ежедневният живот - като соковете на едно дърво! Аз напоследък пробвам доста практично самовнушение в състоянието между сън и будност - често при мен това е цели часове поради безсънието ми - та, методът |Силва - Браво на човека за опресняване на древното учение и възможностите му! А за какво се използва, зависи от морала на човека!
  • 0

Любовта подмладява човека и го прави безсмъртен! Любовта внася в човека всички възможности за постижения! Беинса Дуно

#6 Венцислав_

Венцислав_

Приятел на Портала

• Участници
  • ПипПипПипПипПип
  • 2327 Мнения:

Публикувано: 27 август 2005 - 14:40

То не е и толкова забравено древно учение. Направо си е нормално явление при всички духовни течения...
  • 0
"Истината е земя без пътища."

#7 mihaela

mihaela
  • Участници
  • 45 Мнения:

Публикувано: 27 август 2005 - 18:29

може ли да обясни някой по подробно какъв е метода на Силва,как се практикува <_<
  • 0
"Ако нямаш воля,жалко за таланта"

#8 Д-и-д-к-а

Д-и-д-к-а
  • Участници
  • 5 Мнения:

Публикувано: 15 септември 2005 - 21:56

Здравейте!

Михаела не мога да ти дам изчерпателна информация за метода Силва, но тази седмица видях обява за тридневен курс в книжарница "Нова епоха" на ул.6-ти септември
Доколкото знам се активират духовните способности на човек и се усвояват техники за дълбоко отпускане, контрол на сънищата, обучение на интуитивния ум, премахване на нежелани навици и т.н.
Дано съм ти била полезна. B)
  • 0

#9 Гост_Guest_*

Гост_Guest_*
  • Гости

Публикувано: 16 септември 2005 - 19:09

Привет на вси4ки!
Според мен най-добре е, който проявява интерес, да се запознае ли4но с написаното в "Методът Силва за контрол на ума " от Хосе Силва и "Метода Силва за контрол на ума -Менталната динамика " от Хосе Силва и Бърт Голдман. Сам ще прецени с какво да запо4не. Техниките са приложими и спред мен не могат да се ползват за лошотии :-)
Аз съм доволна от вси4ко, което съм успяла да използвам - за болка, за отмора, за визуализация ...
Успех!
  • 0

#10 Гост_Сатори_*

Гост_Сатори_*
  • Гости

Публикувано: 20 декември 2005 - 22:25

Здравейте! Аз се запознас с метода тази година и го практикувам от някъде 4 месеца мисля и смея да кажа че наистина има голям ефект. Тъй като се занимавам през свободното време с бойни искуства и определено помага за преодоляване на болката и за овеличаването и на прага на поносимост помага и за съня за отморяването и за премахването на ограничителните обеждения които имаме всички!!! :thumbsup2: Хора помага :) това наистина е една качествена стъпка към постигането на ХАРМОНИЯ :) :angel:

Всичко се крие в практиката!
  • 0

#11 Багира

Багира

Приятел на Портала

• Участници
  • ПипПипПипПипПип
  • 1023 Мнения:

Публикувано: 21 декември 2005 - 02:58

Много зависи от гледната точка, от целта на занятието! Методът работи, наистина, практически позволява да моделираме събития. Образно казано- чрез него се сдобиваме с чудесна магичедка пръчка! Мислите и желанията ни се материализират! Съвсем реално! Само че не сме много добри магьосници. Искаме да действаме, опияняваме се от моженето си, но нямаме контрол и разбиране и отговорност за последствията на действията си. Не сме същества, които разбират и се съобразяват с взаимовръзката и дълбочината на явленията. Искаме да бъде Нашата воля. Само че ако Божието творение е това, което изпълнява Божията воля, значи по този начин се утвърждаваме като съществото, което казва: "Да бъде моята воля! " . После казваме молитвата "Отче наш" и даже не се замисляме какво казваме!
Внимавай много за резултатите от прилагането на Силва метод! Проблемът е не дали действа, или не действа- в това няма никакво съмнение, а в това, че от действието му има последствия! Един от опасните ефекти, например, е, че моделираните от нас явления, изискват от нас все по- голямо внимание и енергия, за да ги поддържаме! Е, наблюдавай внимателно и спри навреме! Все пак като първа стъпка в себепознанието и в познаването на света е много ценен и практичен. Просто не спирай само до там.
  • 1

#12 Добромир

Добромир

Приятел на Портала

• Участници
  • ПипПипПипПипПип
  • 1723 Мнения:

Публикувано: 16 ноември 2006 - 00:32

Съгласен съм с Багира. Западните интерпретатори (с редки изключения, като Учителя Беинса, но и той по дух е източен) правят едно основно отклонение от източните духовни учения - преплитат, често по недопустим начин, перспективите на развитието и желанията на егото. Освен това онова, което е било давано само на заслужаващи го, но затова пък - безплатно, сега е арена на разпродажба на всеки, който е в състояние да си плати. Не мога още да преценя дали плюсовете или минусите от такъв вид популяризация надделяват, но във всички случаи е необходимо внимание. Човекът от Запада, т.е. нашего брата, много лесно се подхлъзва по наклонената дъска на: щом го искам, значи е правилно и остава да видя как да го осъществя...
  • 0

#13 Донка

Донка

Приятел на Портала

• Глобални Модератори
  • ПипПипПипПипПип
  • 6135 Мнения:

Публикувано: 16 ноември 2006 - 08:00

преплитат, често по недопустим начин, перспективите на развитието и желанията на егото. ...Човекът от Запада, т.е. нашего брата, много лесно се подхлъзва по наклонената дъска на: щом го искам, значи е правилно и остава да видя как да го осъществя...

:thumbsup: :thumbsup:
Напълно споделям мненията на Багира и Добромир!
Според мен преди да прилага подобни методи, човек е хубаво да провери дали става дума за желание на Егото и някаква зависимост или за перспектива на развитието. Не е сложно - желанието на Егото и зависимостите реагират болезнено на "Ако това се случи, ще съм щастлив, ако не стане - пак ще съм щастлив - Бог нека реши какво е най-доброто за мен и останалите!". Ако усетим прекалено силна тръпка и болка при визуализацията на двата противоположни варианта - това е предупреждение да спрем и обмислим добре какво визуализираме. Перспективата, която е нашата пътека обикновено предизвиква спокойна радост при изричане на по-горната формула.
  • 0

Ученикът трябва да има сърце, чисто като кристал, ум, светъл като Слънцето, душа, обширна като Вселената, дух, мощен като Бога и едно с Бога! 

#14 new_silva_fan

new_silva_fan
  • Участници
  • 1 Мнения:

Публикувано: 04 септември 2007 - 15:55

Добър ден, тук има ли изкарали курса, защото много искам да задам един въпрос.
  • 0

#15 bee_bg

bee_bg

Приятел на Портала

• Участници
  • ПипПипПипПипПип
  • 984 Мнения:

Публикувано: 04 септември 2007 - 16:54

Незнам за курса , но за този метод има общо описание и може да се изтегли от Тук

Има и други интересни неща .
  • 0

Душата ми - това е моята индивидуалност, в нея нямат място нито човек, нито дявол, нито бог дори.

#16 Иво

Иво

Администратор

• Администратор
  • ПипПипПипПипПип
  • 2362 Мнения:

Публикувано: 01 октомври 2007 - 15:54

В събота и неделя участвах в семинар по метода на Хосе Силва. Прекрасни резултати. Работата в група и с инструктор има своите предимства. :thumbsup2:

НелиТ, би ли ни разказала повече? Как прочитат заниманията? Какви резултати и личен опит имаш и т.н.
  • 0

Съществува мрежа от енергия, течаща през всички живи същества.

Благоденствието на този свят... е навсякъде около нас.

из филмът "Аvatar"

#17 НелиТ

НелиТ

Участник

• Участници
  • ПипПипПип
  • 321 Мнения:

Публикувано: 01 октомври 2007 - 17:04

В събота и неделя участвах в семинар по метода на Хосе Силва. Прекрасни резултати. Работата в група и с инструктор има своите предимства. :thumbsup2:

НелиТ, би ли ни разказала повече? Как прочитат заниманията? Какви резултати и личен опит имаш и т.н.

С удоволствие ще ви разкажа :3d_062: . Може би утре.
  • 0

#18 Слънчева

Слънчева

Приятел на Портала

• Модератори
  • ПипПипПипПипПип
  • 5864 Мнения:

Публикувано: 01 октомври 2007 - 18:24

Аз също като някои приятели смятам, че този метод трябва да се използва разумно. Его-то ни е лош съветник. Когато един човек няма самопознание също не би могъл да го приложи съвсем добре. Все пак зависи за какви цели се ползува...
  • 1

#19 Багира

Багира

Приятел на Портала

• Участници
  • ПипПипПипПипПип
  • 1023 Мнения:

Публикувано: 02 октомври 2007 - 19:35

Хъм-м-м... Резултати безусловно има. А за прекрасността им се разбира по- късно. И все пак за някои това е необходима част от пътя. Дано разберат, че в най- добрия случай си остава част.
  • 1

#20 Добромир

Добромир

Приятел на Портала

• Участници
  • ПипПипПипПипПип
  • 1723 Мнения:

Публикувано: 02 октомври 2007 - 19:59

<_< Кажи за всеки случай и за цената. Аз съм участвал в доста платени семинари, но най-скъпото досега беше двеста и нещо за 5 дни, а това е май същата цена за 6 часа, поне такава покана получих наскоро... Между другото, най-голяма полза съм имал от безплатно обменените с приятели идеи и техники, на второ място от не много скъпите семинари, а най-"солените" обикновено се оказваха относително безполезни. И това е обяснимо - организаторите на последните мислят много повече за печалбата и евентуално активиращите я повърхностни ефекти, докато другите поне от време на време се сещат и за истинските интереси на участващите! :rolleyes:
  • 0

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители