Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Адамантни частици


Recommended Posts

Не знам дали точно така се казват, а вероятно има и други названия.

Говоря за съвсем малките миниатюрни светещи частички, които понякога виждаме, гледайки небето. Те се движат и както днес установих в ритъм. Всъщност, като че ли има и тъмни частички, но не съм сигурна.

Всъщност ги виждам от малка и винаги съм си мислела, че това да прашинки, обляни в светлина или нещо такова. Днес не знам защо реших да направя вятър, за да видя дали ще им повлияе. Изобщо не им повлия. После си помислих, че може би този ритъм, в който "танцуват" е моя собствен сърдечен пулс, а това са някакви мини частички в окото ми. Но ритъма им беше една идея по-бавен и не беше моя. Допуснах за кратко почти невероятното твърдение, че може да са фотони, но бързо(хм...) беше отхвърлено, заради движението им. А движението беше на групички от по-няколко светлинки се събират, завъртат се, разпръкват се, събират се с други, завъртат се, разпръскват се... и тн, като не мога да преценя броя, но за посоката на завъртане ще се поинтересувам при следващото наблюдение.

Какво знаете за тях?

(Надявам се, че това е подходящия подфорум за това питане.)

Линк към коментар
Share on other sites

Не знам дали точно така се казват, а вероятно има и други названия.

Говоря за съвсем малките миниатюрни светещи частички, които понякога виждаме, гледайки небето. Те се движат и както днес установих в ритъм. Всъщност, като че ли има и тъмни частички, но не съм сигурна.

Всъщност ги виждам от малка и винаги съм си мислела, че това да прашинки, обляни в светлина или нещо такова. Днес не знам защо реших да направя вятър, за да видя дали ще им повлияе. Изобщо не им повлия. После си помислих, че може би този ритъм, в който "танцуват" е моя собствен сърдечен пулс, а това са някакви мини частички в окото ми. Но ритъма им беше една идея по-бавен и не беше моя. Допуснах за кратко почти невероятното твърдение, че може да са фотони, но бързо(хм...) беше отхвърлено, заради движението им. А движението беше на групички от по-няколко светлинки се събират, завъртат се, разпръкват се, събират се с други, завъртат се, разпръскват се... и тн, като не мога да преценя броя, но за посоката на завъртане ще се поинтересувам при следващото наблюдение.

Какво знаете за тях?

(Надявам се, че това е подходящия подфорум за това питане.)

И аз ги виждам от малък, но не знам какво са. Може би енергия, част от праната - не съм сигурен ?!

Линк към коментар
Share on other sites

Става въпрос за ектоплазма. Това вещество е познато най-вече на занимаващите се с медиумизъм. В нета вероятно може да се намери много информация, но се съмнявам сериозно по отношение на това, доколко тази информация е действително полезна за някого.

Линк към коментар
Share on other sites

Оказва се, че хората, които ги виждат, съвсем не са малко. Някои ги описват като бяло-черни точици и пръчици или неправилни форми. Предполагам, не говорят за тях, защото никой друг не го прави. Ако са деца, може да си мислят, че имат проблем със зрението и да се притесняват.

Ето един пример, защо всяка информация може да бъде от полза.

Линк към коментар
Share on other sites

:hmmmmm: Хмммм това не е ли естествено!? В смисъл не ги ли виждат всички светещите бели точици които аз (може да ми се смеете) понякога оприличавам във формата на цветя? Никога не съм се замисляла, понякога са червени но...Ще обърна повече внимание на това :) . Поздрави! Редактирано от Fut
Линк към коментар
Share on other sites

Доколкото знам наистина много хора ги виждат, но не им обръщат внимание, тъй като ги смятат за прах или други частици във въздуха или за резултат от силната слънчева светлина (при силна слънчева светлина и на светъл, едноцветен фон, тези частици са по-лесно видими).

Линк към коментар
Share on other sites

Доколкото знам наистина много хора ги виждат, но не им обръщат внимание, тъй като ги смятат за прах или други частици във въздуха или за резултат от силната слънчева светлина (при силна слънчева светлина и на светъл, едноцветен фон, тези частици са по-лесно видими).

Така е. :hmmmmm: Сега като се замисля и в мъгла също се виждат, но не съм сигурна. Но при ясно време се виждат много добре и ако човек се отпусне и не мисли, за нищо а просто си седи с леко разконцентриран поглед след време се забелязват много цветове :) . Някой има ли подобна опитност? Всъщност всички виждаме тези цветове, но те са толкова нежни и ефирни, че въобще не им обръщаме внимание, така както не се замисляме и за Адамантните частици (сега разбрах, че ги наричат така) :) .

Редактирано от Fut
Линк към коментар
Share on other sites

Интересно....И аз ги виждам при ясно време и особено като гледам в небето....Не съм обръщала особено внимание на това,мислех си че са ситни частици прах,по късно рещих,че е прана и повече не съм търсила обяснение.Дали например очен лекар има обясние явлението? :rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

Интересно....И аз ги виждам при ясно време и особено като гледам в небето....Не съм обръщала особено внимание на това,мислех си че са ситни частици прах,по късно рещих,че е прана и повече не съм търсила обяснение.Дали например очен лекар има обясние явлението? :rolleyes:

Impulsa не зная дали очен лекар може да го обясни, но в онези паметни времена (времената на "Куцото Куче" :)) с една групичка приятели четяхме "Селестинските Пророчества". Тогава се бяхме амбицирали да се научим да виждаме аурите на всичко живо :).Научихме се, беше много вдъхновяващо, защото споделяхме опитности и бяхме много вдъхновени. Тогава майка ми полюбопитства какво толкова се взирам и аз и разказах, но не мислех че ще опита. Интересното е че тя има заболяване на едното око и въпреки всичко бързо схвана за какво става въпрос и започна да вижда цветовете, за които споменах. Беше много красиво и вдъхновяващо това което виждахме всички. Тогава имах чувството, че ако има бои наблизо направо с пръсти бих рисувала, а не съм художник. Това е което искам да ти споделя. Поздрави и :3d_064:

Линк към коментар
Share on other sites

Аз виждам 2 неща във въздуха . Едните са точно тези блестящи точици ,които ,когато не са директно осветени ,изглеждат тъмни .Те са наистина в едно постоянно ритмично движение , на въртене ,като събиране и разпръскване.

А другите неща ,които виждам са нещо като плаващи из пространството микроорганизми , с неправилна форма. Някои са дълги ,като ленти други са късички като остатъци ,нещо като тъмни структури ,които се носят из пространството.

Понякога сутрин преди да стана от леглото ги наблюдавам,когато съм на плажа е истинско удоволствие да потъна в блестящите точици ,които се събират и разпръскват . Когато имам време и спокойствие ги съзерцавам . И си мисля ,как нищо от света ,които познаваме не е само това ,което се вижда на пръв поглед. Как всичко видимо е толокова условно и наистина съзнанието на човек ,определя неговата видимост за нещата .

Линк към коментар
Share on other sites

Аз виждам 2 неща във въздуха . Едните са точно тези блестящи точици ,които ,когато не са директно осветени ,изглеждат тъмни .Те са наистина в едно постоянно ритмично движение , на въртене ,като събиране и разпръскване.

А другите неща ,които виждам са нещо като плаващи из пространството микроорганизми , с неправилна форма. Някои са дълги ,като ленти други са късички като остатъци ,нещо като тъмни структури ,които се носят из пространството.

Понякога сутрин преди да стана от леглото ги наблюдавам,когато съм на плажа е истинско удоволствие да потъна в блестящите точици ,които се събират и разпръскват . Когато имам време и спокойствие ги съзерцавам . И си мисля ,как нищо от света ,които познаваме не е само това ,което се вижда на пръв поглед. Как всичко видимо е толокова условно и наистина съзнанието на човек ,определя неговата видимост за нещата .

:thumbsup: Така е, всъщност въобще не е трудно да доловиш и цветовете виждат се, но просто не си даваме сметка за това. Едва когато се научим си казваме, но аз винаги съм ги виждал/а... и тогава небето никога не е само синьо :) . Въпроса е да се тренира окото. Ще опитам да го обясня. Сядаш спокойно и наблюдаваш :hmmmmm: дърво например. Погледът трябва да е леко разконцентриран над короната на дървото след известно време се забелязва бледо сияние и се вижда как енергията протича навсякъде между клончетата, между листата, над короната... навсякъде. Виждат се и частиците...и тогава започват да се долавят цветовете, много са нежни. Първо може да се види бледо жълто, зелено, виолетово, червено, розово....всички може да откриеш като леко местиш погледа си. През онова лято бях достигнала до такова състояние т.е. така се бях тренирала, че всичко избухваше пред очите ми в дъги. Наистина е вълшебно. Сега го карам по-мързеливата, защото наистина не е полезно за очите много. Предпочитам да гледам цветовете (слънчевите лъчи) през короните на дърветата, но е интересно за тези които искат да опитат :) .

Adams благодаря, за инфото :) . Поздрави!

Редактирано от Fut
Линк към коментар
Share on other sites

Доколкото знам, подобни упражнения наистина имат странични ефекти върху зранието, ако се прекали с тях. Препоръчително е да им се отделят максимум 15 минути дневно, да не се извършват в състояние на умора и да се прекратяват, ако такава настъпи.

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

Никога не съм се замисляла, че имат общо с аурата.

На повечето места ги описват като средство за метериализиране на нещо си.

Не съм се упражнявала върху тях. Винаги са ми тъмно сини, от време на време по края стават сребристи - точно с вид на плаващи микроогранизми

А в аурата съм се заглеждала, но стигам само до жълтия ореол. Явно са съвсем на различни нива, защото около човека виждам нещо като замъглено жълто освеление. А тези частици винаги са далеч и стоят някак отделно.

