Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Различни неразположения, болки, симптоми. Лечение.


Recommended Posts

От два дни съм със страхотно разстройство,като вчера имах и температура.

Във изпражненията ми има и кръв,и то не като жилки а ясна тъмна кръв.

Тук е момента да спомена че в деня във който получих растройството,бъх много потна а след това

се изложих на много силно течение.

Та мисълта ми е възможно ли е от това да съм вдигнала т-ра и да съм получила разстройството, и следователно да съм възбудила хемороидите,и от тук да е кръвта.

Много съм притеснена,моля за съвет.

Линк към коментар
Share on other sites

Ъъъ...

Не знам каква точно новина е това, но най-вероятно, да, имаш хемороиди. Не е кой знае какво.

Че си настинала качествено - ясно е, после, според организма, повлекла си и други възпаления и е почти явно, че кръвта е от хемороиди.

Просто иди на лекар и всичко ще е наред.

Линк към коментар
Share on other sites

http://www.beinsadouno.com/board/index.php..._post&f=126 Редактирано от Аделаида
Линк към коментар
Share on other sites

Днес сутринта,вече се изходих по-твърдо.

Стори ми се че има съвсем малко кръв ,но смешана

и със слуз.Притесни ме че изходих храната,която

съм поела почти цялата-в смисъл на парченца,

без да се е разложила.

Моля ви ако някой знае нещо да пише.

Страх ме е да не е някой рак,защото имам две

дечица едното е още бебенце.

п.с.Искам също да подчертая че и друг път ми се е случвало

да имам кръв във изпражненията,но само по-един два пъти

и по малко.

Но този път беше доста.

МОЛЯ ви пишете.

ПОЗДРАВИ!!!!

Линк към коментар
Share on other sites

Sillviq1981 може ли на няколко въпроса да си отговориш.

Искаш ли твърде много от себе си? Насилваш ли се, създаваш ли си натиск за да завършиш нещо? Искаш ли прекалено много от себе си? Нервираш ли се когато нещата не стават достатъчно бързо както ти искаш?

Линк към коментар
Share on other sites

Днес сутринта,вече се изходих по-твърдо.

Стори ми се че има съвсем малко кръв ,но смешана

и със слуз.Притесни ме че изходих храната,която

съм поела почти цялата-в смисъл на парченца,

без да се е разложила.

Моля ви ако някой знае нещо да пише.

Страх ме е да не е някой рак,защото имам две

дечица едното е още бебенце.

п.с.Искам също да подчертая че и друг път ми се е случвало

да имам кръв във изпражненията,но само по-един два пъти

и по малко.

Но този път беше доста.

МОЛЯ ви пишете.

ПОЗДРАВИ!!!!

Мила, моля те, отиди на преглед!

Между смущенията в храносмилането и кръвта вероятно няма връзка. Ако тя беше по-вътрешна, въобще нямаше да я познаеш, че е кръв.

Консултирай се с гастроентеролог за храносмилането (вероятно е някакво моментно разтройство), а за хемороидите - с хирург или проктолог.

Линк към коментар
Share on other sites

Проблема е че съм от малък град,и трябва да отида до Враца.

А със тия две деца.........

Но все пак ще намеря време и ще ви послушам да отида.

Приятен ден ви желая,и отново благодаря.

Линк към коментар
Share on other sites

Sillviq1981 може ли на няколко въпроса да си отговориш.

Искаш ли твърде много от себе си? Насилваш ли се, създаваш ли си натиск за да завършиш нещо? Искаш ли прекалено много от себе си? Нервираш ли се когато нещата не стават достатъчно бързо както ти искаш?

Ами май за съжаление да :(

Линк към коментар
Share on other sites

Иди на лекар, за да изключиш диагнозата рак и да се успокоиш. Яж по-меки неща, без пикантно да не си дразниш червата. Пий много течности и се движи. Прави упражнения за таза - помага примерно, дори и да ти се сложи смешно, типичната гимнастика за бременни. Ако можеш, смени "тоалетната поза" (клекналото положение помага и дори лекува).

Но най-вече иди на лекар.

Линк към коментар
Share on other sites

Иди на лекар, за да изключиш диагнозата рак и да се успокоиш. Яж по-меки неща, без пикантно да не си дразниш червата. Пий много течности и се движи. Прави упражнения за таза - помага примерно, дори и да ти се сложи смешно, типичната гимнастика за бременни. Ако можеш, смени "тоалетната поза" (клекналото положение помага и дори лекува).

Но най-вече иди на лекар.

Аз ям МНОГО люто.Възможно ли е и това допълнително да възбужда

хемороидите-ако е от тях естествено.

Линк към коментар
Share on other sites

Притесни ме че изходих храната, която съм поела почти цялата-в смисъл на парченца, без да се е разложила.

За да се смели храната в стомаха, трябва първо зъбите добре да поработят. Спазвай правилото, това което ядеш да го сдъвкваш почти на каша. Отнема време, но е по-полезно - както за зъбите така и за стомаха.

Бих ти препоръчала да прочетеш Книга за здравето - можеш да намериш много полезни неща.

За рак не се притеснявай - освен повишаване на температурата, той се съпровожда и от лесна уморяемост, рязка загуба на телесното тегло, болки, изменения в цвета и състоянието на кожата. Сигурно е някакво стомашно неразположение.

Редактирано от Ася_И
Линк към коментар
Share on other sites

Най-вече заболяванията на кръвоносните съдове произлизат от сърдечната чакра, което ще рече първоелемента "Въздух" и демон "Тъга" (нещастие).

По принцип всеки, който е прекалено "Огнен" (емоционален), т.е. всеки който е с излишък в трета чакра - слънчевия сплит има склонност да "исушава" водата в себе си, а повечето знаят, че човешкия организъм е изграден предимно от вода и ето ти патологии в различен характер - заболявания на тъкани и органи.

Според древнокитейската медицина, всеки, който има проблеми с черния си дроб или с жлъчката е склонен към лютивия вкус, често е гневен или ядлив, бързо се "пали", кибритлия е.

Първа чакра, която се намира между ануса и гениталите, с първоелемент "Земя", отговаря и за дебелото черво. Ето защо патологиите свързани с дебелото черво често съвпадат с патологии свързани с областта на сърцето и белите дробове - първоелемент "Въздух". Първа чакра е чакрата на страховете. Отговаря за костната система и материалното тяло.

Ако храната, който излиза на нашия изход е все още в състояние подобно на състоянието в което сме я поели, то това говори отново за проблем в третия енергиен център - слънчевия сплит, където принадлежащите му органи - далак, панкреас, черен дроб и жлъчка, активно участват в храносмилателния процес. Такив човек, в такъв момент ямно не допуска да приеме нещо от вън, което се случва.

Лютото, сладкото, тотюнопушенето, алкохолът, острите подправки увреждат кръвоносните съдове. Проблем също има и във втори енергиен център, с първоелемент "Вода", където е насладата от живота и над който властват демоните на "Вината" и "Комплекс за малоценност".

Липсата на "Вода" (наслада) засилва "Огъня" (яда, гнева, емоцията) и ето ти "пожари", който като всяка една стихия са опустошаващи.

Какво може да бъде направено?

Чакрите или енергийните центрове са подредени една под друга. Те напълно съвпадат с жлезите с вътрешна секреция от Ендокринната система. Ако някоя от жлезите не секретира в умерени граници, то тя или преминава в излишък или в недостиг, а това от където и да го погледнеш си е дисбаланс. Чакрите са свързани една с друга и ако се "разклати" първата то се "клатят" и всички останали в посока нагоре. Ту наляво, ту надясно. :)

Вожно е човек в такъв момент да погледне навътре в себе си, да направи правилен самоанализи да предприеме нужните действия.

Ако липсва "Вода" - добави.

Ако е много "Огъня" - намали.

Ако има страх - изкорени.

Ако липсва наслада - усили.

Ако присъства тъга - премахни.

"Разсъждението ще те пази." Разсъждавай трезво и разумно. Не се подавай на първични реакции (реактивмност). Милси три пъти, преди да действаш. Дибий познание върху въпросите: "Какво съм аз?"; "Кой съм аз?"; "Къде съм аз?"

Използвай помощниците: "Какво от това?"; "Е, и?"

В "нашия" свят на твърдата материя всичко се свежда до 5-те сетива: мириз, вкъс, зрение, осезание, слух.

Тази сетивност принадлежи на петте чакри, но тя (сетивността) винаги може да бъде отправено в две посоки - навън и навътре. Ако посоката "навън" не ни донася нищо повече от една несигурност, от едно страдание, то е време да обърнем поглед и навътре.

Вън от нас дори и така нареченото от нас "щастие" е временно, защо о и то е дето на света на твърдата материя, а той самия по същината си е двойствен, променлив, нестабилен. Ето защо всичко свързано с този външен свят е несигурно и нестабилно, склонно към промяна. Външното щастие е само мнимо щастие, то е временно явление и се редува винаги със своето братче - нещастието, именно поради двойствеността на света (външния).

Стабилността на щастието може да бъде открита само и единствено вътре в човека. Това вътрешно щастие е непоколебимо, то не е склонно към промяна.

Всичко това може да бъде оприличено със запалена свещ. Ако човек излезе извън домът си, то запалената свещ, която носи, ще е подвластна на външните условия - вятър, дъжд, мъгла... Но ако ч(овек се прибере у дома си, то тази свещ ще остане извън властта на външните условия, ще бъде нопоколебима. От нея ще могат да бъдат запалени всички Светилници, да се наклъде огън да се създаде уют, топлина, да си приготви човек ястие, и да има възможност с всичко това да приютява и гощава заблудени скитници, странствощи бедняци и всякакви бездомници.

Такъв дом е образцов, той Свети.

