Прехвърляне към съдържание

Снимка
* * * * - 15 Гласове

Хомеопатия - попитай класически хомеопат. Задай въпрос тук

• Please log in to reply
1255 мнения в тази тема

#681 Alexander

Alexander

Класически хомеопат

• Модератори
  • ПипПипПипПипПип
  • 1659 Мнения:

Публикувано: 14 март 2012 - 12:44

Писах Ви на Лични
  • 0
§9 "В здраво състояние духовната (самоуправляема) жизнена сила, този двигател, одухотворяващ материалното тяло (организма), властва неограничено и поддържа всички негови компоненти във възхитителен, хармоничен жив порядък както по отношение на усещанията, така и по отношение на функциите, тъй че нашият вечен, надарен с разсъдък дух може свободно да се разпорежда с този жив, здрав инструмент, за да постигне по-висшите цели на нашето съществуване.” Органон на лечебното изкуство" Самуел Ханеман

#682 ivena_88

ivena_88
  • Участници
  • 24 Мнения:

Публикувано: 14 март 2012 - 13:21

Здравейте на всички, предварително се извинявам ако вече има подобен на моя зададен въпрос към хомеопатите в сайта. Интересува ме на кратко мога ли да откажа цигарите с помощта на хомеопатията, имам желание да ги спра и съм ги спирала за известен брой месеци, но когато се появи някакъв сериозен проблем или притеснение пред мен/изпит, важна работа и т.н./ започвам пак да пуша с оправдание, че ми е напрегнато и се успокоявам с цигара/ което зная, че е самовнушение/. Приличам малко на по-пълничките хора, които искат да отслабнат и обещават, че днес имат проблем и ще ядат сладолед, утре са пак на диета. Проблемно ми е и ходенето на ресторант, кафе и т.н където се пуши, гледайки пушачите на съседните маси ми се иска и аз да запаля цигара. Благодаря предварително за отговора, на 25 години съм, пуша от 4 години и то много, средно кутия на ден. Знам какво вероятно ще ми кажете, че просто трябва воля, не успявам с воля, няма я при мене в такива количества. Осъзнавам колко лош навик е това и че трябва да спре.
  • 0

#683 Alexander

Alexander

Класически хомеопат

• Модератори
  • ПипПипПипПипПип
  • 1659 Мнения:

Публикувано: 14 март 2012 - 15:32

Здравейте на всички, предварително се извинявам ако вече има подобен на моя зададен въпрос към хомеопатите в сайта. Интересува ме на кратко мога ли да откажа цигарите с помощта на хомеопатията, имам желание да ги спра и съм ги спирала за известен брой месеци, но когато се появи някакъв сериозен проблем или притеснение пред мен/изпит, важна работа и т.н./ започвам пак да пуша с оправдание, че ми е напрегнато и се успокоявам с цигара/ което зная, че е самовнушение/. Приличам малко на по-пълничките хора, които искат да отслабнат и обещават, че днес имат проблем и ще ядат сладолед, утре са пак на диета. Проблемно ми е и ходенето на ресторант, кафе и т.н където се пуши, гледайки пушачите на съседните маси ми се иска и аз да запаля цигара. Благодаря предварително за отговора, на 25 години съм, пуша от 4 години и то много, средно кутия на ден. Знам какво вероятно ще ми кажете, че просто трябва воля, не успявам с воля, няма я при мене в такива количества. Осъзнавам колко лош навик е това и че трябва да спре.

Здравейте,
Ясно е че без воля и дух, няма как да стане. Разбира се хомеопатията и тук има набор от хомеопатични л-ва, които не действат "анти",а освобождават не само от физическата, но и от психическата зависимост. Но все пак волята е водеща. Досещате се защо, нали?

Мнението беше редактирано от Alexander: 14 март 2012 - 15:33

• 0
§9 "В здраво състояние духовната (самоуправляема) жизнена сила, този двигател, одухотворяващ материалното тяло (организма), властва неограничено и поддържа всички негови компоненти във възхитителен, хармоничен жив порядък както по отношение на усещанията, така и по отношение на функциите, тъй че нашият вечен, надарен с разсъдък дух може свободно да се разпорежда с този жив, здрав инструмент, за да постигне по-висшите цели на нашето съществуване.” Органон на лечебното изкуство" Самуел Ханеман

#684 Fata_morgana

Fata_morgana
  • Участници
  • 7 Мнения:

Публикувано: 17 март 2012 - 16:03

Александър, много благодаря за крема, който ни препоръча - "Дар" от аптеката на Чаталджа :) Отне ми малко време да открия нашия начин - кога и как да се мажем, но наистина много й облекчава сърбежа. (Дъщеричката ми е с атопичен дерматит и се лекуваме с хомеопатия. Напредваме бавно, но надявам се трайно).
Отново огромно благодаря!

Ивена88, един съвет от една бивша пушачка - опитай се наистина да осъзнаеш пушенето ;) Не с клишето "лош навик", а наистина му се отдай изцяло, осъзнай го и го разбери. После пак си помисли за волята...
  • 0

#685 ivv

ivv
  • Участници
  • 2 Мнения:

Публикувано: 20 март 2012 - 14:17

Моите въпроси са:

Лекува ли хомеопатията гръбначно изкривяване /кифоза/, което се наблюдава при три поредни поколения/тоест има някаква наследственост/?

Ако е лекуван поведенчески проблем, колко време след приема на ХЛ може да се разбере, ако е лекуван симптоматично?И къде може да "избие", ако е просто подтиснат?

Доколкото разбрах, ХЛ дори ако е погрешно давано не може да предизвика патология. Защо тогава при продължително подтискане на хронично състояние или лекуването му грешно като остро с ХЛ може да доведе например до астма или екзема...Има нещо, което не съм разбарала в тая част и моля да ми обясните.

Ако майка ми е оперирана успешно от доброкачествен тумор на гърдата, може ли да се говори за карцинозинова предиспозиция при мен?

Благодаря предварително за отговорите :feel happy:
  • 0

#686 Alexander

Alexander

Класически хомеопат

• Модератори
  • ПипПипПипПипПип
  • 1659 Мнения:

Публикувано: 21 март 2012 - 10:12

Моите въпроси са:

Лекува ли хомеопатията гръбначно изкривяване /кифоза/, което се наблюдава при три поредни поколения/тоест има някаква наследственост/?

Ако е лекуван поведенчески проблем, колко време след приема на ХЛ може да се разбере, ако е лекуван симптоматично?И къде може да "избие", ако е просто подтиснат?

Доколкото разбрах, ХЛ дори ако е погрешно давано не може да предизвика патология. Защо тогава при продължително подтискане на хронично състояние или лекуването му грешно като остро с ХЛ може да доведе например до астма или екзема...Има нещо, което не съм разбарала в тая част и моля да ми обясните.

Ако майка ми е оперирана успешно от доброкачествен тумор на гърдата, може ли да се говори за карцинозинова предиспозиция при мен?

Благодаря предварително за отговорите :feel happy:

Здравейте,
Гръбначното изкривяване може успешно да се повлияе с помоща на хомеопатията. Това че има наследствено предразположение обаче усложнява нещата.

Поведенческо поведение се повлиява много успешно и ефекта е виден от няколко минути до няколко дни след прием на добре подбраното хо л-во.

Случва се хо л-вото да не е подходящо и да предизвика потискане, но един класически хомеопат лесно може да забележи това и да го коригира. Затова е толкова важна обратната връзка с хомеопата. Не така стои въпроса с не-класическо предписване на хо л-ва, по така наречената "схема", например по 5 гранулки, през 2 часа в подължение на дни и седмици.

Щом е доброкачествен тумор, едва ли. Такова предразположение не е трудно да бъде открито от един опитен хомеопат и за това не е нужно непременно да има патологични соматични промени. Дори и без тяхното наличие може да се "види" такава предиспозиция.
  • 0

#687 ivv

ivv
  • Участници
  • 2 Мнения:

Публикувано: 21 март 2012 - 11:11

:3d_041: Много благодаря за отговора
  • 0

#688 pass_to

pass_to

Новодошъл

• Участници
  • Пип
  • 153 Мнения:

Публикувано: 25 март 2012 - 11:20

Здравейте, имам алергии и обикновено лятото тези алергии се обръщат в астматични пристъпи, зимата ми няма нищо обикновено....
миналата пролет реших да опитам да се лекувам с хомеопатия, когато започна лятото и започнаха пристъпите не можах да спра противоалергичните, но по някое време спрях хомеопатията....
тази зима ми се получи екзема по клепачите, по ръцете започнаха сърбежи......миналите зими не съм получавала поне така помня....
въпросът ми е.... възможно ли е хомеопатичното лекарство да е подействало в някаква степен, но резултатът да е по-късен....? започва пролетта и сърбежите по дланите се засилват.....това хубав признак ли е ...или се заблуждавам?
от летните пристъпи, които не спряха да се е изтласкало в кожен проблем ....?
  • 0
...на дивата подложка на страстите се присажда плодното дръвче на духа....

#689 Alexander

Alexander

Класически хомеопат

• Модератори
  • ПипПипПипПипПип
  • 1659 Мнения:

Публикувано: 25 март 2012 - 20:12

Не може да се прецени конкретния случай, въпреки краткото описание. Липсва и най важната информация, какво е станало с астматичните пристъпи?
По принцип лекуващи алергия алопатични л-ва няма. Има палиативни, облекчаващи последствията на алергията л-ва, като тези от групата на антихистамините. За разлика от алергията, която е мн. трудно лечима дори и за хомеопатията, то астматичните пристъпи лесно се овладяват и лекуват.

Мнението беше редактирано от Alexander: 25 март 2012 - 20:16

• 0

#690 pass_to

pass_to

Новодошъл

• Участници
  • Пип
  • 153 Мнения:

Публикувано: 26 март 2012 - 00:20

Не може да се прецени конкретния случай, въпреки краткото описание. Липсва и най важната информация, какво е станало с астматичните пристъпи?
По принцип лекуващи алергия алопатични л-ва няма. Има палиативни, облекчаващи последствията на алергията л-ва, като тези от групата на антихистамините. За разлика от алергията, която е мн. трудно лечима дори и за хомеопатията, то астматичните пристъпи лесно се овладяват и лекуват.

асматичните пристъпи се появяват рядко през лятото, когато пия противо алергични........по план трябваше да спра с антихистаминовите, но ако това всяка вечер получавам пристъпи.........
благодаря за отговора
  • 0
...на дивата подложка на страстите се присажда плодното дръвче на духа....

#691 Alexander

Alexander

Класически хомеопат

• Модератори
  • ПипПипПипПипПип
  • 1659 Мнения:

Публикувано: 26 март 2012 - 15:40

Разбира се, че по принцип, за хомеопатията има няколко възможни изхода от тази ситуация
  • 0

#692 neda_ls

neda_ls
  • Участници
  • 4 Мнения:

Публикувано: 27 март 2012 - 14:00

От Пловдив съм и се интерисувам от хомеопатично лечение. Бихте ли ми препоръчали добър хомеопат за детето ми, което е на 7 год.
  • 0

#693 Alexander

Alexander

Класически хомеопат

• Модератори
  • ПипПипПипПипПип
  • 1659 Мнения:

Публикувано: 27 март 2012 - 19:15

От Пловдив съм и се интерисувам от хомеопатично лечение. Бихте ли ми препоръчали добър хомеопат за детето ми, което е на 7 год.

Пращам Ви на Лични.
  • 0

#694 Didi_i_k

Didi_i_k
  • Участници
  • 1 Мнения:

Публикувано: 30 март 2012 - 18:54

Здравейте!
За първи път пиша тук, изчетох много неща за хомеопатията, за избор на добър хомеопат, че е добре да е класически хомеопат, че трябва да се дава само едно ХЛ. Моля да ми препоръчате добър класически хомеопат за София, става дума за сина ми 1,10 мес, вече има 3 пристъпа един ларингитен и 2 астматични пристъпа, при които се наложи да постъпим в болница. При него много бързо се развира картината, потичане на нослето и след 8 до 12ч. вече е с пристъп, без температура и почти няма кашлица. От изчетеното тук стигнах до извода, че с хомеопатия ще има добри резултати, само да се намери правилния хомеопат, затова моля за помощ.

• 0

#695 Alexander

Alexander

Класически хомеопат

• Модератори
  • ПипПипПипПипПип
  • 1659 Мнения:

Публикувано: 30 март 2012 - 19:52

Здравейте Диди и добре дошла при нас. :)

Вашето описание потвърждава, че при липса на висока Т. болестта протича по-тежко и с усложнения. Веднага ще Ви успокоя, че с помощта на класическата хомеопатия до няколко месеца може да имате едно здраво и жизнерадостно дете.
  • 0

#696 Yoda

Yoda
  • Участници
  • 24 Мнения:

Публикувано: 05 април 2012 - 10:47

Здравейте,

надявам се да получа малко яснота за хомеопатичното лечение при малки деца и бебета.

Кой подход е по-подходящ: лекуване на конкретна симптоматика чрез конкретно лекарство, например колики, кашлица, запушено носле или определяне на едно лекарство след преглед, който обаче е базиран най-вече на бременността и състоянието на майката.

Предварително благодаря.
  • 0

#697 Alexander

Alexander

Класически хомеопат

• Модератори
  • ПипПипПипПипПип
  • 1659 Мнения:

Публикувано: 05 април 2012 - 22:21

Здравейте,
И двете. Хомеопата преценява според конкретния случай. Например при мн. силни колики или при мн. болезнено никнене на зъби, те са приоритета, като се съобразяваме и с индивидуалните особености, например модалностите.

По пронцип може да се предписва по 5 различни приоритета: Конституционално, Ситуационно, Органно, при оказване на Първа помощ и при Остро състояние.
  • 0

#698 Terina

Terina
  • Участници
  • 2 Мнения:

Публикувано: 12 април 2012 - 09:28

Здравейте!!! Наскоро се бях уплашила за себе си ,че дойдоха на моята съквартирантка 5 мъже да я вземат с кола,и 2 дена пих на своя глава гелсениум, който ми помогна за ужасната уплаха,ако моге някои да ми препоръча нещо по-силно за нощен страх!!!
  • 0
Zdraveite!
:)

#699 Alexander

Alexander

Класически хомеопат

• Модератори
  • ПипПипПипПипПип
  • 1659 Мнения:

Публикувано: 13 април 2012 - 00:10

Здравей Терина,

Писах ти на Лични. :)
  • 0

#700 neda_ls

neda_ls
  • Участници
  • 4 Мнения:

Публикувано: 18 април 2012 - 09:12

Здравейте,
Писахте ми на лични за хомеопат в Пловдив. Въпроса ви беше какъв хомеопат търся в Пловдив- може и класически може и боаронси хомеопат, въпроса е да е добър.
  • 0

1 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители