Прехвърляне към съдържание

Снимка
- - - - -

Алкохолна зависимост. Лечение на алкохолизъм

• Please log in to reply
4 мнения в тази тема

#1 потърпевша

потърпевша
  • Участници
  • 3 Мнения:

Публикувано: 13 ноември 2009 - 13:44

Много съм притеснена и бих искала да ви помоля за съвет.
Търся информация за психотерапевти,които се занимават с лечение на зависимости,
става въпрос за лечение на алкохолизъм.
Последствието от консумацията доведе до здравословен проблем-цироза на черния дроб.
Молбата ми се отнася за млад човек,моля дайде консултация за диети,лекарства-изобщо всякаква информация
по въпроса ще бъде особено ценна!

Администраторска бележка: В този форум засега консултации не се извършват. Консултация можете да направите с лекарите към, които ще се насочите. Тук потребителите споделят опит и информация, които ако прецените можете да проучите и проверите.
  • 0

#2 val68z

val68z

Приятел на Портала

• Участници
  • ПипПипПипПипПип
  • 700 Мнения:

Публикувано: 13 ноември 2009 - 14:37

а тук опитахте ли ???

http://www.svruheste...p...&Itemid=103

всичко добро.
  • 0

#3 Орлин Баев

Орлин Баев

Приятел на Портала

• Участници
  • ПипПипПипПипПип
  • 3725 Мнения:

Публикувано: 13 ноември 2009 - 19:23

Най-добрият в София, който се занимава със зависимости, е д-р Петър Василев. Той освен работата си в психиатрична клиника за зависимости в София, поддържа терапевтична общност "Феникс" в село Бракьовци, близо до София. Според мен там е най-доброто място за преодоляване на алкохолната зависимост - резидентите там са под лекарско наблюдение, таксите са съвсем поносими, провежда се двуразова групова когнитивна и аналитична психотерапия, както и индивидуална такава. Спазва се строга дисциплина и се практикува трудотерапия, което също е част от цялостното лечение!

С алкохолна зависимост се занимава и д-р Неда Пеева, в клиниката в Суходол. Практикува когнитивно поведенческа терапия и хипнотерапия.
  • 0

Любовта подмладява човека и го прави безсмъртен! Любовта внася в човека всички възможности за постижения! Беинса Дуно

#4 Иво

Иво

Администратор

• Администратор
  • ПипПипПипПипПип
  • 2335 Мнения:

Публикувано: 13 ноември 2009 - 19:37

Може би ще представлява интерес и тази книга:

Психотерапия на алкохолизма
автор: Петър Кралев

Публикувано изображение

Познавам лично автора от една конференция по психотерапия и съм чувал, че е много добър.
От Стара Загора е. Ето две интервюта с него: тук и тук . Статия от него за един метод за лечение: ТУК
Това е сайта му: ТУК

ТУК - има информация за групи за взаимопомощ по градове и телефони за контакти.
  • 0

Съществува мрежа от енергия, течаща през всички живи същества.

Благоденствието на този свят... е навсякъде около нас.

из филмът "Аvatar"

#5 Атлантида

Атлантида

Приятел на Портала

• Участници
  • ПипПипПипПипПип
  • 883 Мнения:

Публикувано: 13 ноември 2009 - 20:16

Здравей потърпевша,
естествено е да си толкова притеснена, особено и когато в капанът на зависимостта се е хванал млад човек. Алкохолизмът е сериозно болестно състояние, някои хора генетично са предразположени. Дори има и астрологически индикации за него в звездните карти. Много е важно близките, а и всички да осъзнаят, че засегнатите са тежко болни хора и имат сериозна нужда от подкрепа и помощ. Като всяка зависимост, лечението е трудно. За сега, поне доколкото аз лично съм проучила въпроса, ефикасно и резултатно би било присъединяване към крупа на АА. В България, обаче, изглежда няма много традиции за тези клубове. Имам информация за такъв клуб във Варна, за съжаление от интернета и нямам никакви преки впечатления, но може би е полезно за някой и я помествам тук:
"...Сбирки на група на АА във Варна.Сбирките се провеждат на адрес Иван Рилски №27 това е от автогарата след колелото пето ДКЦ зад трафопоста.
Всяка сряда и петък от 18.30.За информация на е-mail puvpav@gmail.com ".
Както и евентуално този LINK . Може би, ако в бъдеще споделиш тук и на какво лечение сте се спрели/ намерили и какви са резултатите, ще можеш да помогнеш на много страдащи души.
Кураж и успех!
  • 0
Не трябва непременно да сте луд, за да работите при нас, но все пак помага!
http://antoanela.wordpress.com/

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители