Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Неизлечима болест


Recommended Posts

Здравейте всички!

Макар,че съм пробвала какво ли не за да приема съдбата си и знам,че почти е невъзможно,все някаква надежда ме държи на повърхността.За това ще споделя с вас проблема си-имам витилиго.С всяка година ме обезобразява все повече.Не издържам вече-защо ми дойде това на главата?!Колкото и да си повтарям че външността е само една обвивка,никога не мога да го приема истински-не мисля че може да има съвършенство,ако няма красота отвън и отвътре!Никога вече няма да мисля за себе си като за пълноценен човек-вече съм второ качество и това ме убива.Намразих живота,не излизам,само на работа и то с голямо усилие,страдам като видя хора с красива кожа,без грим,свежи...А преди се радвах на всичко красиво около мен,защото и аз бях красива,Бях ентусиазирана,вечно в движение.Търсех красота навсякъде около мен,създавах я в дома си...Сега ми е все едно ако ще къщата да падне!Вече не каня гости,изобщо не искам да се събирам с хора.Постоянно плача.И любов няма в семейството ми-четох,че витилиго се отключва когато човек се чувства самотен.Аз цял живот така съм се чувствала-имам нужда от много любов,която никога не получих-а и вече нямам шанс да получа с тези петна.За какво живея???

С последна надежда ви пиша-ако някой знае добър хипнотерапевт-само това не съм пробвала.А съм чела че помага...

Линк към коментар
Share on other sites

Наистина ли си опитала всички средства на официалната медицина? Те са страшно много. От колко време се лекуваш?

Сещам се за още нещо, чувано някъде - оцветяване на кожата с обичайния цвят на твоя тен чрез татуиране. Прави се на принципа на татуировката, но под кожата се влага желаният цвят. Ако се решиш на този вариант, ще трябва да го проучиш добре, защото не съм се интересувала по-задълбочено.

Редактирано от Орлин Баев
Линк към коментар
Share on other sites

:) Привет, когато някой ми казва, че е "опитал всичко", от опит вече знам, че не е опитал истински почти нищо, ами само се е отчаял прибързано. И второто, човек може винаги да се депресира, правят го и най-богатите, здрави, красиви и успели хора, само където поводите им са други. Дори и проблемът да ти е труден, защо не го използваш, за да научиш повече за себе си и за другите, а защо не - и да откриеш по-дълбок смисъл в живота? Ако човек е значим само с външния си вид, то каквото и да е "щастие", възможно при това положение, е толкова повърхностно и крехко, че изобщо дали си струва?! :hmmmmm::feel happy:
Линк към коментар
Share on other sites

Ето сайта на българската асоциация по хипноза и хипнотерапия. Там е телефонът на предсеателя, Калин Цанов. Той самият е един от най-добрите хипнотерапевти в Б-я. Ако е прекалено зает, ще ви насочи към колега. Звънете упорито, дори вечер, докато вдигне. Аз лично нямам опит с кожни проблеми, но знам, че се повлияват чудесно от хипноза. Цената и в България е символична: десетина евро на час. За сравнение, в западна Европа е 150 евро/ 45 мин., а вършената работа не е по-различна от тази на терапевт от Б-я! Така че, възползвайте се!

Терапията ще ви помогне и да се приемете, да се обикнете, с петна или без. Истинската обич е ВЪПРЕКИ, а не заради нещо! Започнете от страха си от излагане: научете се "пет пари да не давате" от мнението на хората. Защото тях наистина им е все тая за вашата кожа и вид! След това продължете със самоприемането! Виждали сте хора с тумори по лицето, нали? Или с други нещица. Знаете ли, че измежду тях има хора, които наистина се чувстват чудесно "в кожата си". Нормално е да искате да промените нещата, естетсвено е, че ще опитате всичко, което е възможно - медицина и хипноза и т.н. Но докато го правите, може би е нужно да започнете да учите урока по смирение, толерантност, приемане, безусловна Любов към Себе си, към които уроци състоянието ви ви тласка! Може би имате една малко по-завишена привързаност към вида си, самопредставата си, ролята си, към мнението на другите - привързаност, която представлява блокиране на връзката с божественото във вас. А именно божестеното е изворът на радостта, безусловната Любов, щастието, което идва отвътре и не зависи от външни стойности! Може би кожата има и психична функция на връзка с околните и живота, която при вас е специфична. Но, всичко това ще обсъдите с терапевта си!