За друго щях да питам. Как да опредям умората при упражнение? Почти винаги когато медитирам и усещам напрежение в епифизата (шестата чакра) усещам напрежение в очите. Равномерно и не се засилва.

Линк към коментар
Share on other sites

Май наистина много хора ги виждат, но просто не всеки им обръща внимание, разсеян от рационалните битовизми. Моят опит е:

1) въртящите се бели, в центъра черни, или обратното точици. ВИждат се винаги при хубаво време, по-лесно в природата, много силно в планината. Но винаги се виждат, дори в стая на лампа, след дълбоко вдишване или серия от дишания и изтегляне на налягането към главата с помпи/ бандхи.

2) При влажно време или преди. след дъжд - вертикалните ивички (за които може би говори Ина), сякаш набраздили цялото пространство. При това не вали.

3) при изгрев или до час след това - нещо като мрежовидни нишки в пространството, сякаш всичко е свързано с всичко.

...

Аз съм частичен далтонист и при горните неща цветове не виждам :) . Сега науката сигурно ще обяви подобни феномени за зрителни илюзии, идващи от очната анатомия... Но дали е само това? Нима всичко знаем и което излиза извън познанието ни, е винаги илюзия? ;)

Линк към коментар
Share on other sites

"465. Ектоплазмата е хранилище на психичната енергия. Нейното вещество е средината между земното и финото същество. Присъща на всички светове, психичната енергия се съчетава преди всичко с веществото, близко до Тънкия Свят. От това следва изводът, че ектоплазмата трябва да се пази чиста, също както психичната енергия.

Като дава ектоплазмата си на случайни посетители, медиумът се подлага на голяма опасност. Не предоставяйте ценното вещество на неканени гости. Обратно, Висшите Събеседвания не изтощават, а укрепват нашите сили. Психичните изследвания трябва да се провеждат целесъобразно. Не бива да се изпива ничия същност."

Агни Йога - Аум

"430. Урусвати знае, че зрима е не само човешката аура, но и ектоплазмата, която също принадлежи към фината природа. Добре известно е, че по време на спиритични сеанси съществата от Тънкия Свят използват ектоплазмата на медиумите, за да изтъкат от нея своите видими одежди. Сега обаче напомням за постоянното използване на това фино вещество. Всеки притежава ектоплазма и съществата, виещи се наоколо му, употребяват частици от нея. В резултат на това околната атмосфера се изпълва с парцаливи откъслеци вещество. Мнозина забелязват понякога тези мъгляви петна, плуващи в пространството и приемащи различни очертания. Според лекарите това е знак за несъвършенство в зрението, но всъщност е точно обратното - става въпрос за съвършено зрение."

Агни Йога - Надземното

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

Май наистина много хора ги виждат, но просто не всеки им обръща внимание, разсеян от рационалните битовизми. Моят опит е:

1) въртящите се бели, в центъра черни, или обратното точици. ВИждат се винаги при хубаво време, по-лесно в природата, много силно в планината. Но винаги се виждат, дори в стая на лампа, след дълбоко вдишване или серия от дишания и изтегляне на налягането към главата с помпи/ бандхи.

2) При влажно време или преди. след дъжд - вертикалните ивички (за които може би говори Ина), сякаш набраздили цялото пространство. При това не вали.

3) при изгрев или до час след това - нещо като мрежовидни нишки в пространството, сякаш всичко е свързано с всичко.

...

Аз съм частичен далтонист и при горните неща цветове не виждам :) . Сега науката сигурно ще обяви подобни феномени за зрителни илюзии, идващи от очната анатомия... Но дали е само това? Нима всичко знаем и което излиза извън познанието ни, е винаги илюзия? ;)

"При влажно време или преди. след дъжд" - Днес наблюдавах точно това. Установих, че вече дори не се напрягам просто знам как да погледна и въпреки, че е мъгливо много ясно се виждаха цветовете и частиците. Не посмях да го напиша защото си помислих, че ще решите, че съм тотално изпляскала с крилете :3d_153: . Всичко останало много точно си го описал :) Поздрави!

Редактирано от Fut
Линк към коментар
Share on other sites

Fut :D аз от 4-5 години съм "съм тотално изпляскала с крилете", защото виждам тези частици. Понякога виждам и аурата на дърветата, а от скоро и на хората. И аз в началото не смеех да споделям, защото ми е омръзнало да ме гледат като изкопаемо.....

Явно тези неща ще започнат да се случват все по-често и ще са видими за повече хора. :1eye::feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Не съм знаела за тези частици, често съм ги виждала.Има моменти, когато пред теб засияват сини-електрикови точки, не частици.При слънчево огряване в стаята съм виждала неправилни бели топки.И аз се успокоих!:dancing yes:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...