Това е да си оттеглиш сетивността и да навлезеш навътре в света на медитацията, на тишината, на Абсолютната Пустота, от което да протече Елексирът на Живота, да се роди чист извор, бистър като кристал.

Но до тогава ще е налице страданието, което ще е необходимо като единствен двигател, който да те бута към вътрешното, към Реалното и Стабилното, към истинския Живот!

Поздрави към вас от мен сега долитат!

Бъдете здрави!

:)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Безкрайно съм благодарна на Sillviq 1981, че повдигна въпроса за това заболяване , което не е никак толкова невинно , колкото хората си мислят. Аз от 10 години се боря с този "кошмар" , ако така мога да се изразя, защото винаги съзнанието ми е заето , с какво се храня и дали достатъчно целулоза има в храната , която съм поела , или достатъчно течности съм изпила и т.н. Оперирана съм от хемороиди и въпреки всичко ако не внимавам с какво се храня, те се възвръщат отново. Искам да споделя от личен опит, какво правя за да не се появяват отново. Първо внимавам да не се излагам на отрицателни емоции и стресови ситуации , с което е доста трудно човек да се справи , но определено ми помага медитацията.

Второ сутрин на гладно винаги се храня с плод ( плодове), примерно: (круши, сини сливи, киви, смокини, диня, каисии, манго.), но не и банани. Спрях да консумирам месо и колбаси и в малки количества ползвам кашакавал , сирене и пресно млеко. По 250 гр. минимум зеленчуци на ден и ако имате здрав стомах най - добре е в суров вид - салати. Туршии и лютиви подправки, просто ми се наложи да ги забравя и едно от най- важните условия е , че ползвам квасен типов или ръжен хляб, т.е. хляб без всякаква мая. Маята действа убийствено на дебелото черво и активира хемороидите . Последното, за което се грижа ежедневно са движението и течностите, по 1.5 - 2 литра на ден , било чайове, вода и сокове, без газирани напитки и алкохол.

По този начин балансирам нещата и повярвайте ми работи.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Безкрайно съм благодарна на Sillviq 1981, че повдигна въпроса за това заболяване , което не е никак толкова невинно , колкото хората си мислят. Аз от 10 години се боря с този "кошмар" , ако така мога да се изразя, защото винаги съзнанието ми е заето , с какво се храня и дали достатъчно целулоза има в храната , която съм поела , или достатъчно течности съм изпила и т.н. Оперирана съм от хемороиди и въпреки всичко ако не внимавам с какво се храня, те се възвръщат отново. Искам да споделя от личен опит, какво правя за да не се появяват отново. Първо внимавам да не се излагам на отрицателни емоции и стресови ситуации , с което е доста трудно човек да се справи , но определено ми помага медитацията.

Второ сутрин на гладно винаги се храня с плод ( плодове), примерно: (круши, сини сливи, киви, смокини, диня, каисии, манго.), но не и банани. Спрях да консумирам месо и колбаси и в малки количества ползвам кашакавал , сирене и пресно млеко. По 250 гр. минимум зеленчуци на ден и ако имате здрав стомах най - добре е в суров вид - салати. Туршии и лютиви подправки, просто ми се наложи да ги забравя и едно от най- важните условия е , че ползвам квасен типов или ръжен хляб, т.е. хляб без всякаква мая. Маята действа убийствено на дебелото черво и активира хемороидите . Последното, за което се грижа ежедневно са движението и течностите, по 1.5 - 2 литра на ден , било чайове, вода и сокове, без газирани напитки и алкохол.

По този начин балансирам нещата и повярвайте ми работи.

А колко време горе-долу ще продължи кръвотечението.

Във момента след изхождане има само по-една две капки кръв.

Обаче все още си ходя по 4-5 пъти до тоалетна,а и изпражненията все още са си редки.

Линк към коментар
Share on other sites

sillviq1981,

А какъв е хранителния ти режим сега?

Щом толкова време продължава разхлабването защо не пробваш малко с народна медицина?

Изпечи си ябълки - запичат, а и са вкусни. Варените на пара моркови имат същия ефект, оризът, както и отварата от него. Отвара от семената на дюлята, листа от орех.

Линк към коментар
Share on other sites

А колко време горе-долу ще продължи кръвотечението.

Във момента след изхождане има само по-една две капки кръв.

Обаче все още си ходя по 4-5 пъти до тоалетна,а и изпражненията все още са си редки.

Съветвам те, когато хемороидите са ти обострени и дебелото черво реагира по същия начин, да спазваш следната диета:( това пак от собствен опит)

Три , четири дни до една седмица, ще си вариш ориз с моркови и тиквичка и ще ги пасираш на каша. На втория ден или третия за разнообразие ще си свариш картофи с моркови и пак ще ги направиш на пюре. Никакъв хляб, млеко и сурови зеленчуци, докато ти се оправи стомаха. Печената ябълка е много добре за случая! Кръвотечението продължава докато не се успокоят дебелото черво и хемороидите. Даи почивка на организма си!

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...