Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Витамини, минерали и хранителни добавки


vili_22

Recommended Posts

Здравейте.Бих искала да ви попитам,имате ли преки наблюдения над продуктите на Vision-витамини и хранителни добавки.Предложиха ми да стана дистрибутор,но искам ако почвам да съм наясно дали няма лъжа в това какво "Здраве" носят тези продукти.Дайте едно рамо ,ако имате преки наблюдения,защото е ако някаква лъжа,няма да се хващам да лъжа хората.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 77
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

... а ти как мислиш?

Линк към коментар
Share on other sites

Зависи как се поставят нещата, а за съжаление в подобни системи много дистрибутори ги поставят манипулативно -в смисъл "само ние ще ти помогнем". Този вид добавки са хубави за хора, които имат много пари и желаят донякъде с това да компенсират неангажираността си със здравословен начин на живот. Ще им помогнат, но само донякъде. А иначе с много по-малко средства, но със значително повече отделено време може да се приложи правилно хранене, соколечение, българско билколечение, домашна физиотерапия и разбира се - много форми на автопсихорегулация. Ефектът ще е далеч по-голям.

Редактирано от Добромир
Линк към коментар
Share on other sites

Напълно съм съгласен с Добромир...

Познавам продуктите на Vision и резултатите от тях... Даже се водех доста години дистрибутор... Само се водех... :):)

Със сигурност носят минимална полза /несъществена напрактика/, но в крайна сметка и те са просто бизнес...

Поздрави

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте .Благодаря за отговорите. Както и да е аз отказах да ставам дистрибутор.Тези продукти са в разрез със старанието ми да живея възможно най-близък до природата начин на живот и да се храня с максимално чиста храна. Радвам се на избора си.Желая на всички успех и ведро настроение!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Кажете кои лекарства/препарати/хранителни добавки съдържат следните витамини:

Витамин А

Витамин Б1

Витамин Б2

Витамин Б12

Витамин Д

Витамин Е

Витамин Ф

не говоря за храни, а по изкуствен път - лекарства.

Ако е възможно всички заедно, малко трудно ми се вярва, но поне някои да ги има комбинирани.

Моля за съдействие.

Не тренирам все още, просто искам да подобря начина си на живот към по-здравословен. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Почти всичко, на което пише "Мултивитамини" или "Мултивитаминен комплекс" или "Комбинирани витамини" и т.н. съдържа всички посочени от теб витамини, а някои от тях дори и микроелементи: магнезий, цинк ...

Обаче каква е причината да предпочиташ такива "по изкуствен път - лекарства", а не храни?

Хубаво е да прочетеш на опаковката и какво друго се съдържа в тези витамини "по изкуствен път", обикновено описвани в графата "помощни вещества" или "други съставки" - например в разтворимите мултивитамини продължава да се използва аспартам като подсладител, въпреки доказаното му вредно действие, всевъзможни изкуствени оцветители и ароматизатори и т.н.

Приемането на лекарствени средства (пък били те и химически синтезирани витамини) едва ли ще спомогне за промяна на начина на живот към по-здравословен според мен ...

Линк към коментар
Share on other sites

Приемането на лекарствени средства (пък били те и химически синтезирани витамини) едва ли ще спомогне за промяна на начина на живот към по-здравословен според мен ...

:thumbsup1::thumbsup1::thumbsup1:

И според мен...

Ще сбъркаш, но живота си е твой...

Поздрави

Линк към коментар
Share on other sites

Мултивитаминни препарати, поливитаминни препарати- всяка българска търсачка може да ползвате за да изнамерите сред многото търговски марки (наименования) такава, която по описание на съдържанието отговаря на това, което търсите- по правило колкото повече "мулти", толкова по-малко "витамини", в смисъл на количество, което почти във всички препарати не покрива дневните дози, освен за 2-3-5 най-много от съставките.

Засега нито един препарат не е подобрил нито един начин на живот. Промяната на начина на живот започва с промяна по отношение на основните дейности- дишане, спане, хранене, движение и т.н.

И накрая- ако смятате да се занимавате с фитнес, би трябвало да се замислите сериозно, дали фитнеса е нещо здравословно. Той може да бъде временно полезен, дори и лечебен в някои случаи, но само временно- като 1-2-3 месечен курс на лечение примерно с поливитаминни таблетки.

Линк към коментар
Share on other sites

Фитнесът, в смисълът на разбирането на българите за фитнес, е една наклонена плоскост. Първо е скъпо удоволствие, изисква начин на хранене, който не всеки може да си позволи. За "компенсиране" загрижените инструктори препоръчват различни препарати с неидентифициран състав и качества... стигайки до хормонални. Пред очите ми един приятел от красиво момче се превърна в "буца" за няколко месеца, като все си обещаваше - това ще го пия само месец, хормони ще приемам само месец... Много месеци минаха оттогава и суплементацията ставаше все по-драстична, последното, за което знам, беше самоинжектирането на растежен хормон, след което спря да споделя и с мен, но от фитнеса не се отказа.

Моят съвет, Петър, е да обърнеш внимание на мненията по-горе.

Специално за витамините, има данни, че ефектите на синтетичните витамини не покриват напълно ефектите на естествените. Единственият здравословен начин да си набавиш небходимите количества витамини е от плодове и зеленчуци. Здравословно е да спортуваш умерено, да редуваш правилно натоварванията с почивка. Да слушаш тялото си, а не инструкторите. За да живеем здравословно нямаме нужда от никакви хапове.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 8 months later...

Здравейте имам едно питане значи в момента пия Саменто,Убиголд,чай Ройбос,билки за нервната система от биклова аптека Розмарин и един сироп като от рода на виното(садържа: боровники,арония,бъз,капина,калина,офика,ши

пка,трънка,скоруша,ран лист,решетка и Енциклопея.Искам да знам много ли са тея продукти и имат ли взаймодействие и кой да приемам.Може ли някво мнение някой приемал ли е нещо подобно.Бая го закъсах със здравето от лекарства минах на билки,зашото ме предозираха и спрях всичко и реших да опитам с билки,защото поне не вредят както медикаментите.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей :)

Да си призная честно - много неща пиеш.

Не съм лекар. Но трябва да имаш на предвид, че всяка хранителна добавка си има определено предназначение. Тя 'добавя' нещо, което при теб не достига. Така че трябва първо да се позамислиш какво не ти достига, може би да попромениш някои неща в начина на живот - имам предвид не само храненето.

Саментото се предписва като имуностимулатор.

Ройбос - дават за укрепване имунната система, като антиоксидант, със силно действие при алергии като сенна хрема, астма и екзема. Отделно за него се знае, че има благоприятен ефект върху централната нервна система.

Ако прочетеш внимателно информацията за тях, ще видиш, че само тези два продукта са ти предостатъчни. Многото добавки или билки в някои случаи може и да навредят. Ти приемаш поне две неща които са за имунната система. Имай предвид, че на много малко добавки може да прочетеш с какво не бива да се съчетават и дали са съвместими с други хранителни добавки. Тази информация по принцип не се изисква и естествено производителите не я дават.

Има определени изисквания - например, ако някоя от добавките е спиртен извлек или както ти споменаваш вино - не бива да се приема 1/2 час преди или след друга добавка или лекарство. Същото важи и в случаите, когато добавката е в желатинова капсула.

Дано съм ти била полезна :).

Линк към коментар
Share on other sites

Имай предвид, че на много малко добавки може да прочетеш с какво не бива да се съчетават и дали са съвместими с други хранителни добавки. Тази информация по принцип не се изисква и естествено производителите не я дават.

Да! Освен това, дори човек да е много упорит в търсенето на информация и намери също тези принципи и странични ефекти, пак не може да ги оцени като степен на вероятност и евентуална тежест, ако няма практика - не само собствена, но и отстрани. Както при мен идват разни хора, пили и правили това и онова... Нужно е още и човекът с опит да има честността да сподели точно своите наблюдения с потърпевшия - а това се случва все по-рядко. Защо ли? Ами защото и лекарите, и издателите/журналистите, а и ред дистрибутори принадлежат към някаква заинтересованата гилдия по отношение на разни продукти и методи. Така че, макар и да знаят например, че от прекалено много котешки нокът пада кръвното, усилва се склонността към кървене, уврежда се черния дроб и плода у бременните, то, ако те лично го предлагат или рекламират, няма да го кажат.

Консултантът, който наистина желае да е на страната на потърпевшия, би следвало наистина да постави мислено себе си на негово място и да прецени според компетентността си какво би си сам препоръчал при такава ситуация. Включително отчитайки важни "странични" съображения като необходимите време, усилия и финансови средства. Например, колко хора знаят и на практика елементарния факт, че час и половина на ден, посветени на здравето, са по-резултатни от повечето лекарства и операции, както и от едностранчивото тъпкане с колкото и ще да са добавки? Много малко, повечето дори считат единия час, отделен еднократно за задълбочена консултация при специалист по природна медицина за загубено време, а искат да им се каже панацеята за една минута и да не си усложняват повече живота... Предпочитат да дават по 200-300 лв. на ден за добавки, повлияни от съмнителни реклами, вместо да се прецени как може би за 20-30 лв. ще могат да се подобрят аналогично, ако не и по-сполучливо... Макар че "безплатен обяд няма", факт е, че през вековете, а и сега, много хора са постигали отлични резултати, заплащайки по-малко с пари и повече - с интелигентно насочени собствени усилия! :thumbsup2:

Редактирано от Добромир
Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ви за информацията.Значи при мен проблема е следният работя нощен труд с музика се занимавам и тая година бях под голям стрес смисал не си доспивах тичах постоянно на работа.Като ми прилошавашв взимах или уйски или енергина напитка наркотици несъм ползвал.Хранех се много не пълноценно и все на бързо.Ядех пици консерви и разни други храни.Зимата истивах на два три пъти и примеах най различни лекарства като от рода на антибиотици,асперини и останали прахчета и витамини.През юни месец осетих много кофти напрежение в главата и шум в ушите отидох на лекър от там на скенер след скенера започнах от лекър на лекър и познайте какво стана тоя изписва това онзи онова и аз се предозирах станах много зле.Минах през какво ли не ,Неотропил,Селеногин,БетаСЕРК,Микрозер.

Редактирано от hri_iv
Линк към коментар
Share on other sites

Извинявам се много за продължението ама дадах бърз отговор и не можах да напиша всичко!

Значи продължавам така:След ''Микрозера'' следваха,Ксанакс,Бифлокс,Дормипланд,Цинари

кс, и още някой.Стана ми много зле и захварлих всичко и реших да се лекувам с билки който съм споменал малко по нагоре.Искам някой ако може да ми помогне защото ми се роди и детенце и на мен ще разчита.Затова много ви моля накой който е компетентен или има някви знания да ми каже какво да правя!Прилагам някой изследвания може да не е за тая тема но много се извинявам!!!Ето част от мойте изследвания :Първото е през Юли:ОБЕКТИВНО СЪСТОЯНИЕ:

Акуметрия: двустранно невросензорно намаление на слуха в рамките на социално.Адекватен при запазени анатомични подробности по тъпанчовите мембрани.

ИЗСЛЕДВАНИЯ:

Отоневрологично:липса на нистагмена симптоматика,дизметрия атаксична походка,оптокинетична стимулация: нистагъм обратен на движението,асоциран,слабо изра.Състоянието да се следи и от невролог.

ЛЕЧЕНИЕ: съдораширяващи и сетивни средства.Второто е края на август:Окончателна диагноза ПВС.Дискоординационен синдром По натам МРД - Няма данни,ЧМН - нистагъм /+/хоризонтален и вертикален ІІІ ст.Активни джижения - запазени и в четирите крайника,СНР - живи с раширени рефлексногенни зони.Л-Д - няма патолагични зони. НПП и КСП - Л-Д Ромберг /+/ Походка - активна .ТР - контролира.Изследвания - СЕУ - 3 ММ, ХЕМ.166 ЕР 5,62 ХЕМАТ - 46,4 , ЛЕВ - 8,3 ПР.ВРЕМЕ 13,5 УРЕЯ 3,4 КРЪВНА ЗАХАР - 4,89 КРЕАТАНИН 113 ХОЛЕСТЕРОЛ - 5.04 СГОТ - 18 СГПТ 27 - ТР - 80,5 , NA - 142. К - 4,7. СL - 104 , Т-BIL - 25,2.

Отоневрологично изследване - слух социално адекватен.Невровегетативна дистония с мнение за Кт и консултация с НЕВРОВЕГЕТОЛОГ.Началото на септември правих ЯМР и там няма нищо съшо като при Скенера(остановиха само един шип).А на мен все не ми е добре и ми прилошава и сега през средата на септември правих отново кръвни изследвания в БодиМед и там всичко добре с с изключение на левкоцитите който бяха 10.99 и АЛат - 48 другите бяха всички в норма.И след това реших да приемам продуктите който съм изборил по нагоре.Казаха ми за Саменто че е било много хубаво и че лекувало всичко и аз реших да се доверя.Затова моля ви кажете кое да приемам билките или хранителните добавки.Билките са за нервите от билкова аптека Розмарин(Цонка Даскалова)Много ви моля помогнете ми.Предварително Благодаря!

Линк към коментар
Share on other sites

Ами като начало се храни по-здравословно, лягай и ставай рано, прави гимнастика и дишай дълбоко, а от време на време, когато можеш, се спасявай сред природата. Можеш да вземаш леки билкови и минерални продукти за по-добро оросяване на мозъка и вътрешното ухо и нервновегетативен баланс, но тъй като не знам тачно какво в момента (а не изобщо) вземаш, в какви дози и дали би приел нови продукти, засега не мога да съм ти по-конкретно полезен. Много често когато се вземат много неща някои от тях са полезни, но други не са или дори могат да са индивидуално неподходящи. Ако имаш предвид чаевете с по 15 съставки, и за тях е същото, често някой от компонентите не е подходящ и е по-добре да се мине на по-просто съчетание или даже на отделна билка, докато самият организъм каже от какво как се чувства... Можеш да ми пишеш и на лични, но не винаги имам време да влизам тук.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Вярно ли е че Витамин Е в голями количества е вреден,защото ми изписаха 2 по 400 мг дневно заради стеатоза на черния дроб?Вреди ли на нещо има ли поражения големи дози?

Линк към коментар
Share on other sites

Вярно ли е че Витамин Е в голями количества е вреден,защото ми изписаха 2 по 400 мг дневно заради стеатоза на черния дроб?Вреди ли на нещо има ли поражения големи дози?

Той е по-безвреден от другите мастно разтворими витамини, особено ако е от растителен произход. Но ако употребяваш по 2-3 супени лъжици кълнове и сурови ядки или студенопресовани масла, ти ще го имаш достатъчно... ала има и един антифактор - откажи се от хлорираната вода, защото тя унищожава вит. Е!

Линк към коментар
Share on other sites

Вярно ли е че Витамин Е в голями количества е вреден,защото ми изписаха 2 по 400 мг дневно заради стеатоза на черния дроб?Вреди ли на нещо има ли поражения големи дози?

Той е по-безвреден от другите мастно разтворими витамини, особено ако е от растителен произход. Но ако употребяваш по 2-3 супени лъжици кълнове и сурови ядки или студенопресовани масла, ти ще го имаш достатъчно... ала има и един антифактор - откажи се от хлорираната вода, защото тя унищожава вит. Е!

Купих си го на таблетки,я ми кажи какво мислиш за антидепресантите от толкова мъки получих стрес паника и хипохондрия.Също имам и шум в ушите който така си и остана

Линк към коментар
Share on other sites

Мисля,че нещо темата зацикли -може и да греша.

Според мен,всеки организъм сам прецинява кое му трябва и кое не,и си го набавя чрез:ядеми се това или онова,пие ми се това или онова или най-общо казано всички тези неща,които ги четох до сега могат да се нарекат "патерички",които ни помагат да вървим напред(или назад).Най-важното е човек да знае кога да спре-например,като започне да се пристрастява (или не може без тях).Всеки си е индивидуален и всеки сам трябва да намери начините с които да контролира своето състояние.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Аптеките и дрогериите са пълни с всякакви хранителни добавки,на които рекламата приписва вълшебни свойства.Само много малка част от тези препарати е минала клинични изпитания.Преди време от аптечната мрежа беше изтеглен китайски продукт за отслабване,поради увреждащо здравето действие.Т.н. хранителни добавки не се водят лекарствени средства и не подлежат на контрол.Билковите таблетки,някои витамини и минерали,масла и т.н. въобще не са безопасни,да не говорим за свързващите вещества които се влагат при таблетиране.

Как мислите,не е ли време да се произнесем по този въпрос,по начина,по който ни позволява форума?

Ползвали ли сте некачествени хранителни добавки - без оздравителен ефект или със странични действия?

Линк към коментар
Share on other sites

По-скоро бих могла да кажа кои добавки са ми свършили работа. Има много на пазара, но само малка част от тях са в асортимента на нашата дрогерия. Със сигурност има и некачествени, преди години бях взела българска билкова комбинация на таблетки за бъбречни заболявания, дори не й помня името, никаква работа не свърши.

Доволна съм от мравченото дърво като добавка. На етикета пишеше много малко, в интернет открих повече информация, включително срещу какви щамове микроби действа. Взех го за дъщеря ми. Пи го паралелно с два силни антибиотика и този път не получи гъбички. Вчера го купих без колебание. Сутринта вдигна температура 38.3С, днес вече нищо й няма. Зарази се от мене, мина й за нула време. Аз ще се влача поне още седмица. Вярвам, като пише на етикета: "Противовирусни, антибактериални и противогъбични свойства. Силен имуностимулант и антиоксидант." Не че не й давам още няколко вида добавки - с червена боровинка, тиквено и конопено семе...

Не бива да се руши доверието в хранителните добавки по принцип. Част от тях са плод на сериозни научни разработки, активните вещества са максимално запазени и концентрирани, дозите са стандартизирани. Например на една от фирмите, с които работим, продуктите отговарят на всички изисквания за ефикасност, както на лекарствени средства, но са регистрирани като добавки от една страна заради тяхната безвредност, понеже съдържат естествени природни активни съставки, а от друга - по търговски съображения за достъпност.

Преди няколко дни дойде един човек и се поинтересува за добавки, които биха свалили кръвното му налягане, което е малко над горна граница. Такива добавки при нас няма. В подобни случаи е задължителна консултация със специалист.

Линк към коментар
Share on other sites

Да,Латина,много от препаратите помагат!Днес за пореден път се убедих в това - имах главоболие(за щастие рядко ми се случва!) и приех таблетки бял равнец.Помогна ми!

Наистина е по-полезно тук да споделяме какво ни е помогнало.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...