Редактирано от Орлин Баев
Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Zig_Zag, да се погрижиш за психическото си здраве и емоционално спокойствие е важно.

Възползвай се от информацията на Орлин, но паралелно с това е хубаво и да работиш на физическо ниво.

Попаднах на следното нещо :

"Колко време отнема лечението на витилиго? След колко време бих могъл да очаквам резултати?

Резултатите при лечението във времето варират при различните хора и терапии. При едни резултатите се появяват още след 3-6 месеца. При други резултат можге да няма и 8 месеца. А примерно при имуномодулаторите резултат при някои пациенти се появява още след 4-8седмици. За други това отнема повече време. Практиката показва, че вие ще се нуждаете от най-малко 3-6 месеца, преди да забележите резултати от което и да било лечение. А ако има известни резултати, лечението може да продължи над 2 години. Ако ползвате някакво лечение, и се откажете след 3 мес., вие просто не сте изчакали достатъчно за да се установи има ли ефект лечението."

Това е само част от огромен информационен сайт за това заболяване.

Когато човек има подобен физически проблем е добре да подходи към него с пълната убеденост за успешен край.

Щом специалистите казват има лечение, но е нужно време, значи има лечение.

Кога намериш и проблема в емоционалното състояние и започнеш да работиш на две нива тогава резултатите са винаги по- бързи и много по- стабилни.

Освен това видях че за това заболяване постоянно влизат и нови видове терапии.

Хубаво е да се установи най- напред историята на заболяването както физическа , така и психическа и да се започне работа, може би ти предстои голяма промяна в житейски план с много твое участие разбира се.

А обстановката край теб трябва да е като при здрав и жизнен човек , какъвто несъмнено , най- вероятно си.

Редактирано от didi_ts
Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ви за отговорите и отделеното време.Но повярвайте ми-20 години се опитвам да се справя и не съм се предала лесно.Но то все расте-тъкмо свикна,дойде зимата-поизбледнеят и айде пак лято-а петната повече станали.Наново депресии,сълзи...С никого не говоря за това,то и до скоро почти никой не го виждаше-прикривах го,но вече не става.Не мога да понеса съжалението на едни и злорадството на други...Иначе винаги съм държала на външния вид много,но само на моя-никога не съм деляла хората на красиви и грозни!И наистина ви благодаря за съветите и подкрепата.Но ми е много гадно да виждам как някой с когото говоря изведнъж забележе петната и се вторачи.Загубвам си мисълта,изнервям се...Не съм повърхностен човек-имам приятели,които ценят мнението ми,свой бизнес,борила съм се и съм постигнала нещо,но с това не мога да се справя.Благодаря на Орлин Баев за отзивчивоста и посочения линк.Чувала съм за К.Цонев и ще го потърся

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Зиг заг, минало е време и не знам дали ще прочетеш, но дано поне усетиш посланието ми.

Аз имах огромни вътрешни блокажи и все още имам доста такива за оправяне.

Тези неща разваляха вътрешната ми красота и си бях направо грозен. Ще кажеш това не се вижда с очите? Хората, с които исках да бъда го виждаха. А другите не ме интересуваха. И заради тях се опитах да се променя.

Твоето положение е същото. Красотата е на всички нива. Винаги може да компенсираш с красота на различно от физическото ниво. И повярвай ми, тя ще ти носи не по-малко удовлетворение.

Линк към коментар
Share on other sites

×
×
  • Добави...