Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Алкохолна зависимост. Лечение на алкохолизъм


Recommended Posts

Много съм притеснена и бих искала да ви помоля за съвет.

Търся информация за психотерапевти,които се занимават с лечение на зависимости,

става въпрос за лечение на алкохолизъм.

Последствието от консумацията доведе до здравословен проблем-цироза на черния дроб.

Молбата ми се отнася за млад човек,моля дайде консултация за диети,лекарства-изобщо всякаква информация

по въпроса ще бъде особено ценна!

Администраторска бележка: В този форум засега консултации не се извършват. Консултация можете да направите с лекарите към, които ще се насочите. Тук потребителите споделят опит и информация, които ако прецените можете да проучите и проверите.

Линк към коментар
Share on other sites

Най-добрият в София, който се занимава със зависимости, е д-р Петър Василев. Той освен работата си в психиатрична клиника за зависимости в София, поддържа терапевтична общност "Феникс" в село Бракьовци, близо до София. Според мен там е най-доброто място за преодоляване на алкохолната зависимост - резидентите там са под лекарско наблюдение, таксите са съвсем поносими, провежда се двуразова групова когнитивна и аналитична психотерапия, както и индивидуална такава. Спазва се строга дисциплина и се практикува трудотерапия, което също е част от цялостното лечение!

С алкохолна зависимост се занимава и д-р Неда Пеева, в клиниката в Суходол. Практикува когнитивно поведенческа терапия и хипнотерапия.

Линк към коментар
Share on other sites

Може би ще представлява интерес и тази книга:

Психотерапия на алкохолизма

автор: Петър Кралев

29418_pic_m.jpg

Познавам лично автора от една конференция по психотерапия и съм чувал, че е много добър.

От Стара Загора е. Ето две интервюта с него: тук и тук . Статия от него за един метод за лечение: ТУК

Това е сайта му: ТУК

ТУК - има информация за групи за взаимопомощ по градове и телефони за контакти.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей потърпевша,

естествено е да си толкова притеснена, особено и когато в капанът на зависимостта се е хванал млад човек. Алкохолизмът е сериозно болестно състояние, някои хора генетично са предразположени. Дори има и астрологически индикации за него в звездните карти. Много е важно близките, а и всички да осъзнаят, че засегнатите са тежко болни хора и имат сериозна нужда от подкрепа и помощ. Като всяка зависимост, лечението е трудно. За сега, поне доколкото аз лично съм проучила въпроса, ефикасно и резултатно би било присъединяване към крупа на АА. В България, обаче, изглежда няма много традиции за тези клубове. Имам информация за такъв клуб във Варна, за съжаление от интернета и нямам никакви преки впечатления, но може би е полезно за някой и я помествам тук:

"...Сбирки на група на АА във Варна.Сбирките се провеждат на адрес Иван Рилски №27 това е от автогарата след колелото пето ДКЦ зад трафопоста.

Всяка сряда и петък от 18.30.За информация на е-mail puvpav@gmail.com ".

Както и евентуално този LINK . Може би, ако в бъдеще споделиш тук и на какво лечение сте се спрели/ намерили и какви са резултатите, ще можеш да помогнеш на много страдащи души.

Кураж и успех!

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...